The ECP Fantasy Draft Project

MMAPlayground.com » Off Topic » Side Games » The ECP Fantasy Draft Project
« Previous Page | Next Page »
jjeans
11/23/11 3:27:26PM
The topic you are trying to access either does not exist or it has no active posts in it. Message BUMP

But because I don't want people to waste there time reading this



P.S I really wanna UFC Encyclopedia!
Budgellism
11/23/11 3:57:03PM
Big Time MMA Presents: Heavyweight Onslaught

Main Event – For the WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (4-0 BTM) vs. ^DaMarques “Darkness” Johnson (2-3 BTM)

Co-Main Event – For the FW championship, (c) Matt Grice (2-0 BTM) vs. *^Bart “Bartimus” Palaszewski (2-1 BTM)

LW [Winner gets a title shot] Josh “The Punk” Thomson (1-0 BTM) vs. Kurt “Batman” Pellegrino (1-0 BTM)

HW [Tournament Bout #1] - Travis “Hapa” Browne (0-0 BTM) vs. Gilbert “Hurricane” Yvel (2-2 BTM)

HW [Tournament Bout #2] Pat “HD” Barry (2-1 BTM) vs. Yoshihiro “Kiss” Nakao (0-0 BTM)

Preliminary Bouts

HW [Tournament Bout #3] – Roy “Big Country” Nelson (0-0 BTM) vs. Christian Morecraft (1-1 BTM)

HW [Tournament Bout #4] – Gabriel “Napao” Gonzaga (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-1 BTM)

LW Danny “Last Call” Castillo (0-1 BTM) vs. Eiji Mitsuoka (0-0 BTM)

FW “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (0-0 BTM) vs. Deividas Taurosevicius (0-0 BTM)

LHW Razak “Razor” Al Hassen (1-1 BTM) vs. Raphael “Noodle” Davis (0-0 BTM)

*Tournament winner earns a title shot against Stefan Struve
^ WW Tournament Winner
*^FW Tournament Winner
Poor_Franklin
11/23/11 4:43:49PM
so, my balance is so low, i set up the minimum 5 fights w/ the cheapest fighters & im still over
Rabi
11/23/11 4:59:36PM
But if you look at the last lost of fight cards! Out of the bottom 4 airkerma made the biggest profit and he had the least fights!

If you put on 5 fights, yes you"l be fined but as you pay less in wages you will make a bigger profit! This game is all about strategy!
Poor_Franklin
11/23/11 5:03:09PM
8ITCH
Losers Leaves Town

Free Online Stream brought to you by UFC Encyclopedia

(1-4) Peter Grimes vs (0-4) Masayuke Okude - LW
(0-3) Giovanni Moljo vs (1-2) Honggang Yao- BW
(0-3) Eddie Arizmendi vs (2-4) Zak Cummings - LHW
(2-2) Eric Prindle vs (0-3) Cristiano Kaminishi- HW
(1-3) Rashid Magomedov vs (0-2) Hernani Perpetuo- WW

prophecy033
11/23/11 5:04:33PM
Just look at me, I only had 8 fights and I went from -$7 mill to +7 mill and from 10th to 6th
jjeans
11/23/11 5:06:05PM

Posted by Rabi

This game is all about strategy!



Not in my HEAD It's about realising my secret nut huggery for fighters...


Poor_Franklin
11/23/11 5:07:08PM

Posted by Rabi

But if you look at the last lost of fight cards! Out of the bottom 4 airkerma made the biggest profit and he had the least fights!

If you put on 5 fights, yes you"l be fined but as you pay less in wages you will make a bigger profit! This game is all about strategy!



ya i got it. was just venting a little bit, bc i believe i came 20k short of hitting it.

ive been learning as i go. just been running w/ the headliners trying to make some decent fights & claim a bonus or 2 along the way. i'll be more than prepared for the next project
armbar66j7
11/23/11 7:22:10PM
UFA 8: NAZARE vs. STEPHENS (Night of the Knockouts)


MAIN EVENT
8.UFA Lightweight Championship Bout-2nd Ttile Defense
(c)Rene Nazare(3-0) vs. Jeremy Stephens(1-0)

CO-MAIN EVENT
7.UFA Light-Heavyweight Championship Bout-1st Title Defense
(c)Mike Kyle(2-0) vs. Roger Hollett(3-0)

FEATURED CONTEST
6.Welterweight Bout-Matt Serra is watching this fight closely, as he will face the winner of this fight for a shot at Jordan Smith
Tyler Stinson(2-1) vs. Brent Weedman(0-0)

SWING BOUT
5.UFA Middleweight Grand-Prix Tournanment Finals-Winner gets a shot at "Niko"
Giva Santana(1-0) vs. Bryan Baker(1-0)

OPENING BOUT
4.UFA Heavyweight Championship Bout-For the Vacant Title
(v)Tony Johnson Jr.(3-0) vs. (v)Pedro Rizzo(1-0)

________________________________________________________________

As of UFA 8, each card will feature 2 fights from the preliminary card that will air an hour before the event, live on FUSEtv

FUSEtv Card

3.Welterweight Bout-
Alexander Sarnavskiy(1-1) vs. Shamill Zavurov(0-1)

2.Lightweight Bout
Satoru Kitaoka(0-0) vs. Katsunori Kikuno(0-1)

________________________________________________________________

1.Featherweight Bout-The winner will face Jared Downing for the Vacant FW Title
Tyler Toner*returning from injury*(1-0) vs. Kazunori Yokota(0-0)


hashyandy4
11/23/11 9:36:06PM
Z-Fighters United 8 (ZFU 8)

Main Event (For LHW Title)
LHW 1. (c) Ovince St. Perux (2-0 ZFU) vs Brandon Vera (1-0 ZFU)
Co Main Event (For LW Title)
LW 2. (c) Ross Pearson (2-0 ZFU) vs Mac Danzig (1-0 ZFU)
Main Card
LHW 3. Cyrille Diabate (0-1 ZFU) vs Marcos Rogerio de Lima (1-0 ZFU)
WW 4. Ronys Torres (1-2 ZFU) vs Jason High (1-0 ZFU)
FW 5. Cole Escovedo (0-1 ZFU) vs Junior Assuncao (3-1 ZFU)
Rabi
11/24/11 2:43:43AM
Waiting on 2 more cards, Prophecy and Playground_Samurai, once they have been posted will somebody please set up the template for me.
emfleek
11/24/11 7:46:45AM
I likely won't be on much this weekend, just an FYI for all the games I'm participating in!
Rabi
11/24/11 4:07:23PM
NP's mate, I know its the holiday season, for all my american friends, happy thanks giving.
prophecy033
11/24/11 4:16:17PM
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 8- Standing Room Only

Main Event
Lightweight Championship
Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis

Co-Main Event
LHW- Antonio Rogerio Nogueira vs Denis Kang

Main Card
MW- Jason Miller vs Frank Trigg (winner gets next shot a Champ)
WW- Douglas Lima vs Forrest Petz
LW- Koji Oishi vs Lyle Beerbohm (winner gets next shot at Champ)


Prelims brought to you by Dead Island
LW- Gesias Cavalcante vs Toby Imada
BW- Joseph Sandoval vs Yoshiro Maeda
FW- Wilson Reis vs Saul Almeida
MW- Kendall Grove vs Jared Hess
jjeans
11/24/11 4:29:14PM

Posted by prophecy033

PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 8- Standing Room Only

Main Event
Lightweight Championship
Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis

LW- Anthony Pettis vs Lyle Beerbohm (winner gets next shot at Champ)



It's a PG First Pettis will be fighting twice on the same night!!!!! If he wins both matches does he have to clone himself to be the contender and the champ??!?!

Technically theres no rules on multiple bouts (I've contemplated it)
jjeans
11/24/11 4:31:56PM

Posted by jjeans


Posted by prophecy033

PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 8- Standing Room Only

Main Event
Lightweight Championship
Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis

LW- Anthony Pettis vs Lyle Beerbohm (winner gets next shot at Champ)



It's a PG First Pettis will be fighting twice on the same night!!!!! If he wins both matches does he have to clone himself to be the contender and the champ??!?!

Technically theres no rules on multiple bouts (I've contemplated it)



Double post bump
Budgellism
11/24/11 5:02:23PM
Lol, well he bid over 8 mil for the guy, he should get some use out of him
prophecy033
11/24/11 5:11:05PM
Shit, my bad lol
prophecy033
11/24/11 5:15:44PM
My cards fixed
Rabi
11/24/11 5:17:12PM
N1! You also have 2 picks to catch up on the classic draft!
Playground_Samurai
11/26/11 9:46:41AM
BattleDome Championship
presents
Damn, I'm Late
featuring
Main Event
WW Title Fight - (C)
Erick "Indio" Silva(3-1) vs Rick "Horror" Story(1-0)
Co-Main Event
WW -
Brian Foster(0-1) vs Paul "Relentless" Taylor(5-2)
Featured Bouts
LHW -
Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(2-1) vs Ronny Markes(1-0)
MW - Miguel "Big Rig" Falcao(1-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-3)
LW - Michael Chandler(1-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(2-2)
Prelims on FX
HW -
Dave Herman(1-0) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(3-1)
WW - Josh "The Dentist" Neer(3-1) vs Jordan "Young Gun" Mein(1-0)
MMAPlayground Prelims
MW -
Aaron "A-Train" Simpson(0-1) vs Brett Cooper(2-4)
FW - Michihiro Omigawa(0-0) vs Jim "The Kid" Hettes(0-0)
LW - Fabricio "Morango" Camoes(1-2) vs Justin "The Silverback" Wilcox(0-1)
Playground_Samurai
11/26/11 9:49:28AM
Sorry I was so late guys. I feel shitty about making you guys wait. The holiday, work, and my daughter had me really busy these past couple days. My schedule should be cleared up for the most part again for now though.
Rabi
11/26/11 9:54:10AM
NP's mate! I've just PM'd you about another side game I've just started that I think you might be interested in!
Rabi
11/26/11 10:24:04AM
Template

LW Title Fight: C Cole Miller (2-0) vs George Soteropolis (1-0)
WW Title Fight (vacant): Claude Patrick (1-0) vs Anthony Waldburger (1-0)
HW #1 Contender bout: Tim Sylvia (1-0) vs Michal Kita (3-2)
MW #1 Contender bout: Tim Boetsch (0-0) vs Jorge Rivera (1-1)
LHW #1 Contender bout: James Te Huna (4-1) vs Dan Spohn (0-0)
MW Bout: Jake Rosholt (0-0) vs Riki Fukuda (2-1)
LW Bout: Jacob Volkman (1-0) vs Tony Hervey (0-1)
FW Bout: Darren Elkins (0-0) vs Ramiro Hernandez (0-1)
BW Bouth: Jared Papazian (0-0) vs Jason Sampson (0-0)
* MW: (c) C.B. "The Doberman" Dollaway (2-0) vs. Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (2-1)
* LHW: (c) Chuck "The Iceman" Liddell (2-0) vs. Eliot "The Fire" Marshall (4-1)
LW: Nate Diaz (1-0) vs. KJ Noons (2-1)
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (3-1) vs. Glover Teixeira (1-0)
^ HW: "Big" Ben Rothwell (1-0) vs. Mirko "Cro Cop" Filipovic (1-0)
^ LW: Evan Dunham (1-0) vs. Thiago Tavares (2-1)
FW: Brad "One Punch" Pickett (1-0) vs. Mike Thomas Brown (1-0)
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (2-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (2-1)
HW: Lavar "Big" Johnson (1-1) vs. Jeff "The Snowman" Monson (0-0)
FW: Javier "Showtime" Vazquez (0-0) vs. Micah "Maverick" Miller (0-1)
Curtain Jerker: Middleweight - James Head vs Jesse "JT Money" Taylor
Featherweight: Joe "Daddy" Stevenson vs "Akira" Corassani
Seth "The Silverback" Petruzelli vs Houston "The Assassin" Alexander
Paulo Thiago vs Tommy "Scarface" Depret
Lightweight No1 Contender Matchup: Roger "El Matador" Huerta vs Pat "Bam Bam" Healy
Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c) vs Takanori "Fireball Kid" Gomi
Heavyweight Championship - Mark Hunt (c) vs Rameau Thierry "The African Assassin" Sokoudjou
Co Main - Welterweight Championship - Amir Sadollah (c) vs Ricardo "Big Dog" Almedia
Main Event: - 16 Man Middleweight Championship Grand Prix Final - Court "Crusher" McGee (c) vs Tom "Kong" Watson
LW Championship Mark Bocek (C) v Matt Wiman
LHW Championship Luiz Cane (C) v Matt Hamill
BW Championship (C) Edwin Figueroa v Takeya Mizugaki
FW George Roop v Diego Brandao
LW Shane Roller v Jonathan Brookins
LHW Jason Lambert v Kyle Kingsbury
LHW Stanislav Nedkov v Mike Ciesnolevicz
WW Marius Zaromskis v Mike Pierce
MW Ikuhisa Minowa v Kazuhiro Nakamura
HW Satoshi Ishii v Kelvin Fitial
Main Event – For the WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (4-0 BTM) vs. ^DaMarques “Darkness” Johnson (2-3 BTM)
Co-Main Event – For the FW championship, (c) Matt Grice (2-0 BTM) vs. *^Bart “Bartimus” Palaszewski (2-1 BTM)
LW [Winner gets a title shot] Josh “The Punk” Thomson (1-0 BTM) vs. Kurt “Batman” Pellegrino (1-0 BTM)
HW [Tournament Bout #1] - Travis “Hapa” Browne (0-0 BTM) vs. Gilbert “Hurricane” Yvel (2-2 BTM)
HW [Tournament Bout #2] Pat “HD” Barry (2-1 BTM) vs. Yoshihiro “Kiss” Nakao (0-0 BTM)
HW [Tournament Bout #3] – Roy “Big Country” Nelson (0-0 BTM) vs. Christian Morecraft (1-1 BTM)
HW [Tournament Bout #4] – Gabriel “Napao” Gonzaga (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-1 BTM)
LW Danny “Last Call” Castillo (0-1 BTM) vs. Eiji Mitsuoka (0-0 BTM)
FW “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (0-0 BTM) vs. Deividas Taurosevicius (0-0 BTM)
LHW Razak “Razor” Al Hassen (1-1 BTM) vs. Raphael “Noodle” Davis (0-0 BTM)
(1-4) Peter Grimes vs (0-4) Masayuke Okude - LW
(0-3) Giovanni Moljo vs (1-2) Honggang Yao- BW
(0-3) Eddie Arizmendi vs (2-4) Zak Cummings - LHW
(2-2) Eric Prindle vs (0-3) Cristiano Kaminishi- HW
(1-3) Rashid Magomedov vs (0-2) Hernani Perpetuo- WW
8.UFA Lightweight Championship Bout-2nd Ttile Defense
(c)Rene Nazare(3-0) vs. Jeremy Stephens(1-0)
7.UFA Light-Heavyweight Championship Bout-1st Title Defense
(c)Mike Kyle(2-0) vs. Roger Hollett(3-0)
Tyler Stinson(2-1) vs. Brent Weedman(0-0)
Giva Santana(1-0) vs. Bryan Baker(1-0)
4.UFA Heavyweight Championship Bout-For the Vacant Title
(v)Tony Johnson Jr.(3-0) vs. (v)Pedro Rizzo(1-0)
Alexander Sarnavskiy(1-1) vs. Shamill Zavurov(0-1)
Satoru Kitaoka(0-0) vs. Katsunori Kikuno(0-1)
Tyler Toner*returning from injury*(1-0) vs. Kazunori Yokota(0-0)
LHW 1. (c) Ovince St. Perux (2-0 ZFU) vs Brandon Vera (1-0 ZFU)
Co Main Event (For LW Title)
LW 2. (c) Ross Pearson (2-0 ZFU) vs Mac Danzig (1-0 ZFU)
Main Card
LHW 3. Cyrille Diabate (0-1 ZFU) vs Marcos Rogerio de Lima (1-0 ZFU)
WW 4. Ronys Torres (1-2 ZFU) vs Jason High (1-0 ZFU)
FW 5. Cole Escovedo (0-1 ZFU) vs Junior Assuncao (3-1 ZFU)
Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis
LHW- Antonio Rogerio Nogueira vs Denis Kang
MW- Jason Miller vs Frank Trigg (winner gets next shot a Champ)
WW- Douglas Lima vs Forrest Petz
LW- Koji Oishi vs Lyle Beerbohm (winner gets next shot at Champ)
LW- Gesias Cavalcante vs Toby Imada
BW- Joseph Sandoval vs Yoshiro Maeda
FW- Wilson Reis vs Saul Almeida
MW- Kendall Grove vs Jared Hess
WW Title Fight - (C)Erick "Indio" Silva(3-1) vs Rick "Horror" Story(1-0)
WW - Brian Foster(0-1) vs Paul "Relentless" Taylor(5-2)
LHW - Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(2-1) vs Ronny Markes(1-0)
MW - Miguel "Big Rig" Falcao(1-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-3)
LW - Michael Chandler(1-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(2-2)
HW - Dave Herman(1-0) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(3-1)
WW - Josh "The Dentist" Neer(3-1) vs Jordan "Young Gun" Mein(1-0)
MW - Aaron "A-Train" Simpson(0-1) vs Brett Cooper(2-4)
FW - Michihiro Omigawa(0-0) vs Jim "The Kid" Hettes(0-0)
LW - Fabricio "Morango" Camoes(1-2) vs Justin "The Silverback" Wilcox(0-1)
Rabi
11/26/11 10:51:21AM
Template

LW Title Fight: C Cole Miller (2-0) vs George Soteropolis (1-0) - Miller rd4 tko
WW Title Fight (vacant): Claude Patrick (1-0) vs Anthony Waldburger (1-0) - Patrick rd2 sub
HW #1 Contender bout: Tim Sylvia (1-0) vs Michal Kita (3-2) - Sylvia rd1 tko
MW #1 Contender bout: Tim Boetsch (0-0) vs Jorge Rivera (1-1) - Boestch rd2 tko
LHW #1 Contender bout: James Te Huna (4-1) vs Dan Spohn (0-0) - Huna rd1 tko
MW Bout: Jake Rosholt (0-0) vs Riki Fukuda (2-1) - Rosholt UD
LW Bout: Jacob Volkman (1-0) vs Tony Hervey (0-1) - Volkmann rd2 sub
FW Bout: Darren Elkins (0-0) vs Ramiro Hernandez (0-1) - Elkins UD
BW Bouth: Jared Papazian (0-0) vs Jason Sampson (0-0) - Papazian UD
* MW: (c) C.B. "The Doberman" Dollaway (2-0) vs. Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (2-1) - Dolloway rd2 sub
* LHW: (c) Chuck "The Iceman" Liddell (2-0) vs. Eliot "The Fire" Marshall (4-1) - Liddell rd2 tko
LW: Nate Diaz (1-0) vs. KJ Noons (2-1) - Diaz rd3 sub
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (3-1) vs. Glover Teixeira (1-0) - Teixeira rd1 tko
^ HW: "Big" Ben Rothwell (1-0) vs. Mirko "Cro Cop" Filipovic (1-0) - Rothwell UD
^ LW: Evan Dunham (1-0) vs. Thiago Tavares (2-1) - Dunham UD
FW: Brad "One Punch" Pickett (1-0) vs. Mike Thomas Brown (1-0) - Pickett UD
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (2-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (2-1) - Ludwig rd2 tko
HW: Lavar "Big" Johnson (1-1) vs. Jeff "The Snowman" Monson (0-0) - Monson rd1 sub
FW: Javier "Showtime" Vazquez (0-0) vs. Micah "Maverick" Miller (0-1) - Vazquez UD
Curtain Jerker: Middleweight - James Head vs Jesse "JT Money" Taylor - Taylor UD
Featherweight: Joe "Daddy" Stevenson vs "Akira" Corassani - Stevenson rd2 sub
Seth "The Silverback" Petruzelli vs Houston "The Assassin" Alexander - Petruzelli rd2 sub
Paulo Thiago vs Tommy "Scarface" Depret - Thiago rd1 tko
Lightweight No1 Contender Matchup: Roger "El Matador" Huerta vs Pat "Bam Bam" Healy - Huerta rd2 tko
Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c) vs Takanori "Fireball Kid" Gomi - Sass rd1 sub
Heavyweight Championship - Mark Hunt (c) vs Rameau Thierry "The African Assassin" Sokoudjou - Hunt rd1 tko
Co Main - Welterweight Championship - Amir Sadollah (c) vs Ricardo "Big Dog" Almedia - Almeida rd1 sub
Main Event: - 16 Man Middleweight Championship Grand Prix Final - Court "Crusher" McGee (c) vs Tom "Kong" Watson - Watson rd3 tko
LW Championship Mark Bocek (C) v Matt Wiman - Wiman rd4 tko
LHW Championship Luiz Cane (C) v Matt Hamill - Hamill rd1 tko
BW Championship (C) Edwin Figueroa v Takeya Mizugaki - Figueroa UD
FW George Roop v Diego Brandao - Roop rd2 tko
LW Shane Roller v Jonathan Brookins - Roller UD
LHW Jason Lambert v Kyle Kingsbury - Kingsbury rd2 tko
LHW Stanislav Nedkov v Mike Ciesnolevicz - Nedkov rd1 tko
WW Marius Zaromskis v Mike Pierce - Pierce UD
MW Ikuhisa Minowa v Kazuhiro Nakamura - Minowa UD
HW Satoshi Ishii v Kelvin Fitial - Ishii UD
Main Event – For the WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (4-0 BTM) vs. ^DaMarques “Darkness” Johnson (2-3 BTM) - Brown rd3 tko
Co-Main Event – For the FW championship, (c) Matt Grice (2-0 BTM) vs. *^Bart “Bartimus” Palaszewski (2-1 BTM) - Palaszewski rd2 tko
LW [Winner gets a title shot] Josh “The Punk” Thomson (1-0 BTM) vs. Kurt “Batman” Pellegrino (1-0 BTM) - Pellegrino UD
HW [Tournament Bout #1] - Travis “Hapa” Browne (0-0 BTM) vs. Gilbert “Hurricane” Yvel (2-2 BTM) - Browne rd2 tko
HW [Tournament Bout #2] Pat “HD” Barry (2-1 BTM) vs. Yoshihiro “Kiss” Nakao (0-0 BTM) - Barry rd1 tko
HW [Tournament Bout #3] – Roy “Big Country” Nelson (0-0 BTM) vs. Christian Morecraft (1-1 BTM) - Nelson rd1 tko
HW [Tournament Bout #4] – Gabriel “Napao” Gonzaga (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-1 BTM) - Gonazag rd1 tko
LW Danny “Last Call” Castillo (0-1 BTM) vs. Eiji Mitsuoka (0-0 BTM) - Castillo rd1 tko
FW “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (0-0 BTM) vs. Deividas Taurosevicius (0-0 BTM) - Jung rd2 sub
LHW Razak “Razor” Al Hassen (1-1 BTM) vs. Raphael “Noodle” Davis (0-0 BTM) - Davis UD
(1-4) Peter Grimes vs (0-4) Masayuke Okude - LW - GRimes UD
(0-3) Giovanni Moljo vs (1-2) Honggang Yao- BW - Yao UD
(0-3) Eddie Arizmendi vs (2-4) Zak Cummings - LHW - Cummings UD
(2-2) Eric Prindle vs (0-3) Cristiano Kaminishi- HW - Prindle UD
(1-3) Rashid Magomedov vs (0-2) Hernani Perpetuo- WW - Magomedov UD
8.UFA Lightweight Championship Bout-2nd Ttile Defense
(c)Rene Nazare(3-0) vs. Jeremy Stephens(1-0) - Stephens rd1 tko
7.UFA Light-Heavyweight Championship Bout-1st Title Defense
(c)Mike Kyle(2-0) vs. Roger Hollett(3-0) - Kyle rd1 tko
Tyler Stinson(2-1) vs. Brent Weedman(0-0) - Weedman UD
Giva Santana(1-0) vs. Bryan Baker(1-0) - Santana rd1 sub
4.UFA Heavyweight Championship Bout-For the Vacant Title
(v)Tony Johnson Jr.(3-0) vs. (v)Pedro Rizzo(1-0) - Rizzo rd1 tko
Alexander Sarnavskiy(1-1) vs. Shamill Zavurov(0-1) - Sarnavskiy UD
Satoru Kitaoka(0-0) vs. Katsunori Kikuno(0-1) - Kitaoka UD
Tyler Toner*returning from injury*(1-0) vs. Kazunori Yokota(0-0) - Toner UD
LHW 1. (c) Ovince St. Perux (2-0 ZFU) vs Brandon Vera (1-0 ZFU) - OSP UD
Co Main Event (For LW Title)
LW 2. (c) Ross Pearson (2-0 ZFU) vs Mac Danzig (1-0 ZFU) - Pearson UD
Main Card
LHW 3. Cyrille Diabate (0-1 ZFU) vs Marcos Rogerio de Lima (1-0 ZFU) - Lima rd1 sub
WW 4. Ronys Torres (1-2 ZFU) vs Jason High (1-0 ZFU) - High UD
FW 5. Cole Escovedo (0-1 ZFU) vs Junior Assuncao (3-1 ZFU) - Assuncao rd2 tko
Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis - Pettis rd2 sub
LHW- Antonio Rogerio Nogueira vs Denis Kang - Noguiera rd2 tko
MW- Jason Miller vs Frank Trigg (winner gets next shot a Champ) - Miller rd1 sub
WW- Douglas Lima vs Forrest Petz - Lima UD
LW- Koji Oishi vs Lyle Beerbohm (winner gets next shot at Champ) - Beerbohm UD
LW- Gesias Cavalcante vs Toby Imada - Imada UD
BW- Joseph Sandoval vs Yoshiro Maeda - Sandovel UD
FW- Wilson Reis vs Saul Almeida - Reiis UD
MW- Kendall Grove vs Jared Hess - Grove UD
WW Title Fight - (C)Erick "Indio" Silva(3-1) vs Rick "Horror" Story(1-0) - Story UD
WW - Brian Foster(0-1) vs Paul "Relentless" Taylor(5-2) - Taylor UD
LHW - Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(2-1) vs Ronny Markes(1-0) - Soszynski rd2 tko
MW - Miguel "Big Rig" Falcao(1-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-3) - Falcoa rd3 tko
LW - Michael Chandler(1-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(2-2) - Chandler rd2 sub
HW - Dave Herman(1-0) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(3-1) - Herman rd3 tko
WW - Josh "The Dentist" Neer(3-1) vs Jordan "Young Gun" Mein(1-0) - Neer rd2 sub
MW - Aaron "A-Train" Simpson(0-1) vs Brett Cooper(2-4) - Simpson UD
FW - Michihiro Omigawa(0-0) vs Jim "The Kid" Hettes(0-0) - Omigawa UD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(1-2) vs Justin "The Silverback" Wilcox(0-1) - Wilcox UD
Poor_Franklin
11/26/11 11:09:50AM

Posted by Playground_Samurai

I feel shitty about making you guys wait.



w/ the name change & all, i just thought you were being a diva

Poor_Franklin
11/26/11 11:26:44AM
Template

LW Title Fight: C Cole Miller (2-0) vs George Soteropolis (1-0) - Sotiropolous R4 TKO
WW Title Fight (vacant): Claude Patrick (1-0) vs Anthony Waldburger (1-0) - Waldburger R3 sub
HW #1 Contender bout: Tim Sylvia (1-0) vs Michal Kita (3-2) - Sylvia rd1 ko
MW #1 Contender bout: Tim Boetsch (0-0) vs Jorge Rivera (1-1) - Boestch rd1 tko
LHW #1 Contender bout: James Te Huna (4-1) vs Dan Spohn (0-0) - Huna rd1 tko
MW Bout: Jake Rosholt (0-0) vs Riki Fukuda (2-1) - Rosholt UD
LW Bout: Jacob Volkman (1-0) vs Tony Hervey (0-1) - Volkmann rd1 sub
FW Bout: Darren Elkins (0-0) vs Ramiro Hernandez (0-1) - Elkins UD
BW Bouth: Jared Papazian (0-0) vs Jason Sampson (0-0) - Papazian UD
* MW: (c) C.B. "The Doberman" Dollaway (2-0) vs. Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (2-1) - Sexyama SD
* LHW: (c) Chuck "The Iceman" Liddell (2-0) vs. Eliot "The Fire" Marshall (4-1) - Liddell rd2 ko
LW: Nate Diaz (1-0) vs. KJ Noons (2-1) - Diaz rd2 sub
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (3-1) vs. Glover Teixeira (1-0) - Teixeira rd3 tko
^ HW: "Big" Ben Rothwell (1-0) vs. Mirko "Cro Cop" Filipovic (1-0) - Rothwell SD
^ LW: Evan Dunham (1-0) vs. Thiago Tavares (2-1) - Dunham UD
FW: Brad "One Punch" Pickett (1-0) vs. Mike Thomas Brown (1-0) - Brown SD
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (2-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (2-1) - Ludwig rd2 tko
HW: Lavar "Big" Johnson (1-1) vs. Jeff "The Snowman" Monson (0-0) - Monson rd1 sub
FW: Javier "Showtime" Vazquez (0-0) vs. Micah "Maverick" Miller (0-1) - Vazquez R1 KO
Curtain Jerker: Middleweight - James Head vs Jesse "JT Money" Taylor - Taylor SD
Featherweight: Joe "Daddy" Stevenson vs "Akira" Corassani - Stevenson R3 sub
Seth "The Silverback" Petruzelli vs Houston "The Assassin" Alexander - Petruzelli rd1 tko
Paulo Thiago vs Tommy "Scarface" Depret - Thiago rd1 tko
Lightweight No1 Contender Matchup: Roger "El Matador" Huerta vs Pat "Bam Bam" Healy - Huerta rd2 tko
Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c) vs Takanori "Fireball Kid" Gomi - Sass R3 sub (off the cage triangle)
Heavyweight Championship - Mark Hunt (c) vs Rameau Thierry "The African Assassin" Sokoudjou - Hunt rd1 tko
Co Main - Welterweight Championship - Amir Sadollah (c) vs Ricardo "Big Dog" Almedia - Almeida rd2 sub
Main Event: - 16 Man Middleweight Championship Grand Prix Final - Court "Crusher" McGee (c) vs Tom "Kong" Watson - <Mcgee SD
LW Championship Mark Bocek (C) v Matt Wiman - Wiman rd3 tko
LHW Championship Luiz Cane (C) v Matt Hamill - Cane SD
BW Championship (C) Edwin Figueroa v Takeya Mizugaki - Figueroa SD
FW George Roop v Diego Brandao - Roop rd2 sub
LW Shane Roller v Jonathan Brookins - Roller UD
LHW Jason Lambert v Kyle Kingsbury - Kingsbury rd2 tko
LHW Stanislav Nedkov v Mike Ciesnolevicz - Nedkov rd1 ko
WW Marius Zaromskis v Mike Pierce - Pierce UD
MW Ikuhisa Minowa v Kazuhiro Nakamura - Minowa UD
HW Satoshi Ishii v Kelvin Fitial - Ishii UD
Main Event – For the WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (4-0 BTM) vs. ^DaMarques “Darkness” Johnson (2-3 BTM) - Johnson R1 KO
Co-Main Event – For the FW championship, (c) Matt Grice (2-0 BTM) vs. *^Bart “Bartimus” Palaszewski (2-1 BTM) - Palaszewski rd2 tko
LW [Winner gets a title shot] Josh “The Punk” Thomson (1-0 BTM) vs. Kurt “Batman” Pellegrino (1-0 BTM) - Thomson SD
HW [Tournament Bout #1] - Travis “Hapa” Browne (0-0 BTM) vs. Gilbert “Hurricane” Yvel (2-2 BTM) - Yvel R1 KO
HW [Tournament Bout #2] Pat “HD” Barry (2-1 BTM) vs. Yoshihiro “Kiss” Nakao (0-0 BTM) - Barry rd1 tko
HW [Tournament Bout #3] – Roy “Big Country” Nelson (0-0 BTM) vs. Christian Morecraft (1-1 BTM) - Nelson rd1 tko
HW [Tournament Bout #4] – Gabriel “Napao” Gonzaga (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-1 BTM) - Gonazag rd1 sub
LW Danny “Last Call” Castillo (0-1 BTM) vs. Eiji Mitsuoka (0-0 BTM) - Castillo rd1 tko
FW “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (0-0 BTM) vs. Deividas Taurosevicius (0-0 BTM) - Jung rd2 sub
LHW Razak “Razor” Al Hassen (1-1 BTM) vs. Raphael “Noodle” Davis (0-0 BTM) -Al Hassan SD
(1-4) Peter Grimes vs (0-4) Masayuke Okude - LW - Grimes SD
(0-3) Giovanni Moljo vs (1-2) Honggang Yao- BW - Yao SD
(0-3) Eddie Arizmendi vs (2-4) Zak Cummings - LHW - Cummings R1 tko
(2-2) Eric Prindle vs (0-3) Cristiano Kaminishi- HW - Prindle R1 KO
(1-3) Rashid Magomedov vs (0-2) Hernani Perpetuo- WW - Magomedov UD
8.UFA Lightweight Championship Bout-2nd Ttile Defense
(c)Rene Nazare(3-0) vs. Jeremy Stephens(1-0) - Stephens rd1 tko
7.UFA Light-Heavyweight Championship Bout-1st Title Defense
(c)Mike Kyle(2-0) vs. Roger Hollett(3-0) - Kyle rd2 tko
Tyler Stinson(2-1) vs. Brent Weedman(0-0) - Stinson SD
Giva Santana(1-0) vs. Bryan Baker(1-0) - Santana rd3 sub
4.UFA Heavyweight Championship Bout-For the Vacant Title
(v)Tony Johnson Jr.(3-0) vs. (v)Pedro Rizzo(1-0) - Rizzo rd1 tko
Alexander Sarnavskiy(1-1) vs. Shamill Zavurov(0-1) - Sarnavskiy SD
Satoru Kitaoka(0-0) vs. Katsunori Kikuno(0-1) - Kitaoka ud
Tyler Toner*returning from injury*(1-0) vs. Kazunori Yokota(0-0) - Toner UD
LHW 1. (c) Ovince St. Perux (2-0 ZFU) vs Brandon Vera (1-0 ZFU) - St. Preux SD
Co Main Event (For LW Title)
LW 2. (c) Ross Pearson (2-0 ZFU) vs Mac Danzig (1-0 ZFU) - Pearson UD
Main Card
LHW 3. Cyrille Diabate (0-1 ZFU) vs Marcos Rogerio de Lima (1-0 ZFU) - de Lima SD
WW 4. Ronys Torres (1-2 ZFU) vs Jason High (1-0 ZFU) - High UD
FW 5. Cole Escovedo (0-1 ZFU) vs Junior Assuncao (3-1 ZFU) - Escovedo r2 tko (he got kicked in the balls during the 2nd, which actually made him begin to fight mad & he caught assuncao & finished him)
Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis - Pettis rd1 sub
LHW- Antonio Rogerio Nogueira vs Denis Kang - Noguiera rd1 tko
MW- Jason Miller vs Frank Trigg (winner gets next shot a Champ) - Miller rd3 sub
WW- Douglas Lima vs Forrest Petz - Lima UD
LW- Koji Oishi vs Lyle Beerbohm (winner gets next shot at Champ) - Beerbohm UD
LW- Gesias Cavalcante vs Toby Imada - Cavalcante SD
BW- Joseph Sandoval vs Yoshiro Maeda - Maeda SD
FW- Wilson Reis vs Saul Almeida - Reis UD
MW- Kendall Grove vs Jared Hess - Grove R3 sub
WW Title Fight - (C)Erick "Indio" Silva(3-1) vs Rick "Horror" Story(1-0) - Story UD
WW - Brian Foster(0-1) vs Paul "Relentless" Taylor(5-2) - Taylor UD
LHW - Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(2-1) vs Ronny Markes(1-0) - Soszynski rd3 tko
MW - Miguel "Big Rig" Falcao(1-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-3) - Falcoa rd2 tko
LW - Michael Chandler(1-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(2-2) - Chandler rd3 tko
HW - Dave Herman(1-0) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(3-1) - Herman rd3 tko
WW - Josh "The Dentist" Neer(3-1) vs Jordan "Young Gun" Mein(1-0) - Neer rd1 sub
MW - Aaron "A-Train" Simpson(0-1) vs Brett Cooper(2-4) - Simpson UD
FW - Michihiro Omigawa(0-0) vs Jim "The Kid" Hettes(0-0) - Omigawa UD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(1-2) vs Justin "The Silverback" Wilcox(0-1) - Wilcox UD
Budgellism
11/26/11 12:03:26PM
LW Title Fight: C Cole Miller (2-0) vs George Soteropolis (1-0) - G Sot UD
WW Title Fight (vacant): Claude Patrick (1-0) vs Anthony Waldburger (1-0) - Patrick 2nd round submission
HW #1 Contender bout: Tim Sylvia (1-0) vs Michal Kita (3-2) - Sylvia 1st round tko
MW #1 Contender bout: Tim Boetsch (0-0) vs Jorge Rivera (1-1) - Boetsch UD
LHW #1 Contender bout: James Te Huna (4-1) vs Dan Spohn (0-0) - Te Huna 1st round ko
MW Bout: Jake Rosholt (0-0) vs Riki Fukuda (2-1) - Rosholt SD
LW Bout: Jacob Volkman (1-0) vs Tony Hervey (0-1) - Volkman 1st round submission
FW Bout: Darren Elkins (0-0) vs Ramiro Hernandez (0-1) - Elkins UD
BW Bouth: Jared Papazian (0-0) vs Jason Sampson (0-0) - Sampson 2nd round submission
* MW: (c) C.B. "The Doberman" Dollaway (2-0) vs. Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (2-1) - Akiyama UD
* LHW: (c) Chuck "The Iceman" Liddell (2-0) vs. Eliot "The Fire" Marshall (4-1) - Liddell 1st round ko
LW: Nate Diaz (1-0) vs. KJ Noons (2-1) - Diaz SD
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (3-1) vs. Glover Teixeira (1-0) - Teixeira 1st round tko
^ HW: "Big" Ben Rothwell (1-0) vs. Mirko "Cro Cop" Filipovic (1-0) - Cro Cop UD
^ LW: Evan Dunham (1-0) vs. Thiago Tavares (2-1) Dunham UD
FW: Brad "One Punch" Pickett (1-0) vs. Mike Thomas Brown (1-0) - Brown SD
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (2-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (2-1) - Saffiedine 2nd round submission
HW: Lavar "Big" Johnson (1-1) vs. Jeff "The Snowman" Monson (0-0) - Monson UD
FW: Javier "Showtime" Vazquez (0-0) vs. Micah "Maverick" Miller (0-1) - Vazquez UD
Curtain Jerker: Middleweight - James Head vs Jesse "JT Money" Taylor - Taylor UD
Featherweight: Joe "Daddy" Stevenson vs "Akira" Corassani - Stevenson 1st round submission
Seth "The Silverback" Petruzelli vs Houston "The Assassin" Alexander - Petruzelli UD
Paulo Thiago vs Tommy "Scarface" Depret - Thiago 1st round submission
Lightweight No1 Contender Matchup: Roger "El Matador" Huerta vs Pat "Bam Bam" Healy - Huerta SD
Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c) vs Takanori "Fireball Kid" Gomi - Sass 2nd round submission
Heavyweight Championship - Mark Hunt (c) vs Rameau Thierry "The African Assassin" Sokoudjou - Hunt 3rd round tko
Co Main - Welterweight Championship - Amir Sadollah (c) vs Ricardo "Big Dog" Almedia - Almedia SD
Main Event: - 16 Man Middleweight Championship Grand Prix Final - Court "Crusher" McGee (c) vs Tom "Kong" Watson - McGee SD
LW Championship Mark Bocek (C) v Matt Wiman - Wiman SD
LHW Championship Luiz Cane (C) v Matt Hamill - Hamill UD
BW Championship (C) Edwin Figueroa v Takeya Mizugaki - Mizugaki UD
FW George Roop v Diego Brandao - Roop 3rd round submission
LW Shane Roller v Jonathan Brookins - Brookins 3rd round submission
LHW Jason Lambert v Kyle Kingsbury - Kingsbury 1st round tko
LHW Stanislav Nedkov v Mike Ciesnolevicz - Nedkov UD
WW Marius Zaromskis v Mike Pierce - Pierce UD
MW Ikuhisa Minowa v Kazuhiro Nakamura - Minowa SD
HW Satoshi Ishii v Kelvin Fitial - Ishii 2nd round submission
Main Event – For the WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (4-0 BTM) vs. ^DaMarques “Darkness” Johnson (2-3 BTM) - Brown 4th round submission
Co-Main Event – For the FW championship, (c) Matt Grice (2-0 BTM) vs. *^Bart “Bartimus” Palaszewski (2-1 BTM) - Palaszewski 1st round tko
LW [Winner gets a title shot] Josh “The Punk” Thomson (1-0 BTM) vs. Kurt “Batman” Pellegrino (1-0 BTM) - Thomson SD
HW [Tournament Bout #1] - Travis “Hapa” Browne (0-0 BTM) vs. Gilbert “Hurricane” Yvel (2-2 BTM) - Browne 2nd round tko
HW [Tournament Bout #2] Pat “HD” Barry (2-1 BTM) vs. Yoshihiro “Kiss” Nakao (0-0 BTM) - Barry 1st round ko
HW [Tournament Bout #3] – Roy “Big Country” Nelson (0-0 BTM) vs. Christian Morecraft (1-1 BTM) - Nelson 2nd round submission
HW [Tournament Bout #4] – Gabriel “Napao” Gonzaga (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-1 BTM) - Gonzaga UD
LW Danny “Last Call” Castillo (0-1 BTM) vs. Eiji Mitsuoka (0-0 BTM) - Castillo 1st round tko
FW “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (0-0 BTM) vs. Deividas Taurosevicius (0-0 BTM) - Jung SD
LHW Razak “Razor” Al Hassen (1-1 BTM) vs. Raphael “Noodle” Davis (0-0 BTM) - Hassen 1st round tko
(1-4) Peter Grimes vs (0-4) Masayuke Okude - LW - Okude 2nd round submission
(0-3) Giovanni Moljo vs (1-2) Honggang Yao- BW - Yao SD
(0-3) Eddie Arizmendi vs (2-4) Zak Cummings - LHW - Cummings 1st round submission
(2-2) Eric Prindle vs (0-3) Cristiano Kaminishi- HW - Prindle 1st round ko
(1-3) Rashid Magomedov vs (0-2) Hernani Perpetuo- WW - Magomedov UD
8.UFA Lightweight Championship Bout-2nd Ttile Defense
(c)Rene Nazare(3-0) vs. Jeremy Stephens(1-0) - Stephens UD
7.UFA Light-Heavyweight Championship Bout-1st Title Defense
(c)Mike Kyle(2-0) vs. Roger Hollett(3-0) - Kyle 2nd round tko
Tyler Stinson(2-1) vs. Brent Weedman(0-0) - Weedman SD
Giva Santana(1-0) vs. Bryan Baker(1-0) - Santana 2nd round submission
4.UFA Heavyweight Championship Bout-For the Vacant Title
(v)Tony Johnson Jr.(3-0) vs. (v)Pedro Rizzo(1-0) - Johnson Jr. UD
Alexander Sarnavskiy(1-1) vs. Shamill Zavurov(0-1) (This is a fantastic fight) - Sarnavskiy SD
Satoru Kitaoka(0-0) vs. Katsunori Kikuno(0-1) - Kikuno SD
Tyler Toner*returning from injury*(1-0) vs. Kazunori Yokota(0-0) - Toner UD
LHW 1. (c) Ovince St. Perux (2-0 ZFU) vs Brandon Vera (1-0 ZFU) - OSP SD
Co Main Event (For LW Title)
LW 2. (c) Ross Pearson (2-0 ZFU) vs Mac Danzig (1-0 ZFU) - Pearson UD
Main Card
LHW 3. Cyrille Diabate (0-1 ZFU) vs Marcos Rogerio de Lima (1-0 ZFU) - Diabate UD
WW 4. Ronys Torres (1-2 ZFU) vs Jason High (1-0 ZFU) High SD
FW 5. Cole Escovedo (0-1 ZFU) vs Junior Assuncao (3-1 ZFU) - Assuncao UD
Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis - Pettis 3rd round submission
LHW- Antonio Rogerio Nogueira vs Denis Kang - Lil Nog 1st round ko
MW- Jason Miller vs Frank Trigg (winner gets next shot a Champ) - Miller 2nd round submission
WW- Douglas Lima vs Forrest Petz - Lima 2nd round ko
LW- Koji Oishi vs Lyle Beerbohm (winner gets next shot at Champ) - Beerbohm UD
LW- Gesias Cavalcante vs Toby Imada - Cavalcante SD
BW- Joseph Sandoval vs Yoshiro Maeda - Madeda 2nd round tko
FW- Wilson Reis vs Saul Almeida - Almeida UD
MW- Kendall Grove vs Jared Hess - Grove UD
WW Title Fight - (C)Erick "Indio" Silva(3-1) vs Rick "Horror" Story(1-0) Story UD
WW - Brian Foster(0-1) vs Paul "Relentless" Taylor(5-2) - Foster 2nd round submission
LHW - Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(2-1) vs Ronny Markes(1-0) - Markes UD
MW - Miguel "Big Rig" Falcao(1-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-3) - Falcao 2nd round submission
LW - Michael Chandler(1-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(2-2) - Chandler 3rd round submission
HW - Dave Herman(1-0) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(3-1) - Herman 2nd round tko
WW - Josh "The Dentist" Neer(3-1) vs Jordan "Young Gun" Mein(1-0) - Neer SD
MW - Aaron "A-Train" Simpson(0-1) vs Brett Cooper(2-4) - Simpson UD
FW - Michihiro Omigawa(0-0) vs Jim "The Kid" Hettes(0-0) - Hettes UD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(1-2) vs Justin "The Silverback" Wilcox(0-1) - Wilcox UD
airkerma
11/26/11 12:33:33PM
LW Title Fight: C Cole Miller (2-0) vs George Soteropolis (1-0)- gsot 2 tko
WW Title Fight (vacant): Claude Patrick (1-0) vs Anthony Waldburger (1-0)- patrick sub 2
HW #1 Contender bout: Tim Sylvia (1-0) vs Michal Kita (3-2)- sylvia tko 2 (KOTN plz so i can make moneys :))
MW #1 Contender bout: Tim Boetsch (0-0) vs Jorge Rivera (1-1)- boetsch tko 3
LHW #1 Contender bout: James Te Huna (4-1) vs Dan Spohn (0-0)- te huna ko 1
MW Bout: Jake Rosholt (0-0) vs Riki Fukuda (2-1)- rosholt ud
LW Bout: Jacob Volkman (1-0) vs Tony Hervey (0-1)- volkman sub 3
FW Bout: Darren Elkins (0-0) vs Ramiro Hernandez (0-1)- elkins ud
BW Bouth: Jared Papazian (0-0) vs Jason Sampson (0-0)- sampson ud
* MW: (c) C.B. "The Doberman" Dollaway (2-0) vs. Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (2-1)- dolloway ud
* LHW: (c) Chuck "The Iceman" Liddell (2-0) vs. Eliot "The Fire" Marshall (4-1)- liddell ko 2
LW: Nate Diaz (1-0) vs. KJ Noons (2-1)- diaz sub 3
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (3-1) vs. Glover Teixeira (1-0)- magalhaes sub 2
^ HW: "Big" Ben Rothwell (1-0) vs. Mirko "Cro Cop" Filipovic (1-0)- rothwell ud
^ LW: Evan Dunham (1-0) vs. Thiago Tavares (2-1)- dunham tko 2
FW: Brad "One Punch" Pickett (1-0) vs. Mike Thomas Brown (1-0)- brown ud
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (2-1) vs. Duane "Bang" Ludwig (2-1)- ludwig ud
HW: Lavar "Big" Johnson (1-1) vs. Jeff "The Snowman" Monson (0-0)- monson sub 2
FW: Javier "Showtime" Vazquez (0-0) vs. Micah "Maverick" Miller (0-1)- vazquez tko 3
Curtain Jerker: Middleweight - James Head vs Jesse "JT Money" Taylor- taylor ud
Featherweight: Joe "Daddy" Stevenson vs "Akira" Corassani- daddy ud
Seth "The Silverback" Petruzelli vs Houston "The Assassin" Alexander- alexander tko 1
Paulo Thiago vs Tommy "Scarface" Depret- thiago sub 2
Lightweight No1 Contender Matchup: Roger "El Matador" Huerta vs Pat "Bam Bam" Healy- huerta ud
Lightweight Championship: Paul "Sassangle" Sass (c) vs Takanori "Fireball Kid" Gomi- sass sub 1
Heavyweight Championship - Mark Hunt (c) vs Rameau Thierry "The African Assassin" Sokoudjou- hunt tko 2
Co Main - Welterweight Championship - Amir Sadollah (c) vs Ricardo "Big Dog" Almedia- almeida sub 2
Main Event: - 16 Man Middleweight Championship Grand Prix Final - Court "Crusher" McGee (c) vs Tom "Kong" Watson- mcgee ud
LW Championship Mark Bocek (C) v Matt Wiman- bocek ud
LHW Championship Luiz Cane (C) v Matt Hamill- hamill tko 2
BW Championship (C) Edwin Figueroa v Takeya Mizugaki- mizugaki tko 3
FW George Roop v Diego Brandao- roop ud
LW Shane Roller v Jonathan Brookins- brookins ud
LHW Jason Lambert v Kyle Kingsbury- kingsbury ud
LHW Stanislav Nedkov v Mike Ciesnolevicz- n edkov tko 2
WW Marius Zaromskis v Mike Pierce- pierce ud
MW Ikuhisa Minowa v Kazuhiro Nakamura- minowa ud
HW Satoshi Ishii v Kelvin Fitial- fitial ko 1
Main Event – For the WW championship, (c) Matt “The Immortal” Brown (4-0 BTM) vs. ^DaMarques “Darkness” Johnson (2-3 BTM)- brown tko 3
Co-Main Event – For the FW championship, (c) Matt Grice (2-0 BTM) vs. *^Bart “Bartimus” Palaszewski (2-1 BTM)- palasewski tko 2
LW [Winner gets a title shot] Josh “The Punk” Thomson (1-0 BTM) vs. Kurt “Batman” Pellegrino (1-0 BTM)- pellegerino sub 3
HW [Tournament Bout #1] - Travis “Hapa” Browne (0-0 BTM) vs. Gilbert “Hurricane” Yvel (2-2 BTM)- nrown ko 3
HW [Tournament Bout #2] Pat “HD” Barry (2-1 BTM) vs. Yoshihiro “Kiss” Nakao (0-0 BTM)- barry ko 3
HW [Tournament Bout #3] – Roy “Big Country” Nelson (0-0 BTM) vs. Christian Morecraft (1-1 BTM)- nelson ko 1
HW [Tournament Bout #4] – Gabriel “Napao” Gonzaga (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-1 BTM)- gonzaga tko 2
LW Danny “Last Call” Castillo (0-1 BTM) vs. Eiji Mitsuoka (0-0 BTM)- castillo sub 2
FW “The Korean Zombie” Chan Sung Jung (0-0 BTM) vs. Deividas Taurosevicius (0-0 BTM)- jung sub 3
LHW Razak “Razor” Al Hassen (1-1 BTM) vs. Raphael “Noodle” Davis (0-0 BTM)- hassan tko 2
(1-4) Peter Grimes vs (0-4) Masayuke Okude - LW- grimes ud
(0-3) Giovanni Moljo vs (1-2) Honggang Yao- BW- moljo ud
(0-3) Eddie Arizmendi vs (2-4) Zak Cummings - LHW- cummings tko 3
(2-2) Eric Prindle vs (0-3) Cristiano Kaminishi- HW- prindle tko1
(1-3) Rashid Magomedov vs (0-2) Hernani Perpetuo- WW- perpetuo ud
8.UFA Lightweight Championship Bout-2nd Ttile Defense
(c)Rene Nazare(3-0) vs. Jeremy Stephens(1-0)- stephens ud
7.UFA Light-Heavyweight Championship Bout-1st Title Defense
(c)Mike Kyle(2-0) vs. Roger Hollett(3-0)-hollet tko 3
Tyler Stinson(2-1) vs. Brent Weedman(0-0)- stinson ud
Giva Santana(1-0) vs. Bryan Baker(1-0)- santana tko 3
4.UFA Heavyweight Championship Bout-For the Vacant Title
(v)Tony Johnson Jr.(3-0) vs. (v)Pedro Rizzo(1-0)- rizzo ko 1
Alexander Sarnavskiy(1-1) vs. Shamill Zavurov(0-1)- zavurov ud
Satoru Kitaoka(0-0) vs. Katsunori Kikuno(0-1)- kitaoka ud
Tyler Toner*returning from injury*(1-0) vs. Kazunori Yokota(0-0)- ypkota ud
LHW 1. (c) Ovince St. Perux (2-0 ZFU) vs Brandon Vera (1-0 ZFU)- vera ud
Co Main Event (For LW Title)
LW 2. (c) Ross Pearson (2-0 ZFU) vs Mac Danzig (1-0 ZFU)- pearson ko 3
Main Card
LHW 3. Cyrille Diabate (0-1 ZFU) vs Marcos Rogerio de Lima (1-0 ZFU)- diabate ud
WW 4. Ronys Torres (1-2 ZFU) vs Jason High (1-0 ZFU)- high ko 3
FW 5. Cole Escovedo (0-1 ZFU) vs Junior Assuncao (3-1 ZFU)- assuncao sub 3
Paul Kelly(c) vs Anthony Pettis- pettis ko 2
LHW- Antonio Rogerio Nogueira vs Denis Kang- nogueira tko 1
MW- Jason Miller vs Frank Trigg (winner gets next shot a Champ)- miller sub 2
WW- Douglas Lima vs Forrest Petz- petz ud
LW- Koji Oishi vs Lyle Beerbohm (winner gets next shot at Champ)- beerbohm ud
LW- Gesias Cavalcante vs Toby Imada- cavalcante tko 3
BW- Joseph Sandoval vs Yoshiro Maeda-sandoval tko 1
FW- Wilson Reis vs Saul Almeida- reis ud
MW- Kendall Grove vs Jared Hess- grove sub 3
WW Title Fight - (C)Erick "Indio" Silva(3-1) vs Rick "Horror" Story(1-0)- story ko 3
WW - Brian Foster(0-1) vs Paul "Relentless" Taylor(5-2)- taylor ud
LHW - Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(2-1) vs Ronny Markes(1-0)- sos sub 2
MW - Miguel "Big Rig" Falcao(1-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-3)- falcao ko 2
LW - Michael Chandler(1-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(2-2)- chandler tko 3
HW - Dave Herman(1-0) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(3-1)- herman ud
WW - Josh "The Dentist" Neer(3-1) vs Jordan "Young Gun" Mein(1-0)- neer tko 3
MW - Aaron "A-Train" Simpson(0-1) vs Brett Cooper(2-4)- simpson ud
FW - Michihiro Omigawa(0-0) vs Jim "The Kid" Hettes(0-0)- omigawa ud
LW - Fabricio "Morango" Camoes(1-2) vs Justin "The Silverback" Wilcox(0-1) camoes sub 3
Budgellism
11/26/11 12:37:12PM
I'm going to be gone until tomorrow afternoon guys. Guelph trip to see my best friend from high school
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Related Topics