The ECP Fantasy Draft Project

MMAPlayground.com » Off Topic » Side Games » The ECP Fantasy Draft Project
« Previous Page | Next Page »
jjeans
11/29/11 6:34:13PM
BUMOP
Rabi
11/29/11 7:20:25PM
8ITCH
Losers Leaves Town

Free Online Stream brought to you by UFC Encyclopedia

(1-4) Peter Grimes vs (0-4) Masayuke Okude - LW - Grimes UD
(0-3) Giovanni Moljo vs (1-2) Honggang Yao- BW - Yao UD
(0-3) Eddie Arizmendi vs (2-4) Zak Cummings - LHW - Cummings rd1 sub
(2-2) Eric Prindle vs (0-3) Cristiano Kaminishi- HW - Prindle rd1 tko
(1-3) Rashid Magomedov vs (0-2) Hernani Perpetuo- WW - Magomedov UD
Poor_Franklin
11/29/11 7:34:44PM

Posted by Rabi

8ITCH
Losers Leaves Town

Free Online Stream brought to you by UFC Encyclopedia

(1-4) Peter Grimes vs (0-4) Masayuke Okude - LW - Grimes UD
(0-3) Giovanni Moljo vs (1-2) Honggang Yao- BW - Yao UD
(0-3) Eddie Arizmendi vs (2-4) Zak Cummings - LHW - Cummings rd1 sub
(2-2) Eric Prindle vs (0-3) Cristiano Kaminishi- HW - Prindle rd1 tko
(1-3) Rashid Magomedov vs (0-2) Hernani Perpetuo- WW - Magomedov UD



KOTN- Prindle over Kaminishi R1
SOTN- Cummings over Arizmendi R1
FOTN- Prindle over Kaminishi R1 tko
Rabi
11/30/11 5:40:47AM
UFA 8: NAZARE vs. STEPHENS (Night of the Knockouts)


MAIN EVENT
8.UFA Lightweight Championship Bout-2nd Ttile Defense
(c)Rene Nazare(3-0) vs. Jeremy Stephens(1-0) - Stephens rd1 tko

CO-MAIN EVENT
7.UFA Light-Heavyweight Championship Bout-1st Title Defense
(c)Mike Kyle(2-0) vs. Roger Hollett(3-0) - Kyle rd1 tko

FEATURED CONTEST
6.Welterweight Bout-Matt Serra is watching this fight closely, as he will face the winner of this fight for a shot at Jordan Smith
Tyler Stinson(2-1) vs. Brent Weedman(0-0) - Weedman UD

SWING BOUT
5.UFA Middleweight Grand-Prix Tournanment Finals-Winner gets a shot at "Niko"
Giva Santana(1-0) vs. Bryan Baker(1-0) - Santana rd2 sub

OPENING BOUT
4.UFA Heavyweight Championship Bout-For the Vacant Title
(v)Tony Johnson Jr.(3-0) vs. (v)Pedro Rizzo(1-0) - Rizzo rd1 tko

________________________________________________________________

As of UFA 8, each card will feature 2 fights from the preliminary card that will air an hour before the event, live on FUSEtv

FUSEtv Card

3.Welterweight Bout-
Alexander Sarnavskiy(1-1) vs. Shamill Zavurov(0-1) - Sarnavskiy SD

2.Lightweight Bout
Satoru Kitaoka(0-0) vs. Katsunori Kikuno(0-1) - Kitaoka UD

________________________________________________________________

1.Featherweight Bout-The winner will face Jared Downing for the Vacant FW Title
Tyler Toner*returning from injury*(1-0) vs. Kazunori Yokota(0-0) - Toner UD
Rabi
11/30/11 5:55:12AM
Z-Fighters United 8 (ZFU 8)

Main Event (For LHW Title)
LHW 1. (c) Ovince St. Perux (2-0 ZFU) vs Brandon Vera (1-0 ZFU) - St Perux UD
Co Main Event (For LW Title)
LW 2. (c) Ross Pearson (2-0 ZFU) vs Mac Danzig (1-0 ZFU) - Pearson UD
Main Card
LHW 3. Cyrille Diabate (0-1 ZFU) vs Marcos Rogerio de Lima (1-0 ZFU) - de Lima rd1 sub
WW 4. Ronys Torres (1-2 ZFU) vs Jason High (1-0 ZFU) - High UD
FW 5. Cole Escovedo (0-1 ZFU) vs Junior Assuncao (3-1 ZFU) - Assuncao UD
Rabi
11/30/11 5:56:04AM
Ive got 2 more to do, I will complete them later on today.
armbar66j7
11/30/11 8:43:46AM

Posted by Rabi

UFA 8: NAZARE vs. STEPHENS (Night of the Knockouts)


MAIN EVENT
8.UFA Lightweight Championship Bout-2nd Ttile Defense
(c)Rene Nazare(3-0) vs. Jeremy Stephens(1-0) - Stephens rd1 tko

CO-MAIN EVENT
7.UFA Light-Heavyweight Championship Bout-1st Title Defense
(c)Mike Kyle(2-0) vs. Roger Hollett(3-0) - Kyle rd1 tko

FEATURED CONTEST
6.Welterweight Bout-Matt Serra is watching this fight closely, as he will face the winner of this fight for a shot at Jordan Smith
Tyler Stinson(2-1) vs. Brent Weedman(0-0) - Weedman UD

SWING BOUT
5.UFA Middleweight Grand-Prix Tournanment Finals-Winner gets a shot at "Niko"
Giva Santana(1-0) vs. Bryan Baker(1-0) - Santana rd2 sub

OPENING BOUT
4.UFA Heavyweight Championship Bout-For the Vacant Title
(v)Tony Johnson Jr.(3-0) vs. (v)Pedro Rizzo(1-0) - Rizzo rd1 tko

________________________________________________________________

As of UFA 8, each card will feature 2 fights from the preliminary card that will air an hour before the event, live on FUSEtv

FUSEtv Card

3.Welterweight Bout-
Alexander Sarnavskiy(1-1) vs. Shamill Zavurov(0-1) - Sarnavskiy SD

2.Lightweight Bout
Satoru Kitaoka(0-0) vs. Katsunori Kikuno(0-1) - Kitaoka UD

________________________________________________________________

1.Featherweight Bout-The winner will face Jared Downing for the Vacant FW Title
Tyler Toner*returning from injury*(1-0) vs. Kazunori Yokota(0-0) - Toner UD



KOTN-Jeremy Stephens*punch after punch*
SOTN-Giva Santana*triangle armbar*
FOTN-Sarnavskiy vs. Zavurov*probably the most evenly matched fight of the year so far, m-1s 2 best fightetrs, and theyve never even fought*,
hashyandy4
11/30/11 1:06:58PM

Posted by Rabi

Z-Fighters United 8 (ZFU 8)

Main Event (For LHW Title)
LHW 1. (c) Ovince St. Perux (2-0 ZFU) vs Brandon Vera (1-0 ZFU) - St Perux UD
Co Main Event (For LW Title)
LW 2. (c) Ross Pearson (2-0 ZFU) vs Mac Danzig (1-0 ZFU) - Pearson UD
Main Card
LHW 3. Cyrille Diabate (0-1 ZFU) vs Marcos Rogerio de Lima (1-0 ZFU) - de Lima rd1 sub
WW 4. Ronys Torres (1-2 ZFU) vs Jason High (1-0 ZFU) - High UD
FW 5. Cole Escovedo (0-1 ZFU) vs Junior Assuncao (3-1 ZFU) - Assuncao UD



SOTN- Marcos Rogerio de Lima
FOTN- Ross Pearson vs Mac Danzig
jjeans
11/30/11 1:21:27PM

Posted by hashyandy4

FOTN- Ross Pearson vs Mac Danzig



I've never felt more confident in a pick for a FOTN since seeing that.

Pearson would be schooling him on the feet but Danzig would just keep coming forward getting jacked.

1 Vote to you sir!
Rabi
11/30/11 1:22:39PM
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 8- Standing Room Only

Main Event
Lightweight Championship
Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis - Pettis rd2 sub

Co-Main Event
LHW- Antonio Rogerio Nogueira vs Denis Kang - Nogueira rd1 tko

Main Card
MW- Jason Miller vs Frank Trigg (winner gets next shot a Champ) - Miller rd1 sub
WW- Douglas Lima vs Forrest Petz - Lima rd2 tko
LW- Koji Oishi vs Lyle Beerbohm (winner gets next shot at Champ) - Beerbohm UD


Prelims brought to you by Dead Island
LW- Gesias Cavalcante vs Toby Imada - Cavalcante UD
BW- Joseph Sandoval vs Yoshiro Maeda - Sandoval UD
FW- Wilson Reis vs Saul Almeida - Reis UD
MW- Kendall Grove vs Jared Hess - Grove rd2 sub
emfleek
11/30/11 1:26:30PM

Posted by Rabi

[TUFFA VIII: Live at the Budokan]
LIVE! from the Nippon Budokan in Tokyo, Japan
November 22, 2011 at 10:00 PM EST

| MAIN CARD |
* MW: (c) C.B. "The Doberman" Dollaway (2-0) vs. Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (2-1) - Akiyama UD
* LHW: (c) Chuck "The Iceman" Liddell (2-0) vs. Eliot "The Fire" Marshall (4-1) - Liddell rd1 tko
LW: Nate Diaz (1-0) vs. KJ Noons (2-1) - Diaz rd3 sub
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (3-1) vs. Glover Teixeira (1-0) - Teixeira rd1 tko
^ HW: "Big" Ben Rothwell (1-0) vs. Mirko "Cro Cop" Filipovic (1-0) - Filipovic UD

| PRELIMS |
^ LW: Evan Dunham (1-0) vs. Thiago Tavares (2-1) - Dunham UD
FW: Brad "One Punch" Pickett (1-0) vs. Mike Thomas Brown (1-0) - Brown UD
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (2-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (2-1) - Ludwig rd2 tko
HW: Lavar "Big" Johnson (1-1) vs. Jeff "The Snowman" Monson (0-0) - Monson rd1 sub
FW: Javier "Showtime" Vazquez (0-0) vs. Micah "Maverick" Miller (0-1) - Vazquez UD

* Championship Bout
^ #1 Contendership Bout



KOTN: Chuck Liddell (over Eliot Marshall)
SOTN: Nate Diaz (over KJ Noons)
FOTN: Dolloway vs. Akiyama
Rabi
11/30/11 1:55:33PM
BattleDome Championship
presents
Damn, I'm Late
featuring
Main Event
WW Title Fight - (C)Erick "Indio" Silva(3-1) vs Rick "Horror" Story(1-0) - Story UD
Co-Main Event
WW - Brian Foster(0-1) vs Paul "Relentless" Taylor(5-2) - Foster rd1 tko
Featured Bouts
LHW - Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(2-1) vs Ronny Markes(1-0) - Soszynski rd2 sub
MW - Miguel "Big Rig" Falcao(1-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-3) - Falcoa rd2 tko
LW - Michael Chandler(1-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(2-2) - Chandler rd2 sub
Prelims on FX
HW - Dave Herman(1-0) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(3-1) - Herman rd2 tko
WW - Josh "The Dentist" Neer(3-1) vs Jordan "Young Gun" Mein(1-0) - Neer UD
MMAPlayground Prelims
MW - Aaron "A-Train" Simpson(0-1) vs Brett Cooper(2-4) - Simpson UD
FW - Michihiro Omigawa(0-0) vs Jim "The Kid" Hettes(0-0) - Omigawa UD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(1-2) vs Justin "The Silverback" Wilcox(0-1) - Wilcox UD
prophecy033
11/30/11 2:18:06PM

Posted by Rabi

PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 8- Standing Room Only

Main Event
Lightweight Championship
Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis - Pettis rd2 sub

Co-Main Event
LHW- Antonio Rogerio Nogueira vs Denis Kang - Nogueira rd1 tko

Main Card
MW- Jason Miller vs Frank Trigg (winner gets next shot a Champ) - Miller rd1 sub
WW- Douglas Lima vs Forrest Petz - Lima rd2 tko
LW- Koji Oishi vs Lyle Beerbohm (winner gets next shot at Champ) - Beerbohm UD


Prelims brought to you by Dead Island
LW- Gesias Cavalcante vs Toby Imada - Cavalcante UD
BW- Joseph Sandoval vs Yoshiro Maeda - Sandoval UD
FW- Wilson Reis vs Saul Almeida - Reis UD
MW- Kendall Grove vs Jared Hess - Grove rd2 sub


SOTN- Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis - Pettis rd2 sub
KOTN- Antonio Rogerio Nogueira vs Denis Kang - Nogueira rd1 tko
FOTN- Douglas Lima vs Forrest Petz - Lima rd2 tko
hashyandy4
11/30/11 2:35:47PM

Posted by jjeans


Posted by hashyandy4

FOTN- Ross Pearson vs Mac Danzig



I've never felt more confident in a pick for a FOTN since seeing that.

Pearson would be schooling him on the feet but Danzig would just keep coming forward getting jacked.

1 Vote to you sir!



Thanks Jay, it would be a war!!
Playground_Samurai
11/30/11 2:46:12PM

Posted by Rabi

BattleDome Championship
presents
Damn, I'm Late
featuring
Main Event
WW Title Fight - (C)Erick "Indio" Silva(3-1) vs Rick "Horror" Story(1-0) - Story UD
Co-Main Event
WW - Brian Foster(0-1) vs Paul "Relentless" Taylor(5-2) - Foster rd1 tko
Featured Bouts
LHW - Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(2-1) vs Ronny Markes(1-0) - Soszynski rd2 sub
MW - Miguel "Big Rig" Falcao(1-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-3) - Falcoa rd2 tko
LW - Michael Chandler(1-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(2-2) - Chandler rd2 sub
Prelims on FX
HW - Dave Herman(1-0) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(3-1) - Herman rd2 tko
WW - Josh "The Dentist" Neer(3-1) vs Jordan "Young Gun" Mein(1-0) - Neer UD
MMAPlayground Prelims
MW - Aaron "A-Train" Simpson(0-1) vs Brett Cooper(2-4) - Simpson UD
FW - Michihiro Omigawa(0-0) vs Jim "The Kid" Hettes(0-0) - Omigawa UD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(1-2) vs Justin "The Silverback" Wilcox(0-1) - Wilcox UD



KOTN - Falcao
SOTN - Soszynski
FOTN - Falcao/Santos

If Soszynski actually subbed Markes, it'd have to be a pretty sick sub
Rabi
11/30/11 3:22:10PM
bump
Rabi
11/30/11 3:45:22PM
Time to vote, please PM me your votes

KOTN

Rabi - Stanislav Nedkov over Mike Ciesnolevicz rd1 tko
jjeans - Mark Hunt over Rameau Thierry Sokoudjou rd1 tko
airkerma - Tim Boetsch over Jorge Rivera rd1 tko
Budgellism - Travis Browne over Gilbert Yvel rd2 tko
Poor_Franklin - Eric Prindle over Cristiano Kaminishi rd1 tko
armbar - Jeremy Stephens over Rene Nazare rd1 tko
emfleek - Chuck Liddell over Eliot Marshall rd1 tko
Prophecy033 - Antonio Rogerio Nogueira over Denis Kang rd1 tko
Playground_Samurai - Miguel Falcao over Evangelista Santos rd2 tko

SOTN

Rabi - Satoshi Ishii over Kelvin Fitial rd2 sub
jjeans - Paul Sass over Takanori Gomi rd1 sub
airkerma - Jacob Volkman over Tony Hervey rd1 sub
Budgellism - Gabriel Gonzaga over Tyler East rd2 sub
Poor_Franklin - Zak Cummings over Eddie Arizmendi rd1 sub
armbar - Giva Santana over Bryan Baker rd2 sub
hashyandy4 - Marcos Rogerio de Lima over Cyrille Diabate rd1 sub
emfleek - Nate Diaz over KJ Noons rd3 sub
Prophecy033 - Anthony Pettis over Paul Kelly rd2 sub
Playground_Samurai - Krzysztof Soszynski over Ronny Markes rd2 sub

FOTN

Rabi - Mark Bocek (C) v Matt Wiman - Wiman rd3 tko
jjeans - Pat Healy v Roger Huerta - Healy SD
airkerma - LW Title Fight: (C) Cole Miller vs George Sotiropoulos - Sotiropoulos UD
Budgellism - Josh Thomson v Kurt Pellegrino - Thomson SD
Poor_Franklin - Eric Prindle vs Cristiano Kaminishi - Prindle rd1 tko
armbar - Alexander Sarnavskiy vs. Shamill Zavurov - Sarnavskiy SD
hashyandy4 - LW Title (C) Ross Pearson vs Mac Danzig - Pearson UD
emfleek - MW Title (C) CB Dolloway vs. Yoshihiro Akiyama - Akiyama UD
Prophecy033 - Douglas Lima vs Forrest Petz - Lima rd2 tko
Playground_Samurai - Miguel Falcao vs Evangelista Santos - Falcoa rd2 tko
Rabi
12/1/11 2:01:07PM
1. Rabi

KOTN - Budgellism - Travis Browne over Gilbert Yvel rd2 tko
SOTN - Prophecy033 - Anthony Pettis over Paul Kelly rd2 sub
FOTN - airkerma - LW Title Fight: (C) Cole Miller vs George Sotiropoulos - Sotiropoulos UD

2. jjeans

FOTN Hashyandy
SOTN Prophecy
KOTN Fleek

3. hashyandy4

KOTN- Prophecy
SOTN- Emfleek
FOTN- Airkerma

4. Poor_Franklin

KOTN- Lil Nog
SOTN- Krzysztof
FOTN- Miller v Sotiropolous

5. airkerma

KOTN Proph
SOtn pROPH
fotn hashandy

6. Playground_Samurai

KOTN - emfleek - Chuck Liddell
SOTN - Rabi - Satoshi Ishii
FOTN - Budgellism - Thomson/Pellegrino

7. Budgellism

KOTN - Armbar
SOTN - Prophecy
FOTN - airkerma

8. armbar

kotn-falcao
sotn-gonzaga
fotn-healy vs. huerta

9. emfleek

KOTN - armbar - Jeremy Stephens over Rene Nazare rd1 tko
SOTN - Prophecy033 - Anthony Pettis over Paul Kelly rd2 sub
FOTN - Rabi - Mark Bocek (C) v Matt Wiman - Wiman rd3 tko

10. Prophecy033

KOTN- jjeans
SOTN- Fleek
FOTN- budge
Rabi
12/1/11 2:01:56PM
Votes

KOTN

Prophecy033 - Antonio Rogerio Nogueira over Denis Kang rd1 tko = 3
emfleek - Chuck Liddell over Eliot Marshall rd1 tko = 2
armbar - Jeremy Stephens over Rene Nazare rd1 tko = 2
Budgellism - Travis Browne over Gilbert Yvel rd2 tko = 1
Playground_Samurai - Miguel Falcao over Evangelista Santos rd2 tko = 1
jjeans - Mark Hunt over Rameau Thierry Sokoudjou rd1 tko = 1

SOTN

Prophecy033 - Anthony Pettis over Paul Kelly rd2 sub = 5
emfleek - Nate Diaz over KJ Noons rd3 sub = 2
Playground_Samurai - Krzysztof Soszynski over Ronny Markes rd2 sub = 1
Rabi - Satoshi Ishii over Kelvin Fitial rd2 sub = 1
Budgellism - Gabriel Gonzaga over Tyler East rd2 sub = 1

FOTN

airkerma - Title Fight: (C) Cole Miller vs George Sotiropoulos - Sotiropoulos UD = 4
hashyandy4 - LW Title (C) Ross Pearson vs Mac Danzig - Pearson UD = 2
Budgellism - Josh Thomson v Kurt Pellegrino - Thomson SD = 2
jjeans - Pat Healy v Roger Huerta - Healy SD = 1
FOTN - Rabi - Mark Bocek (C) v Matt Wiman - Wiman rd3 tko = 1
Rabi
12/1/11 2:02:43PM
Bonuses

Prophecy - 8,000,000
airkerma - 4,000,000

Can everyone please rank your cards and PM me your results.
airkerma
12/1/11 2:10:16PM
OMFG BONUSES (boni?)!!! Corporate take over ftw!
Rabi
12/1/11 2:18:06PM
Thought you'd be pleased lol!
prophecy033
12/1/11 2:39:49PM

Posted by Rabi

Bonuses

Prophecy - 8,000,000
airkerma - 4,000,000

Can everyone please rank your cards and PM me your results.

emfleek
12/1/11 2:47:10PM
airkerma

Walmart Fighting Championship Presents:
Heavy Metal Poisoning Fight Night 1
Main Event:
LW Title Fight: C Cole Miller (2-0) vs George Soteropolis (1-0)
Co Main:
WW Title Fight (vacant): Claude Patrick (1-0) vs Anthony Waldburger (1-0)
Main Card:
HW #1 Contender bout: Tim Sylvia (1-0) vs Michal Kita (3-2)
MW #1 Contender bout: Tim Boetsch (0-0) vs Jorge Rivera (1-1)
LHW #1 Contender bout: James Te Huna (4-1) vs Dan Spohn (0-0)
Undercard
MW Bout: Jake Rosholt (0-0) vs Riki Fukuda (2-1)
LW Bout: Jacob Volkman (1-0) vs Tony Hervey (0-1)
FW Bout: Darren Elkins (0-0) vs Ramiro Hernandez (0-1)
BW Bouth: Jared Papazian (0-0) vs Jason Sampson (0-0)

========================

emfleek

[TUFFA VIII: Live at the Budokan]
LIVE! from the Nippon Budokan in Tokyo, Japan
November 22, 2011 at 10:00 PM EST

| MAIN CARD |
* MW: (c) C.B. "The Doberman" Dollaway (2-0) vs. Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (2-1)
* LHW: (c) Chuck "The Iceman" Liddell (2-0) vs. Eliot "The Fire" Marshall (4-1)
LW: Nate Diaz (1-0) vs. KJ Noons (2-1)
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (3-1) vs. Glover Teixeira (1-0)
^ HW: "Big" Ben Rothwell (1-0) vs. Mirko "Cro Cop" Filipovic (1-0)

| PRELIMS |
^ LW: Evan Dunham (1-0) vs. Thiago Tavares (2-1)
FW: Brad "One Punch" Pickett (1-0) vs. Mike Thomas Brown (1-0)
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (2-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (2-1)
HW: Lavar "Big" Johnson (1-1) vs. Jeff "The Snowman" Monson (0-0)
FW: Javier "Showtime" Vazquez (0-0) vs. Micah "Maverick" Miller (0-1)

* Championship Bout
^ #1 Contendership Bout

========================

jjeans

Sprawl and Brawl Entertainment Presents
Showdown Fighting Events 28: The Final - Kong v Crusher - Coming Live From Southampton, England

Prelims: Brought to you live on The MMA Playground Live Stream:
Curtain Jerker: Middleweight - James Head vs Jesse "JT Money" Taylor
Featherweight: Joe "Daddy" Stevenson vs "Akira" Corassani
Seth "The Silverback" Petruzelli vs Houston "The Assassin" Alexander
Paulo Thiago vs Tommy "Scarface" Depret

Main Card only on PPV:
Lightweight No1 Contender Matchup: Roger "El Matador" Huerta vs Pat "Bam Bam" Healy
Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c) vs Takanori "Fireball Kid" Gomi
Heavyweight Championship - Mark Hunt (c) vs Rameau Thierry "The African Assassin" Sokoudjou
Co Main - Welterweight Championship - Amir Sadollah (c) vs Ricardo "Big Dog" Almedia
Main Event: - 16 Man Middleweight Championship Grand Prix Final - Court "Crusher" McGee (c) vs Tom "Kong" Watson

========================

Rabi

Rabi's Fighting Championship 8

Time to shine!

LW Championship Mark Bocek (C) v Matt Wiman
LHW Championship Luiz Cane (C) v Matt Hamill
BW Championship (C) Edwin Figueroa v Takeya Mizugaki
FW George Roop v Diego Brandao
LW Shane Roller v Jonathan Brookins

LHW Jason Lambert v Kyle Kingsbury
LHW Stanislav Nedkov v Mike Ciesnolevicz
WW Marius Zaromskis v Mike Pierce
MW Ikuhisa Minowa v Kazuhiro Nakamura
HW Satoshi Ishii v Kelvin Fitial

========================

Budgellism

Big Time MMA Presents: Heavyweight Onslaught

Main Event – For the WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (4-0 BTM) vs. ^DaMarques “Darkness” Johnson (2-3 BTM)

Co-Main Event – For the FW championship, (c) Matt Grice (2-0 BTM) vs. *^Bart “Bartimus” Palaszewski (2-1 BTM)

LW [Winner gets a title shot] Josh “The Punk” Thomson (1-0 BTM) vs. Kurt “Batman” Pellegrino (1-0 BTM)

HW [Tournament Bout #1] - Travis “Hapa” Browne (0-0 BTM) vs. Gilbert “Hurricane” Yvel (2-2 BTM)

HW [Tournament Bout #2] Pat “HD” Barry (2-1 BTM) vs. Yoshihiro “Kiss” Nakao (0-0 BTM)

Preliminary Bouts

HW [Tournament Bout #3] – Roy “Big Country” Nelson (0-0 BTM) vs. Christian Morecraft (1-1 BTM)

HW [Tournament Bout #4] – Gabriel “Napao” Gonzaga (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-1 BTM)

LW Danny “Last Call” Castillo (0-1 BTM) vs. Eiji Mitsuoka (0-0 BTM)

FW “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (0-0 BTM) vs. Deividas Taurosevicius (0-0 BTM)

LHW Razak “Razor” Al Hassen (1-1 BTM) vs. Raphael “Noodle” Davis (0-0 BTM)

*Tournament winner earns a title shot against Stefan Struve
^ WW Tournament Winner
*^FW Tournament Winner

========================

Poor_Franklin

8ITCH
Losers Leaves Town

Free Online Stream brought to you by UFC Encyclopedia

(1-4) Peter Grimes vs (0-4) Masayuke Okude - LW
(0-3) Giovanni Moljo vs (1-2) Honggang Yao- BW
(0-3) Eddie Arizmendi vs (2-4) Zak Cummings - LHW
(2-2) Eric Prindle vs (0-3) Cristiano Kaminishi- HW
(1-3) Rashid Magomedov vs (0-2) Hernani Perpetuo- WW

========================

armbar66j7

UFA 8: NAZARE vs. STEPHENS (Night of the Knockouts)


MAIN EVENT
8.UFA Lightweight Championship Bout-2nd Ttile Defense
(c)Rene Nazare(3-0) vs. Jeremy Stephens(1-0)

CO-MAIN EVENT
7.UFA Light-Heavyweight Championship Bout-1st Title Defense
(c)Mike Kyle(2-0) vs. Roger Hollett(3-0)

FEATURED CONTEST
6.Welterweight Bout-Matt Serra is watching this fight closely, as he will face the winner of this fight for a shot at Jordan Smith
Tyler Stinson(2-1) vs. Brent Weedman(0-0)

SWING BOUT
5.UFA Middleweight Grand-Prix Tournanment Finals-Winner gets a shot at "Niko"
Giva Santana(1-0) vs. Bryan Baker(1-0)

OPENING BOUT
4.UFA Heavyweight Championship Bout-For the Vacant Title
(v)Tony Johnson Jr.(3-0) vs. (v)Pedro Rizzo(1-0)

________________________________________________________________

As of UFA 8, each card will feature 2 fights from the preliminary card that will air an hour before the event, live on FUSEtv

FUSEtv Card

3.Welterweight Bout-
Alexander Sarnavskiy(1-1) vs. Shamill Zavurov(0-1)

2.Lightweight Bout
Satoru Kitaoka(0-0) vs. Katsunori Kikuno(0-1)

________________________________________________________________

1.Featherweight Bout-The winner will face Jared Downing for the Vacant FW Title
Tyler Toner*returning from injury*(1-0) vs. Kazunori Yokota(0-0)

========================

hashyandy4

Z-Fighters United 8 (ZFU 8)

Main Event (For LHW Title)
LHW 1. (c) Ovince St. Perux (2-0 ZFU) vs Brandon Vera (1-0 ZFU)
Co Main Event (For LW Title)
LW 2. (c) Ross Pearson (2-0 ZFU) vs Mac Danzig (1-0 ZFU)
Main Card
LHW 3. Cyrille Diabate (0-1 ZFU) vs Marcos Rogerio de Lima (1-0 ZFU)
WW 4. Ronys Torres (1-2 ZFU) vs Jason High (1-0 ZFU)
FW 5. Cole Escovedo (0-1 ZFU) vs Junior Assuncao (3-1 ZFU)

========================

prophecy033

PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 8- Standing Room Only

Main Event
Lightweight Championship
Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis

Co-Main Event
LHW- Antonio Rogerio Nogueira vs Denis Kang

Main Card
MW- Jason Miller vs Frank Trigg (winner gets next shot a Champ)
WW- Douglas Lima vs Forrest Petz
LW- Koji Oishi vs Lyle Beerbohm (winner gets next shot at Champ)


Prelims brought to you by Dead Island
LW- Gesias Cavalcante vs Toby Imada
BW- Joseph Sandoval vs Yoshiro Maeda
FW- Wilson Reis vs Saul Almeida
MW- Kendall Grove vs Jared Hess

========================

Playground_Samurai

BattleDome Championship
presents
Damn, I'm Late
featuring
Main Event
WW Title Fight - (C)Erick "Indio" Silva(3-1) vs Rick "Horror" Story(1-0)
Co-Main Event
WW - Brian Foster(0-1) vs Paul "Relentless" Taylor(5-2)
Featured Bouts
LHW - Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(2-1) vs Ronny Markes(1-0)
MW - Miguel "Big Rig" Falcao(1-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-3)
LW - Michael Chandler(1-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(2-2)
Prelims on FX
HW - Dave Herman(1-0) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(3-1)
WW - Josh "The Dentist" Neer(3-1) vs Jordan "Young Gun" Mein(1-0)
MMAPlayground Prelims
MW - Aaron "A-Train" Simpson(0-1) vs Brett Cooper(2-4)
FW - Michihiro Omigawa(0-0) vs Jim "The Kid" Hettes(0-0)
LW - Fabricio "Morango" Camoes(1-2) vs Justin "The Silverback" Wilcox(0-1)
Budgellism
12/1/11 4:52:42PM
Toughest vote so far, hands down.
Poor_Franklin
12/1/11 5:25:17PM
agreed, but i bet nobody had a problem choosing the 9th spot
airkerma
12/2/11 10:24:12AM

Posted by Poor_Franklin

agreed, but i bet nobody had a problem choosing the 9th spot


Maybe...but I'll bet it was easy for everyone to choose 1st spot after checkin on them tig old bitties on your av.
Rabi
12/2/11 12:53:16PM
Just waiting on 1 more.
Rabi
12/3/11 6:04:39AM
Votes

1. Rabi

1. P_S
2. Budge
3. emfleek
4. jjeans
5. airkerma
6. Prophecy
7. armbar
8. hashy
9. P_F
10. Rabi

2. airkerma

1 fleek
2 jeans
3 rabi
4 samurai
5 proph
6 budge
7 hash
8 armbar
9 PF
10 airkerma

3. emfleek

1 - Playground_Samurai
2 - Rabi
3 - jjeans
4 - prophecy033
5 - Budgellism
6 - hashyandy4
7 - airkerma
8 - armbar66j7
9 - Poor_Franklin
10 - emfleek

4. Poor_Franklin

budge
prophecy033
fleek
Samurai
jjeans
airkerma
hashy
rabi
armbar
me

5. Budgellism

1. Playground_Samurai
2. airkerma
3. armbar
4. Fleek
5. jjeans
6. Rabi
7. Prophecy
8. Hashy
9. Poor_Franklin
10. Budgellism

6. jjeans

1 prophecy033
2 Budgelism
3 Fleek
4 Rabi (sorry!!!)
5 Airkerma
6 Playground_Sam
7 armbar
8 hashyandy
9. Poor Franklin
10. jjeans

7. Playground_Samurai

1. emfleek
2. jjeans
3. prophecy
4. budgellism
5. Rabi
6. airkerma
7. armbar
8. hashyandy
9. Poor_Franklin
10. Playground_Samurai

8. hashyandy

1. Gspfan
2. Jjeans
3. Emfleek
4. Prophecy
5. Budge
6. Rabi
7. Airkerma
8. Armbar
9. Poorfranklin
10. hashyandy4

9. prophecy033

1. PS
2. Fleek
3. Budge
4. Rabi
5. Jjeans
6. Airkerma
7. Armbar
8. PF
9. Hashyandy
10. Prophecy

10. armbar

1 playground samurai
2 prophecy
3 emfleek
4 jjeans
5 rabi
6 budgellism
7 hashy
8 poor franklin-its a good concept to have, but i wouldnt pay shit to see the fights haha
9 airkerma
10 armbar
Rabi
12/3/11 6:05:38AM
Vote Results

1. Playground_Samurai 32,000,000
2. emfleek 30,800,000
3. jjeans 27,200,000
4. Budgellism 26,400,000
4. Prophecy 26,400,000
6. Rabi 22,800,000
7. airkerma 19,800,000
8. armbar 14,400,000
9. hashy 12,800,000
10. Poor_Franklin 8,400,000
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Related Topics