The ECP Fantasy Draft Project

MMAPlayground.com » Off Topic » Side Games » The ECP Fantasy Draft Project
« Previous Page | Next Page »
Rabi
12/15/11 6:25:17PM
A cowboy rides into town on Friday, stays for 3 nights and leaves on Friday, how does he do it?
Poor_Franklin
12/15/11 7:04:13PM
armbar, i swear your av cracks me up every time i see it.
Poor_Franklin
12/15/11 7:05:16PM

Posted by Rabi

A cowboy rides into town on Friday, stays for 3 nights and leaves on Friday, how does he do it?



CRAP! i don't remember!
prophecy033
12/15/11 7:06:59PM

Posted by Rabi

A cowboy rides into town on Friday, stays for 3 nights and leaves on Friday, how does he do it?

His horses name is Friday
Rabi
12/15/11 7:11:30PM
That's right Prophecy!
jjeans
12/16/11 7:10:32AM
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:
Showdown Fighting Events 30: Downpour - Coming live from Seattle, Washington

Prelims only on The MMA Playground Live Stream:
*Curtain Jerker: Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2
*James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1)
*David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2)
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1)

Main Card only on PPV
Welterweight Number 1 Contender Match: Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs SFE HOFer Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9
Welterweight Championship: SHOWDOWN FIGHTING EVENTS HOFer - Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2)
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries (1-0)
Co-Main Event: SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1)
Main Event: SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1)

(* - Beat the clock sprint, the Middleweight who wins there bout fastest will be the new number 1 middleweight contender)
Rabi
12/16/11 7:16:02AM
If any one gets chance will the add the template for me please, if not ill do it when I get home from work!
jjeans
12/16/11 7:56:15AM

Posted by Rabi

If any one gets chance will the add the template for me please, if not ill do it when I get home from work!



I'll do it, my way slightly prefilled
jjeans
12/16/11 8:07:01AM
Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2
James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1) Head UD
David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2)
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1)
Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9
Welterweight Championship Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2)
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries (1-0)
SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1) Ring UD
SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1) Sass 1st Sub
FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM)
WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM)
HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM)
LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM)
Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM)
Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM)
Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM)
Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM)
Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM)
Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM)
LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins
BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II
LW Mark Bocek v Shane Roller
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz
FW Joe Soto v Pablo Garza
Middleweight Championship: Vitor Vianna(c) vs Jason Miller
Light Heavyweight Championship: Antwain Britt(c) vs Antonio Rogerio Nogueira
HW Andrei Arlovski vs Alexander Emelianenko
WW Paul Kelly vs Frank Trigg
LHW Trevor Prangley vs Hector Ramirez
BW Joseph Sandoval vs Yusaku Nakamura
FW Wilson Reis vs Alexander Crispim
LW T.J. Grant vs Gesias Cavalcante
MW Kendall Grove vs Robert McDaniel
WW John Alessio vs Wendell Oliveira
FW title : (c) Brandon Bender (4-0 ZFU) vs Junior Assuncao (4-1 ZFU)
Brandon Vera (2-1 ZFU) vs Aaron Rosa (3-1 ZFU)
Mac Danzig (1-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-2 ZFU)
Edinaldo Oliviera (0-1 ZFU) vs Peter Grahm (0-1 ZFU)
Nate James (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-2 ZFU)
MW Title Fight - (C)Cung Le(4-0) vs Miguel "Big Rig" Falcao(3-0)
WW Title Fight - (C)Rick "Horror" Story(3-0) vs Paul "Relentless" Taylor(6-3)
HW Title Fight - (C)Stipe Miocic(3-0) vs Dave Herman(3-0)
LW Title Fight - (C)Edson Barboza(2-0) vs Michael Chandler(3-0)
LHW Title Fight - (C)Fabio Maldonado(3-1) vs Ronny Markes(2-1)
BW Title Fight - (C)Damacio "The Angel of Death" Page(3-0) vs Masakatsu Ueda(1-0)
WW - Brian Foster(2-1) vs Josh "The Dentist" Neer(4-2)
Vacant FW Title - Michihiro Omigawa(1-0) vs Ricardo Lamas(2-0)
MW - Aaron "A-Train" Simpson(1-2) vs Tomasz "Gorilla" Drwal(3-3)
BW - Eduardo "Dudu" Dantas(1-2) vs Rodolfo Marques Diniz(0-1)
WW: (c) Ben "Killa B" Saunders (4-0) vs. Nate Diaz (3-0)
MW: (c) Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (3-1) vs. Ed "Short Fuse" Herman (2-0)
HW: Jeff "The Snowman" Monson (2-0) vs. Glover Teixeira (2-0)
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (4-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (3-2)
FW: Brad "One Punch" Pickett (2-1) vs. Josh "The Fluke" Grispi (3-1)
FW: Cub Swanson (2-2) vs. Javier "Showtime" Vasquez (1-1)
HW: Mirko "Cro Cop" Filipovic (2-1) vs. Neil "Goliath" Grove (0-1)
FW: Micah "Maverick" Miller (0-2) vs. Jeff "Big Frog" Curran (1-5)
MW: Goran Reljic (2-4) vs. Paulo "Ely" Filho (1-5)
HW: Lavar "Big" Johnson (1-2) vs. Tim "The Thrashing Machine" Hague (0-1)
Thundering LHW Title Fight: James Te Huna (5-1) vs C Jason Brilz (2-0) Te Huna 1st KO
Lightning Quick LW Title Fight: Jacob Volkman (3-0) vs C George Soteroerorosiuspoui[ (2-0)
MW Championship: Tim Boestch (2-0) vs C Jason MacDonald (3-0)
WW Championship: Dan Hardy (1-1) vs C Claude Patrick (2-0)
FW Championship: Darren Elkins (2-0) vs C Georgi Karakhanyan (3-0)
FW Ramiro Hernandez (0-2) vs Gustavo Falciroli (0-2)
MW Championship- (C) Drew McFedries vs #1 Contender Alexander Shlemenko
WW Championship- (C) Luis "Sapo" Santos vs #1 Contender Ben Askren
BW- Jeff Hougland vs Akitoshi Tamura for Title shot vs Dustin Pague
LHW- Zak Cummings vs Christian M'Pumbu
HW- Eric Prindle vs Maxim Grishin
UFA Heavyweight Championship Bout-(Champion vs Champion) Mike Kyle(3-0) vs. (c)Pedro Rizzo(2-0)
UFA Weltereight Championship Bout- (c)Jordan Smith(3-0) vs. Matt Serra(2-0)
Lightweight Championship Bout: (c)Jeremy Stephens(2-0) vs. Lloyd Woodard(2-1)
Chad Griggs(0-1) vs. Damian Grabowski(0-0)
Rene Nazare(3-1) vs. Drew Fickett(2-1)
Daniel Pineda(0-0) vs. Luis Palomino(0-0)
John Fraser(0-0) vs. Jimmie Rivera(0-0)
airkerma
12/16/11 9:24:55AM
Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2- cote 3 tko
James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1) Head UD
David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2)- watson sub 3
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1)- huerta ud
Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9- kim ud
Welterweight Championship Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2)- thiago sub 2
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries (1-0)- hunt tko 3
SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1) McGee UD
SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1) Sass 3rdt Sub
FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM)- Jung SD
WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM)- Daley ko 2
HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM)- Nelson ko 2
LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM)- Bonnar UD
Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM)- Freire ud
Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM)- Gonzaga ko 3
Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM)- yamamoto ud
Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM)- sakara tko 2
Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM)- manhoef ko 2
Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM)- McVeigh ud
LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov- Hammill ud
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz- lentz ud
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce- rocha sub 3
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane- cane tko 3
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins- brookins ud
BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II- cariaso tko 2
LW Mark Bocek v Shane Roller- bocek ud
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito- attonito tko 3
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz- hamman ko 3
FW Joe Soto v Pablo Garza- garza sub 3
Middleweight Championship: Vitor Vianna(c) vs Jason Miller- miller sub 3
Light Heavyweight Championship: Antwain Britt(c) vs Antonio Rogerio Nogueira- nogueira tko 2
HW Andrei Arlovski vs Alexander Emelianenko- arlovski ko 3
WW Paul Kelly vs Frank Trigg- kelly ko 1
LHW Trevor Prangley vs Hector Ramirez- prangly ud
BW Joseph Sandoval vs Yusaku Nakamura- sandoval ud
FW Wilson Reis vs Alexander Crispim- reis ud
LW T.J. Grant vs Gesias Cavalcante- grant ud
MW Kendall Grove vs Robert McDaniel- grove sub 2
WW John Alessio vs Wendell Oliveira- alessio tko 3
FW title : (c) Brandon Bender (4-0 ZFU) vs Junior Assuncao (4-1 ZFU)- Assuncao sub 3
Brandon Vera (2-1 ZFU) vs Aaron Rosa (3-1 ZFU)- Rosa ud
Mac Danzig (1-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-2 ZFU)- Danzig ko 1
Edinaldo Oliviera (0-1 ZFU) vs Peter Grahm (0-1 ZFU)- grahm ud
Nate James (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-2 ZFU)- James tko 3
MW Title Fight - (C)Cung Le(4-0) vs Miguel "Big Rig" Falcao(3-0)- Falcao sub 1
WW Title Fight - (C)Rick "Horror" Story(3-0) vs Paul "Relentless" Taylor(6-3)- Story UD
HW Title Fight - (C)Stipe Miocic(3-0) vs Dave Herman(3-0)- Herman UD
LW Title Fight - (C)Edson Barboza(2-0) vs Michael Chandler(3-0)- Barboza tko 2
LHW Title Fight - (C)Fabio Maldonado(3-1) vs Ronny Markes(2-1)- Maldonado ud
BW Title Fight - (C)Damacio "The Angel of Death" Page(3-0) vs Masakatsu Ueda(1-0)- Page ud
WW - Brian Foster(2-1) vs Josh "The Dentist" Neer(4-2)- Foster UD
Vacant FW Title - Michihiro Omigawa(1-0) vs Ricardo Lamas(2-0)- Omigawa UD
MW - Aaron "A-Train" Simpson(1-2) vs Tomasz "Gorilla" Drwal(3-3)- Simpson ud
BW - Eduardo "Dudu" Dantas(1-2) vs Rodolfo Marques Diniz(0-1)- Diniz tko 2
WW: (c) Ben "Killa B" Saunders (4-0) vs. Nate Diaz (3-0)- Saunders ko 2
MW: (c) Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (3-1) vs. Ed "Short Fuse" Herman (2-0)- Herman sub 3
HW: Jeff "The Snowman" Monson (2-0) vs. Glover Teixeira (2-0)-Teixeira tko 3
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (4-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (3-2)- Oliveira sub 2
FW: Brad "One Punch" Pickett (2-1) vs. Josh "The Fluke" Grispi (3-1)- Grispi ko 1
FW: Cub Swanson (2-2) vs. Javier "Showtime" Vasquez (1-1)- Vazquez ko 3
HW: Mirko "Cro Cop" Filipovic (2-1) vs. Neil "Goliath" Grove (0-1)- Crocop ko 2
FW: Micah "Maverick" Miller (0-2) vs. Jeff "Big Frog" Curran (1-5)- Curran ud
MW: Goran Reljic (2-4) vs. Paulo "Ely" Filho (1-5)- Reljic ko 1
HW: Lavar "Big" Johnson (1-2) vs. Tim "The Thrashing Machine" Hague (0-1)- Johnson ko 2
Thundering LHW Title Fight: James Te Huna (5-1) vs C Jason Brilz (2-0)- Te Huna 1st KO
Lightning Quick LW Title Fight: Jacob Volkman (3-0) vs C George Soteroerorosiuspoui[ (2-0)- Gsot tko 3
MW Championship: Tim Boestch (2-0) vs C Jason MacDonald (3-0)Boestch tko 3
WW Championship: Dan Hardy (1-1) vs C Claude Patrick (2-0): Hardy tko 4
FW Championship: Darren Elkins (2-0) vs C Georgi Karakhanyan (3-0)- Elkins sub 2
FW Ramiro Hernandez (0-2) vs Gustavo Falciroli (0-2)- Hernandez ud
MW Championship- (C) Drew McFedries vs #1 Contender Alexander Shlemenko- McFedries tko 2
WW Championship- (C) Luis "Sapo" Santos vs #1 Contender Ben Askren: Askren UD
BW- Jeff Hougland vs Akitoshi Tamura for Title shot vs Dustin Pague: Tamura ud
LHW- Zak Cummings vs Christian M'Pumbu: MPumbu ko 1
HW- Eric Prindle vs Maxim Grishin: Prindle ko 3
UFA Heavyweight Championship Bout-(Champion vs Champion) Mike Kyle(3-0) vs. (c)Pedro Rizzo(2-0)- Rizzo UD
UFA Weltereight Championship Bout- (c)Jordan Smith(3-0) vs. Matt Serra(2-0)- Serra ko 3
Lightweight Championship Bout: (c)Jeremy Stephens(2-0) vs. Lloyd Woodard(2-1)- Stephens tko 3
Chad Griggs(0-1) vs. Damian Grabowski(0-0)- Griggs UD
Rene Nazare(3-1) vs. Drew Fickett(2-1)- Fickett ko 2
Daniel Pineda(0-0) vs. Luis Palomino(0-0)- Palomino sub 3
John Fraser(0-0) vs. Jimmie Rivera(0-0) - fraser ud
armbar66j7
12/16/11 9:34:11AM

Posted by Poor_Franklin

armbar, i swear your av cracks me up every time i see it.



hahaha me too, i fuckin love that guy, shits hilarious
Poor_Franklin
12/16/11 12:30:30PM
Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2 Cote R1 KO
James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1) Head SD
David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2) Watson UD
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1) Huerta SD
Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9 Kim R3 TKO
Welterweight Championship Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2) Thiago R1 KO
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries (1-0) Hunt R1 KO
SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1) Ring UD
SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1) Sass 1st Sub
FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM) Jung R3 sub
WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM) Daley R1 KO
HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM) Nelson R2 sub
LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM) Bonnar R2 tko
Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM) Thomson SD
Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM) Yvel R1 KO
Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM) Yamamoto UD
Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM) Sakara R3 KO
Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM) Manhoef R1 KO
Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM) Uyenoyama UD
LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov Nedkov R2 KO
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz Lentz UD
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce Rocha SD
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane Kingsbury SD
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins Brandao R1 sub
BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II Figueroa UD
LW Mark Bocek v Shane Roller Bocek R1 sub
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito Zaromskis R2 sub
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz Hamman UD
FW Joe Soto v Pablo Garza Garza R2 sub
Middleweight Championship: Vitor Vianna(c) vs Jason Miller Miller SD
Light Heavyweight Championship: Antwain Britt(c) vs Antonio Rogerio Nogueira Minotoro R2 sub
HW Andrei Arlovski vs Alexander Emelianenko Arlovski R1 KO
WW Paul Kelly vs Frank Trigg Kelly UD
LHW Trevor Prangley vs Hector Ramirez Prangley R2 KO
BW Joseph Sandoval vs Yusaku Nakamura Nakamura SD
FW Wilson Reis vs Alexander Crispim Reis UD
LW T.J. Grant vs Gesias Cavalcante Cavalcante R3 sub
MW Kendall Grove vs Robert McDaniel Grove R2 TKO
WW John Alessio vs Wendell Oliveira Alessio SD
FW title : (c) Brandon Bender (4-0 ZFU) vs Junior Assuncao (4-1 ZFU) Assuncao R2 tko
Brandon Vera (2-1 ZFU) vs Aaron Rosa (3-1 ZFU) Rosa UD
Mac Danzig (1-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-2 ZFU) Danzig SD
Edinaldo Oliviera (0-1 ZFU) vs Peter Grahm (0-1 ZFU) Grahm SD
Nate James (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-2 ZFU) James UD
MW Title Fight - (C)Cung Le(4-0) vs Miguel "Big Rig" Falcao(3-0) Le R3 TKO
WW Title Fight - (C)Rick "Horror" Story(3-0) vs Paul "Relentless" Taylor(6-3) Story UD
HW Title Fight - (C)Stipe Miocic(3-0) vs Dave Herman(3-0) Miocic R1 KO
LW Title Fight - (C)Edson Barboza(2-0) vs Michael Chandler(3-0) Barboza SD
LHW Title Fight - (C)Fabio Maldonado(3-1) vs Ronny Markes(2-1) Maldonado R3 sub
BW Title Fight - (C)Damacio "The Angel of Death" Page(3-0) vs Masakatsu Ueda(1-0) Page R1 KO
WW - Brian Foster(2-1) vs Josh "The Dentist" Neer(4-2) Neer UD
Vacant FW Title - Michihiro Omigawa(1-0) vs Ricardo Lamas(2-0) Omigawa R2 sub
MW - Aaron "A-Train" Simpson(1-2) vs Tomasz "Gorilla" Drwal(3-3) Simpson R2 tko
BW - Eduardo "Dudu" Dantas(1-2) vs Rodolfo Marques Diniz(0-1) Dudu UD
WW: (c) Ben "Killa B" Saunders (4-0) vs. Nate Diaz (3-0) Diaz R2 sub
MW: (c) Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (3-1) vs. Ed "Short Fuse" Herman (2-0) Akiyama UD
HW: Jeff "The Snowman" Monson (2-0) vs. Glover Teixeira (2-0) Teixera UD
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (4-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (3-2) Oliveira R3 sub
FW: Brad "One Punch" Pickett (2-1) vs. Josh "The Fluke" Grispi (3-1) Grispi SD
FW: Cub Swanson (2-2) vs. Javier "Showtime" Vasquez (1-1) Vasquez R1 KO
HW: Mirko "Cro Cop" Filipovic (2-1) vs. Neil "Goliath" Grove (0-1) Grove UD
FW: Micah "Maverick" Miller (0-2) vs. Jeff "Big Frog" Curran (1-5) Curran R1 sub
MW: Goran Reljic (2-4) vs. Paulo "Ely" Filho (1-5) Reljic UD
HW: Lavar "Big" Johnson (1-2) vs. Tim "The Thrashing Machine" Hague (0-1) Johnson UD
Thundering LHW Title Fight: James Te Huna (5-1) vs C Jason Brilz (2-0) Brilz UD
Lightning Quick LW Title Fight: Jacob Volkman (3-0) vs C George Soteroerorosiuspoui[ (2-0) Soteroerorosiuspoui R2 sub
MW Championship: Tim Boestch (2-0) vs C Jason MacDonald (3-0) Boetsch R1 KO
WW Championship: Dan Hardy (1-1) vs C Claude Patrick (2-0) Hardy R1 KO
FW Championship: Darren Elkins (2-0) vs C Georgi Karakhanyan (3-0) Elkins SD
FW Ramiro Hernandez (0-2) vs Gustavo Falciroli (0-2 Hernandez SD
MW Championship- (C) Drew McFedries vs #1 Contender Alexander Shlemenko Shlemenko R1 KO
WW Championship- (C) Luis "Sapo" Santos vs #1 Contender Ben Askren Askren UD
BW- Jeff Hougland vs Akitoshi Tamura for Title shot vs Dustin Pague Hougland UD
LHW- Zak Cummings vs Christian M'Pumbu M'Pumbu R2 tko
HW- Eric Prindle vs Maxim Grishin Prindle R1 KO
UFA Heavyweight Championship Bout-(Champion vs Champion) Mike Kyle(3-0) vs. (c)Pedro Rizzo(2-0) Rizzo UD
UFA Weltereight Championship Bout- (c)Jordan Smith(3-0) vs. Matt Serra(2-0) Serra R1 sub
Lightweight Championship Bout: (c)Jeremy Stephens(2-0) vs. Lloyd Woodard(2-1) Stephens R1 KO
Chad Griggs(0-1) vs. Damian Grabowski(0-0) griggs R1 KO
Rene Nazare(3-1) vs. Drew Fickett(2-1) Fickett SD
Daniel Pineda(0-0) vs. Luis Palomino(0-0) Pineda SD
John Fraser(0-0) vs. Jimmie Rivera(0-0) Rivera R2 sub
Rabi
12/16/11 3:28:35PM
Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2 - Philippou UD
James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1) Horn rd2 tko
David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2) - Watson rd2 tkos
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1) - Gomi UD
Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9 - Kim UD
Welterweight Championship Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2) - Thiago rd1 sub
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries - Hunt rd1 tko (1-0)
SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1) Ring UD
SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1) Sass 1st Sub
FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM) - Jung rd3 tko
WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM) - Daley rd1 tko
HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM) - Nelson rd3 tko
LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM) Bonnar R2 tko
Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM) - Friere UD
Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM) - Gonzaga rd2 sub
Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM) - Bedford UD
Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM) - Sakara rd3 tko
Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM) - Manhoef rd1 tko
Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM) - Uyenoyama rd2 sub
LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov - Hamill rd3 tko
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz - Wiman UD
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce - Rochae rd2 sub
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane - Kingsbury rd1 tko
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins - Brandao rd1 tko
BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II - Figueroa UD
LW Mark Bocek v Shane Roller - Bocek rd2 sub
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito - Zaromskis rd 1 tko
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz - Hamman rd1 tko
FW Joe Soto v Pablo Garza - Garza rd2 sub
Middleweight Championship: Vitor Vianna(c) vs Jason Miller - Miller rd2 sub
Light Heavyweight Championship: Antwain Britt(c) vs Antonio Rogerio Nogueira - Nog rd2 tko
HW Andrei Arlovski vs Alexander Emelianenko - Arlovski rd1 tko
WW Paul Kelly vs Frank Trigg - Kelly rd2 tko
LHW Trevor Prangley vs Hector Ramirez - Prangley UD
BW Joseph Sandoval vs Yusaku Nakamura -Sandovel UD
FW Wilson Reis vs Alexander Crispim - Reis UD
LW T.J. Grant vs Gesias Cavalcante - Grant UD
MW Kendall Grove vs Robert McDaniel - Grove rd1 tko
WW John Alessio vs Wendell Oliveira - Alessio rd1 tko
FW title : (c) Brandon Bender (4-0 ZFU) vs Junior Assuncao (4-1 ZFU) - Assuncao UD
Brandon Vera (2-1 ZFU) vs Aaron Rosa (3-1 ZFU) - Vera UD
Mac Danzig (1-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-2 ZFU) - Danzig rd2 tko
Edinaldo Oliviera (0-1 ZFU) vs Peter Grahm (0-1 ZFU) - Graham UD
Nate James (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-2 ZFU) - James UD
MW Title Fight - (C)Cung Le(4-0) vs Miguel "Big Rig" Falcao(3-0) - Falcao rd2 tko
WW Title Fight - (C)Rick "Horror" Story(3-0) vs Paul "Relentless" Taylor(6-3) - Story rd4 tko
HW Title Fight - (C)Stipe Miocic(3-0) vs Dave Herman(3-0) - Miocic rd3 tko
LW Title Fight - (C)Edson Barboza(2-0) vs Michael Chandler(3-0) - Chandler rd3 sub
LHW Title Fight - (C)Fabio Maldonado(3-1) vs Ronny Markes(2-1) - Maldonado rd2 tko
BW Title Fight - (C)Damacio "The Angel of Death" Page(3-0) vs Masakatsu Ueda(1-0) - Ueda UD
WW - Brian Foster(2-1) vs Josh "The Dentist" Neer(4-2) - Neer UD
Vacant FW Title - Michihiro Omigawa(1-0) vs Ricardo Lamas(2-0) - Lamas UD
MW - Aaron "A-Train" Simpson(1-2) vs Tomasz "Gorilla" Drwal(3-3) - Simpson UD
BW - Eduardo "Dudu" Dantas(1-2) vs Rodolfo Marques Diniz(0-1) - Dantas UD
WW: (c) Ben "Killa B" Saunders (4-0) vs. Nate Diaz (3-0) - Diaz rd3 sub
MW: (c) Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (3-1) vs. Ed "Short Fuse" Herman (2-0) - Herman rd2 sub
HW: Jeff "The Snowman" Monson (2-0) vs. Glover Teixeira (2-0) - Teixeira rd3 tko
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (4-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (3-2) - Ludwig rd2 tko
FW: Brad "One Punch" Pickett (2-1) vs. Josh "The Fluke" Grispi (3-1) - Pickett UD
FW: Cub Swanson (2-2) vs. Javier "Showtime" Vasquez (1-1) - Vazquez UD
HW: Mirko "Cro Cop" Filipovic (2-1) vs. Neil "Goliath" Grove (0-1) - Filipovic rd2 tko
FW: Micah "Maverick" Miller (0-2) vs. Jeff "Big Frog" Curran (1-5) - Curran UD
MW: Goran Reljic (2-4) vs. Paulo "Ely" Filho (1-5) - Rejic rd2 tko
HW: Lavar "Big" Johnson (1-2) vs. Tim "The Thrashing Machine" Hague (0-1) - Johnson rd1 tko
Thundering LHW Title Fight: James Te Huna (5-1) vs C Jason Brilz (2-0) Te Huna 1st KO
Lightning Quick LW Title Fight: Jacob Volkman (3-0) vs C George Soteroerorosiuspoui[ (2-0) - Volkmann UD
MW Championship: Tim Boestch (2-0) vs C Jason MacDonald (3-0) - Boestch rd3 tko
WW Championship: Dan Hardy (1-1) vs C Claude Patrick (2-0) - Patrcik rd2 sub
FW Championship: Darren Elkins (2-0) vs C Georgi Karakhanyan (3-0) - Elkins UD
FW Ramiro Hernandez (0-2) vs Gustavo Falciroli (0-2) - Hernandez UD
MW Championship- (C) Drew McFedries vs #1 Contender Alexander Shlemenko - Shlemeko rd1 tko
WW Championship- (C) Luis "Sapo" Santos vs #1 Contender Ben Askren - Askren UD
BW- Jeff Hougland vs Akitoshi Tamura for Title shot vs Dustin Pague - Tamura UD
LHW- Zak Cummings vs Christian M'Pumbu - M'Pumbu rd2 tko
HW- Eric Prindle vs Maxim Grishin - Grishin rd1 tko
UFA Heavyweight Championship Bout-(Champion vs Champion) Mike Kyle(3-0) vs. (c)Pedro Rizzo(2-0) - Rizzo rd1 tko
UFA Weltereight Championship Bout- (c)Jordan Smith(3-0) vs. Matt Serra(2-0) - Serra rd1 tko
Lightweight Championship Bout: (c)Jeremy Stephens(2-0) vs. Lloyd Woodard(2-1) - Stephens rd2 tko
Chad Griggs(0-1) vs. Damian Grabowski(0-0) - Griggs rd1 tko
Rene Nazare(3-1) vs. Drew Fickett(2-1) - Fickett UD
Daniel Pineda(0-0) vs. Luis Palomino(0-0) - Pineda UD
John Fraser(0-0) vs. Jimmie Rivera(0-0) - Rivera UD

emfleek
12/16/11 3:39:30PM
Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2 - Philippou via R2 TKO
James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1) Head via UD
David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2) - Watson via UD
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1) - Gomi via R1 TKO
Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9 - Kim via UD
Welterweight Championship Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2) - Thiago via R2 TKO
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries (1-0) - Hunt via R1 TKO
SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1) - McGee via UD
SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1) Sass via R2 Sub
FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM) - Palaszewski via SD
WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM) - Daley via R3 TKO
HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM) - Nelson via SD
LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM) - Bonnar via R2 Sub
Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM) - Freire via UD
Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM) - Gonzaga via R2 TKO
Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM) - Yamamoto via R2 TKO
Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM) - Misaki via SD
Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM) - Manhoef via R1 TKO
Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM) - Uyenoyama via R1 Sub
LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov - Hamill via UD
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz - Wiman via UD
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce - Pierce via R2 TKO
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane - Cane via R3 TKO
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins - Brandao via SD
BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II - Cariaso via SD
LW Mark Bocek v Shane Roller - Bocek via UD
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito - Zaromskis via R2 TKO
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz - Hamman via UD
FW Joe Soto v Pablo Garza - Soto via UD
Middleweight Championship: Vitor Vianna(c) vs Jason Miller - Vianna via SD
Light Heavyweight Championship: Antwain Britt(c) vs Antonio Rogerio Nogueira - Nogueira via UD
HW Andrei Arlovski vs Alexander Emelianenko - Arlovski via R3 TKO
WW Paul Kelly vs Frank Trigg - Kelly via UD
LHW Trevor Prangley vs Hector Ramirez - Prangley via UD
BW Joseph Sandoval vs Yusaku Nakamura - Sandoval via R3 TKO
FW Wilson Reis vs Alexander Crispim - Reis via UD
LW T.J. Grant vs Gesias Cavalcante - Cavalcante via R3 TKO
MW Kendall Grove vs Robert McDaniel - Grove via R1 Sub
WW John Alessio vs Wendell Oliveira - Alessio via UD
FW title : (c) Brandon Bender (4-0 ZFU) vs Junior Assuncao (4-1 ZFU) - Assuncao via UD
Brandon Vera (2-1 ZFU) vs Aaron Rosa (3-1 ZFU) - Vera via R2 TKO
Mac Danzig (1-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-2 ZFU) - Danzig via R1 Sub
Edinaldo Oliviera (0-1 ZFU) vs Peter Grahm (0-1 ZFU) - Oliviera via SD
Nate James (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-2 ZFU) - James via UD
MW Title Fight - (C)Cung Le(4-0) vs Miguel "Big Rig" Falcao(3-0) - Falcao via SD
WW Title Fight - (C)Rick "Horror" Story(3-0) vs Paul "Relentless" Taylor(6-3) - Story via R3 TKO
HW Title Fight - (C)Stipe Miocic(3-0) vs Dave Herman(3-0) - Herman via UD
LW Title Fight - (C)Edson Barboza(2-0) vs Michael Chandler(3-0) - Chandler via UD
LHW Title Fight - (C)Fabio Maldonado(3-1) vs Ronny Markes(2-1) - Maldonado via R2 TKO
BW Title Fight - (C)Damacio "The Angel of Death" Page(3-0) vs Masakatsu Ueda(1-0) - Page via R2 Sub
WW - Brian Foster(2-1) vs Josh "The Dentist" Neer(4-2) - Foster via R1 TKO
Vacant FW Title - Michihiro Omigawa(1-0) vs Ricardo Lamas(2-0) - Lamas via SD
MW - Aaron "A-Train" Simpson(1-2) vs Tomasz "Gorilla" Drwal(3-3) - Simpson via R2 TKO
BW - Eduardo "Dudu" Dantas(1-2) vs Rodolfo Marques Diniz(0-1) - Dantas via UD
WW: (c) Ben "Killa B" Saunders (4-0) vs. Nate Diaz (3-0) - Diaz via R2 Sub
MW: (c) Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (3-1) vs. Ed "Short Fuse" Herman (2-0) - Herman via R3 TKO
HW: Jeff "The Snowman" Monson (2-0) vs. Glover Teixeira (2-0) - Teixeira via R2 TKO
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (4-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (3-2) - Oliveira via R1 Sub
FW: Brad "One Punch" Pickett (2-1) vs. Josh "The Fluke" Grispi (3-1) - Pickett via R1 Sub
FW: Cub Swanson (2-2) vs. Javier "Showtime" Vasquez (1-1) - Swanson via UD
HW: Mirko "Cro Cop" Filipovic (2-1) vs. Neil "Goliath" Grove (0-1) - Filipovic via R2 TKO
FW: Micah "Maverick" Miller (0-2) vs. Jeff "Big Frog" Curran (1-5) - Curran via UD
MW: Goran Reljic (2-4) vs. Paulo "Ely" Filho (1-5) - Filho via SD
HW: Lavar "Big" Johnson (1-2) vs. Tim "The Thrashing Machine" Hague (0-1) - Johnson via R2 TKO
Thundering LHW Title Fight: James Te Huna (5-1) vs C Jason Brilz (2-0) - Brilz via UD
Lightning Quick LW Title Fight: Jacob Volkman (3-0) vs C George Soteroerorosiuspoui[ (2-0) - Sotiropoulos via UD
MW Championship: Tim Boestch (2-0) vs C Jason MacDonald (3-0) - Boetsch via R1 TKO
WW Championship: Dan Hardy (1-1) vs C Claude Patrick (2-0) - Patrick via UD
FW Championship: Darren Elkins (2-0) vs C Georgi Karakhanyan (3-0) - Karakhanyan via R2 Sub
FW Ramiro Hernandez (0-2) vs Gustavo Falciroli (0-2) - Falciroli via UD
MW Championship- (C) Drew McFedries vs #1 Contender Alexander Shlemenko - Shlemenko via R1 TKO
WW Championship- (C) Luis "Sapo" Santos vs #1 Contender Ben Askren - Askren via UD
BW- Jeff Hougland vs Akitoshi Tamura - Hougland via UD
LHW- Zak Cummings vs Christian M'Pumbu - Cummings via UD
HW- Eric Prindle vs Maxim Grishin - Grishin via R2 TKO
UFA Heavyweight Championship Bout-(Champion vs Champion) Mike Kyle(3-0) vs. (c)Pedro Rizzo(2-0) - Kyle via UD
UFA Weltereight Championship Bout- (c)Jordan Smith(3-0) vs. Matt Serra(2-0) - Serra via R1 TKO
Lightweight Championship Bout: (c)Jeremy Stephens(2-0) vs. Lloyd Woodard(2-1) - Stephens via R1 TKO
Chad Griggs(0-1) vs. Damian Grabowski(0-0) - Griggs via R1 TKO
Rene Nazare(3-1) vs. Drew Fickett(2-1) - Nazare via R1 TKO
Daniel Pineda(0-0) vs. Luis Palomino(0-0) - Palomino via UD
John Fraser(0-0) vs. Jimmie Rivera(0-0) - Fraser via R2 Sub
Budgellism
12/16/11 6:02:18PM
Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2 - Philippou UD
James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1) Horn UD
David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2) - Branch UD
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1) - Gomi SD
Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9 - Kim UD
Welterweight Championship Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2) - Thiago 2nd round submission
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries (1-0) - De Fries 3rd round submission
SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1) McGee UD
SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1) Sass SD
FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM) - Jung SD
WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM) - Daley 1st round ko
HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM) - Nelson SD
LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM) - Bonnar 4th round tko
Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM) - Freire 3rd round tko
Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM) - Gonzaga 2nd round submission
Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM) - Bedford SD
Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM) Sakara 2nd round tko
Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM) - Manhoef 1st round ko
Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM) - Uyenoyama 3rd round submission
LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov - Nedkov 2nd round tko
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz - Wiman UD
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce - Pierce SD
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane - Kingsbury UD
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins - Brookins UD
BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II - Cariaso SD
LW Mark Bocek v Shane Roller - Bocek 3rd round submission
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito - Attonito UD
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz - Hamman UD
FW Joe Soto v Pablo Garza - Garza 1st round submission
Middleweight Championship: Vitor Vianna(c) vs Jason Miller - Miller SD
Light Heavyweight Championship: Antwain Britt(c) vs Antonio Rogerio Nogueira - Lil Nog 1st round ko
HW Andrei Arlovski vs Alexander Emelianenko - A.Emelianenko 1st round ko
WW Paul Kelly vs Frank Trigg - Trigg UD
LHW Trevor Prangley vs Hector Ramirez - Prangley UD
BW Joseph Sandoval vs Yusaku Nakamura - Sandoval 2nd round tko
FW Wilson Reis vs Alexander Crispim - Crispim UD
LW T.J. Grant vs Gesias Cavalcante - Grant UD
MW Kendall Grove vs Robert McDaniel - Grove 2nd round submission
WW John Alessio vs Wendell Oliveira - Alessio 2nd round submission
FW title : (c) Brandon Bender (4-0 ZFU) vs Junior Assuncao (4-1 ZFU) - Bender 3rd round submission
Brandon Vera (2-1 ZFU) vs Aaron Rosa (3-1 ZFU) - Rosa UD
Mac Danzig (1-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-2 ZFU) - Danzig SD
Edinaldo Oliviera (0-1 ZFU) vs Peter Grahm (0-1 ZFU) - Oliviera 1st round tko
Nate James (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-2 ZFU) - Pereira UD
MW Title Fight - (C)Cung Le(4-0) vs Miguel "Big Rig" Falcao(3-0) - Falcao 2nd round tko
WW Title Fight - (C)Rick "Horror" Story(3-0) vs Paul "Relentless" Taylor(6-3) - Story UD
HW Title Fight - (C)Stipe Miocic(3-0) vs Dave Herman(3-0) - Miocic SD
LW Title Fight - (C)Edson Barboza(2-0) vs Michael Chandler(3-0) - Chandler 2nd round submission
LHW Title Fight - (C)Fabio Maldonado(3-1) vs Ronny Markes(2-1) - Markes UD
BW Title Fight - (C)Damacio "The Angel of Death" Page(3-0) vs Masakatsu Ueda(1-0) - Ueda SD
WW - Brian Foster(2-1) vs Josh "The Dentist" Neer(4-2) - Foster SD
Vacant FW Title - Michihiro Omigawa(1-0) vs Ricardo Lamas(2-0) - Lamas UD
MW - Aaron "A-Train" Simpson(1-2) vs Tomasz "Gorilla" Drwal(3-3) - Simpson 1st round tko
BW - Eduardo "Dudu" Dantas(1-2) vs Rodolfo Marques Diniz(0-1) - Dantas SD
WW: (c) Ben "Killa B" Saunders (4-0) vs. Nate Diaz (3-0) - Diaz 3rd round tko
MW: (c) Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (3-1) vs. Ed "Short Fuse" Herman (2-0)
HW: Jeff "The Snowman" Monson (2-0) vs. Glover Teixeira (2-0)
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (4-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (3-2)
FW: Brad "One Punch" Pickett (2-1) vs. Josh "The Fluke" Grispi (3-1)
FW: Cub Swanson (2-2) vs. Javier "Showtime" Vasquez (1-1)
HW: Mirko "Cro Cop" Filipovic (2-1) vs. Neil "Goliath" Grove (0-1)
FW: Micah "Maverick" Miller (0-2) vs. Jeff "Big Frog" Curran (1-5)
MW: Goran Reljic (2-4) vs. Paulo "Ely" Filho (1-5)
HW: Lavar "Big" Johnson (1-2) vs. Tim "The Thrashing Machine" Hague (0-1)
Thundering LHW Title Fight: James Te Huna (5-1) vs C Jason Brilz (2-0) Te Huna 1st round ko
Lightning Quick LW Title Fight: Jacob Volkman (3-0) vs C George Soteroerorosiuspoui[ (2-0) - Volkmann UD
MW Championship: Tim Boestch (2-0) vs C Jason MacDonald (3-0) - Boestch 1st round tko
WW Championship: Dan Hardy (1-1) vs C Claude Patrick (2-0) - Patrick 2nd round submission
FW Championship: Darren Elkins (2-0) vs C Georgi Karakhanyan (3-0) - Karakhanyan 1st round submission
FW Ramiro Hernandez (0-2) vs Gustavo Falciroli (0-2) - Hernandez UD
MW Championship- (C) Drew McFedries vs #1 Contender Alexander Shlemenko - Shlemenko 3rd round ko
WW Championship- (C) Luis "Sapo" Santos vs #1 Contender Ben Askren - Askren UD
BW- Jeff Hougland vs Akitoshi Tamura for Title shot vs Dustin Pague - Hougland UD
LHW- Zak Cummings vs Christian M'Pumbu - M'Pumbu 1st round tko
HW- Eric Prindle vs Maxim Grishin - Prindle UD
UFA Heavyweight Championship Bout-(Champion vs Champion) Mike Kyle(3-0) vs. (c)Pedro Rizzo(2-0) - Kyle 2nd round tko
UFA Weltereight Championship Bout- (c)Jordan Smith(3-0) vs. Matt Serra(2-0) - Serra SD
Lightweight Championship Bout: (c)Jeremy Stephens(2-0) vs. Lloyd Woodard(2-1) - Stephens 3rd round tko
Chad Griggs(0-1) vs. Damian Grabowski(0-0) - Grabowski UD
Rene Nazare(3-1) vs. Drew Fickett(2-1) - Nazare UD
Daniel Pineda(0-0) vs. Luis Palomino(0-0)
John Fraser(0-0) vs. Jimmie Rivera(0-0)
Poor_Franklin
12/16/11 7:39:06PM
Rabi
12/16/11 8:11:23PM
armbars picks

Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2-cote SD
James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1)-head UD
David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2)-branch rd 2 sub
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1)-gomi UD
Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9-kim UD
Welterweight Championship Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2)-thiago rd 3 sub
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries (1-0)-hunt rd 2 tko
SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1)-mcgee UD...different mcgee, different ring, different outcome this time
SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1)-stevenson rd 2 tko
FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM)-palaszewski rd 1 tko
WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM)-matt brown rd 3 come from behind sub
HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM)-roy nelson UD
LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM)-stephen bonnar UD
Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM)-freire UD
Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM)-gonzaga rd 2 tko
Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM)-yamamoto rd 2 tko
Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM)sakara UD
Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM)-melvin manhoef rd 1 tko
Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM)-uyenoyama UD
LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov-nedkov rd 2 tko
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz-wiman UD
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce-rocha rd 4 sub
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane-luiz cane rd 3 tko
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins-brandao rd 3 sub
BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II-cariaso UD
LW Mark Bocek v Shane Roller -bocek rd 3 sub
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito-zaromskis UD
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz -hamman rd 2 tko
FW Joe Soto v Pablo Garza-garza rd 1 sub
Middleweight Championship: Vitor Vianna(c) vs Jason Miller-vianna UD
Light Heavyweight Championship: Antwain Britt(c) vs Antonio Rogerio Nogueira-noguiera rd 1 tko
HW Andrei Arlovski vs Alexander Emelianenko-arlovski rd 2 tko...could go either way though
WW Paul Kelly vs Frank Trigg-trigg UD
LHW Trevor Prangley vs Hector Ramirez-prangley SD
BW Joseph Sandoval vs Yusaku Nakamura -nakamura rd 2 sub
FW Wilson Reis vs Alexander Crispim-reis UD
LW T.J. Grant vs Gesias Cavalcante-grant UD
MW Kendall Grove vs Robert McDaniel-grove rd 1 sub
WW John Alessio vs Wendell Oliveira-alessio rd 3 tko
FW title : (c) Brandon Bender (4-0 ZFU) vs Junior Assuncao (4-1 ZFU)-bender UD
Brandon Vera (2-1 ZFU) vs Aaron Rosa (3-1 ZFU)-vera rd 3 tko
Mac Danzig (1-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-2 ZFU)-danzig UD
Edinaldo Oliviera (0-1 ZFU) vs Peter Grahm (0-1 ZFU)-oliviera rd 1 sub
Nate James (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-2 ZFU)-james SD
MW Title Fight - (C)Cung Le(4-0) vs Miguel "Big Rig" Falcao(3-0)-falcao rd 4 tko...AWESOME!!!!
WW Title Fight - (C)Rick "Horror" Story(3-0) vs Paul "Relentless" Taylor(6-3)-story UD
HW Title Fight - (C)Stipe Miocic(3-0) vs Dave Herman(3-0)-herman rd 2 tko
LW Title Fight - (C)Edson Barboza(2-0) vs Michael Chandler(3-0)-chandler rd 3 sub
LHW Title Fight - (C)Fabio Maldonado(3-1) vs Ronny Markes(2-1)-markes UD
BW Title Fight - (C)Damacio "The Angel of Death" Page(3-0) vs Masakatsu Ueda(1-0)-ueda UD
WW - Brian Foster(2-1) vs Josh "The Dentist" Neer(4-2)-foster UD...AWESOME ALSO!!!!!
Vacant FW Title - Michihiro Omigawa(1-0) vs Ricardo Lamas(2-0)-lamas UD
MW - Aaron "A-Train" Simpson(1-2) vs Tomasz "Gorilla" Drwal(3-3)-simpson UD
BW - Eduardo "Dudu" Dantas(1-2) vs Rodolfo Marques Diniz(0-1)-dantas UD
WW: (c) Ben "Killa B" Saunders (4-0) vs. Nate Diaz (3-0)-saunders UD
MW: (c) Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (3-1) vs. Ed "Short Fuse" Herman (2-0)-herman rd 3 sub
HW: Jeff "The Snowman" Monson (2-0) vs. Glover Teixeira (2-0)-teixiera rd 2 tko
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (4-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (3-2)-oliviera rd 2 sub
FW: Brad "One Punch" Pickett (2-1) vs. Josh "The Fluke" Grispi (3-1)-grispi UD
FW: Cub Swanson (2-2) vs. Javier "Showtime" Vasquez-vasquez rd 1 sub
HW: Mirko "Cro Cop" Filipovic (2-1) vs. Neil "Goliath" Grove (0-1)-filipovic rd 2 tko
FW: Micah "Maverick" Miller (0-2) vs. Jeff "Big Frog" Curran (1-5)-curran UD
MW: Goran Reljic (2-4) vs. Paulo "Ely" Filho (1-5)-filho UD
HW: Lavar "Big" Johnson (1-2) vs. Tim "The Thrashing Machine" Hague (0-1)-hague rd 2 tko
Thundering LHW Title Fight: James Te Huna (5-1) vs C Jason Brilz (2-0) Te Huna 1st KO-brilz UD
Lightning Quick LW Title Fight: Jacob Volkman (3-0) vs C George Soteroerorosiuspoui[ (2-0)-sotiropouls rd 2 sub
MW Championship: Tim Boestch (2-0) vs C Jason MacDonald (3-0)-boetsch rd 1 tko
WW Championship: Dan Hardy (1-1) vs C Claude Patrick (2-0)-patrick UD
FW Championship: Darren Elkins (2-0) vs C Georgi Karakhanyan (3-0)-karakhanyan UD
FW Ramiro Hernandez (0-2) vs Gustavo Falciroli (0-2)-hernandez UD
MW Championship- (C) Drew McFedries vs #1 Contender Alexander Shlemenko-shlemenko rd 2 tko
WW Championship- (C) Luis "Sapo" Santos vs #1 Contender Ben Askren-askren UD
BW- Jeff Hougland vs Akitoshi Tamura for Title shot vs Dustin Pague-tamura rd 2 sub
LHW- Zak Cummings vs Christian M'Pumbu-m'pumbu UD
HW- Eric Prindle vs Maxim Grishin-prindle rd 1 tko
UFA Heavyweight Championship Bout-(Champion vs Champion) Mike Kyle(3-0) vs. (c)Pedro Rizzo(2-0)-kyle rd 4 tko
UFA Weltereight Championship Bout- (c)Jordan Smith(3-0) vs. Matt Serra(2-0)-serra rd 1 tko
Lightweight Championship Bout: (c)Jeremy Stephens(2-0) vs. Lloyd Woodard(2-1)-stephens SD
Chad Griggs(0-1) vs. Damian Grabowski(0-0)-grabowski UD...bore fest
Rene Nazare(3-1) vs. Drew Fickett(2-1)-nazare UD
Daniel Pineda(0-0) vs. Luis Palomino(0-0)-pineda rd 2 sub
John Fraser(0-0) vs. Jimmie Rivera(0-0)-fraser UD
hashyandy4
12/16/11 10:18:10PM


Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2 - Philippou via R3 TKO
James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1) Head via UD
David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2) - Watson via UD
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1) - Gomi via UD
Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9 - Kim via UD
Welterweight Championship Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2) - Thiago via R2 SUB
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries (1-0) - Hunt via R1 TKO
SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1) - McGee via UD
SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1) Sass via R1 Sub
FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM) - Sung Jung R3 SUB
WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM) - Daley via R2 TKO
HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM) - Nelson via UD
LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM) - Bonnar via R2 Sub
Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM) - Freire via R2 TKO
Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM) - Gonzaga via R2 SUB
Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM) - Bedford SD
Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM) - Sakara UD
Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM) - Manhoef via R1 TKO
Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM) - Uyenoyama via R1 Sub
LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov - Hamill via UD
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz - Wiman via UD
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce - Pierce via UD
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane - Kingsbury RD1 TKO
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins - Brookins UD
BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II - Cariaso via UD
LW Mark Bocek v Shane Roller - Bocek RD2 SUB
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito - Attonito SD
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz - Hamman via UD
FW Joe Soto v Pablo Garza - Garza UD
Middleweight Championship: Vitor Vianna(c) vs Jason Miller - Miller RD2 SUB
Light Heavyweight Championship: Antwain Britt(c) vs Antonio Rogerio Nogueira - Nogueira RD1 TKO
HW Andrei Arlovski vs Alexander Emelianenko - Arlovski via R1 TKO
WW Paul Kelly vs Frank Trigg - Kelly via UD
LHW Trevor Prangley vs Hector Ramirez - Prangley via UD
BW Joseph Sandoval vs Yusaku Nakamura - Sandoval via R1 TKO
FW Wilson Reis vs Alexander Crispim - Reis via SD
LW T.J. Grant vs Gesias Cavalcante - Grant UD
MW Kendall Grove vs Robert McDaniel - Grove via R1 Sub
WW John Alessio vs Wendell Oliveira - Alessio via UD
FW title : (c) Brandon Bender (4-0 ZFU) vs Junior Assuncao (4-1 ZFU) - Assuncao RD4 SUB
Brandon Vera (2-1 ZFU) vs Aaron Rosa (3-1 ZFU) - Vera UD
Mac Danzig (1-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-2 ZFU) - Danzig via R1 TKO
Edinaldo Oliviera (0-1 ZFU) vs Peter Grahm (0-1 ZFU) - Oliviera rd1 SUB
Nate James (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-2 ZFU) - James via UD
MW Title Fight - (C)Cung Le(4-0) vs Miguel "Big Rig" Falcao(3-0) - Falcao via UD
WW Title Fight - (C)Rick "Horror" Story(3-0) vs Paul "Relentless" Taylor(6-3) - Story via R2 TKO
HW Title Fight - (C)Stipe Miocic(3-0) vs Dave Herman(3-0) - Herman RD3 TKO
LW Title Fight - (C)Edson Barboza(2-0) vs Michael Chandler(3-0) - Barboza RD1 TKO
LHW Title Fight - (C)Fabio Maldonado(3-1) vs Ronny Markes(2-1) - Markes UD
BW Title Fight - (C)Damacio "The Angel of Death" Page(3-0) vs Masakatsu Ueda(1-0) - Ueda UD
WW - Brian Foster(2-1) vs Josh "The Dentist" Neer(4-2) - Foster via R1 TKO
Vacant FW Title - Michihiro Omigawa(1-0) vs Ricardo Lamas(2-0) - Omigawa UD
MW - Aaron "A-Train" Simpson(1-2) vs Tomasz "Gorilla" Drwal(3-3) - Simpson UD
BW - Eduardo "Dudu" Dantas(1-2) vs Rodolfo Marques Diniz(0-1) - Dantas via UD
WW: (c) Ben "Killa B" Saunders (4-0) vs. Nate Diaz (3-0) - Diaz via R2 Sub
MW: (c) Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (3-1) vs. Ed "Short Fuse" Herman (2-0) - Akiyama RD2 TKO
HW: Jeff "The Snowman" Monson (2-0) vs. Glover Teixeira (2-0) - Teixeira via R1 TKO
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (4-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (3-2) - Ludwig SD
FW: Brad "One Punch" Pickett (2-1) vs. Josh "The Fluke" Grispi (3-1) - Pickett via R1 TKO
FW: Cub Swanson (2-2) vs. Javier "Showtime" Vasquez (1-1) - Vasquez UD
HW: Mirko "Cro Cop" Filipovic (2-1) vs. Neil "Goliath" Grove (0-1) - Filipovic via R1 TKO
FW: Micah "Maverick" Miller (0-2) vs. Jeff "Big Frog" Curran (1-5) - Curran via UD
MW: Goran Reljic (2-4) vs. Paulo "Ely" Filho (1-5) - Reljic UD
HW: Lavar "Big" Johnson (1-2) vs. Tim "The Thrashing Machine" Hague (0-1) - Johnson via R2 TKO
Thundering LHW Title Fight: James Te Huna (5-1) vs C Jason Brilz (2-0) - Brilz via UD
Lightning Quick LW Title Fight: Jacob Volkman (3-0) vs C George Soteroerorosiuspoui[ (2-0) - Volkmann UD
MW Championship: Tim Boestch (2-0) vs C Jason MacDonald (3-0) - Boetsch via R1 TKO
WW Championship: Dan Hardy (1-1) vs C Claude Patrick (2-0) - Patrick via UD
FW Championship: Darren Elkins (2-0) vs C Georgi Karakhanyan (3-0) - Karakhanyan via R2 Sub
FW Ramiro Hernandez (0-2) vs Gustavo Falciroli (0-2) - Falciroli via UD
MW Championship- (C) Drew McFedries vs #1 Contender Alexander Shlemenko - Shlemenko via R1 TKO
WW Championship- (C) Luis "Sapo" Santos vs #1 Contender Ben Askren - Askren via UD
BW- Jeff Hougland vs Akitoshi Tamura - Hougland rd3 sub
LHW- Zak Cummings vs Christian M'Pumbu - M'Pumbu rd2 tko
HW- Eric Prindle vs Maxim Grishin - Grishin via R2 TKO
UFA Heavyweight Championship Bout-(Champion vs Champion) Mike Kyle(3-0) vs. (c)Pedro Rizzo(2-0) - Kyle via UD
UFA Weltereight Championship Bout- (c)Jordan Smith(3-0) vs. Matt Serra(2-0) - Serra via R1 SUB
Lightweight Championship Bout: (c)Jeremy Stephens(2-0) vs. Lloyd Woodard(2-1) - Stephens via R1 TKO
Chad Griggs(0-1) vs. Damian Grabowski(0-0) - Griggs via R1 TKO
Rene Nazare(3-1) vs. Drew Fickett(2-1) - Nazare via R3 TKO
Daniel Pineda(0-0) vs. Luis Palomino(0-0) - Palomino via UD
John Fraser(0-0) vs. Jimmie Rivera(0-0) - Fraser UD
Playground_Samurai
12/17/11 1:04:12AM
Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2 - Philippou via UD
James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1) - Head via UD
David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2) - Watson via
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1) - Gomi via UD
Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9 - Kim via UD
Welterweight Championship Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2) - Thiago via Rd 2 sub
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries (1-0) - De Fries via Rd 1 sub
SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1) - McGee via UD
SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1) - Sass via Rd 1 sub
FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM) - Jung via Rd 2 sub
WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM) - Daley via Rd 1 KO/TKO
HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM) - Nelson via UD
LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM) - Bonnar via Rd 3 KO/TKO
Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM) - Freire via UD
Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM) - Gonzaga via Rd 2 sub
Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM) - Yamamoto via Rd 2 KO/TKO
Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM) - Sakara via SD
Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM) - Manhoef via Rd 1 KO/TKO
Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM) - Uyenoyama via Rd 1 sub
LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov - Hamill via Rd 2 KO/TKO
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz - Wiman via SD
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce - Rocha via SD
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane - Kingsbury via SD
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins - Brookins via UD
BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II - Figueroa via UD
LW Mark Bocek v Shane Roller - Bocek via SD
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito - Attonto via UD
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz - Hamman via Rd 2 KO/TKO
FW Joe Soto v Pablo Garza - Garza SD
Middleweight Championship: Vitor Vianna(c) vs Jason Miller - Miller via Rd 3 sub
Light Heavyweight Championship: Antwain Britt(c) vs Antonio Rogerio Nogueira - Nogueira via Rd 1 KO/TKO
HW Andrei Arlovski vs Alexander Emelianenko - Emelianenko via Rd 1 KO/TKO
WW Paul Kelly vs Frank Trigg - Kelly via Rd 1 KO/TKO
LHW Trevor Prangley vs Hector Ramirez - Prangley via Rd 2 sub
BW Joseph Sandoval vs Yusaku Nakamura - Sandoval via UD
FW Wilson Reis vs Alexander Crispim - Reis via Rd 2 sub
LW T.J. Grant vs Gesias Cavalcante - Grant via UD
MW Kendall Grove vs Robert McDaniel - McDaniel via Rd 2 KO/TKO
WW John Alessio vs Wendell Oliveira - Oliveira via Rd 2 KO/TKO
FW title : (c) Brandon Bender (4-0 ZFU) vs Junior Assuncao (4-1 ZFU) - Assuncao via UD
Brandon Vera (2-1 ZFU) vs Aaron Rosa (3-1 ZFU) - Rosa via UD
Mac Danzig (1-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-2 ZFU) - Danzig via UD
Edinaldo Oliviera (0-1 ZFU) vs Peter Grahm (0-1 ZFU) - Oliveira via Rd 1 sub
Nate James (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-2 ZFU) - Pereira via Rd 2 sub
MW Title Fight - (C)Cung Le(4-0) vs Miguel "Big Rig" Falcao(3-0) - Falcao via Rd 2 KO/TKO
WW Title Fight - (C)Rick "Horror" Story(3-0) vs Paul "Relentless" Taylor(6-3) - Story via Rd 4 KO/TKO
HW Title Fight - (C)Stipe Miocic(3-0) vs Dave Herman(3-0) - Miocic via Rd 3 KO/TKO
LW Title Fight - (C)Edson Barboza(2-0) vs Michael Chandler(3-0) - Chandler via Rd 3 sub
LHW Title Fight - (C)Fabio Maldonado(3-1) vs Ronny Markes(2-1) - Markes via UD
BW Title Fight - (C)Damacio "The Angel of Death" Page(3-0) vs Masakatsu Ueda(1-0) - Ueda via Rd 4 sub
WW - Brian Foster(2-1) vs Josh "The Dentist" Neer(4-2) - Foster via UD
Vacant FW Title - Michihiro Omigawa(1-0) vs Ricardo Lamas(2-0) - Lamas via SD
MW - Aaron "A-Train" Simpson(1-2) vs Tomasz "Gorilla" Drwal(3-3) - Simpson via Rd 2 KO/TKO
BW - Eduardo "Dudu" Dantas(1-2) vs Rodolfo Marques Diniz(0-1) - Dantas via UD
WW: (c) Ben "Killa B" Saunders (4-0) vs. Nate Diaz (3-0) - Diaz via Rd 2 sub
MW: (c) Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (3-1) vs. Ed "Short Fuse" Herman (2-0) - Akiyama via UD
HW: Jeff "The Snowman" Monson (2-0) vs. Glover Teixeira (2-0) - Teixeira via Rd 1 KO/TKO
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (4-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (3-2) - Oliveira via Rd 2 sub
FW: Brad "One Punch" Pickett (2-1) vs. Josh "The Fluke" Grispi (3-1) - Pickett via Rd 2 KO/TKO
FW: Cub Swanson (2-2) vs. Javier "Showtime" Vasquez (1-1) - Swanson via SD
HW: Mirko "Cro Cop" Filipovic (2-1) vs. Neil "Goliath" Grove (0-1) - Filipovic via Rd 1 KO/TKO
FW: Micah "Maverick" Miller (0-2) vs. Jeff "Big Frog" Curran (1-5) - Miller via SD
MW: Goran Reljic (2-4) vs. Paulo "Ely" Filho (1-5) - Reljic via UD
HW: Lavar "Big" Johnson (1-2) vs. Tim "The Thrashing Machine" Hague (0-1) - Hague via Rd 1 KO/TKO
Thundering LHW Title Fight: James Te Huna (5-1) vs C Jason Brilz (2-0) - Brilz via UD
Lightning Quick LW Title Fight: Jacob Volkman (3-0) vs C George Soteroerorosiuspoui[ (2-0) - Volkman via SD
MW Championship: Tim Boestch (2-0) vs C Jason MacDonald (3-0) - Boetsch via Rd 1 KO/TKO
WW Championship: Dan Hardy (1-1) vs C Claude Patrick (2-0) - Patrick via UD
FW Championship: Darren Elkins (2-0) vs C Georgi Karakhanyan (3-0) - Elkins via Rd 3 sub
FW Ramiro Hernandez (0-2) vs Gustavo Falciroli (0-2) - Falciroli via UD
MW Championship- (C) Drew McFedries vs #1 Contender Alexander Shlemenko - Shlemenko via Rd 2 KO/TKO
WW Championship- (C) Luis "Sapo" Santos vs #1 Contender Ben Askren - Askren via UD
BW- Jeff Hougland vs Akitoshi Tamura for Title shot vs Dustin Pague - Hougland via UD
LHW- Zak Cummings vs Christian M'Pumbu - M'Pumbu via Rd 2 KO/TKO
HW- Eric Prindle vs Maxim Grishin - Prindle via Rd 1 KO/TKO
UFA Heavyweight Championship Bout-(Champion vs Champion) Mike Kyle(3-0) vs. (c)Pedro Rizzo(2-0) - Kyle via Rd 1 KO/TKO
UFA Weltereight Championship Bout- (c)Jordan Smith(3-0) vs. Matt Serra(2-0) - Serra via Rd 3 sub
Lightweight Championship Bout: (c)Jeremy Stephens(2-0) vs. Lloyd Woodard(2-1) - Stephens via Rd 2 KO/TKO
Chad Griggs(0-1) vs. Damian Grabowski(0-0) - Griggs via Rd 1 KO/TKO
Rene Nazare(3-1) vs. Drew Fickett(2-1) - Nazare via UD
Daniel Pineda(0-0) vs. Luis Palomino(0-0) - Palomino via UD
John Fraser(0-0) vs. Jimmie Rivera(0-0) - Rivera via UD
Rabi
12/17/11 4:10:39PM
Waiting on 2 more.
Rabi
12/17/11 4:24:04PM
Just wanted to keep everyone in the loop, as its the school holidays I will be moving into my Mums for a week in the leadup to Xmas, ( to help me with childcare) I will be able to get on for an hour or so most evenings but this game will slow down a bit, and then during the Xmas week 27-30 Dec, Im taking my daughter to Euro Disney and I will have no Internet access while I am away. Once the New Year starts Ill be back to normal, please be patient with me over the hols!

Thanks
airkerma
12/17/11 5:10:58PM

Posted by Poor_Franklin



epic
prophecy033
12/17/11 5:18:49PM
Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2 - Philippou SD
James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1) Horn rd2 sub
David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2) - Watson rd3 tko
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1) - Gomi UD
Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9 - Kim UD
Welterweight Championship Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2) - Thiago rd3 ko
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries (1-0)- Hunt rd2 tko
SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1) mcgee UD
SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1) Sass UD
FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM) - Jung rd2 sub
WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM) - Daley rd1 ko
HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM) - Nelson UD
LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM) Bonnar SD
Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM) - Friere rd2 tko
Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM) - Yvel rd 2 ko
Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM) - Bedford UD
Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM) - Misaki rd1 tko
Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM) - Manhoef rd1 ko
Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM) - Uyenoyama rd2 sub
LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov - Nedkov rd3 tko
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz - Wiman UD
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce - Pierce SD
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane - Cane rd1 tko
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins - Brookins rd1 sub
BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II - Figueroa UD
LW Mark Bocek v Shane Roller - Bocek rd2 sub
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito - Zaromskis rd 1 tko
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz - Hamman rd3 tko
FW Joe Soto v Pablo Garza - Garza rd2 sub
Middleweight Championship: Vitor Vianna(c) vs Jason Miller - Miller rd2 sub
Light Heavyweight Championship: Antwain Britt(c) vs Antonio Rogerio Nogueira - Nog rd2 sub
HW Andrei Arlovski vs Alexander Emelianenko - Emelianenko rd2 ko
WW Paul Kelly vs Frank Trigg - Kelly rd2 tko
LHW Trevor Prangley vs Hector Ramirez - Prangley UD
BW Joseph Sandoval vs Yusaku Nakamura -Sandovel SD
FW Wilson Reis vs Alexander Crispim - Reis rd 1 tko
LW T.J. Grant vs Gesias Cavalcante - JZ UD
MW Kendall Grove vs Robert McDaniel - Grove rd1 tko
WW John Alessio vs Wendell Oliveira - Alessio SD
FW title : (c) Brandon Bender (4-0 ZFU) vs Junior Assuncao (4-1 ZFU) - Assuncao rd 3 sub
Brandon Vera (2-1 ZFU) vs Aaron Rosa (3-1 ZFU) - Rosa UD
Mac Danzig (1-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-2 ZFU) - Danzig rd2 tko
Edinaldo Oliviera (0-1 ZFU) vs Peter Grahm (0-1 ZFU) - Graham UD
Nate James (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-2 ZFU) - James UD
MW Title Fight - (C)Cung Le(4-0) vs Miguel "Big Rig" Falcao(3-0) - Falcao SD
WW Title Fight - (C)Rick "Horror" Story(3-0) vs Paul "Relentless" Taylor(6-3) - Story rd5 tko
HW Title Fight - (C)Stipe Miocic(3-0) vs Dave Herman(3-0) - Miocic rd2 tko
LW Title Fight - (C)Edson Barboza(2-0) vs Michael Chandler(3-0) - Chandler rd4 ko
LHW Title Fight - (C)Fabio Maldonado(3-1) vs Ronny Markes(2-1) - Maldonado rd2 tko
BW Title Fight - (C)Damacio "The Angel of Death" Page(3-0) vs Masakatsu Ueda(1-0) - page UD
WW - Brian Foster(2-1) vs Josh "The Dentist" Neer(4-2) - Neer MD
Vacant FW Title - Michihiro Omigawa(1-0) vs Ricardo Lamas(2-0) - Omigawa UD
MW - Aaron "A-Train" Simpson(1-2) vs Tomasz "Gorilla" Drwal(3-3) - drwal UD
BW - Eduardo "Dudu" Dantas(1-2) vs Rodolfo Marques Diniz(0-1) - Dantas UD
WW: (c) Ben "Killa B" Saunders (4-0) vs. Nate Diaz (3-0) - Diaz UD
MW: (c) Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (3-1) vs. Ed "Short Fuse" Herman (2-0) - Akiyama rd3 ko
HW: Jeff "The Snowman" Monson (2-0) vs. Glover Teixeira (2-0) - Teixeira rd3 tko
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (4-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (3-2) - Oliveira rd2 tko
FW: Brad "One Punch" Pickett (2-1) vs. Josh "The Fluke" Grispi (3-1) - Pickett 2rd ko
FW: Cub Swanson (2-2) vs. Javier "Showtime" Vasquez (1-1) - Vazquez UD
HW: Mirko "Cro Cop" Filipovic (2-1) vs. Neil "Goliath" Grove (0-1) - Filipovic rd2 tko
FW: Micah "Maverick" Miller (0-2) vs. Jeff "Big Frog" Curran (1-5) - miller 3rd sub
MW: Goran Reljic (2-4) vs. Paulo "Ely" Filho (1-5) - Filho rd2 sub
HW: Lavar "Big" Johnson (1-2) vs. Tim "The Thrashing Machine" Hague (0-1) - Johnson rd1 tko
Thundering LHW Title Fight: James Te Huna (5-1) vs C Jason Brilz (2-0) Te Huna 1st KO!!!!
Lightning Quick LW Title Fight: Jacob Volkman (3-0) vs C George Soteroerorosiuspoui[ (2-0) - George 1st sub
MW Championship: Tim Boestch (2-0) vs C Jason MacDonald (3-0) - Boestch rd3 tko
WW Championship: Dan Hardy (1-1) vs C Claude Patrick (2-0) - Hardy
FW Championship: Darren Elkins (2-0) vs C Georgi Karakhanyan (3-0) - Elkins UD
FW Ramiro Hernandez (0-2) vs Gustavo Falciroli (0-2) - Hernandez UD
MW Championship- (C) Drew McFedries vs #1 Contender Alexander Shlemenko - Shlemeko rd1 tko
WW Championship- (C) Luis "Sapo" Santos vs #1 Contender Ben Askren - Askren UD
BW- Jeff Hougland vs Akitoshi Tamura for Title shot vs Dustin Pague - Tamura UD
LHW- Zak Cummings vs Christian M'Pumbu - M'Pumbu rd2 tko
HW- Eric Prindle vs Maxim Grishin - Grishin rd1 tko
UFA Heavyweight Championship Bout-(Champion vs Champion) Mike Kyle(3-0) vs. (c)Pedro Rizzo(2-0) - Rizzo rd1 tko
UFA Weltereight Championship Bout- (c)Jordan Smith(3-0) vs. Matt Serra(2-0) - Serra rd1 sub
Lightweight Championship Bout: (c)Jeremy Stephens(2-0) vs. Lloyd Woodard(2-1) - Stephens rd1 tko
Chad Griggs(0-1) vs. Damian Grabowski(0-0) - Griggs rd1 tko
Rene Nazare(3-1) vs. Drew Fickett(2-1) - Fickett UD
Daniel Pineda(0-0) vs. Luis Palomino(0-0) - Pineda UD
John Fraser(0-0) vs. Jimmie Rivera(0-0) - Rivera UD


jjeans
12/18/11 10:39:15AM
Come on guys! Nick Ring for the win!!!!




Patrick "The Predator" Cote 4-1 vs Constantinos Philippou 0-2 - Philippou 2nd TKO
James Head (6-3) vs Jeremy "Gumby" Horn (3-1) Head via UD
David Branch 1-2 vs Tom "Kong" Watson (3-2) - Watson 1st KO
Roger "El Matador" Huerta 1-2 vs Takanori "The Fireball Kid" Gomi (2-1) - Huerta UD
Dong Hyun "Stun Gun" Kim 1-0 vs Ricardo "Cachorrao" Almeida 8-9 - Almedia 2nd Sub
Welterweight Championship Paulo Thiago (c - 13-0) vs Che Mills (2-2) - Thiago via R2 Sub
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt (c - 6-0) vs Philip De Fries (1-0) - Hunt via R1 TKO
SFE Middleweight Championship: Court "The Crusher" McGee (c - 5-0) vs Nick "The Promise" Ring (1-1) - Ring UD
SFE Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c - 5-0) vs Featherweight Champion Joe "Daddy" Stevenson" (2-1) Sass via R1 Sub
FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM) - Palaszewski via UD
WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM) - Daley via R3 TKO
HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM) - Nelson via UD
LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM) - Bonnar via 1 KO
Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM) - Freire via UD
Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM) - Gonzaga via R1 Sub
Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM) - Yamamoto via R2 TKO
Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM) - Misaki via 2nd TKO
Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM) - Lindland 2 Sub
Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM) - Uyenoyama via R1 Sub
LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov - Hamill via UD
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz - Wiman via UD
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce - Pierce via UD
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane - Kingsburry 1 TKO
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins - Brandao via 1st KO
BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II - Cariaso via SD
LW Mark Bocek v Shane Roller - Bocek via UD
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito - Zaromskis via R2 TKO
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz - Hamman via UD
FW Joe Soto v Pablo Garza - Garxa via UD
Middleweight Championship: Vitor Vianna(c) vs Jason Miller - Miller UD
Light Heavyweight Championship: Antwain Britt(c) vs Antonio Rogerio Nogueira - Nogueira via UD
HW Andrei Arlovski vs Alexander Emelianenko - Arlovski via R2 Sub
WW Paul Kelly vs Frank Trigg - Kelly via 2nd KO
LHW Trevor Prangley vs Hector Ramirez - Prangley via UD
BW Joseph Sandoval vs Yusaku Nakamura - Sandoval via R3 TKO
FW Wilson Reis vs Alexander Crispim - Reis via UD
LW T.J. Grant vs Gesias Cavalcante - Grant via UD
MW Kendall Grove vs Robert McDaniel - Grove via UD
WW John Alessio vs Wendell Oliveira - Alessio via UD
FW title : (c) Brandon Bender (4-0 ZFU) vs Junior Assuncao (4-1 ZFU) - Assuncao via UD
Brandon Vera (2-1 ZFU) vs Aaron Rosa (3-1 ZFU) - Vera via R1 TKO
Mac Danzig (1-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-2 ZFU) - Danzig via R1 Sub
Edinaldo Oliviera (0-1 ZFU) vs Peter Grahm (0-1 ZFU) - Oliviera via SD
Nate James (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-2 ZFU) - James via UD
MW Title Fight - (C)Cung Le(4-0) vs Miguel "Big Rig" Falcao(3-0) -Le UD
WW Title Fight - (C)Rick "Horror" Story(3-0) vs Paul "Relentless" Taylor(6-3) - Taylor UD
HW Title Fight - (C)Stipe Miocic(3-0) vs Dave Herman(3-0) - Stipe via 2nd TKO
LW Title Fight - (C)Edson Barboza(2-0) vs Michael Chandler(3-0) - Chandler via UD
LHW Title Fight - (C)Fabio Maldonado(3-1) vs Ronny Markes(2-1) - Maldonado via R2 TKO
BW Title Fight - (C)Damacio "The Angel of Death" Page(3-0) vs Masakatsu Ueda(1-0) - Page via R2 Sub
WW - Brian Foster(2-1) vs Josh "The Dentist" Neer(4-2) - Foster via 2nd Sub
Vacant FW Title - Michihiro Omigawa(1-0) vs Ricardo Lamas(2-0) - Lamas via SD
MW - Aaron "A-Train" Simpson(1-2) vs Tomasz "Gorilla" Drwal(3-3) - Simpson via R2 TKO
BW - Eduardo "Dudu" Dantas(1-2) vs Rodolfo Marques Diniz(0-1) - Dantas via UD
WW: (c) Ben "Killa B" Saunders (4-0) vs. Nate Diaz (3-0) - Diaz via R1 Sub
MW: (c) Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (3-1) vs. Ed "Short Fuse" Herman (2-0) - Herman via R1 Sub
HW: Jeff "The Snowman" Monson (2-0) vs. Glover Teixeira (2-0) - Teixeira UD
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (4-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (3-2) - Ludwig 1st KO
FW: Brad "One Punch" Pickett (2-1) vs. Josh "The Fluke" Grispi (3-1) - Pickett via R1 Sub
FW: Cub Swanson (2-2) vs. Javier "Showtime" Vasquez (1-1) - Swanson via UD
HW: Mirko "Cro Cop" Filipovic (2-1) vs. Neil "Goliath" Grove (0-1) - Filipovic via 1 TKO
FW: Micah "Maverick" Miller (0-2) vs. Jeff "Big Frog" Curran (1-5) - Curran via UD
MW: Goran Reljic (2-4) vs. Paulo "Ely" Filho (1-5) - Filho via SD
HW: Lavar "Big" Johnson (1-2) vs. Tim "The Thrashing Machine" Hague (0-1) - Johnson via UD
Thundering LHW Title Fight: James Te Huna (5-1) vs C Jason Brilz (2-0) -Te Huna 1st KO
Lightning Quick LW Title Fight: Jacob Volkman (3-0) vs C George Soteroerorosiuspoui[ (2-0) - Sotiropoulos via UD
MW Championship: Tim Boestch (2-0) vs C Jason MacDonald (3-0) - Boetsch via R1 TKO
WW Championship: Dan Hardy (1-1) vs C Claude Patrick (2-0) - Patrick 2nd Sub
FW Championship: Darren Elkins (2-0) vs C Georgi Karakhanyan (3-0) - Karakhanyan via R2 Sub
FW Ramiro Hernandez (0-2) vs Gustavo Falciroli (0-2) - Falciroli via UD
MW Championship- (C) Drew McFedries vs #1 Contender Alexander Shlemenko - Shlemenko via R1 TKO
WW Championship- (C) Luis "Sapo" Santos vs #1 Contender Ben Askren - Askren via UD
BW- Jeff Hougland vs Akitoshi Tamura - Hougland via UD
LHW- Zak Cummings vs Christian M'Pumbu - Cummings via UD
HW- Eric Prindle vs Maxim Grishin - Grishin via R2 TKO
UFA Heavyweight Championship Bout-(Champion vs Champion) Mike Kyle(3-0) vs. (c)Pedro Rizzo(2-0) - Rizzo via UD
UFA Weltereight Championship Bout- (c)Jordan Smith(3-0) vs. Matt Serra(2-0) - Serra via R1 TKO
Lightweight Championship Bout: (c)Jeremy Stephens(2-0) vs. Lloyd Woodard(2-1) - Stephens via R1 TKO
Chad Griggs(0-1) vs. Damian Grabowski(0-0) - Griggs via R1 TKO
Rene Nazare(3-1) vs. Drew Fickett(2-1) - Nazare via R1 TKO
Daniel Pineda(0-0) vs. Luis Palomino(0-0) - Palomino via UD
John Fraser(0-0) vs. Jimmie Rivera(0-0) - Fraser via R2 Sub
Poor_Franklin
12/18/11 12:22:49PM
airkerma, thanks dude. i've never had the opp to bump the thread before, so i wanted to make it count when i did



Posted by Rabi

Just wanted to keep everyone in the loop, as its the school holidays I will be moving into my Mums for a week in the leadup to Xmas, ( to help me with childcare) I will be able to get on for an hour or so most evenings but this game will slow down a bit, and then during the Xmas week 27-30 Dec, Im taking my daughter to Euro Disney and I will have no Internet access while I am away. Once the New Year starts Ill be back to normal, please be patient with me over the hols!

Thanks



i approve

Rabi
12/18/11 12:39:43PM
Thanks P_F!
Rabi
12/18/11 1:52:58PM
Big Time MMA Presents: Seasons Greetings

Main Event – For the FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM) - Jung rd3 sub

Co-Main Event – For the WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM) - Daley rd1 tko

HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM) * - Nelson UD

For the LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM) - Bonnar rd2 tko

LW Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM) - Friere UD

Preliminary Bouts

HW Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM) - Gonzaga rd2 sub

BW Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM) - Yamamoto rd2 tko

MW Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM) - Sakara rd2 tko

MW Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM) - Manhoef rd1 tko

BW [Winner gets a BW title shot] Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM) - Uyenoyama rd1 sub

* Special Guest Commentary from the HW Champion Stefan Struve
Budgellism
12/18/11 2:17:14PM

Posted by Rabi

Big Time MMA Presents: Seasons Greetings

Main Event – For the FW championship, (c) Bart “Bartimus” Palaszewski (3-1 BTM) vs. “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (2-0 BTM) - Jung rd3 sub

Co-Main Event – For the WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (5-0 BTM) vs. Paul “Semtex” Daley (2-0 BTM) - Daley rd1 tko

HW [Tournament Finals] Travis “Hapa” Browne (2-0 BTM) vs. Roy “Big Country” Nelson (2-0 BTM) * - Nelson UD

For the LHW championship, (c) Stephan “The American Psycho” Bonnar (2-0 BTM) vs. Ryan Jimmo (1-0 BTM) - Bonnar rd2 tko

LW Patricky “Pitbull” Freire (3-1 BTM) vs. Josh “The Punk” Thomson (2-1 BTM) - Friere UD

Preliminary Bouts

HW Gabriel “Napao” Gonzaga (1-1 BTM) vs. Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-3 BTM) - Gonzaga rd2 sub

BW Norifumi “Kid” Yamamoto (3-1 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-1 BTM) - Yamamoto rd2 tko

MW Alessio “Legionarius” Sakara (1-1 BTM) vs. Kazuo “Hitman” Misaki (1-1 BTM) - Sakara rd2 tko

MW Melvin Manhoef (2-1 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-2 BTM) - Manhoef rd1 tko

BW [Winner gets a BW title shot] Darren “BC” Uyenoyama (1-1 BTM) vs. Paul “Metabolic” McVeigh (1-0 BTM) - Uyenoyama rd1 sub

* Special Guest Commentary from the HW Champion Stefan Struve



KOTN - Paul Daley over Matt Brown
SOTN - Chan Sung Jung over Bart Palaszewski
FOTN - Chan Sung Jung over Bart Palaszewski (Jung 3rd round submission)
Rabi
12/18/11 2:43:25PM
Rabi's Fighting Championship 10

Sorry, I can't hear you

LHW Title Matt Hamill (C) v Stanislav Nedkov - Hamill UD
LW Title Matt Wiman (C) v Nik Lentz - Wiman UD
WW Title Carlos Eduardo Rocha (C) v Mike Pierce - Rocha rd2 sub
LHW Kyle Kingsbury v Luiz Cane - Kingsbury rd1 tko
FW Diego Brandao v Jonathan Brookins - Brandao rd1 tko

BW Edwin Figueroa v Chris Cariaso II - Cariaso SD
LW Mark Bocek v Shane Roller - Bocek rd2 sub
WW Marius Zaromskis v Rich Attonito - Zaromskis rd2 tko
LHW Jared Hamman v Mike Ciesnolevicz - Hamman rd2 tko
FW Joe Soto v Pablo Garza - Garza rd2 sub
Rabi
12/18/11 2:45:45PM
KOTN Diego Brandao over Jonathan Brookins rd1 tko
SOTN Pablo Garza over Joe Soto rd2 sub
FOTN Marius Zaromskis v Rich Attonito - Zaromskis rd2 tko
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Related Topics