The ECP Fantasy Draft Project

MMAPlayground.com » Off Topic » Side Games » The ECP Fantasy Draft Project
« Previous Page | Next Page »
Rabi
9/22/11 1:53:55AM
TheBudCan's card

Transcendant Battle Championships 1

The New Era

Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones

Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva

Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill
Rabi
9/22/11 2:03:28AM

Right, all cards are in, what you do now is for each fight pick a winner, method and rd (the same way you do in the main game)

For Example:

Rashad Evans v Jon Jones - Jones rd2 tko

Please post your pick in the thread

Fight Template

Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff
Featherweight:Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea
Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson
Co Main Event
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz
LW Conor Heun v Adam Lynn
WW Sean Pierson v Gil de Freitas
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev
Main
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez
Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly
Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young
1. light heavyweight
hans stringer vs. trevor smith
(0-0) (0-0)
2. featherweight
tyler toner vs. martin svensson
(0-0) (0-0)
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik vs. jessie gibbs
(0-0) (0-0)
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott vs. milton vieira
(0-0) (0-0)
(Main Event)
5.welterweight
quinn mulhern vs. eduardo pamplona
(0-0) (0-0)
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-0)
MW: Goran Reljic (0-0) vs. Chris Camozzi (0-0)
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (0-0) vs. Magno Almeida (0-0)
FW: Nam Phan (0-0) vs. Joni Salovaara (0-0)
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) vs. Bobby "Zombie" Brents (0-0)
Main Event- Fabio Mello (8-6) (0-0 ZFU) vs Brandon Bender (8-0) (0-0 ZFU) (FW)
Co- Main- Rikuhei Fujji (11-3) (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (33-9-1) (0-0 ZFU) (MW)
Neilson Gomes (12-1) (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (23-11) (0-0 ZFU) (LW)
Matt Masterson (9-3) (0-0 ZFU) vs Ethan Garrison (8-0) (0-0 ZFU) (LHW)
Keisuke Fujiwara (11-4-4) (0-0 ZFU) vs Tomohiko Hori (11-11-5) (0-0 ZFU) (BW)
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin vs Cristiano Kaminishi
CO-MAIN:
LHW- Eddie Arizmendi (MW now, has fought at LHW) vs Zak Cummings
UNDERCARD:
WW- Rashid Magomedov vs Luis Santos
FW- Masayuki Okude vs Peter Grimes
BW- Honggang Yao vs Giovanni Moljo
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith (0-0 BTM) vs. DaMarques "Darkness" Johnson (0-0 BTM)
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (0-0 BTM) vs. Tony "Kryptonite" Lopez (0-0 BTM)
HW Christian Morecraft (0-0 BTM) vs. Koji Kanechika (0-0 BTM)
WW Anthony "The Recipe" Lapsley (0-0 BTM) vs. Koffi "The Lion King" Adzitso (0-0 BTM)
BW Adrian "The Bully" Wooley (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-0 BTM)
Main Event
LHW Robert Drysdale(0-0) vs Ricardo Romero(0-0)
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-0)
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-0)
MW Josh "The Beast" Bryant(0-0) vs Brett Cooper(0-0)
HW Thiago "Big Monster" Santos(0-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(0-0)
Main Event: LHW
James Te Huna (0-0) vs. Francisco France (0-0)
Co-main event: WW
Ryo Chonan (0-0) vs Anthony Waldburger (0-0)
Main card:
MW
Jay Silva (0-0) vs Adlan Amagov (0-0)
HW
Michal Kita (0-0) vs Beau Tribolet (0-0)
LW
Jose Figueroa (0-0) vs Tony Hervey (0-0)
Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones
Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill
prophecy033
9/22/11 2:51:36AM
Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman- Head UD
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin- Miranda 3rd rd tko
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez- Cruz 1st rd sub
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff-Radcliff- 2nd rd tko
Featherweight:Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea- Cristea UD
Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson- Brookins 1st rd sub
Co Main Event
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz- Lambert 2nd rd ko
LW Conor Heun v Adam Lynn- Huen UD
WW Sean Pierson v Gil de Freitas- Pierson SD
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev- Aliev 3rd rd sub
Main
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez- Britt 2nd rd tko
Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly- Kelly UD
Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones- Huckaba 1st rd ko
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki- Osawa UD
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young- Vianna 2nd rd sub
1. light heavyweight
hans stringer vs. trevor smith- Stringer 3rd rd tko
(0-0) (0-0)
2. featherweight
tyler toner vs. martin svensson-Toner UD
(0-0) (0-0)
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik vs. jessie gibbs- Oleinik UD
(0-0) (0-0)
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott vs. milton vieira- Marriott 3rd rd tko
(0-0) (0-0)
(Main Event)
5.welterweight
quinn mulhern vs. eduardo pamplona- Pamplona SD
(0-0) (0-0)
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-0) Sakurai 1st rd tko
MW: Goran Reljic (0-0) vs. Chris Camozzi (0-0) Reljic 2nd rd tko
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (0-0) vs. Magno Almeida (0-0) 1st rd sub
FW: Nam Phan (0-0) vs. Joni Salovaara (0-0) Phan UD
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) vs. Bobby "Zombie" Brents (0-0) Johnson 2nd rd tko
Main Event- Fabio Mello (8-6) (0-0 ZFU) vs Brandon Bender (8-0) (0-0 ZFU) (FW)Bender UD
Co- Main- Rikuhei Fujji (11-3) (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (33-9-1) (0-0 ZFU) (MW) Pereira 1st rd tko
Neilson Gomes (12-1) (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (23-11) (0-0 ZFU) (LW) Gomes UD
Matt Masterson (9-3) (0-0 ZFU) vs Ethan Garrison (8-0) (0-0 ZFU) (LHW) Garrison 2nd rd sub
Keisuke Fujiwara (11-4-4) (0-0 ZFU) vs Tomohiko Hori (11-11-5) (0-0 ZFU) (BW) Fujiwara UD
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin vs Cristiano Kaminishi- Grishin SD
CO-MAIN:
LHW- Eddie Arizmendi (MW now, has fought at LHW) vs Zak Cummings- Cummings
UNDERCARD:
WW- Rashid Magomedov vs Luis Santos- Santos 3rd ko
FW- Masayuki Okude vs Peter Grimes- Okude 2nd rd tko
BW- Honggang Yao vs Giovanni Moljo- Yao 1rd sub
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith (0-0 BTM) vs. DaMarques "Darkness" Johnson (0-0 BTM) Smith 2nd rd ko
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (0-0 BTM) vs. Tony "Kryptonite" Lopez (0-0 BTM) Al-Hassen 1st rd tko
HW Christian Morecraft (0-0 BTM) vs. Koji Kanechika (0-0 BTM)Morecraft UD
WW Anthony "The Recipe" Lapsley (0-0 BTM) vs. Koffi "The Lion King" Adzitso (0-0 BTM)Lapsley UD
BW Adrian "The Bully" Wooley (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-0 BTM) Wooley 3rd rd tko
Main Event
LHW Robert Drysdale(0-0) vs Ricardo Romero(0-0) Drysdale 1st rd sub
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-0)Taylor 2nd rd tko
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-0)Page UD
MW Josh "The Beast" Bryant(0-0) vs Brett Cooper(0-0) Bryant SD
HW Thiago "Big Monster" Santos(0-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(0-0)Marrero 2nd rd sub
Main Event: LHW
James Te Huna (0-0) vs. Francisco France (0-0)Te Huna 1st rd ko
Co-main event: WW
Ryo Chonan (0-0) vs Anthony Waldburger (0-0)Chonan SD
Main card:
MW
Jay Silva (0-0) vs Adlan Amagov (0-0)Silva UD
HW
Michal Kita (0-0) vs Beau Tribolet (0-0)Tribolet 3rd rd sub
LW
Jose Figueroa (0-0) vs Tony Hervey (0-0) Figueroa 1st rd sub
Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones- Salinas-Jones UD
Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva- da Silva UD
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill- Tamura 2nd rd tko
Poor_Franklin
9/22/11 3:07:58AM
Middleweight: James Head UD
Middleweight: Mario Miranda KO Rd 2
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz UD
Welterweight: Tim Radcliff KO Rd1
Featherweight:Paul Reed UD
Main Event:
LW Jonathan Brookins SD
Co Main Event
MW Jason Lambert SD
LW Conor Heun Sub Rd2
WW Sean Pierson TKO Rd1
LHW Daniel Tabera Sub Rd 2
Main
LHW- Antwain Britt TKO
Co-Main
LW- Paul Kelly UD
Undercard
HW- Esteves Jones TKO Rd1
FW- Wataru Miki Sub Rd1
MW- Vitor Vianna TKO Rd1
1. light heavyweight
. trevor smith TKO Rd1
2. featherweight
martin svensson UD
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik TKO Rd3
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott UD
(Main Event)
5.welterweight
eduardo pamplona TKO Rd3
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) UD
MW: Goran Reljic Rd1 Sub
LW: Charles "do Bronx" Oliveira Sub Rd3
FW: Nam Phan UD
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) KO
Main Event- vs Brandon Bender Sub Rd 3
Co- Main- Carlos Alexandre Pereira UD
Neilson Gomes Sub Rd2
Ethan Garrison UD
Keisuke Fujiwara SD
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin UD
LHW- Eddie Arizmendi Rd 2 Sub
WW- Luis Santos Rd1 TKO
FW- Peter Grimes UD
BW- Honggang Yao UD
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith SD
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (TKO Rd2
HW Christian Morecraft UD
WW Anthony "The Recipe" Lapsley Sub Rd2
BW Adrian "The Bully" Wooley UD
LHW Ricardo Romero TKO Rd1
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor Rd2 Sub
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page TKO Rd1
MW Brett Cooper TKO Rd2
HW Carmello "The Fury" Marrero(0-0) UD
Main Event: LHW
James Te Huna KO Rd1
Co-main event: WW
Ryo Chonan SD
Main card:
MW
Jay Silva UD
HW
Beau Tribolet TKO Rd 1
LW
Jose Figueroa Sub Rd2
Heavyweight - Gabriel Salinas-Jones Sub Rd3
Middleweight - Victor O'Donnell UD
Bantamweight - Josh Hill UD
armbar66j7
9/22/11 7:31:43AM
Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman-head UD
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin-miranda rd1 tko
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez-cruz UD
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff-mills SD
Featherweight:Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea-cristea r3 ko
Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson-brookins UD
Co Main Event
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz-ruiz rd1 tko
LW Conor Heun v Adam Lynn-heun rd2 tko
WW Sean Pierson v Gil de Freitas-de freitas UD
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev-aliev rd1 guillotine choke
Main
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez-britt rd2 tko
Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly-kelly UD
Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones-huckaba r3 armbar
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki-osawa SD
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young-vianna rd2 RNC
1. light heavyweight
hans stringer vs. trevor smith-stringer UD
(0-0) (0-0)
2. featherweight
tyler toner vs. martin svensson-svensson SD
(0-0) (0-0)
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik vs. jessie gibbs-oleinik rd3 ezeikel choke
(0-0) (0-0)
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott vs. milton vieira-marriott UD
(0-0) (0-0)
(Main Event)
5.welterweight
quinn mulhern vs. eduardo pamplona-mulhern SD
(0-0) (0-0)
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-0)-sakurai rd1 tko
MW: Goran Reljic (0-0) vs. Chris Camozzi (0-0)-camozzi UD
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (0-0) vs. Magno Almeida (0-0)-oliveira rd2 arm triangle
FW: Nam Phan (0-0) vs. Joni Salovaara (0-0)-salovaara rd1 tko
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) vs. Bobby "Zombie" Brents (0-0)-johnson rd1 ko
Main Event- Fabio Mello (8-6) (0-0 ZFU) vs Brandon Bender (8-0) (0-0 ZFU) (FW)-bender UD
Co- Main- Rikuhei Fujji (11-3) (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (33-9-1) (0-0 ZFU) (MW)-fujji UD
Neilson Gomes (12-1) (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (23-11) (0-0 ZFU) (LW)-gomes rd1 RNC
Matt Masterson (9-3) (0-0 ZFU) vs Ethan Garrison (8-0) (0-0 ZFU) (LHW)-masterson SD
Keisuke Fujiwara (11-4-4) (0-0 ZFU) vs Tomohiko Hori (11-11-5) (0-0 ZFU) (BW)-hori SD
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin vs Cristiano Kaminishi-Grishin rd3 north/south choke
CO-MAIN:
LHW- Eddie Arizmendi (MW now, has fought at LHW) vs Zak Cummings-arizmendi rd2 tko
UNDERCARD:
WW- Rashid Magomedov vs Luis Santos-santos rd2 RNC
FW- Masayuki Okude vs Peter Grimes-grimes UD
BW- Honggang Yao vs Giovanni Moljo-moljo UD
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith (0-0 BTM) vs. DaMarques "Darkness" Johnson (0-0 BTM)-smith rd2 ko
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (0-0 BTM) vs. Tony "Kryptonite" Lopez (0-0 BTM)-lopez UD
HW Christian Morecraft (0-0 BTM) vs. Koji Kanechika (0-0 BTM)-morecraft rd2 tko
WW Anthony "The Recipe" Lapsley (0-0 BTM) vs. Koffi "The Lion King" Adzitso (0-0 BTM)-lapsley rd1 armbar
BW Adrian "The Bully" Wooley (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-0 BTM)-wooley UD
Main Event
LHW Robert Drysdale(0-0) vs Ricardo Romero(0-0)-drysdale rd2 triangle choke
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-0)-lozano UD
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-0)-marx rd2 RNC
MW Josh "The Beast" Bryant(0-0) vs Brett Cooper(0-0)-cooper UD
HW Thiago "Big Monster" Santos(0-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(0-0)-santos rd1 tko
Main Event: LHW
James Te Huna (0-0) vs. Francisco France (0-0)-te huna SD
Co-main event: WW
Ryo Chonan (0-0) vs Anthony Waldburger (0-0)-waldburger UD
Main card:
MW
Jay Silva (0-0) vs Adlan Amagov (0-0)-amagov rd2 ko
HW
Michal Kita (0-0) vs Beau Tribolet (0-0)-kita SD
LW
Jose Figueroa (0-0) vs Tony Hervey (0-0)-figueroa UD
Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones-jones rd1 armbar
Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva-da silva UD
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill-tamura UD
Budgellism
9/22/11 8:20:34AM
Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman- Head UD
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin- Miranda 1st round submission
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez- Cruz 1st round submission
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff- Mills 2nd rd tko
Featherweight:Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea- Reed UD
Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson- Brookins 1st round submission
Co Main Event
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz- Lambert 2nd round tko
LW Conor Heun v Adam Lynn- Huen UD
WW Sean Pierson v Gil de Freitas- Pierson 2nd round tko
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev- Tabera UD
Main
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez- Britt 2nd round tko
Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly- Kelly 2nd round tko
Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones- Huckaba 1st round tko
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki- Osawa UD
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young- Vianna 2nd round submission
1. light heavyweight
hans stringer vs. trevor smith- Stringer 1st round tko
(0-0) (0-0)
2. featherweight
tyler toner vs. martin svensson-Toner UD
(0-0) (0-0)
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik vs. jessie gibbs- Oleinik UD
(0-0) (0-0)
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott vs. milton vieira- Marriott 2nd round tko
(0-0) (0-0)
(Main Event)
5.welterweight
quinn mulhern vs. eduardo pamplona- Mulhern UD
(0-0) (0-0)
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-0) Sakurai 1st round ko
MW: Goran Reljic (0-0) vs. Chris Camozzi (0-0) Reljic UD
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (0-0) vs. Magno Almeida (0-0) Oliveira 1st round submission
FW: Nam Phan (0-0) vs. Joni Salovaara (0-0) Phan 2nd round tko
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) vs. Bobby "Zombie" Brents (0-0) Johnson 1st round ko
Main Event- Fabio Mello (8-6) (0-0 ZFU) vs Brandon Bender (8-0) (0-0 ZFU) (FW) - Bender UD
Co- Main- Rikuhei Fujji (11-3) (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (33-9-1) (0-0 ZFU) (MW) Pereira UD
Neilson Gomes (12-1) (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (23-11) (0-0 ZFU) (LW) Gomes UD
Matt Masterson (9-3) (0-0 ZFU) vs Ethan Garrison (8-0) (0-0 ZFU) (LHW) Garrison 1st round submission
Keisuke Fujiwara (11-4-4) (0-0 ZFU) vs Tomohiko Hori (11-11-5) (0-0 ZFU) (BW) Fujiwara 2nd round submission
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin vs Cristiano Kaminishi- Grishin 2nd round tko
CO-MAIN:
LHW- Eddie Arizmendi (MW now, has fought at LHW) vs Zak Cummings- Cummings UD
UNDERCARD:
WW- Rashid Magomedov vs Luis Santos- Santos 1st round submission
FW- Masayuki Okude vs Peter Grimes- Okude UD
BW- Honggang Yao vs Giovanni Moljo- Yao 1st round submission
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith (0-0 BTM) vs. DaMarques "Darkness" Johnson (0-0 BTM) Smith 3rd round tko
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (0-0 BTM) vs. Tony "Kryptonite" Lopez (0-0 BTM) Lopez UD
HW Christian Morecraft (0-0 BTM) vs. Koji Kanechika (0-0 BTM) Morecraft 1st round tko
WW Anthony "The Recipe" Lapsley (0-0 BTM) vs. Koffi "The Lion King" Adzitso (0-0 BTM) Lapsley 2nd round submission
BW Adrian "The Bully" Wooley (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-0 BTM) Wooley UD
Main Event
LHW Robert Drysdale(0-0) vs Ricardo Romero(0-0) Drysdale UD
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-0) Taylor 3rd round tko
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-0) Page 1st round submission
MW Josh "The Beast" Bryant(0-0) vs Brett Cooper(0-0) Cooper SD
HW Thiago "Big Monster" Santos(0-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(0-0) Marrero 2nd round submission
Main Event: LHW
James Te Huna (0-0) vs. Francisco France (0-0)Te Huna 1st round ko
Co-main event: WW
Ryo Chonan (0-0) vs Anthony Waldburger (0-0)Waldburger 1st round submission
Main card:
MW
Jay Silva (0-0) vs Adlan Amagov (0-0) Silva UD
HW
Michal Kita (0-0) vs Beau Tribolet (0-0) Kita UD
LW
Jose Figueroa (0-0) vs Tony Hervey (0-0) Hervey UD
Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones- Salinas- Jones UD
Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva- O'Donnell 2nd round tko
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill- Tamura UD
emfleek
9/22/11 8:54:27AM
Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman- Head via R1 TKO
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin- Miranda via R1 Sub
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez- Cruz via UD
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff- Mills via R1 TKO
Featherweight:Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea- Reed via UD
Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson- Brookins via R1 Sub
Co Main Event
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz- Ruiz via R1 TKO
LW Conor Heun v Adam Lynn- Huen via R1 Sub
WW Sean Pierson v Gil de Freitas- Pierson via R2 TKO
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev- Aliev via SD
Main
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez- Britt via R1 TKO
Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly- Kelly via UD
Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones- Huckaba via R1 TKO
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki- Osawa SD
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young- Vianna via UD
1. light heavyweight
hans stringer vs. trevor smith- Stringer via R1 TKO
(0-0) (0-0)
2. featherweight
tyler toner vs. martin svensson-Toner via UD
(0-0) (0-0)
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik vs. jessie gibbs- Oleinik via R1 Sub
(0-0) (0-0)
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott vs. milton vieira- Marriott via R2 TKO
(0-0) (0-0)
(Main Event)
5.welterweight
quinn mulhern vs. eduardo pamplona- Pamplona via UD
(0-0) (0-0)
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-0) Sakurai via UD
MW: Goran Reljic (0-0) vs. Chris Camozzi (0-0) Reljic via SD
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (0-0) vs. Magno Almeida (0-0) Oliveira via R1 Sub
FW: Nam Phan (0-0) vs. Joni Salovaara (0-0) Phan via UD
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) vs. Bobby "Zombie" Brents (0-0) Johnson via R1 TKO
Main Event- Fabio Mello (8-6) (0-0 ZFU) vs Brandon Bender (8-0) (0-0 ZFU) (FW) - Bender via UD
Co- Main- Rikuhei Fujji (11-3) (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (33-9-1) (0-0 ZFU) (MW) Pereira via R1 TKO
Neilson Gomes (12-1) (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (23-11) (0-0 ZFU) (LW) Puhakka via SD
Matt Masterson (9-3) (0-0 ZFU) vs Ethan Garrison (8-0) (0-0 ZFU) (LHW) Garrison via R2 Sub
Keisuke Fujiwara (11-4-4) (0-0 ZFU) vs Tomohiko Hori (11-11-5) (0-0 ZFU) (BW) Hori via UD
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin vs Cristiano Kaminishi- Grishin via R1 TKO
CO-MAIN:
LHW- Eddie Arizmendi (MW now, has fought at LHW) vs Zak Cummings- Cummings via UD
UNDERCARD:
WW- Rashid Magomedov vs Luis Santos- Santos via R1 Sub
FW- Masayuki Okude vs Peter Grimes- Okude via R1 TKO
BW- Honggang Yao vs Giovanni Moljo- Yao via R3 Sub
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith (0-0 BTM) vs. DaMarques "Darkness" Johnson (0-0 BTM) - Smith via R1 KO
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (0-0 BTM) vs. Tony "Kryptonite" Lopez (0-0 BTM) Al-Hassan via R2 Sub
HW Christian Morecraft (0-0 BTM) vs. Koji Kanechika (0-0 BTM) Morecraft via R1 TKO
WW Anthony "The Recipe" Lapsley (0-0 BTM) vs. Koffi "The Lion King" Adzitso (0-0 BTM) Lapsley via UD
BW Adrian "The Bully" Wooley (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-0 BTM) Wooley via UD
Main Event
LHW Robert Drysdale(0-0) vs Ricardo Romero(0-0) Drysdale via R2 Sub
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-0) - Lozano via SD
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-0) Page via R2 TKO
MW Josh "The Beast" Bryant(0-0) vs Brett Cooper(0-0) Bryant via UD
HW Thiago "Big Monster" Santos(0-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(0-0) Marrero via UD
Main Event: LHW
James Te Huna (0-0) vs. Francisco France (0-0)Te Huna via R1 TKO
Co-main event: WW
Ryo Chonan (0-0) vs Anthony Waldburger (0-0) - Waldburger via R1 Sub
Main card:
MW
Jay Silva (0-0) vs Adlan Amagov (0-0) Silva via UD
HW
Michal Kita (0-0) vs Beau Tribolet (0-0) Kita via SD
LW
Jose Figueroa (0-0) vs Tony Hervey (0-0) - Figueroa via UD
Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones- Prindle via R1 TKO
Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva- da Silva via R2 Sub
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill- Tamura via UD
emfleek
9/22/11 8:54:52AM
^ That sucked.

Researching these no name guys is horrible.
Budgellism
9/22/11 9:10:04AM

Posted by emfleek

^ That sucked.

Researching these no name guys is horrible.



Agreed. It's probably going to be that way until Round 3, especially with the BWs and FWs.
Playground_Samurai
9/22/11 9:32:43AM
Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman- Head via Rd 1 sub
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin- Miranda via Rd 1 Sub
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez- Cruz via UD
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff- Mills via Rd 2 TKO
Featherweight:Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea- Reed via UD
Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson- Brookins via Rd 1 Sub
Co Main Event
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz- Ruiz via Rd 2 KO/TKO
LW Conor Heun v Adam Lynn- Huen via Rd 2 Sub
WW Sean Pierson v Gil de Freitas- Pierson via Rd 2 KO/TKO
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev- Aliev via SD
Main
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez- Britt via UD
Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly- Kelly via UD
Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones- Huckaba via Rd 1 KO/TKO
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki- Osawa via SD
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young- Vianna via via UD
1. light heavyweight
hans stringer vs. trevor smith- Stringer via Rd 1 KO/TKO
(0-0) (0-0)
2. featherweight
tyler toner vs. martin svensson-Toner via Rd 2 KO/TKO
(0-0) (0-0)
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik vs. jessie gibbs- Oleinik via Rd 1 Sub
(0-0) (0-0)
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott vs. milton vieira- Marriott via Rd 2 TKO
(0-0) (0-0)
(Main Event)
5.welterweight
quinn mulhern vs. eduardo pamplona- Pamplona via Rd 1 KO/TKO
(0-0) (0-0)
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-0) Sakurai via SD
MW: Goran Reljic (0-0) vs. Chris Camozzi (0-0) Reljic via SD
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (0-0) vs. Magno Almeida (0-0) Oliveira via Rd 1 Sub
FW: Nam Phan (0-0) vs. Joni Salovaara (0-0) Phan via Rd 2 KO/TKO
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) vs. Bobby "Zombie" Brents (0-0) Johnson via Rd 1 KO/TKO
Main Event- Fabio Mello (8-6) (0-0 ZFU) vs Brandon Bender (8-0) (0-0 ZFU) (FW) - Bender via UD
Co- Main- Rikuhei Fujji (11-3) (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (33-9-1) (0-0 ZFU) (MW) Pereira via Rd 1 sub
Neilson Gomes (12-1) (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (23-11) (0-0 ZFU) (LW) Gomes via UD
Matt Masterson (9-3) (0-0 ZFU) vs Ethan Garrison (8-0) (0-0 ZFU) (LHW) Masterson via SD
Keisuke Fujiwara (11-4-4) (0-0 ZFU) vs Tomohiko Hori (11-11-5) (0-0 ZFU) (BW) Fujiwara via UD
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin vs Cristiano Kaminishi- Grishin via Rd 1 KO/TKO
CO-MAIN:
LHW- Eddie Arizmendi (MW now, has fought at LHW) vs Zak Cummings- Cummings via Rd 2 KO/TKO
UNDERCARD:
WW- Rashid Magomedov vs Luis Santos- Santos via Rd 1 Sub
FW- Masayuki Okude vs Peter Grimes- Grimes via Rd 1 TKO
BW- Honggang Yao vs Giovanni Moljo- Yao via Rd 3 Sub
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith (0-0 BTM) vs. DaMarques "Darkness" Johnson (0-0 BTM) - Johnson via Rd 2 sub
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (0-0 BTM) vs. Tony "Kryptonite" Lopez (0-0 BTM) Al-Hassan via SD
HW Christian Morecraft (0-0 BTM) vs. Koji Kanechika (0-0 BTM) Morecraft via Rd 1 KO/TKO
WW Anthony "The Recipe" Lapsley (0-0 BTM) vs. Koffi "The Lion King" Adzitso (0-0 BTM) Lapsley via UD
BW Adrian "The Bully" Wooley (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-0 BTM) Wooley via UD
Main Event
LHW Robert Drysdale(0-0) vs Ricardo Romero(0-0) Drysdale via Rd 2 sub
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-0) - Taylor via UD
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-0) Page via Rd 1 KO/TKO
MW Josh "The Beast" Bryant(0-0) vs Brett Cooper(0-0) Bryant via UD
HW Thiago "Big Monster" Santos(0-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(0-0) Marrero via UD
Main Event: LHW
James Te Huna (0-0) vs. Francisco France (0-0)Te Huna via Rd 1 KO/TKO
Co-main event: WW
Ryo Chonan (0-0) vs Anthony Waldburger (0-0) - Waldburger via UD
Main card:
MW
Jay Silva (0-0) vs Adlan Amagov (0-0) Silva via Rd UD
HW
Michal Kita (0-0) vs Beau Tribolet (0-0) Kita via UD
LW
Jose Figueroa (0-0) vs Tony Hervey (0-0) - Figueroa via Rd 2 sub
Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones- Prindle via Rd 1 KO/TKO
Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva- da Silva via Rd 2 sub
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill- Tamura via UD
armbar66j7
9/22/11 11:17:31AM
so i take it the fighters are more well known the more rounds we go?
emfleek
9/22/11 11:23:13AM

Posted by armbar66j7

so i take it the fighters are more well known the more rounds we go?



Absolutely. We're working our way through the rankings. As the rounds of the game progress, we bid on higher ranked and more well-known fighters.
armbar66j7
9/22/11 12:16:25PM

Posted by emfleek


Posted by armbar66j7

so i take it the fighters are more well known the more rounds we go?



Absolutely. We're working our way through the rankings. As the rounds of the game progress, we bid on higher ranked and more well-known fighters.



thats awesome, and makes a lot more sense in the long run
Rabi
9/22/11 2:09:14PM
jjeans picks

Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman Head UD
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin, Mario 1st Sub
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez, Cruz 2nd TKO
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff, Mills 1st KO
Featherweight:Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea, Reed 1st Sub
Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson, Brookins UD
Co Main Event
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz, Ruiz UD
LW Conor Heun v Adam Lynn, Lynn SD
WW Sean Pierson v Gil de Freitas, Pierson 2nd TKO
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev
Main, Daniel 3rd TKO
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez, Britt UD
Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly, Kelly 2nd KO
Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones, Huckaba 1st Sub
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki, Miki UD
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young, Young 2nd TKO
1. light heavyweight
hans stringer vs. trevor smith, Smith 3rd TKO
(0-0) (0-0)
2. featherweight
tyler toner vs. martin svensson, Toner UD
(0-0) (0-0)
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik vs. jessie gibbs, Gibbs UD
(0-0) (0-0)
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott vs. milton vieira, Vieira 1st TKO
(0-0) (0-0)
(Main Event)
5.welterweight
quinn mulhern vs. eduardo pamplona, Mulhern UD
(0-0) (0-0)
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-0) Speer by rape UD
MW: Goran Reljic (0-0) vs. Chris Camozzi (0-0) Goran UD
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (0-0) vs. Magno Almeida (0-0) Charles 2nd TKO
FW: Nam Phan (0-0) vs. Joni Salovaara (0-0) Nam Phan 1st Sub
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) vs. Bobby "Zombie" Brents (0-0) Johnson UD
Main Event- Fabio Mello (8-6) (0-0 ZFU) vs Brandon Bender (8-0) (0-0 ZFU) (FW) Brandon UD
Co- Main- Rikuhei Fujji (11-3) (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (33-9-1) (0-0 ZFU) (MW) Pereira UD
Neilson Gomes (12-1) (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (23-11) (0-0 ZFU) (LW) Gomes 2nd KO
Matt Masterson (9-3) (0-0 ZFU) vs Ethan Garrison (8-0) (0-0 ZFU) (LHW) Matt 1st Sub
Keisuke Fujiwara (11-4-4) (0-0 ZFU) vs Tomohiko Hori (11-11-5) (0-0 ZFU) (BW) Fujiwara 3rd TKO
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin vs Cristiano Kaminishi, Maxim UD
CO-MAIN:
LHW- Eddie Arizmendi (MW now, has fought at LHW) vs Zak Cummings, Zak 2nd TKO
UNDERCARD:
WW- Rashid Magomedov vs Luis Santos, Luis Santos 2nd KO
FW- Masayuki Okude vs Peter Grimes, Grimes MD
BW- Honggang Yao vs Giovanni Moljo, Yao SD
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith (0-0 BTM) vs. DaMarques "Darkness" Johnson (0-0 BTM)Smith UD
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (0-0 BTM) vs. Tony "Kryptonite" Lopez (0-0 BTM) Lopez UD
HW Christian Morecraft (0-0 BTM) vs. Koji Kanechika (0-0 BTM) Morecraft 2nd TKO
WW Anthony "The Recipe" Lapsley (0-0 BTM) vs. Koffi "The Lion King" Adzitso (0-0 BTM) Koffi 1st KO
BW Adrian "The Bully" Wooley (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-0 BTM) Terada 1st Sub
Main Event
LHW Robert Drysdale(0-0) vs Ricardo Romero(0-0) Drysdale 2nd TKO
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-0) Taylor 2nd TKO
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-0) Marx UD
MW Josh "The Beast" Bryant(0-0) vs Brett Cooper(0-0) Josh Bryant 1st TKO
HW Thiago "Big Monster" Santos(0-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(0-0) Santos 1st KO
Main Event: LHW
James Te Huna (0-0) vs. Francisco France (0-0) Te Huna UD
Co-main event: WW
Ryo Chonan (0-0) vs Anthony Waldburger (0-0) Waldburger UD
Main card:
MW
Jay Silva (0-0) vs Adlan Amagov (0-0) Silva UD
HW
Michal Kita (0-0) vs Beau Tribolet(0-0) Beau 2nd Sub
LW
Jose Figueroa (0-0) vs Tony Hervey (0-0) Hervey, 3rd TKO
Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones, Prindle UD
Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva, o'donnel UD
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill, Hill 2nd TKO

Rabi
9/22/11 2:17:00PM
Fight Template

Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman - Head UD
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin - Miranda rd2 tko
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez - Cruz rd1 sub
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff - Mills rd2 tko
Featherweight:Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea - Reed rd1 sub
Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson - Brookins rd1 sub
Co Main Event
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz - Lambert rd1 tko
LW Conor Heun v Adam Lynn - Heun rd1 sub
WW Sean Pierson v Gil de Freitas - Pierson rd2 tko
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev - Aliev rd1 sub
Main
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez - Britt rd1 tko
Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly - Kelly rd3 tko
Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones - Jones UD
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki - Osawa UD
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young - Vianna UD
1. light heavyweight
hans stringer vs. trevor smith - Stringer rd1 tko
(0-0) (0-0)
2. featherweight
tyler toner vs. martin svensson - Toner rd1 sub
(0-0) (0-0)
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik vs. jessie gibbs - Gibbs rd1 tko
(0-0) (0-0)
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott vs. milton vieira - Viera UD
(0-0) (0-0)
(Main Event)
5.welterweight
quinn mulhern vs. eduardo pamplona - Mulhern UD
(0-0) (0-0)
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-0) - Sakurai rd1 tko
MW: Goran Reljic (0-0) vs. Chris Camozzi (0-0) - Reljic rd2 sub
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (0-0) vs. Magno Almeida (0-0) - Oliviera rd1 sub
FW: Nam Phan (0-0) vs. Joni Salovaara (0-0) - Phan rd1 tko
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) vs. Bobby "Zombie" Brents (0-0) - Johnson rd1 tko
Main Event- Fabio Mello (8-6) (0-0 ZFU) vs Brandon Bender (8-0) (0-0 ZFU) (FW) - Mello UD
Co- Main- Rikuhei Fujji (11-3) (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (33-9-1) (0-0 ZFU) (MW) - Fujji UD
Neilson Gomes (12-1) (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (23-11) (0-0 ZFU) (LW) - Gomes UD
Matt Masterson (9-3) (0-0 ZFU) vs Ethan Garrison (8-0) (0-0 ZFU) (LHW) -Garrison UD
Keisuke Fujiwara (11-4-4) (0-0 ZFU) vs Tomohiko Hori (11-11-5) (0-0 ZFU) (BW) - Hori UD
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin vs Cristiano Kaminishi - Grishin UD
CO-MAIN:
LHW- Eddie Arizmendi (MW now, has fought at LHW) vs Zak Cummings - Cummings rd1 tko
UNDERCARD:
WW- Rashid Magomedov vs Luis Santos - Santos rd1 sub
FW- Masayuki Okude vs Peter Grimes - Grimes UD
BW- Honggang Yao vs Giovanni Moljo - Moljo UD
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith (0-0 BTM) vs. DaMarques "Darkness" Johnson (0-0 BTM) - Smith rd3 tko
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (0-0 BTM) vs. Tony "Kryptonite" Lopez (0-0 BTM) - Lopez rd2 tko
HW Christian Morecraft (0-0 BTM) vs. Koji Kanechika (0-0 BTM) - Morecraft rd1 tko
WW Anthony "The Recipe" Lapsley (0-0 BTM) vs. Koffi "The Lion King" Adzitso (0-0 BTM) - Lapsley UD
BW Adrian "The Bully" Wooley (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-0 BTM) - Wooley - UD
Main Event
LHW Robert Drysdale(0-0) vs Ricardo Romero(0-0) - drysdale rd1 sub
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-0) - Taylor rd2 tko
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-0) - Page rd1 sub
MW Josh "The Beast" Bryant(0-0) vs Brett Cooper(0-0) - Bryant UD
HW Thiago "Big Monster" Santos(0-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(0-0) - Marrero UD
Main Event: LHW
James Te Huna (0-0) vs. Francisco France (0-0) - Huna UD
Co-main event: WW
Ryo Chonan (0-0) vs Anthony Waldburger (0-0) - Waldburger rd1 sub
Main card:
MW
Jay Silva (0-0) vs Adlan Amagov (0-0) - Silva UD
HW
Michal Kita (0-0) vs Beau Tribolet (0-0) - Kita UD
LW
Jose Figueroa (0-0) vs Tony Hervey (0-0) - Hervey UD
Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones - Prindle rd1 tko
Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva - Silva UD
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill - Tamura rd1 sub
hashyandy4
9/22/11 2:54:35PM


Template

Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman - Head UD
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin - Miranda rd1 tko
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez - Cruz rd3 sub
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff - Mills UD
Featherweight:Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea - Reed rd3 sub
Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson - Brookins UD
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz - Lambert rd2 tko
LW Conor Heun v Adam Lynn - Lynn UD
WW Sean Pierson v Gil de Freitas - Pierson rd1 tko
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev - Aliev rd1 sub
Main
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez - Ramirez UD
Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly - Kelly rd1 tko
Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones - Jones UD
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki - Osawa SD
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young - Young rd2 tko
1. light heavyweight
hans stringer vs. trevor smith - Stringer rd2 tko
(0-0) (0-0)
2. featherweight
tyler toner vs. martin svensson - Toner UD
(0-0) (0-0)
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik vs. jessie gibbs - Gibbs rd2 tko
(0-0) (0-0)
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott vs. milton vieira - Viera UD
(0-0) (0-0)
(Main Event)
5.welterweight
quinn mulhern vs. eduardo pamplona - Pamplona rd3 Sub
(0-0) (0-0)
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-0) - Sakurai rd1 tko
MW: Goran Reljic (0-0) vs. Chris Camozzi (0-0) - Reljic rd1 tko
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (0-0) vs. Magno Almeida (0-0) - Oliviera rd1 sub
FW: Nam Phan (0-0) vs. Joni Salovaara (0-0) - Phan rd2 tko
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) vs. Bobby "Zombie" Brents (0-0) - Johnson rd1 tko
Main Event- Fabio Mello (8-6) (0-0 ZFU) vs Brandon Bender (8-0) (0-0 ZFU) (FW) - Mello 2nd Sub
Co- Main- Rikuhei Fujji (11-3) (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (33-9-1) (0-0 ZFU) (MW) - Fujji UD
Neilson Gomes (12-1) (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (23-11) (0-0 ZFU) (LW) - Gomes UD
Matt Masterson (9-3) (0-0 ZFU) vs Ethan Garrison (8-0) (0-0 ZFU) (LHW) -Garrison rd 2 tko
Keisuke Fujiwara (11-4-4) (0-0 ZFU) vs Tomohiko Hori (11-11-5) (0-0 ZFU) (BW) - Fujiwara rd1 sub
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin vs Cristiano Kaminishi - Grishin UD
CO-MAIN:
LHW- Eddie Arizmendi (MW now, has fought at LHW) vs Zak Cummings - Cummings rd3 tko
UNDERCARD:
WW- Rashid Magomedov vs Luis Santos - Santos rd1 sub
FW- Masayuki Okude vs Peter Grimes - Grimes SD
BW- Honggang Yao vs Giovanni Moljo - Moljo UD
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith (0-0 BTM) vs. DaMarques "Darkness" Johnson (0-0 BTM) - Johnson UD
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (0-0 BTM) vs. Tony "Kryptonite" Lopez (0-0 BTM) - Lopez rd1 tko
HW Christian Morecraft (0-0 BTM) vs. Koji Kanechika (0-0 BTM) - Morecraft rd1 tko
WW Anthony "The Recipe" Lapsley (0-0 BTM) vs. Koffi "The Lion King" Adzitso (0-0 BTM) - Lapsley 2nd rd tko
BW Adrian "The Bully" Wooley (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-0 BTM) - Wooley - UD
Main Event
LHW Robert Drysdale(0-0) vs Ricardo Romero(0-0) - drysdale rd2 sub
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-0) - Taylor rd1 tko
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-0) - Page rd1 ko
MW Josh "The Beast" Bryant(0-0) vs Brett Cooper(0-0) - Cooper UD
HW Thiago "Big Monster" Santos(0-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(0-0) - Marrero UD
Main Event: LHW
James Te Huna (0-0) vs. Francisco France (0-0) - Huna 3rd tko
Co-main event: WW
Ryo Chonan (0-0) vs Anthony Waldburger (0-0) - Waldburger UD
Main card:
MW
Jay Silva (0-0) vs Adlan Amagov (0-0) - Silva UD
HW
Michal Kita (0-0) vs Beau Tribolet (0-0) - Kita rd1 sub
LW
Jose Figueroa (0-0) vs Tony Hervey (0-0) - Figueroa UD
Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones - Prindle rd2 tko
Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva - Silva rd1 tko
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill - Tamura rd1 sub
Rabi
9/23/11 2:47:52AM
waiting on 2 more, TheBudCan and airkerma,

I will PM them both
Rabi
9/23/11 7:44:59AM
Airkerma will get his done later on today, he is away on a business trip at the moment, just waiting to hear from TheBudCan!
emfleek
9/23/11 8:20:54AM
jjeans
9/23/11 1:09:59PM

Posted by armbar66j7

dont take this the wrong way haha but is it me or does jjeans have a bias towards european fighters? ahaha, just sayin, good card though, i like it



Yep I sure do! Lol, it is on purpose I wanted a couple of divisions to begin with European champions, you'll see what I have lined up! But thanks


Posted by emfleek


Posted by Rabi

Jjeans picks Frank Trigg,



I take it Jay's computer is broken again?



Nope, like Rabi said, I've moved to Uni now and we're getting internet and TV installed on Tuesday, however right now Ill have some internet over the weekend. Gone home to watch UFC 135! Can't miss that

And on that note I'd like to say sorry if I've slowed any of the games down
prophecy033
9/23/11 1:53:19PM

Posted by jjeans


Posted by armbar66j7

dont take this the wrong way haha but is it me or does jjeans have a bias towards european fighters? ahaha, just sayin, good card though, i like it



Yep I sure do! Lol, it is on purpose I wanted a couple of divisions to begin with European champions, you'll see what I have lined up! But thanks


Posted by emfleek


Posted by Rabi

Jjeans picks Frank Trigg,



I take it Jay's computer is broken again?



Nope, like Rabi said, I've moved to Uni now and we're getting internet and TV installed on Tuesday, however right now Ill have some internet over the weekend. Gone home to watch UFC 135! Can't miss that

And on that note I'd like to say sorry if I've slowed any of the games down

its all good Jay, just glad to have you back
airkerma
9/23/11 8:25:28PM
Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman- Eastman 2 TKO
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin- Miranda UD
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez- Gonzalez Split D
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff- Radcliff 1 TKO
Featherweight:Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea- Cristea UD
Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson- Brookins UD
Co Main Event
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz- Lambert 2 Sub
LW Conor Heun v Adam Lynn- Lynn UD
WW Sean Pierson v Gil de Freitas- Pierson TKO 3
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev- Aliev 3rd rd sub
Main
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez- Ramirez UD
Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly- Kelly TKO 2
Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones- Huckaba UD
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki- Osawa UD
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young- Vianna sub 1
1. light heavyweight
hans stringer vs. trevor smith- Smith UD
2. featherweight
tyler toner vs. martin svensson-Toner UD
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik vs. jessie gibbs- Gibbs tko 3
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott vs. milton vieira- Marriott tko 2
(Main Event)
5.welterweight
quinn mulhern vs. eduardo pamplona- Pamplona UD
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-0)Speer UD
MW: Goran Reljic (0-0) vs. Chris Camozzi (0-0) Reljic 2nd rd tko
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (0-0) vs. Magno Almeida (0-0) Oliveira 1st rd sub
FW: Nam Phan (0-0) vs. Joni Salovaara (0-0) Phan UD
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) vs. Bobby "Zombie" Brents (0-0) Johnson KO 1
Main Event- Fabio Mello (8-6) (0-0 ZFU) vs Brandon Bender (8-0) (0-0 ZFU) (FW) Mello UD
Co- Main- Rikuhei Fujji (11-3) (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (33-9-1) (0-0 ZFU) (MW) Fujji UD
Neilson Gomes (12-1) (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (23-11) (0-0 ZFU) (LW) Gomes UD
Matt Masterson (9-3) (0-0 ZFU) vs Ethan Garrison (8-0) (0-0 ZFU) (LHW) Masterson KO 3
Keisuke Fujiwara (11-4-4) (0-0 ZFU) vs Tomohiko Hori (11-11-5) (0-0 ZFU) (BW) Fujiwara UD
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin vs Cristiano Kaminishi- Grishin 2 tko
CO-MAIN:
LHW- Eddie Arizmendi (MW now, has fought at LHW) vs Zak Cummings- Cummings 3 sub
UNDERCARD:
WW- Rashid Magomedov vs Luis Santos- Santos UD
FW- Masayuki Okude vs Peter Grimes- Okude UD
BW- Honggang Yao vs Giovanni Moljo- Yao 1rd sub
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith (0-0 BTM) vs. DaMarques "Darkness" Johnson (0-0 BTM) Smith 2nd rd ko
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (0-0 BTM) vs. Tony "Kryptonite" Lopez (0-0 BTM) Al-Hassen 1st rd tko
HW Christian Morecraft (0-0 BTM) vs. Koji Kanechika (0-0 BTM)Morecraft 2 tko
WW Anthony "The Recipe" Lapsley (0-0 BTM) vs. Koffi "The Lion King" Adzitso (0-0 Adzitso sub 3
BW Adrian "The Bully" Wooley (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-0 BTM) Wooley UD
Main Event
LHW Robert Drysdale(0-0) vs Ricardo Romero(0-0) Romero 1st rd sub
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-0)Taylor UD
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-0)Page UD
MW Josh "The Beast" Bryant(0-0) vs Brett Cooper(0-0)Cooper ko 1
HW Thiago "Big Monster" Santos(0-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(0-0)Santos tko 2
Main Event: LHW
James Te Huna (0-0) vs. Francisco France (0-0)Te Huna tko 3
Co-main event: WW
Ryo Chonan (0-0) vs Anthony Waldburger (0-0)Waldburger sub 1
Main card:
MW
Jay Silva (0-0) vs Adlan Amagov (0-0)Silva ko 3
HW
Michal Kita (0-0) vs Beau Tribolet (0-0)Tribolet sub 2
LW
Jose Figueroa (0-0) vs Tony Hervey (0-0) Figueroa 1st rd sub
Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones- Salinas-Jones UD
Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva- da Silva UD
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill- Tamura ud
Poor_Franklin
9/24/11 4:43:48AM
it's really fun seeing how all these picks turn out.
Rabi
9/24/11 4:47:08AM
Just waiting on 1 more, I've PM TBC, hopefully he will update today!
TheBudCan
9/24/11 2:28:14PM
Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman - Head UD
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin - Miranda Sub 1
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez - Cruz UD
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff - Mills UD
Featherweight:Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea - Reed UD
Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson - Brookins Sub 2
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz - Lambert TKO 2
LW Conor Heun v Adam Lynn - Huen UD
WW Sean Pierson v Gil de Freitas - Pierson TKO 1
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev - Tabera UD
Main
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez - Britt UD
Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly - Kelly TKO 1
Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones - Jones UD
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki - Osawa UD
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young - Vianna Sub 2
1. light heavyweight
hans stringer vs. trevor smith - Stringer UD
(0-0) (0-0)
2. featherweight
tyler toner vs. martin svensson - Toner Sub 2
(0-0) (0-0)
3.heavyweight-(rematch)
alexey oleinik vs. jessie gibbs - Oleinik UD (0-0) (0-0)
(CO-Main Event)
4.lightweight
eric marriott vs. milton vieira - Marriott UD
(0-0) (0-0)
(Main Event)
5.welterweight
quinn mulhern vs. eduardo pamplona - Mulhern Sub 2
(0-0) (0-0)
WW: Hayato "Mach" Sakurai (0-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-0) - Sakurai UD
MW: Goran Reljic (0-0) vs. Chris Camozzi (0-0) - Reljic TKO 1
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (0-0) vs. Magno Almeida (0-0) - Oliviera Sub 1
FW: Nam Phan (0-0) vs. Joni Salovaara (0-0) - Phan UD
HW: Lavar "Big" Johnson (0-0) vs. Bobby "Zombie" Brents (0-0) - Johnson TKO 1
Main Event- Fabio Mello (8-6) (0-0 ZFU) vs Brandon Bender (8-0) (0-0 ZFU) (FW) - Bender UD
Co- Main- Rikuhei Fujji (11-3) (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (33-9-1) (0-0 ZFU) (MW) - Pereira UD
Neilson Gomes (12-1) (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (23-11) (0-0 ZFU) (LW) - Gomes UD
Matt Masterson (9-3) (0-0 ZFU) vs Ethan Garrison (8-0) (0-0 ZFU) (LHW) Masterson UD
Keisuke Fujiwara (11-4-4) (0-0 ZFU) vs Tomohiko Hori (11-11-5) (0-0 ZFU) (BW) - Fujiwara UD
MAIN EVENT:
HW- Maxim Grishin vs Cristiano Kaminishi - Grishin UD
CO-MAIN:
LHW- Eddie Arizmendi (MW now, has fought at LHW) vs Zak Cummings - Cummings TKO 2
UNDERCARD:
WW- Rashid Magomedov vs Luis Santos - Santos UD
FW- Masayuki Okude vs Peter Grimes - Grimes UD
BW- Honggang Yao vs Giovanni Moljo - Yao UD
Main Event - WW Scott "Hands of Steel" Smith (0-0 BTM) vs. DaMarques "Darkness" Johnson (0-0 BTM) - Smith Sub 3
Co-Main Event - LHW Razak "Razor" Al-Hassen (0-0 BTM) vs. Tony "Kryptonite" Lopez (0-0 BTM) - Lopez UD
HW Christian Morecraft (0-0 BTM) vs. Koji Kanechika (0-0 BTM) - Morecraft KO 1
WW Anthony "The Recipe" Lapsley (0-0 BTM) vs. Koffi "The Lion King" Adzitso (0-0 BTM) - Lapsley TKO 3
BW Adrian "The Bully" Wooley (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-0 BTM) - Wooley - UD
Main Event
LHW Robert Drysdale(0-0) vs Ricardo Romero(0-0) - Drysdale Sub 2
Co-Main Event
WW Paul "Relentless" Taylor(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-0) - Taylor UD
Featured Bouts
BW Damacio "The Angel of Death" Page(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-0) - Page Sub 2
MW Josh "The Beast" Bryant(0-0) vs Brett Cooper(0-0) - Cooper UD
HW Thiago "Big Monster" Santos(0-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(0-0) - Marrero UD
Main Event: LHW
James Te Huna (0-0) vs. Francisco France (0-0) TeHuna UD
Co-main event: WW
Ryo Chonan (0-0) vs Anthony Waldburger (0-0) - Waldburger UD
Main card:
MW
Jay Silva (0-0) vs Adlan Amagov (0-0) - Silva UD
HW
Michal Kita (0-0) vs Beau Tribolet (0-0) - Kita UD
LW
Jose Figueroa (0-0) vs Tony Hervey (0-0) - Figueroa UD
Heavyweight - Eric Prindle vs Gabriel Salinas-Jones - Prindle TKO 1
Middleweight - Victor O'Donnell vs Claudio Henrique Rodrigues da Silva - Da Silva Sub 2
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Josh Hill - Tamura UD

Rabi
9/24/11 2:29:35PM
All picks are in, I will update in the next couple of hours!
Rabi
9/24/11 5:13:12PM
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:

Showdown Fighting Events 21: The Return of the events

Coming live from Windsor, England.

Main Card only on PPV:

Main Event:
Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman - Head UD
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin - Miranda ed1 sub
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez - Cruz UD
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff - Mills rd2 tko
Featherweight: Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea - Reed UD
jjeans
9/24/11 5:18:39PM

Posted by Rabi

Sprawl and Brawl Entertainment Presents:

Showdown Fighting Events 21: The Return of the events

Coming live from Windsor, England.

Main Card only on PPV:

Main Event:
Middleweight: James Head vs Marvin “The Beastman” Eastman - Head UD
Co-Main Event:
Middleweight: Mario Miranda vs Alex Makhnonin - Miranda rd1 sub
Bantamweight: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez - Cruz UD
Welterweight: Che Mills vs Tim Radcliff - Mills rd2 tko
Featherweight: Paul Reed vs Bogdan “Pyscho” Cristea - Reed UD



Thanks Rabi

My card nominations:
FOTN: Justin “The Shocker” Cruz vs Pedro Gonzalez - Cruz UD
KOTN: Che Mills vs Tim Radcliff - Mills rd2 tko
SOTN: Mario Miranda vs Alex Makhnonin - Miranda rd1 sub
Rabi
9/24/11 5:29:17PM
Rabi's Fighting Championship 1

Rebirth

Main Event:
LW Jonathan Brookins v Dominique Robinson - Brookins rd1 sub

Co Main Event
MW Jason Lambert v Anthony Ruiz - Lambert rd2 tko

LW Conor Heun v Adam Lynn - Heun rd2 sub
WW Sean Pierson v Gil de Freitas - Pierson rd2 tko
LHW Daniel Tabera v Sultan Aliev - Aliev rd1 sub
Rabi
9/24/11 5:45:12PM
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 1- Back for the First Time

Main
LHW- Antwain Britt vs Hector Ramirez - Britt rd2 tko

Co-Main
LW- Koji Oishi vs Paul Kelly - Kelly rd2 tko

Undercard
HW- Dave Huckaba vs Esteves Jones - Huckaba rd1 tko
FW- Shigeki Osawa vs Wataru Miki - Osawa UD
MW- Vitor Vianna vs Artenas Young - Vianna rd2 sub
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Related Topics