The ECP Fantasy Draft Project

MMAPlayground.com » Off Topic » Side Games » The ECP Fantasy Draft Project
« Previous Page | Next Page »
Budgellism
10/24/11 1:06:13PM

Posted by emfleek

Waiting on airkerma again?



Yup. I've got the template all set up and ready to go for when he posts his card.
armbar66j7
10/24/11 4:17:49PM

Posted by emfleek


Posted by armbar66j7

its impossible for me and hashyandy not to get fined haha, we never have money aha



You'd probably have a better shot if you weren't putting 10-fights on your card.

You don't *have* to have 10...10 is just the max. 5 is the minimum.



i think everyone will eventually realize how difficult i make things haha ull get used to my stupidity
jjeans
10/24/11 4:47:41PM
LINK - Whilst we wait for Rabi guys, how about trying your hands at the Sport Survivor?
airkerma
10/25/11 10:30:44AM
The $hushbugs Present: Five Fights, Five Champs, Brought to you by Five Guys
Main Event
LHW Championship
(C) James Te Huna (3-0) vs Jason Brilz
Co-Main MW Championship
Jason MacDonald (1-0) vs John Salter (1-0)
Main Card
LW Championship
Cole Miller (1-0) vs Bobby Green (1-0)
FW Championship
(C) Georgi Karakhanyan (2-0) vs Roli Delgado (1-0)
BW Championship
Luiz Alberto Noguiera (2-0) vs Rueben Duran (1-0)
Rabi
10/25/11 10:36:32AM
All cards have now been posted, if someone would like to post the template for me and then PM everyone that will be a big help, if not I can do it tonight before I go to bed (not at home this week, sorry peeps).
airkerma
10/25/11 2:53:45PM
Rabi's Fighting Championship 5
WW Carlos Eduardo Rocha (C) v Marius Zaromskis
LHW Jason Lambert 2-1 (C) v Luiz Cane
LW Jonathan Brookins (C) v Mark Bocek
MW Ikuhisa Minowa (C) v Jared Hamman
WW Rich Attonito v Josh Burkman
FW Diego Brandao v Pablo Garza
BW Masato Sannai v Chris Cariaso
Big Time MMA Presents: Time to Throw Down
HW (c) Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-0 BTM) vs. Pat “HD” Barry (1-0 BTM)
LHW (c) Steve “The Boss” Bosse (2-0 BTM) vs. Stephan “The American Psycho” Bonnar (1-0 BTM)
FW Matt Grice (1-0 BTM) vs. Ronnie Mann (1-0 BTM)
WW Scott “Hands of Steel” Smith (2-1 BTM) vs. Dan “The Handler” Hornbuckle (1-0 BTM)
LW Joe “J-Lau” Lauzon (1-0 BTM) vs. Billy Evangelista (1-1 BTM)
MW Kazuo “Hitman” Misaki (0-0 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-1 BTM)
HW Stefan “Skyscraper” Struve (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-0 BTM)
WW Rick Hawn (0-0 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (1-1 BTM)
BW Marcos “Louro” Galvao (0-0 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-0 BTM)
LHW Richard “Rare Breed” Hale (0-0 BTM) vs. Razak “Razor” Al Hassen (0-1 BTM)
Z-Fighters United 5 (ZFU 5)
1. LW Title- (c) Junior Assuncao (2-0 ZFU) vs Ross Pearson (1-0 ZFU)
2. LHW Title- (c) Doug Sparks (2-0 ZFU) vs Ovince St. Perux (1-0 ZFU)
3. HW Title- Guram Gugenishvill (1-0 ZFU) vs Aaron Rosa (1-0 ZFU)
4. LW- Ronys Torres (0-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-1 ZFU)
5. HW- Mike Hayes (0-1 ZFU) vs Chris Barnett (0-0 ZFU)
6. FW- Genair da Silva (0-1 ZFU) vs Fabio Mello (0-2 ZFU)
7. LHW- Roy Broughton (1-2 ZFU) vs Matt Masterson (0-2 ZFU)
8. BW- Bryan Goldsby (0-0 ZFU) vs Jose Vega (0-1 ZFU)
B.I.T.C.H. V: The Five Crowns
HW (C) Maxim Grishin (4-0) vs Travis Wiuff (1-0)
MW (C) Bruno "BC" Carvalho (2-0) vs Drew McFedries (1-0)
FW (C) Bryan Caraway (3-0) vs Eddie Yagin (1-0)
LW Akihiro Gono (1-0) vs Kamal Shalorous (1-0)
BW Dustin Pague (2-0) vs Akitoshi Tamura (1-0)
LHW- Zak Cummings (2-1) vs Francis Carmont (1-0)
LW- Carlo Prater (0-1) vs Masayuke Okude (0-2)
WW- Keita Nakamura (0-0) vs Rashid Magomedov (1-2)
HW- Eric Prindle (0-1) vs Levan Razmadze (1-1)
LHW Jae Young Kim (0-2) vs Jan Blachowicz (0-0
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 5- NIGHT OF CHAMPIONS
HW Marcio Cruz(C) vs Alexander Emelianenko
LW Paul Kelly vs Lyle Beerbohm
LHW Antwain Britt vs Nick Catone
MW Vitor Vianna(C) vs Denis Kang
WW- John Alessio vs Frank Trigg
WW- Marcus Aurelio vs T.J. Grant
FW- LC Davis vs Alexander Crispim
HW- Abe Wagner vs Dave Huckaba
LHW- David Heath vs Hector Ramirez
BW- Chico Camus vs Johnny Eduardo
UFA 5: KYLE vs. STRINGER
LHW Mike Kyle(1-0) vs. Hans Stringer(2-0)
LW (c)Rene Nazare(2-0) vs. Lloyd Woodard(1-0)
LW Drew Fickett(1-0) vs. Donald Sanchez(2-1)
WW Alexander Sarnavskiy(1-0) vs. Tyler Stinson(1-0)
LHW Roger Hollett(1-0) vs. Hiroshi Izumi(0-0)
BW Ed West(0-0) vs. Frank Baca(0-1)
WW Quinn Mulhern(1-1) vs. Steve Carl(0-1)
MW Nick Rossborough(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-1)
FW Nazareno Malagerie(0-0) vs. Steven Siler(0-0)
HW Kenny Garner(0-1) vs. Jessie Gibbs(0-1)
BattleDome Championship
LHW Title Fight - (C)Robert Drysdale(3-0) vs Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(1-0)
WW Title Fight - (C)Josh "The Dentist" Neer(2-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-0)
HW Title Fight - (C)Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(2-0) vs Stipe Miocic(1-0)
LW - Edson Barboza(0-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(0-1)
WW -Erick "Indio" Silva(1-0) vs Paul "Relentless" Taylor(3-1)
LHW - Fabio Maldonado(1-1) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(1-2)
MW - Cung Le(1-0) vs Lucio "Spartan" Linhares(1-1)
MW - Tomasz "Gorilla" Drwal(2-1) vs Brett Cooper(1-3)
WW - Ryan "The Real Deal" Ford(0-1) vs Jorge "Lil Monster" Lopez(0-1)
LW - Fabricio "Morango" Camoes(0-0) vs Naoyuki Kotani(0-0)
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt vs Seth "The Silverback" Petruzelli
Co-Main Event: SFE Middleweight Championship, Middleweight Quarter-Final 4: Patrick "The Predator" Cote vs Court "The Crusher" McGee
Lightweight Number 1 Contender: Roger "El Matador" Huerta vs Marcus "The Irish Hand Grenade" Davis
Vacant SFE Featherweight Championship: Leonard "Badboy" Garcia vs Jason "Shotgun" Young
Middleweight Quarter Final 3: Mario Miranda vs David Branch
Middleweight Quarter-Final 2: Jeremy "Gumby" Horn vs Constantinos Philippou
Middleweight Quarter-Final 1: Marvin "The Beastman" Eastman vs Tom "Kong" Watson
Heavyweight Number 1 Contender fight: Rob "The Bear" Broughton vs Neil "Old Skool" Wain
Curtain Jerker: Middleweight Grand Prix Alternate Bout: Kazuhiro "Kaz" Nakamura vs James Head
[TUFFA V: Yin Meets Yang]
*LHW: (c) Eliot "The Fire" Marshall (2-0) vs. Chuck "The Iceman" Liddell (1-0) [LHW Championship Bout]
*LW: (c) Charles "do Bronx" Oliveira (3-0) vs. KJ Noons (1-0) [LW Championship Bout]
*MW: Gerald "Hurricane" Harris (2-0) vs. C.B. "The Doberman" Dolloway (1-0) - [for Vacant MW Championship]
*WW: Ben "Killa B" Saunders (2-0) vs. Dennis "Superman" Hallman (1-0) [for Vacant WW Championship]
FW: Josh "The Fluke" Grispi (1-0) vs. Cub Swanson (1-0)
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (1-0) vs. John "Doomsday" Howard (2-1)
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (1-0) vs. Igor "The Duke" Pokrajac (1-2)
MW: Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (0-1) vs. Paulo "Ely" Filho (1-2)
LW: Duane "Bang" Ludwig (0-1) vs. Justin Buchholz (0-2)
LW: Tiequan "The Mongolian Wolf" Zhang (1-2) vs. Jeff "The Big Frog" Curran (1-2
The $hushbugs
(C) James Te Huna (3-0) vs Jason Brilz
Jason MacDonald (1-0) vs John Salter (1-0)
Cole Miller (1-0) vs Bobby Green (1-0)
(C) Georgi Karakhanyan (2-0) vs Roli Delgado (1-0)
Luiz Alberto Noguiera (2-0) vs Rueben Duran (1-0)
airkerma
10/25/11 2:56:38PM
Sorry to step on anyones toes there, I just figured I had some time so I threw together the template. I left the names of the promotions just as an idea, it helps me remember which cards I liked the most. Just trying to help.
Rabi
10/25/11 2:57:56PM
Thanks airkerma!
Budgellism
10/25/11 3:08:48PM

Posted by airkerma

Sorry to step on anyones toes there, I just figured I had some time so I threw together the template. I left the names of the promotions just as an idea, it helps me remember which cards I liked the most. Just trying to help.



I've already got the one I made yesterday half filled out so I'll just post mine but thanks anyways.
airkerma
10/25/11 3:12:18PM
Rabi's Fighting Championship 5
WW Carlos Eduardo Rocha (C) v Marius Zaromskis : Rocha sub 3
LHW Jason Lambert 2-1 (C) v Luiz Cane: Cane tko 2
LW Jonathan Brookins (C) v Mark Bocek: Bocek UD
MW Ikuhisa Minowa (C) v Jared Hamman: Minowa UD
WW Rich Attonito v Josh Burkman : anttonito UD
FW Diego Brandao v Pablo Garza: Garza sub 1
BW Masato Sannai v Chris Cariaso: Cariaso tko 3
Big Time MMA Presents: Time to Throw Down
HW (c) Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-0 BTM) vs. Pat “HD” Barry (1-0 BTM): Barry tko 2
LHW (c) Steve “The Boss” Bosse (2-0 BTM) vs. Stephan “The American Psycho” Bonnar (1-0 BTM): Bonnar tko 2
FW Matt Grice (1-0 BTM) vs. Ronnie Mann (1-0 BTM): Grice UD
WW Scott “Hands of Steel” Smith (2-1 BTM) vs. Dan “The Handler” Hornbuckle (1-0 BTM): Smith tko 2
LW Joe “J-Lau” Lauzon (1-0 BTM) vs. Billy Evangelista (1-1 BTM): Lauzon sub 1
MW Kazuo “Hitman” Misaki (0-0 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-1 BTM): Misaki UD
HW Stefan “Skyscraper” Struve (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-0 BTM): Struve sub 2
WW Rick Hawn (0-0 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (1-1 BTM): Hawn UD
BW Marcos “Louro” Galvao (0-0 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-0 BTM) : Galvao sub 2
LHW Richard “Rare Breed” Hale (0-0 BTM) vs. Razak “Razor” Al Hassen (0-1 BTM): Al Hassen tko 1
Z-Fighters United 5 (ZFU 5)
1. LW Title- (c) Junior Assuncao (2-0 ZFU) vs Ross Pearson (1-0 ZFU): Pearson tko 2
2. LHW Title- (c) Doug Sparks (2-0 ZFU) vs Ovince St. Perux (1-0 ZFU): Sparks UD
3. HW Title- Guram Gugenishvill (1-0 ZFU) vs Aaron Rosa (1-0 ZFU): Rosa tko 1
4. LW- Ronys Torres (0-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-1 ZFU): Torres sub 2
5. HW- Mike Hayes (0-1 ZFU) vs Chris Barnett (0-0 ZFU): Hayes ko 2
6. FW- Genair da Silva (0-1 ZFU) vs Fabio Mello (0-2 ZFU): silva tko 1
7. LHW- Roy Broughton (1-2 ZFU) vs Matt Masterson (0-2 ZFU): Broughton UD
8. BW- Bryan Goldsby (0-0 ZFU) vs Jose Vega (0-1 ZFU): Goldsby UD
B.I.T.C.H. V: The Five Crowns
HW (C) Maxim Grishin (4-0) vs Travis Wiuff (1-0): Grishin tko 2
MW (C) Bruno "BC" Carvalho (2-0) vs Drew McFedries (1-0): McFedries tko 2
FW (C) Bryan Caraway (3-0) vs Eddie Yagin (1-0): Yagin UD
LW Akihiro Gono (1-0) vs Kamal Shalorous (1-0): Shalorous tko 2
BW Dustin Pague (2-0) vs Akitoshi Tamura (1-0): Tamura UD
LHW- Zak Cummings (2-1) vs Francis Carmont (1-0) : Carmont tko 3
LW- Carlo Prater (0-1) vs Masayuke Okude (0-2): Prater UD
WW- Keita Nakamura (0-0) vs Rashid Magomedov (1-2): Nakamura UD
HW- Eric Prindle (0-1) vs Levan Razmadze (1-1): Prindle ko 1
LHW Jae Young Kim (0-2) vs Jan Blachowicz (0-0): Blachowicz tko 3
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 5- NIGHT OF CHAMPIONS
HW Marcio Cruz(C) vs Alexander Emelianenko: Emelianenko sub 2
LW Paul Kelly vs Lyle Beerbohm: Kelly tko 3
LHW Antwain Britt vs Nick Catone: Catone UD
MW Vitor Vianna(C) vs Denis Kang: Kang sub 2
WW- John Alessio vs Frank Trigg: Alessio tko 2
WW- Marcus Aurelio vs T.J. Grant: TJ Grant UD
FW- LC Davis vs Alexander Crispim: Davis UD
HW- Abe Wagner vs Dave Huckaba: Wagner UD
LHW- David Heath vs Hector Ramirez: Ramirez tko 3
BW- Chico Camus vs Johnny Eduardo: Eduardo UD
UFA 5: KYLE vs. STRINGER
LHW Mike Kyle(1-0) vs. Hans Stringer(2-0): Kyle tko 2
LW (c)Rene Nazare(2-0) vs. Lloyd Woodard(1-0): Nazare tko 2
LW Drew Fickett(1-0) vs. Donald Sanchez(2-1): Fickett UD
WW Alexander Sarnavskiy(1-0) vs. Tyler Stinson(1-0): Stinson UD
LHW Roger Hollett(1-0) vs. Hiroshi Izumi(0-0): Izumi UD
BW Ed West(0-0) vs. Frank Baca(0-1): West sub 3
WW Quinn Mulhern(1-1) vs. Steve Carl(0-1): Mulhern tko 3
MW Nick Rossborough(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-1): Rossborough UD
FW Nazareno Malagerie(0-0) vs. Steven Siler(0-0): Malagerie sub 2
HW Kenny Garner(0-1) vs. Jessie Gibbs(0-1): Gibbs ko 2
BattleDome Championship
LHW Title Fight - (C)Robert Drysdale(3-0) vs Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(1-0): Soszynski sub 2
WW Title Fight - (C)Josh "The Dentist" Neer(2-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-0): Neer UD
HW Title Fight - (C)Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(2-0) vs Stipe Miocic(1-0): Miocic tko 2
LW - Edson Barboza(0-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(0-1): Barboza tko 3
WW -Erick "Indio" Silva(1-0) vs Paul "Relentless" Taylor(3-1): Taylor UD
LHW - Fabio Maldonado(1-1) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(1-2): Maldonado tko 2
MW - Cung Le(1-0) vs Lucio "Spartan" Linhares(1-1): Cung Le tko 3
MW - Tomasz "Gorilla" Drwal(2-1) vs Brett Cooper(1-3): Drawl ko 2
WW - Ryan "The Real Deal" Ford(0-1) vs Jorge "Lil Monster" Lopez(0-1): Ford UD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(0-0) vs Naoyuki Kotani(0-0): Camoes Sub 2
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt vs Seth "The Silverback" Petruzelli: Hunt ko 2
Co-Main Event: SFE Middleweight Championship, Middleweight Quarter-Final 4: Patrick "The Predator" Cote vs Court "The Crusher" McGee: McGee UD
Lightweight Number 1 Contender: Roger "El Matador" Huerta vs Marcus "The Irish Hand Grenade" Davis: Huerta UD
Vacant SFE Featherweight Championship: Leonard "Badboy" Garcia vs Jason "Shotgun" Young: Garcia tko 3
Middleweight Quarter Final 3: Mario Miranda vs David Branch : Miranda UD
Middleweight Quarter-Final 2: Jeremy "Gumby" Horn vs Constantinos Philippou: Horn sub 2
Middleweight Quarter-Final 1: Marvin "The Beastman" Eastman vs Tom "Kong" Watson: eastmen tko 2
Heavyweight Number 1 Contender fight: Rob "The Bear" Broughton vs Neil "Old Skool" Wain: Broughton ko 2
Curtain Jerker: Middleweight Grand Prix Alternate Bout: Kazuhiro "Kaz" Nakamura vs James Head: Head UD
[TUFFA V: Yin Meets Yang]
*LHW: (c) Eliot "The Fire" Marshall (2-0) vs. Chuck "The Iceman" Liddell (1-0) [LHW Championship Bout]: Liddell ko 2
*LW: (c) Charles "do Bronx" Oliveira (3-0) vs. KJ Noons (1-0) [LW Championship Bout]: Oliveira UD
*MW: Gerald "Hurricane" Harris (2-0) vs. C.B. "The Doberman" Dolloway (1-0) - [for Vacant MW Championship]: Dolloway UD
*WW: Ben "Killa B" Saunders (2-0) vs. Dennis "Superman" Hallman (1-0) [for Vacant WW Championship]: Saunders tko 2
FW: Josh "The Fluke" Grispi (1-0) vs. Cub Swanson (1-0): Grispi ko 1
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (1-0) vs. John "Doomsday" Howard (2-1): Howard ko 2
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (1-0) vs. Igor "The Duke" Pokrajac (1-2): Magalhaes sub 2
MW: Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (0-1) vs. Paulo "Ely" Filho (1-2): Akiyama UD
LW: Duane "Bang" Ludwig (0-1) vs. Justin Buchholz (0-2): Ludwig UD
LW: Tiequan "The Mongolian Wolf" Zhang (1-2) vs. Jeff "The Big Frog" Curran (1-2): Curran UD
The $hushbugs
(C) James Te Huna (3-0) vs Jason Brilz : Te Huna UD
Jason MacDonald (1-0) vs John Salter (1-0) MacDonald sub 3
Cole Miller (1-0) vs Bobby Green (1-0): Miller Sub 1
(C) Georgi Karakhanyan (2-0) vs Roli Delgado (1-0): Karakhanyan tko 3
Luiz Alberto Noguiera (2-0) vs Rueben Duran (1-0): Noguiera UD
prophecy033
10/25/11 3:46:34PM
Rabi's Fighting Championship 5
WW Carlos Eduardo Rocha (C) v Marius Zaromskis- Zaromskis UD
LHW Jason Lambert 2-1 (C) v Luiz Cane- Cane 2nd tko
LW Jonathan Brookins (C) v Mark Bocek- Bocek SD
MW Ikuhisa Minowa (C) v Jared Hamman- Minowa 1st sub
WW Rich Attonito v Josh Burkman- Burkman UD
FW Diego Brandao v Pablo Garza- Garza 3rd tko
BW Masato Sannai v Chris Cariaso- Cariaso 2nd sub
Big Time MMA Presents: Time to Throw Down
HW (c) Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-0 BTM) vs. Pat “HD” Barry (1-0 BTM)- Berry 1st ko
LHW (c) Steve “The Boss” Bosse (2-0 BTM) vs. Stephan “The American Psycho” Bonnar (1-0 BTM)- Bonnar UD
FW Matt Grice (1-0 BTM) vs. Ronnie Mann (1-0 BTM)- Grice UD
WW Scott “Hands of Steel” Smith (2-1 BTM) vs. Dan “The Handler” Hornbuckle (1-0 BTM)- Smith 2nd tko
LW Joe “J-Lau” Lauzon (1-0 BTM) vs. Billy Evangelista (1-1 BTM)- Lauzon 1st sub
MW Kazuo “Hitman” Misaki (0-0 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-1 BTM) Lindland UD
HW Stefan “Skyscraper” Struve (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-0 BTM) Struve 2ns sub
WW Rick Hawn (0-0 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (1-1 BTM) Hawn 3rd tko
BW Marcos “Louro” Galvao (0-0 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-0 BTM) Bedford 2nd sub
LHW Richard “Rare Breed” Hale (0-0 BTM) vs. Razak “Razor” Al Hassen (0-1 BTM)Al Hassen UD
Z-Fighters United 5 (ZFU 5)
1. LW Title- (c) Junior Assuncao (2-0 ZFU) vs Ross Pearson (1-0 ZFU)Pearson 4th tko
2. LHW Title- (c) Doug Sparks (2-0 ZFU) vs Ovince St. Perux (1-0 ZFU) St Perux UD
3. HW Title- Guram Gugenishvill (1-0 ZFU) vs Aaron Rosa (1-0 ZFU)Rosa 5th tko
4. LW- Ronys Torres (0-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-1 ZFU)Tiered UD
5. HW- Mike Hayes (0-1 ZFU) vs Chris Barnett (0-0 ZFU)Hayes SD
6. FW- Genair da Silva (0-1 ZFU) vs Fabio Mello (0-2 ZFU) FW Silva 1st ko
7. LHW- Roy Broughton (1-2 ZFU) vs Matt Masterson (0-2 ZFU)Broughton UD
8. BW- Bryan Goldsby (0-0 ZFU) vs Jose Vega (0-1 ZFU) Vega UD
B.I.T.C.H. V: The Five Crowns
HW (C) Maxim Grishin (4-0) vs Travis Wiuff (1-0)Grishin 2nd ko
MW (C) Bruno "BC" Carvalho (2-0) vs Drew McFedries (1-0)McFedries 4th tko
FW (C) Bryan Caraway (3-0) vs Eddie Yagin (1-0)Caraway UD
LW Akihiro Gono (1-0) vs Kamal Shalorous (1-0)Gono 2nd sub
BW Dustin Pague (2-0) vs Akitoshi Tamura (1-0)Pague UD
LHW- Zak Cummings (2-1) vs Francis Carmont (1-0) Carmont 3rd tko
LW- Carlo Prater (0-1) vs Masayuke Okude (0-2)Prater UD
WW- Keita Nakamura (0-0) vs Rashid Magomedov (1-2)Nakamura MD
HW- Eric Prindle (0-1) vs Levan Razmadze (1-1)Prindle UD
LHW Jae Young Kim (0-2) vs Jan Blachowicz (0-0Blachowicz UD
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 5- NIGHT OF CHAMPIONS
HW Marcio Cruz(C) vs Alexander Emelianenko- Emelianenko 1st ko
LW Paul Kelly vs Lyle Beerbohm- Kelly UD
LHW Antwain Britt vs Nick Catone- Britt 3rd tko
MW Vitor Vianna(C) vs Denis Kang- Kang UD
WW- John Alessio vs Frank Trigg- Trigg 3rd tko
WW- Marcus Aurelio vs T.J. Grant- Aurelio UD
FW- LC Davis vs Alexander Crispim- Davis 2nd ko
HW- Abe Wagner vs Dave Huckaba- Wagner 1st tko
LHW- David Heath vs Hector Ramirez- Heath UD
BW- Chico Camus vs Johnny Eduardo- Eduardo SD
UFA 5: KYLE vs. STRINGER
LHW Mike Kyle(1-0) vs. Hans Stringer(2-0)- Kyle 1st ko
LW (c)Rene Nazare(2-0) vs. Lloyd Woodard(1-0)Nazare UD
LW Drew Fickett(1-0) vs. Donald Sanchez(2-1)Fickett 2nd sub
WW Alexander Sarnavskiy(1-0) vs. Tyler Stinson(1-0)Stinton SD
LHW Roger Hollett(1-0) vs. Hiroshi Izumi(0-0)Hollett UD
BW Ed West(0-0) vs. Frank Baca(0-1)West 2nd tko
WW Quinn Mulhern(1-1) vs. Steve Carl(0-1)Mulhern 3rd tko
MW Nick Rossborough(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-1)Rossborough UD
FW Nazareno Malagerie(0-0) vs. Steven Siler(0-0)Siler UD
HW Kenny Garner(0-1) vs. Jessie Gibbs(0-1)Garner 1st tko
BattleDome Championship
LHW Title Fight - (C)Robert Drysdale(3-0) vs Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(1-0)Soszynski UD
WW Title Fight - (C)Josh "The Dentist" Neer(2-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-0)Neer 5th tko
HW Title Fight - (C)Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(2-0) vs Stipe Miocic(1-0)Miocic 1st ko
LW - Edson Barboza(0-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(0-1)Blanco UD
WW -Erick "Indio" Silva(1-0) vs Paul "Relentless" Taylor(3-1)Taylor 2nd tko
LHW - Fabio Maldonado(1-1) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(1-2)Maldonado UD
MW - Cung Le(1-0) vs Lucio "Spartan" Linhares(1-1)Le 3rd ko
MW - Tomasz "Gorilla" Drwal(2-1) vs Brett Cooper(1-3)Drwal 1st sub
WW - Ryan "The Real Deal" Ford(0-1) vs Jorge "Lil Monster" Lopez(0-1)Lopez UD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(0-0) vs Naoyuki Kotani(0-0)Kotani SD
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt vs Seth "The Silverback" Petruzelli- Hunt 4th ko
Co-Main Event: SFE Middleweight Championship, Middleweight Quarter-Final 4: Patrick "The Predator" Cote vs Court "The Crusher" McGee- Cote 3rd tko
Lightweight Number 1 Contender: Roger "El Matador" Huerta vs Marcus "The Irish Hand Grenade" Davis- Huerta UD
Vacant SFE Featherweight Championship: Leonard "Badboy" Garcia vs Jason "Shotgun" Young- Garcia UD
Middleweight Quarter Final 3: Mario Miranda vs David Branch - Miranda 3rd sub
Middleweight Quarter-Final 2: Jeremy "Gumby" Horn vs Constantinos PhilippouHorn 1st sub
Middleweight Quarter-Final 1: Marvin "The Beastman" Eastman vs Tom "Kong" Watson- Eastman SD
Heavyweight Number 1 Contender fight: Rob "The Bear" Broughton vs Neil "Old Skool" Wain- Broughton 2nd tko
Curtain Jerker: Middleweight Grand Prix Alternate Bout: Kazuhiro "Kaz" Nakamura vs James Head- Head UD
[TUFFA V: Yin Meets Yang]
*LHW: (c) Eliot "The Fire" Marshall (2-0) vs. Chuck "The Iceman" Liddell (1-0) [LHW Championship Bout]Liddell 2nd tko
*LW: (c) Charles "do Bronx" Oliveira (3-0) vs. KJ Noons (1-0) [LW Championship Bout] Oliviera UD
*MW: Gerald "Hurricane" Harris (2-0) vs. C.B. "The Doberman" Dolloway (1-0) - [for Vacant MW Championship] Harris 1st ko
*WW: Ben "Killa B" Saunders (2-0) vs. Dennis "Superman" Hallman (1-0) [for Vacant WW Championship] Saunders 3rd tko
FW: Josh "The Fluke" Grispi (1-0) vs. Cub Swanson (1-0) Swanson UD
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (1-0) vs. John "Doomsday" Howard (2-1) Saffiedine UD
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (1-0) vs. Igor "The Duke" Pokrajac (1-2)Magalhaes 1st sub
MW: Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (0-1) vs. Paulo "Ely" Filho (1-2)Filho SD
LW: Duane "Bang" Ludwig (0-1) vs. Justin Buchholz (0-2)Ludwig 2nd tko
LW: Tiequan "The Mongolian Wolf" Zhang (1-2) vs. Jeff "The Big Frog" Curran (1-2)- Zhang UD
The $hushbugs
(C) James Te Huna (3-0) vs Jason Brilz- Brilz UD
Jason MacDonald (1-0) vs John Salter (1-0)McDonald 3rd sub
Cole Miller (1-0) vs Bobby Green (1-0) Miller 1st sub
(C) Georgi Karakhanyan (2-0) vs Roli Delgado (1-0)Delgado SD
Luiz Alberto Noguiera (2-0) vs Rueben Duran (1-0) Noguiera UD
airkerma
10/25/11 3:46:49PM

Posted by Budgellism


Posted by airkerma

Sorry to step on anyones toes there, I just figured I had some time so I threw together the template. I left the names of the promotions just as an idea, it helps me remember which cards I liked the most. Just trying to help.



I've already got the one I made yesterday half filled out so I'll just post mine but thanks anyways.


Good, I didn't want you using my template anyways.
Poor_Franklin
10/25/11 4:57:15PM
Rabi's Fighting Championship 5
WW Carlos Eduardo Rocha (C) v Marius Zaromskis- C E Rocha UD
LHW Jason Lambert 2-1 (C) v Luiz Cane- Cane 2nd tko
LW Jonathan Brookins (C) v Mark Bocek- Bocek UD
MW Ikuhisa Minowa (C) v Jared Hamman- Minowa 1st sub
WW Rich Attonito v Josh Burkman- Burkman UD
FW Diego Brandao v Pablo Garza- Garza 1st tko
BW Masato Sannai v Chris Cariaso- Cariaso 1st sub
Big Time MMA Presents: Time to Throw Down
HW (c) Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-0 BTM) vs. Pat “HD” Barry (1-0 BTM)- Yvel 1st KO
LHW (c) Steve “The Boss” Bosse (2-0 BTM) vs. Stephan “The American Psycho” Bonnar (1-0 BTM)- Bosse SD
FW Matt Grice (1-0 BTM) vs. Ronnie Mann (1-0 BTM)- Grice UD
WW Scott “Hands of Steel” Smith (2-1 BTM) vs. Dan “The Handler” Hornbuckle (1-0 BTM)- Smith 2nd tko
LW Joe “J-Lau” Lauzon (1-0 BTM) vs. Billy Evangelista (1-1 BTM)- Lauzon 2nd sub
MW Kazuo “Hitman” Misaki (0-0 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-1 BTM) Misaki SD
HW Stefan “Skyscraper” Struve (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-0 BTM) Struve 2nd tko
WW Rick Hawn (0-0 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (1-1 BTM) Hawn 2nd tko
BW Marcos “Louro” Galvao (0-0 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-0 BTM) Bedford 1st tko
LHW Richard “Rare Breed” Hale (0-0 BTM) vs. Razak “Razor” Al Hassen (0-1 BTM)Al Hassen UD
Z-Fighters United 5 (ZFU 5)
1. LW Title- (c) Junior Assuncao (2-0 ZFU) vs Ross Pearson (1-0 ZFU) Assuncao R2 TKO
2. LHW Title- (c) Doug Sparks (2-0 ZFU) vs Ovince St. Perux (1-0 ZFU) St Perux UD
3. HW Title- Guram Gugenishvill (1-0 ZFU) vs Aaron Rosa (1-0 ZFU) Rosa 4th tko
4. LW- Ronys Torres (0-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-1 ZFU) Torres SD
5. HW- Mike Hayes (0-1 ZFU) vs Chris Barnett (0-0 ZFU)Hayes UD
6. FW- Genair da Silva (0-1 ZFU) vs Fabio Mello (0-2 ZFU) FW Silva 1st tko
7. LHW- Roy Broughton (1-2 ZFU) vs Matt Masterson (0-2 ZFU)Broughton 3rd tko
8. BW- Bryan Goldsby (0-0 ZFU) vs Jose Vega (0-1 ZFU) Vega UD
B.I.T.C.H. V: The Five Crowns
HW (C) Maxim Grishin (4-0) vs Travis Wiuff (1-0)Grishin 2nd ko
MW (C) Bruno "BC" Carvalho (2-0) vs Drew McFedries (1-0)McFedries 5th tko
FW (C) Bryan Caraway (3-0) vs Eddie Yagin (1-0)Caraway UD
LW Akihiro Gono (1-0) vs Kamal Shalorous (1-0)Gono 3rd sub
BW Dustin Pague (2-0) vs Akitoshi Tamura (1-0)Pague UD
LHW- Zak Cummings (2-1) vs Francis Carmont (1-0) Carmont 3rd sub
LW- Carlo Prater (0-1) vs Masayuke Okude (0-2) Prater UD
WW- Keita Nakamura (0-0) vs Rashid Magomedov (1-2) Magomedov SD
HW- Eric Prindle (0-1) vs Levan Razmadze (1-1) Prindle Rd3 TKO
LHW Jae Young Kim (0-2) vs Jan Blachowicz (0-0 Blachowicz UD
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 5- NIGHT OF CHAMPIONS
HW Marcio Cruz(C) vs Alexander Emelianenko- Emelianenko 1st ko
LW Paul Kelly vs Lyle Beerbohm- Kelly UD
LHW Antwain Britt vs Nick Catone- Britt 3rd tko
MW Vitor Vianna(C) vs Denis Kang- Kang SD
WW- John Alessio vs Frank Trigg- Trigg 3rd tko
WW- Marcus Aurelio vs T.J. Grant- Aurelio UD
FW- LC Davis vs Alexander Crispim- Davis 3rd ko
HW- Abe Wagner vs Dave Huckaba- Wagner 1st ko
LHW- David Heath vs Hector Ramirez- Heath SD
BW- Chico Camus vs Johnny Eduardo- Eduardo 3rd tko
UFA 5: KYLE vs. STRINGER
LHW Mike Kyle(1-0) vs. Hans Stringer(2-0)- Kyle 1st ko
LW (c)Rene Nazare(2-0) vs. Lloyd Woodard(1-0) Nazare 1st sub
LW Drew Fickett(1-0) vs. Donald Sanchez(2-1)Fickett 1st sub
WW Alexander Sarnavskiy(1-0) vs. Tyler Stinson(1-0) Sarnovsky tko r1
LHW Roger Hollett(1-0) vs. Hiroshi Izumi(0-0) Hollett UD
BW Ed West(0-0) vs. Frank Baca(0-1)West 1st tko
WW Quinn Mulhern(1-1) vs. Steve Carl(0-1) Mulhern 2nd tko
MW Nick Rossborough(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-1)Rossborough UD
FW Nazareno Malagerie(0-0) vs. Steven Siler(0-0)Siler SD
HW Kenny Garner(0-1) vs. Jessie Gibbs(0-1) Garner 1st ko
BattleDome Championship
LHW Title Fight - (C)Robert Drysdale(3-0) vs Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(1-0) SD
WW Title Fight - (C)Josh "The Dentist" Neer(2-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-0) Neer 3rd tko
HW Title Fight - (C)Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(2-0) vs Stipe Miocic(1-0) Miocic 1st KTFO
LW - Edson Barboza(0-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(0-1) Barboza SD
WW -Erick "Indio" Silva(1-0) vs Paul "Relentless" Taylor(3-1)Taylor 2nd sub
LHW - Fabio Maldonado(1-1) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(1-2) Maldonado UD
MW - Cung Le(1-0) vs Lucio "Spartan" Linhares(1-1) Le 3rd ko
MW - Tomasz "Gorilla" Drwal(2-1) vs Brett Cooper(1-3) Drwal1st sub
WW - Ryan "The Real Deal" Ford(0-1) vs Jorge "Lil Monster" Lopez(0-1) Lopez UD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(0-0) vs Naoyuki Kotani(0-0) Camoes SD
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt vs Seth "The Silverback" Petruzelli- Hunt 3rd ko
Co-Main Event: SFE Middleweight Championship, Middleweight Quarter-Final 4: Patrick "The Predator" Cote vs Court "The Crusher" McGee- 3rd tko
Lightweight Number 1 Contender: Roger "El Matador" Huerta vs Marcus "The Irish Hand Grenade" Davis- Huerta 3rd sub
Vacant SFE Featherweight Championship: Leonard "Badboy" Garcia vs Jason "Shotgun" Young- Garcia UD
Middleweight Quarter Final 3: Mario Miranda vs David Branch - Miranda UD
Middleweight Quarter-Final 2: Jeremy "Gumby" Horn vs Constantinos Philippou- Horn 2nd sub
Middleweight Quarter-Final 1: Marvin "The Beastman" Eastman vs Tom "Kong" Watson- Watson 3rd tko
Heavyweight Number 1 Contender fight: Rob "The Bear" Broughton vs Neil "Old Skool" Wain- Broughton 3rd tko
Curtain Jerker: Middleweight Grand Prix Alternate Bout: Kazuhiro "Kaz" Nakamura vs James Head- Head UD
[TUFFA V: Yin Meets Yang]
*LHW: (c) Eliot "The Fire" Marshall (2-0) vs. Chuck "The Iceman" Liddell (1-0) [LHW Championship Bout ]Liddell 1st tko
*LW: (c) Charles "do Bronx" Oliveira (3-0) vs. KJ Noons (1-0) [LW Championship Bout] Oliviera UD
*MW: Gerald "Hurricane" Harris (2-0) vs. C.B. "The Doberman" Dolloway (1-0) - [for Vacant MW Championship] Harris UD
*WW: Ben "Killa B" Saunders (2-0) vs. Dennis "Superman" Hallman (1-0) [for Vacant WW Championship] Saunders 3rd tko
FW: Josh "The Fluke" Grispi (1-0) vs. Cub Swanson (1-0) Grispi SD
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (1-0) vs. John "Doomsday" Howard (2-1) Howard UD
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (1-0) vs. Igor "The Duke" Pokrajac (1-2)Magalhaes 1st sub
MW: Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (0-1) vs. Paulo "Ely" Filho (1-2) Akiyama 3rd tko
LW: Duane "Bang" Ludwig (0-1) vs. Justin Buchholz (0-2) Ludwig 2nd ko
LW: Tiequan "The Mongolian Wolf" Zhang (1-2) vs. Jeff "The Big Frog" Curran (1-2)- Zhang UD
The $hushbugs
(C) James Te Huna (3-0) vs Jason Brilz- Brilz SD
Jason MacDonald (1-0) vs John Salter (1-0) McDonald 1st sub
Cole Miller (1-0) vs Bobby Green (1-0) Miller 1st tko
(C) Georgi Karakhanyan (2-0) vs Roli Delgado (1-0)Delgado SD
Luiz Alberto Noguiera (2-0) vs Rueben Duran (1-0) Duran UD
Poor_Franklin
10/25/11 4:58:52PM

Posted by airkerma

I left the names of the promotions just as an idea, it helps me remember which cards I liked the most.



Budgellism
10/25/11 5:10:02PM
WW Carlos Eduardo Rocha (C) v Marius Zaromskis – Rocha 1st round submission
LHW Jason Lambert 2-1 (C) v Luiz Cane – Cane 1st round ko
LW Jonathan Brookins (C) v Mark Bocek – Bocek SD
MW Ikuhisa Minowa (C) v Jared Hamman – Hamman 1st round tko
WW Rich Attonito v Josh Burkman - Attonito UD
FW Diego Brandao v Pablo Garza – Garza 2nd round submission
BW Masato Sannai v Chris Cariaso – Cariaso UD
HW (c) Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-0 BTM) vs. Pat “HD” Barry (1-0 BTM) – Barry 2nd round tko
LHW (c) Steve “The Boss” Bosse (2-0 BTM) vs. Stephan “The American Psycho” Bonnar (1-0 BTM) – Bonnar 3rd round tko
Vacant FW Title Matt Grice (1-0 BTM) vs. Ronnie Mann (1-0 BTM) – Grice SD
WW Scott “Hands of Steel” Smith (2-1 BTM) vs. Dan “The Handler” Hornbuckle (1-0 BTM) – Hornbuckle 4th round submission
LW Joe “J-Lau” Lauzon (1-0 BTM) vs. Billy Evangelista (1-1 BTM) – Lauzon 1st round submission
MW Kazuo “Hitman” Misaki (0-0 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-1 BTM) – Misaki 3rd round ko
HW Stefan “Skyscraper” Struve (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-0 BTM) – Struve 1st round submission
WW Rick Hawn (0-0 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (1-1 BTM) – Hawn UD
BW Marcos “Louro” Galvao (0-0 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-0 BTM) – Galvao UD
LHW Richard “Rare Breed” Hale (0-0 BTM) vs. Razak “Razor” Al Hassen (0-1 BTM) – Hale 2nd round submission
LW (c) Junior Assuncao (2-0 ZFU) vs Ross Pearson (1-0 ZFU) – Pearson UD
LHW (c) Doug Sparks (2-0 ZFU) vs Ovince St. Perux (1-0 ZFU) – OSP 2nd round tko
HW Title- Guram Gugenishvill (1-0 ZFU) vs Aaron Rosa (1-0 ZFU) – Gugenishvill SD
LW- Ronys Torres (0-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-1 ZFU) – Torres 1st round tko
HW- Mike Hayes (0-1 ZFU) vs Chris Barnett (0-0 ZFU) – Hayes UD
FW- Genair da Silva (0-1 ZFU) vs Fabio Mello (0-2 ZFU) – Silva UD
LHW- Roy Broughton (1-2 ZFU) vs Matt Masterson (0-2 ZFU) – Broughton UD
BW- Bryan Goldsby (0-0 ZFU) vs Jose Vega (0-1 ZFU) – Vega 1st round submission
HW (C) Maxim Grishin (4-0) vs Travis Wiuff (1-0) – Wiuff UD
MW (C) Bruno "BC" Carvalho (2-0) vs Drew McFedries (1-0) – Carvalho 2nd round submission
FW (C) Bryan Caraway (3-0) vs Eddie Yagin (1-0) – Caraway SD
Vacant LW Gono (1-0) vs Kamal Shalorous (1-0) – Gono SD
Vacant BW Dustin Pague (2-0) vs Akitoshi Tamura (1-0) – Pague UD
LHW- Zak Cummings (2-1) vs Francis Carmont (1-0) – Cummings UD
LW- Carlo Prater (0-1) vs Masayuke Okude (0-2) – Prater 1st round submission
WW- Keita Nakamura (0-0) vs Rashid Magomedov (1-2) – Magomedov UD
HW- Eric Prindle (0-1) vs Levan Razmadze (1-1) – Prindle UD
LHW c (0-2) vs Jan Blachowicz (0-0) – Biachowicz 1st round submission
HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP
HW (c) Marcio Cruz vs Alexander Emelianenko – Emelianenko 1st round tko
LIGHTWEIGHT CHAMPIONSHIP
LW Paul Kelly vs Lyle Beerbohm – Kelly UD
LIGHT HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP
LHW Antwain Britt vs Nick Catone – Britt UD
MIDDLEWEIGHT CHAMPIONSHIP
MW (c) Vitor Vianna vs Denis Kang – Vianna UD
WW- John Alessio vs Frank Trigg – Trigg UD
WW- Marcus Aurelio vs T.J. Grant – Grant UD
FW- LC Davis vs Alexander Crispim – Davis UD
HW- Abe Wagner vs Dave Huckaba – Huckaba SD
LHW- David Heath vs Hector Ramirez – Heath UD
BW- Chico Camus vs Johnny Eduardo – Eduardo 1st round tko
UFA Light-Heavyweight Championship Bout-(v)
Mike Kyle(1-0) vs. Hans Stringer(2-0) – Kyle 1st round tko
UFA Lightweight Championship Bout
(c)Rene Nazare(2-0) vs. Lloyd Woodard(1-0) – Woodard UD
LW Drew Fickett(1-0) vs. Donald Sanchez(2-1) – Fickett 1st round submission
WW Alexander Sarnavskiy(1-0) vs. Tyler Stinson(1-0) – Sarnavskiy SD
LHW Roger Hollett(1-0) vs. Hiroshi Izumi(0-0) Hollett UD
BW Ed West(0-0) vs. Frank Baca(1-0) – West 2nd round submission
WW Quinn Mulhern(1-1) vs. Steve Carl(0-1) – Carl UD
MW Nick Rossborough(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-1) – Zayats 2nd round tko
FW Nazareno Malagerie(0-0) vs. Steven Siler(0-0) – Malagerie 1st round submission
HW Kenny Garner(0-1) vs. Jessie Gibbs(0-1) – Garner SD
LHW (C)Robert Drysdale(3-0) vs Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(1-0) – Soszynski 2nd round tko
WW (C)Josh "The Dentist" Neer(2-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-0) – Neer 2nd round submission
HW (C)Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(2-0) vs Stipe Miocic(1-0) – Miocic UD
LW Edson Barboza(0-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(0-1) – Barboza UD
WW Erick "Indio" Silva(1-0) vs Paul "Relentless" Taylor(3-1) – Taylor SD
LHW Fabio Maldonado(1-1) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(1-2) – Maldonado UD
MW Cung Le(1-0) vs Lucio "Spartan" Linhares(1-1) – Le 2nd round ko
MW Tomasz "Gorilla" Drwal(2-1) vs Brett Cooper(1-3) – Cooper SD
WW Ryan "The Real Deal" Ford(0-1) vs Jorge "Lil Monster" Lopez(0-1) – Lopez UD
LW Fabricio "Morango" Camoes(0-0) vs Naoyuki Kotani(0-0) – Camoes 2nd round submission
HW (c) Mark Hunt vs Seth "The Silverback" Petruzelli – Hunt 1st round ko
MW (c) Patrick "The Predator" Cote vs Court "The Crusher" McGee – Cote UD
LW Roger "El Matador" Huerta vs Marcus "The Irish Hand Grenade" Davis – Huerta UD
Vacant FW Championship: Leonard "Badboy" Garcia vs Jason "Shotgun" Young – Garcia SD
MW Mario Miranda vs David Branch – Branch 2nd round tko
MW Jeremy "Gumby" Horn vs Constantinos Philippou – Horn 1st round submission
MW Marvin "The Beastman" Eastman vs Tom "Kong" Watson – Watson 2nd round tko
HW Rob "The Bear" Broughton vs Neil "Old Skool" Wain – Broughton UD
MW Kazuhiro "Kaz" Nakamura vs James Head – Head UD
LHW (c) Eliot "The Fire" Marshall (2-0) vs. Chuck "The Iceman" Liddell (1-0) – Liddell 1st round ko
LW (c) Charles "do Bronx" Oliveira (3-0) vs. KJ Noons (1-0) – Oliveira 3rd round submission
MW Gerald "Hurricane" Harris (2-0) vs. C.B. "The Doberman" Dolloway (1-0) – Dollaway UD
Vacant WW title - Ben "Killa B" Saunders (2-0) vs. Dennis "Superman" Hallman (1-0) – Saunders 2nd round tko
FW Josh "The Fluke" Grispi (1-0) vs. Cub Swanson (1-0) – Grispi UD

WW Tarec "Sponge" Saffiedine (1-0) vs. John "Doomsday" Howard (2-1) – Howard UD
LHW Vinny "Pezao" Magalhaes (1-0) vs. Igor "The Duke" Pokrajac (1-2) – Magalhaes 1st round submission
MW Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (0-1) vs. Paulo "Ely" Filho (1-2) – Akiyama UD
LW Duane "Bang" Ludwig (0-1) vs. Justin Buchholz (0-2) – Ludwig UD
LW Tiequan "The Mongolian Wolf" Zhang (1-2) vs. Jeff "The Big Frog" Curran (1-2) – Curran UD
LHW (C) James Te Huna (3-0) vs Jason Brilz – Brilz 2nd round submission
Vacant MW Title Jason MacDonald (1-0) vs John Salter (1-0) – MacDonald UD
Vacant LW Title Cole Miller (1-0) vs Bobby Green (1-0) – Miller 2nd round submission
FW (C) Georgi Karakhanyan (2-0) vs Roli Delgado (1-0) – Karakhanyan UD
Vacant BW Title Luiz Alberto Noguiera (2-0) vs Rueben Duran (1-0) – Noguiera UD
jjeans
10/25/11 5:33:03PM
Rabi's Fighting Championship 5
WW Carlos Eduardo Rocha (C) v Marius Zaromskis- C E Rocha UD
LHW Jason Lambert 2-1 (C) v Luiz Cane- Cane 2nd tko
LW Jonathan Brookins (C) v Mark Bocek- Bocek UD
MW Ikuhisa Minowa (C) v Jared Hamman- Minowa 1st sub
WW Rich Attonito v Josh Burkman- Burkman UD
FW Diego Brandao v Pablo Garza- Garza UD
BW Masato Sannai v Chris Cariaso- Cariaso 1st sub
Big Time MMA Presents: Time to Throw Down
HW (c) Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-0 BTM) vs. Pat “HD” Barry (1-0 BTM)- Barry UD
LHW (c) Steve “The Boss” Bosse (2-0 BTM) vs. Stephan “The American Psycho” Bonnar (1-0 BTM)- Bonnar 2nd Sub
FW Matt Grice (1-0 BTM) vs. Ronnie Mann (1-0 BTM)- Grice UD
WW Scott “Hands of Steel” Smith (2-1 BTM) vs. Dan “The Handler” Hornbuckle (1-0 BTM)- Hornbuckle UD
LW Joe “J-Lau” Lauzon (1-0 BTM) vs. Billy Evangelista (1-1 BTM)- Lauzon 3rd sub
MW Kazuo “Hitman” Misaki (0-0 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-1 BTM) Misaki UD
HW Stefan “Skyscraper” Struve (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-0 BTM) Struve 2nd SUB
WW Rick Hawn (0-0 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (1-1 BTM) Hawn UD
BW Marcos “Louro” Galvao (0-0 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-0 BTM) Bedford UD
LHW Richard “Rare Breed” Hale (0-0 BTM) vs. Razak “Razor” Al Hassen (0-1 BTM)Al Hassen UD
Z-Fighters United 5 (ZFU 5)
1. LW Title- (c) Junior Assuncao (2-0 ZFU) vs Ross Pearson (1-0 ZFU) Pearson R2 TKO
2. LHW Title- (c) Doug Sparks (2-0 ZFU) vs Ovince St. Perux (1-0 ZFU) OSP UD
3. HW Title- Guram Gugenishvill (1-0 ZFU) vs Aaron Rosa (1-0 ZFU) Rosa UD
4. LW- Ronys Torres (0-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-1 ZFU) Torres UD
5. HW- Mike Hayes (0-1 ZFU) vs Chris Barnett (0-0 ZFU)Hayes UD
6. FW- Genair da Silva (0-1 ZFU) vs Fabio Mello (0-2 ZFU) FW Silva 1st tko
7. LHW- Roy Broughton (1-2 ZFU) vs Matt Masterson (0-2 ZFU)Broughton 3rd tko
8. BW- Bryan Goldsby (0-0 ZFU) vs Jose Vega (0-1 ZFU) Goldsby UD
B.I.T.C.H. V: The Five Crowns
HW (C) Maxim Grishin (4-0) vs Travis Wiuff (1-0)Wiuff UD
MW (C) Bruno "BC" Carvalho (2-0) vs Drew McFedries (1-0)McFedries 1st tko
FW (C) Bryan Caraway (3-0) vs Eddie Yagin (1-0)Caraway UD
LW Akihiro Gono (1-0) vs Kamal Shalorous (1-0)Gono 2nd Sub
BW Dustin Pague (2-0) vs Akitoshi Tamura (1-0)Pague UD
LHW- Zak Cummings (2-1) vs Francis Carmont (1-0) Carmont 3rd sub
LW- Carlo Prater (0-1) vs Masayuke Okude (0-2) Prater UD
WW- Keita Nakamura (0-0) vs Rashid Magomedov (1-2) Nakamura UD
HW- Eric Prindle (0-1) vs Levan Razmadze (1-1) Levan UD
LHW Jae Young Kim (0-2) vs Jan Blachowicz (0-0 Blachowicz UD
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 5- NIGHT OF CHAMPIONS
HW Marcio Cruz(C) vs Alexander Emelianenko- Cruz 1st Sub
LW Paul Kelly vs Lyle Beerbohm- Kelly UD
LHW Antwain Britt vs Nick Catone- Britt 3rd tko
MW Vitor Vianna(C) vs Denis Kang- Vitor 1st KO
WW- John Alessio vs Frank Trigg- Trigg UD
WW- Marcus Aurelio vs T.J. Grant- Grant UD
FW- LC Davis vs Alexander Crispim- Davis 3rd ko
HW- Abe Wagner vs Dave Huckaba- Wagner 1st ko
LHW- David Heath vs Hector Ramirez- Hector UD
BW- Chico Camus vs Johnny Eduardo- Eduardo UD
UFA 5: KYLE vs. STRINGER
LHW Mike Kyle(1-0) vs. Hans Stringer(2-0)- Kyle 1st ko
LW (c)Rene Nazare(2-0) vs. Lloyd Woodard(1-0) Nazare 1st sub
LW Drew Fickett(1-0) vs. Donald Sanchez(2-1) Sanchez SD
WW Alexander Sarnavskiy(1-0) vs. Tyler Stinson(1-0) Sarnovsky UD
LHW Roger Hollett(1-0) vs. Hiroshi Izumi(0-0) Hollett UD
BW Ed West(0-0) vs. Frank Baca(0-1)West 1st tko
WW Quinn Mulhern(1-1) vs. Steve Carl(0-1) Mulhern 2nd tko
MW Nick Rossborough(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-1) Rossborough 1st TKO
FW Nazareno Malagerie(0-0) vs. Steven Siler(0-0) Siler UD
HW Kenny Garner(0-1) vs. Jessie Gibbs(0-1) Garner 1st ko
BattleDome Championship
LHW Title Fight - (C)Robert Drysdale(3-0) vs Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(1-0) Kryzycakes 4th TKO
WW Title Fight - (C)Josh "The Dentist" Neer(2-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-0) Neer 4th Sub
HW Title Fight - (C)Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(2-0) vs Stipe Miocic(1-0) Miocic UD
LW - Edson Barboza(0-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(0-1) Barboza SD
WW -Erick "Indio" Silva(1-0) vs Paul "Relentless" Taylor(3-1)Taylor UD
LHW - Fabio Maldonado(1-1) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(1-2) Maldonado UD
MW - Cung Le(1-0) vs Lucio "Spartan" Linhares(1-1) Le 2nd TKO
MW - Tomasz "Gorilla" Drwal(2-1) vs Brett Cooper(1-3) Drwal1st sub
WW - Ryan "The Real Deal" Ford(0-1) vs Jorge "Lil Monster" Lopez(0-1) Lopez 2nd Sub
LW - Fabricio "Morango" Camoes(0-0) vs Naoyuki Kotani(0-0) Kotani UD
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt vs Seth "The Silverback" Petruzelli- Seth 1st KO
Co-Main Event: SFE Middleweight Championship, Middleweight Quarter-Final 4: Patrick "The Predator" Cote vs Court "The Crusher" McGee - Cote 1st TKO
Lightweight Number 1 Contender: Roger "El Matador" Huerta vs Marcus "The Irish Hand Grenade" Davis- Huerta SD
Vacant SFE Featherweight Championship: Leonard "Badboy" Garcia vs Jason "Shotgun" Young- Garcia SD
Middleweight Quarter Final 3: Mario Miranda vs David Branch - Branch UD
Middleweight Quarter-Final 2: Jeremy "Gumby" Horn vs Constantinos Philippou- Horn 1st Sub
Middleweight Quarter-Final 1: Marvin "The Beastman" Eastman vs Tom "Kong" Watson- Watson 3rd KO
Heavyweight Number 1 Contender fight: Rob "The Bear" Broughton vs Neil "Old Skool" Wain- Broughton 1st TKO
Curtain Jerker: Middleweight Grand Prix Alternate Bout: Kazuhiro "Kaz" Nakamura vs James Head- Head UD
[TUFFA V: Yin Meets Yang]
*LHW: (c) Eliot "The Fire" Marshall (2-0) vs. Chuck "The Iceman" Liddell (1-0) [LHW Championship Bout ] Liddell 1st tko
*LW: (c) Charles "do Bronx" Oliveira (3-0) vs. KJ Noons (1-0) [LW Championship Bout] Olivieria 1st Sub
*MW: Gerald "Hurricane" Harris (2-0) vs. C.B. "The Doberman" Dolloway (1-0) - [for Vacant MW Championship] Harris UD
*WW: Ben "Killa B" Saunders (2-0) vs. Dennis "Superman" Hallman (1-0) [for Vacant WW Championship] Hallman 2nd sub
FW: Josh "The Fluke" Grispi (1-0) vs. Cub Swanson (1-0) Grispi UD
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (1-0) vs. John "Doomsday" Howard (2-1) Howard 2nd TKO
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (1-0) vs. Igor "The Duke" Pokrajac (1-2) Igor UD
MW: Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (0-1) vs. Paulo "Ely" Filho (1-2) Akiyama 1st TKO
LW: Duane "Bang" Ludwig (0-1) vs. Justin Buchholz (0-2) Ludwig 1st ko
LW: Tiequan "The Mongolian Wolf" Zhang (1-2) vs. Jeff "The Big Frog" Curran (1-2)- Zhang UD
The $hushbugs
(C) James Te Huna (3-0) vs Jason Brilz- Te Huna MD
Jason MacDonald (1-0) vs John Salter (1-0) McDonald 1st sub
Cole Miller (1-0) vs Bobby Green (1-0) Miller 1st sub
(C) Georgi Karakhanyan (2-0) vs Roli Delgado (1-0)Delgado SD
Luiz Alberto Noguiera (2-0) vs Rueben Duran (1-0) Duran UD
prophecy033
10/25/11 5:56:04PM
My whole card was Decisions except 2? It should have been named "PXF 5- DECISION"
Budgellism
10/25/11 6:09:38PM

Posted by prophecy033
]My whole card was Decisions except 2? It should have been named "PXF 5- DECISION"



Lots of decisions but most of those are because it's a close, solid match up. At least in my opinion. And to be fair if I named my top 5 favourite fights ever 5 out of 5 are decisions.
prophecy033
10/25/11 6:13:26PM

Posted by Budgellism


Posted by prophecy033
]My whole card was Decisions except 2? It should have been named "PXF 5- DECISION"



Lots of decisions but most of those are because it's a close, solid match up. At least in my opinion. And to be fair if I named my top 5 favourite fights ever 5 out of 5 are decisions.

I agree, I forgot Banderlei Silva
Rabi
10/25/11 6:22:46PM
Prophecy, sorry to be a pain, can you edit/delete the quoted post of budge's picks, when Im working out the results I dont want to count budge's votes twice.

Thanks mate
prophecy033
10/25/11 6:30:45PM

Posted by Rabi

Prophecy, sorry to be a pain, can you edit/delete the quoted post of budge's picks, when Im working out the results I dont want to count budge's votes twice.

Thanks mate

No problem Rabi, its fixed now
Rabi
10/25/11 6:32:37PM
Thanks mate!
Rabi
10/25/11 7:05:51PM
Rabi's Fighting Championship 5
WW Carlos Eduardo Rocha (C) v Marius Zaromskis - Rocha rd2 sub
LHW Jason Lambert 2-1 (C) v Luiz Cane - Cane rd1 tko
LW Jonathan Brookins (C) v Mark Bocek - Bocek rd4 sub
MW Ikuhisa Minowa (C) v Jared Hamman - Hamann rd4 tko
WW Rich Attonito v Josh Burkman - Burkeman rd3 tko
FW Diego Brandao v Pablo Garza - Garza rd1 sub
BW Masato Sannai v Chris Cariaso - Cariaso rd2 sub
Big Time MMA Presents: Time to Throw Down
HW (c) Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-0 BTM) vs. Pat “HD” Barry (1-0 BTM) - Barry rd2 tko
LHW (c) Steve “The Boss” Bosse (2-0 BTM) vs. Stephan “The American Psycho” Bonnar (1-0 BTM) - Bonnar rd2 sub
FW Matt Grice (1-0 BTM) vs. Ronnie Mann (1-0 BTM) - Mann rd2 sub
WW Scott “Hands of Steel” Smith (2-1 BTM) vs. Dan “The Handler” Hornbuckle (1-0 BTM) - Hornbuckle UD
LW Joe “J-Lau” Lauzon (1-0 BTM) vs. Billy Evangelista (1-1 BTM) - Lauzon rd1 sub
MW Kazuo “Hitman” Misaki (0-0 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-1 BTM) - Lindland UD
HW Stefan “Skyscraper” Struve (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-0 BTM) - Struve rd2 tko
WW Rick Hawn (0-0 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (1-1 BTM) - Hawn UD
BW Marcos “Louro” Galvao (0-0 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-0 BTM) - Bedford UD
LHW Richard “Rare Breed” Hale (0-0 BTM) vs. Razak “Razor” Al Hassen (0-1 BTM) - Hale UD
Z-Fighters United 5 (ZFU 5)
1. LW Title- (c) Junior Assuncao (2-0 ZFU) vs Ross Pearson (1-0 ZFU) - Pearson rd3 tko
2. LHW Title- (c) Doug Sparks (2-0 ZFU) vs Ovince St. Perux (1-0 ZFU) - OSP rd2 tko
3. HW Title- Guram Gugenishvill (1-0 ZFU) vs Aaron Rosa (1-0 ZFU) Rosa rd1 tko
4. LW- Ronys Torres (0-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-1 ZFU) - Torres rd2 sub
5. HW- Mike Hayes (0-1 ZFU) vs Chris Barnett (0-0 ZFU) - Hayes UD
6. FW- Genair da Silva (0-1 ZFU) vs Fabio Mello (0-2 ZFU) - Mello UD
7. LHW- Roy Broughton (1-2 ZFU) vs Matt Masterson (0-2 ZFU) - Broughton UD
8. BW- Bryan Goldsby (0-0 ZFU) vs Jose Vega (0-1 ZFU) - Goldsby UD
B.I.T.C.H. V: The Five Crowns
HW (C) Maxim Grishin (4-0) vs Travis Wiuff (1-0) - Wiuff rd2 tko
MW (C) Bruno "BC" Carvalho (2-0) vs Drew McFedries (1-0) - McFedries rd1 tko
FW (C) Bryan Caraway (3-0) vs Eddie Yagin (1-0) - Caraway rd2 sub
LW Akihiro Gono (1-0) vs Kamal Shalorous (1-0) - Shalorous UD
BW Dustin Pague (2-0) vs Akitoshi Tamura (1-0) - Pague rd3 tko
LHW- Zak Cummings (2-1) vs Francis Carmont (1-0) - Cymmings rd1 tko
LW- Carlo Prater (0-1) vs Masayuke Okude (0-2) - Prater rd2 sub
WW- Keita Nakamura (0-0) vs Rashid Magomedov (1-2) - Nakamura UD
HW- Eric Prindle (0-1) vs Levan Razmadze (1-1) - Prindle rd1 tko
LHW Jae Young Kim (0-2) vs Jan Blachowicz (0-0 - Blachowicz UD
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 5- NIGHT OF CHAMPIONS
HW Marcio Cruz(C) vs Alexander Emelianenko - Emeilanenko rd2 tko
LW Paul Kelly vs Lyle Beerbohm - Kelly UD
LHW Antwain Britt vs Nick Catone - Britt rd2 tko
MW Vitor Vianna(C) vs Denis Kang - Vianna rd3 tko
WW- John Alessio vs Frank Trigg - Trigg rd2 sub
WW- Marcus Aurelio vs T.J. Grant - Grant UD
FW- LC Davis vs Alexander Crispim - Davis UD
HW- Abe Wagner vs Dave Huckaba - Wagner rd1 tko
LHW- David Heath vs Hector Ramirez - Heath UD
BW- Chico Camus vs Johnny Eduardo - Eduardo UD
UFA 5: KYLE vs. STRINGER
LHW Mike Kyle(1-0) vs. Hans Stringer(2-0) - Kyle rd1 tko
LW (c)Rene Nazare(2-0) vs. Lloyd Woodard(1-0) - Woodard UD
LW Drew Fickett(1-0) vs. Donald Sanchez(2-1) - Fickett UD
WW Alexander Sarnavskiy(1-0) vs. Tyler Stinson(1-0) - Stinson UD
LHW Roger Hollett(1-0) vs. Hiroshi Izumi(0-0) - Hollett rd1 tko
BW Ed West(0-0) vs. Frank Baca(0-1) - West UD
WW Quinn Mulhern(1-1) vs. Steve Carl(0-1) - Carl UD
MW Nick Rossborough(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-1) - Zayats UD
FW Nazareno Malagerie(0-0) vs. Steven Siler(0-0) - Siler UD
HW Kenny Garner(0-1) vs. Jessie Gibbs(0-1) - Gibbs UD
BattleDome Championship
LHW Title Fight - (C)Robert Drysdale(3-0) vs Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(1-0) - Sosynzki rd3 tko
WW Title Fight - (C)Josh "The Dentist" Neer(2-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-0) - Neer rd2 sub
HW Title Fight - (C)Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(2-0) vs Stipe Miocic(1-0) - Miocic rd3 tko
LW - Edson Barboza(0-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(0-1) - Barboza UD
WW -Erick "Indio" Silva(1-0) vs Paul "Relentless" Taylor(3-1) - Taylor SD
LHW - Fabio Maldonado(1-1) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(1-2) - Maldonado rd2 tko
MW - Cung Le(1-0) vs Lucio "Spartan" Linhares(1-1) - Le rd2 tko
MW - Tomasz "Gorilla" Drwal(2-1) vs Brett Cooper(1-3) - Drwal rd3 tko
WW - Ryan "The Real Deal" Ford(0-1) vs Jorge "Lil Monster" Lopez(0-1) - Ford UD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(0-0) vs Naoyuki Kotani(0-0) - Cameos UD
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt vs Seth "The Silverback" Petruzelli - Hunt rd1 tko
Co-Main Event: SFE Middleweight Championship, Middleweight Quarter-Final 4: Patrick "The Predator" Cote vs Court "The Crusher" McGee - Cote rd2 tko
Lightweight Number 1 Contender: Roger "El Matador" Huerta vs Marcus "The Irish Hand Grenade" Davis - Huerta UD
Vacant SFE Featherweight Championship: Leonard "Badboy" Garcia vs Jason "Shotgun" Young - Young UD
Middleweight Quarter Final 3: Mario Miranda vs David Branch - Miranda UD
Middleweight Quarter-Final 2: Jeremy "Gumby" Horn vs Constantinos Philippou - Horn rd1 sub
Middleweight Quarter-Final 1: Marvin "The Beastman" Eastman vs Tom "Kong" Watson - Watson rd2 tko
Heavyweight Number 1 Contender fight: Rob "The Bear" Broughton vs Neil "Old Skool" Wain - Broughton rd2 tko
Curtain Jerker: Middleweight Grand Prix Alternate Bout: Kazuhiro "Kaz" Nakamura vs James Head - Head UD
[TUFFA V: Yin Meets Yang]
*LHW: (c) Eliot "The Fire" Marshall (2-0) vs. Chuck "The Iceman" Liddell (1-0) [LHW Championship Bout] - Liddell rd2 tko
*LW: (c) Charles "do Bronx" Oliveira (3-0) vs. KJ Noons (1-0) [LW Championship Bout] - Oliviera rd2 sub
*MW: Gerald "Hurricane" Harris (2-0) vs. C.B. "The Doberman" Dolloway (1-0) - [for Vacant MW Championship] - Dolloway UD
*WW: Ben "Killa B" Saunders (2-0) vs. Dennis "Superman" Hallman (1-0) [for Vacant WW Championship] - Saunders rd3 tko
FW: Josh "The Fluke" Grispi (1-0) vs. Cub Swanson (1-0) - Grispi UD
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (1-0) vs. John "Doomsday" Howard (2-1) - Howard UD
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (1-0) vs. Igor "The Duke" Pokrajac (1-2) - Pokrajac rd2 tko
MW: Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (0-1) vs. Paulo "Ely" Filho (1-2) - Akiyama rd2 tko
LW: Duane "Bang" Ludwig (0-1) vs. Justin Buchholz (0-2) - Ludwig rd2 tko
LW: Tiequan "The Mongolian Wolf" Zhang (1-2) vs. Jeff "The Big Frog" Curran (1-2) - Curran UD
The $hushbugs
(C) James Te Huna (3-0) vs Jason Brilz - Huna rd1 tko
Jason MacDonald (1-0) vs John Salter (1-0) - MacDonald rd1 sub
Cole Miller (1-0) vs Bobby Green (1-0) - Miller rd1 sub
(C) Georgi Karakhanyan (2-0) vs Roli Delgado (1-0) - Delgado UD
Luiz Alberto Noguiera (2-0) vs Rueben Duran (1-0) - Duran UD
Poor_Franklin
10/25/11 7:46:07PM
most FOTN awards go to late round finishes or Decisions, so decisions isnt necessarily a bad thing
Playground_Samurai
10/25/11 7:49:55PM
Rabi's Fighting Championship 5
WW Carlos Eduardo Rocha (C) v Marius Zaromskis - Rocha via Rd 2 sub
LHW Jason Lambert 2-1 (C) v Luiz Cane - Cane via Rd 2 KO/TKO
LW Jonathan Brookins (C) v Mark Bocek - Brookins via SD
MW Ikuhisa Minowa (C) v Jared Hamman - Hamman via Rd 2 KO/TKO
WW Rich Attonito v Josh Burkman - Attonito via UD
FW Diego Brandao v Pablo Garza - Garza via Rd 2 KO/TKO
BW Masato Sannai v Chris Cariaso - Cariaso via UD
Big Time MMA Presents: Time to Throw Down
HW (c) Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-0 BTM) vs. Pat “HD” Barry (1-0 BTM) - Barry via Rd 2 KO/TKO
LHW (c) Steve “The Boss” Bosse (2-0 BTM) vs. Stephan “The American Psycho” Bonnar (1-0 BTM) - Bonnar via Rd 2 sub
FW Matt Grice (1-0 BTM) vs. Ronnie Mann (1-0 BTM) - Grice via SD
WW Scott “Hands of Steel” Smith (2-1 BTM) vs. Dan “The Handler” Hornbuckle (1-0 BTM) - Hornbuckle via SD
LW Joe “J-Lau” Lauzon (1-0 BTM) vs. Billy Evangelista (1-1 BTM) - Lauzon via Rd 2 sub
MW Kazuo “Hitman” Misaki (0-0 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-1 BTM) - Misaki via UD
HW Stefan “Skyscraper” Struve (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-0 BTM) - Struve via Rd 2 sub
WW Rick Hawn (0-0 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (1-1 BTM) - Hawn via Rd 2 KO/TKO
BW Marcos “Louro” Galvao (0-0 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-0 BTM) - Galvao via Rd 2 KO/TKO
LHW Richard “Rare Breed” Hale (0-0 BTM) vs. Razak “Razor” Al Hassen (0-1 BTM) - Al Hassen via SD
Z-Fighters United 5 (ZFU 5)
1. LW Title- (c) Junior Assuncao (2-0 ZFU) vs Ross Pearson (1-0 ZFU) - Pearson via Rd 2 KO/TKO
2. LHW Title- (c) Doug Sparks (2-0 ZFU) vs Ovince St. Perux (1-0 ZFU) - St. Perux via Rd 2 KO/TKO
3. HW Title- Guram Gugenishvill (1-0 ZFU) vs Aaron Rosa (1-0 ZFU) - Rosa via Rd 1 KO/TKO
4. LW- Ronys Torres (0-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-1 ZFU) - Torres via UD
5. HW- Mike Hayes (0-1 ZFU) vs Chris Barnett (0-0 ZFU) - Barnett via UD
6. FW- Genair da Silva (0-1 ZFU) vs Fabio Mello (0-2 ZFU) - Mello via SD
7. LHW- Roy Broughton (1-2 ZFU) vs Matt Masterson (0-2 ZFU) - Masterson via UD
8. BW- Bryan Goldsby (0-0 ZFU) vs Jose Vega (0-1 ZFU) - Goldsby via UD
B.I.T.C.H. V: The Five Crowns
HW (C) Maxim Grishin (4-0) vs Travis Wiuff (1-0) - Wiuff via UD
MW (C) Bruno "BC" Carvalho (2-0) vs Drew McFedries (1-0) - Carvalho via Rd 1 sub
FW (C) Bryan Caraway (3-0) vs Eddie Yagin (1-0) - Caraway via SD
LW Akihiro Gono (1-0) vs Kamal Shalorous (1-0) - Shalorous via UD
BW Dustin Pague (2-0) vs Akitoshi Tamura (1-0) - Pague via UD
LHW- Zak Cummings (2-1) vs Francis Carmont (1-0) - Carmont via UD
LW- Carlo Prater (0-1) vs Masayuke Okude (0-2) - Prater via Rd 1 sub
WW- Keita Nakamura (0-0) vs Rashid Magomedov (1-2) - Nakamura via SD
HW- Eric Prindle (0-1) vs Levan Razmadze (1-1) - Prindle via UD
LHW Jae Young Kim (0-2) vs Jan Blachowicz (0-0 - Blachowicz via Rd 2 KO/TKO
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 5- NIGHT OF CHAMPIONS
HW Marcio Cruz(C) vs Alexander Emelianenko - Emelianenko via Rd 1 KO/TKO
LW Paul Kelly vs Lyle Beerbohm - Kelly via SD
LHW Antwain Britt vs Nick Catone - Catone via UD
MW Vitor Vianna(C) vs Denis Kang - Vianna via UD
WW- John Alessio vs Frank Trigg - Trigg via UD
WW- Marcus Aurelio vs T.J. Grant - Grant via UD
FW- LC Davis vs Alexander Crispim - Davis via UD
HW- Abe Wagner vs Dave Huckaba - Wagner via Rd 1 KO/TKO
LHW- David Heath vs Hector Ramirez - Heath via SD
BW- Chico Camus vs Johnny Eduardo - Eduardo via UD
UFA 5: KYLE vs. STRINGER
LHW Mike Kyle(1-0) vs. Hans Stringer(2-0) - Kyle via Rd 1 KO/TKO
LW (c)Rene Nazare(2-0) vs. Lloyd Woodard(1-0) - Nazare via UD
LW Drew Fickett(1-0) vs. Donald Sanchez(2-1) - Sanchez via UD
WW Alexander Sarnavskiy(1-0) vs. Tyler Stinson(1-0) - Sarnavskiy via Rd 2 sub
LHW Roger Hollett(1-0) vs. Hiroshi Izumi(0-0) - Izumi via UD
BW Ed West(0-0) vs. Frank Baca(0-1) - Baca via SD
WW Quinn Mulhern(1-1) vs. Steve Carl(0-1) - Mulhern via SD
MW Nick Rossborough(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-1) - Rossborough via Rd 2 KO/TKO
FW Nazareno Malagerie(0-0) vs. Steven Siler(0-0) - Malegari via SD
HW Kenny Garner(0-1) vs. Jessie Gibbs(0-1) - Garner via Rd 1 KO/TKO
BattleDome Championship
LHW Title Fight - (C)Robert Drysdale(3-0) vs Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(1-0) Soszynski via Rd 1 KO/TKO
WW Title Fight - (C)Josh "The Dentist" Neer(2-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-0) - Neer via Rd 3 sub
HW Title Fight - (C)Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(2-0) vs Stipe Miocic(1-0) - Miocic via Rd 2 KO/TKO
LW - Edson Barboza(0-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(0-1) - Barboza via UD
WW -Erick "Indio" Silva(1-0) vs Paul "Relentless" Taylor(3-1) - Silva via SD
LHW - Fabio Maldonado(1-1) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(1-2) - Maldonado via UD
MW - Cung Le(1-0) vs Lucio "Spartan" Linhares(1-1) - Le via Rd 2 KO/TKO
MW - Tomasz "Gorilla" Drwal(2-1) vs Brett Cooper(1-3) - Drwal via Rd 2 KO/TKO
WW - Ryan "The Real Deal" Ford(0-1) vs Jorge "Lil Monster" Lopez(0-1) - Lopez via UD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(0-0) vs Naoyuki Kotani(0-0) - Camoes via SD
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt vs Seth "The Silverback" Petruzelli - Hunt via Rd 1 KO/TKO
Co-Main Event: SFE Middleweight Championship, Middleweight Quarter-Final 4: Patrick "The Predator" Cote vs Court "The Crusher" McGee - McGee via UD
Lightweight Number 1 Contender: Roger "El Matador" Huerta vs Marcus "The Irish Hand Grenade" Davis - Huerta via UD
Vacant SFE Featherweight Championship: Leonard "Badboy" Garcia vs Jason "Shotgun" Young - Garcia via UD
Middleweight Quarter Final 3: Mario Miranda vs David Branch - Miranda via UD
Middleweight Quarter-Final 2: Jeremy "Gumby" Horn vs Constantinos Philippou - Horn via UD
Middleweight Quarter-Final 1: Marvin "The Beastman" Eastman vs Tom "Kong" Watson - Watson via Rd 1 KO/TKO
Heavyweight Number 1 Contender fight: Rob "The Bear" Broughton vs Neil "Old Skool" Wain - Broughton via Rd 1 KO/TKO
Curtain Jerker: Middleweight Grand Prix Alternate Bout: Kazuhiro "Kaz" Nakamura vs James Head - Head via UD
[TUFFA V: Yin Meets Yang]
*LHW: (c) Eliot "The Fire" Marshall (2-0) vs. Chuck "The Iceman" Liddell (1-0) [LHW Championship Bout] - Liddell via Rd 2 KO/TKO
*LW: (c) Charles "do Bronx" Oliveira (3-0) vs. KJ Noons (1-0) [LW Championship Bout] - Oliveira via Rd 2 sub
*MW: Gerald "Hurricane" Harris (2-0) vs. C.B. "The Doberman" Dolloway (1-0) - [for Vacant MW Championship] - Dolloway via UD
*WW: Ben "Killa B" Saunders (2-0) vs. Dennis "Superman" Hallman (1-0) [for Vacant WW Championship] - Hallman via UD
FW: Josh "The Fluke" Grispi (1-0) vs. Cub Swanson (1-0) - Grispi via SD
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (1-0) vs. John "Doomsday" Howard (2-1) - Saffiedine via SD
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (1-0) vs. Igor "The Duke" Pokrajac (1-2) - Magalhaes via Rd 2 sub
MW: Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (0-1) vs. Paulo "Ely" Filho (1-2) - Akiyama via UD
LW: Duane "Bang" Ludwig (0-1) vs. Justin Buchholz (0-2) - Ludwig via UD
LW: Tiequan "The Mongolian Wolf" Zhang (1-2) vs. Jeff "The Big Frog" Curran (1-2) - Zhang via UD
The $hushbugs
(C) James Te Huna (3-0) vs Jason Brilz - Brilz via UD
Jason MacDonald (1-0) vs John Salter (1-0) - Salter via SD
Cole Miller (1-0) vs Bobby Green (1-0) - Miller via Rd 2 sub
(C) Georgi Karakhanyan (2-0) vs Roli Delgado (1-0) - Karakhanyan via SD
Luiz Alberto Noguiera (2-0) vs Rueben Duran (1-0) - Duran via UD
Budgellism
10/25/11 8:00:31PM
New name gsp?
hashyandy4
10/25/11 9:30:28PM


Rabi's Fighting Championship 5
WW Carlos Eduardo Rocha (C) v Marius Zaromskis - Rocha rd1 sub
LHW Jason Lambert 2-1 (C) v Luiz Cane - Cane rd1 tko
LW Jonathan Brookins (C) v Mark Bocek - Bocek UD
MW Ikuhisa Minowa (C) v Jared Hamman - Hamann rd1 tko
WW Rich Attonito v Josh Burkman - Attonito UD
FW Diego Brandao v Pablo Garza - Garza rd2 tko
BW Masato Sannai v Chris Cariaso - Cariaso rd3 sub
Big Time MMA Presents: Time to Throw Down
HW (c) Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-0 BTM) vs. Pat “HD” Barry (1-0 BTM) - Barry rd1 tko
LHW (c) Steve “The Boss” Bosse (2-0 BTM) vs. Stephan “The American Psycho” Bonnar (1-0 BTM) - Bonnar rd2 tko
FW Matt Grice (1-0 BTM) vs. Ronnie Mann (1-0 BTM) - Mann UD
WW Scott “Hands of Steel” Smith (2-1 BTM) vs. Dan “The Handler” Hornbuckle (1-0 BTM) - Hornbuckle SD
LW Joe “J-Lau” Lauzon (1-0 BTM) vs. Billy Evangelista (1-1 BTM) - Lauzon rd1 sub
MW Kazuo “Hitman” Misaki (0-0 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-1 BTM) - Misaki UD
HW Stefan “Skyscraper” Struve (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-0 BTM) - Struve rd3 sub
WW Rick Hawn (0-0 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (1-1 BTM) - Hawn UD
BW Marcos “Louro” Galvao (0-0 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-0 BTM) - Galvao UD
LHW Richard “Rare Breed” Hale (0-0 BTM) vs. Razak “Razor” Al Hassen (0-1 BTM) - Hale rd2 tko
Z-Fighters United 5 (ZFU 5)
1. LW Title- (c) Junior Assuncao (2-0 ZFU) vs Ross Pearson (1-0 ZFU) - Pearson rd2 tko
2. LHW Title- (c) Doug Sparks (2-0 ZFU) vs Ovince St. Perux (1-0 ZFU) - St. Perux rd1 tko
3. HW Title- Guram Gugenishvill (1-0 ZFU) vs Aaron Rosa (1-0 ZFU) Gugenishvill rd2 sub
4. LW- Ronys Torres (0-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-1 ZFU) - Torres rd2 sub
5. HW- Mike Hayes (0-1 ZFU) vs Chris Barnett (0-0 ZFU) - Hayes UD
6. FW- Genair da Silva (0-1 ZFU) vs Fabio Mello (0-2 ZFU) - da Silva rd3 tko
7. LHW- Roy Broughton (1-2 ZFU) vs Matt Masterson (0-2 ZFU) - Broughton UD
8. BW- Bryan Goldsby (0-0 ZFU) vs Jose Vega (0-1 ZFU) - Goldsby UD
B.I.T.C.H. V: The Five Crowns
HW (C) Maxim Grishin (4-0) vs Travis Wiuff (1-0) - Wiuff UD
MW (C) Bruno "BC" Carvalho (2-0) vs Drew McFedries (1-0) - McFedries rd2 tko
FW (C) Bryan Caraway (3-0) vs Eddie Yagin (1-0) - Yagin SD
LW Akihiro Gono (1-0) vs Kamal Shalorous (1-0) - Shalorous rd3 tko
BW Dustin Pague (2-0) vs Akitoshi Tamura (1-0) - Pague UD
LHW- Zak Cummings (2-1) vs Francis Carmont (1-0) - Cymmings rd1 tko
LW- Carlo Prater (0-1) vs Masayuke Okude (0-2) - Prater rd1 sub
WW- Keita Nakamura (0-0) vs Rashid Magomedov (1-2) - Nakamura rd3 tko
HW- Eric Prindle (0-1) vs Levan Razmadze (1-1) - Razmadze SD
LHW Jae Young Kim (0-2) vs Jan Blachowicz (0-0 - Blachowicz UD
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 5- NIGHT OF CHAMPIONS
HW Marcio Cruz(C) vs Alexander Emelianenko - Emeilanenko rd1 tko
LW Paul Kelly vs Lyle Beerbohm - Kelly rd3 tko
LHW Antwain Britt vs Nick Catone - Catone UD
MW Vitor Vianna(C) vs Denis Kang - Vianna rd3 tko
WW- John Alessio vs Frank Trigg - Alessio rd3 sub
WW- Marcus Aurelio vs T.J. Grant - Grant UD
FW- LC Davis vs Alexander Crispim - Crispim SD
HW- Abe Wagner vs Dave Huckaba - Wagner rd2 tko
LHW- David Heath vs Hector Ramirez - Heath rd2 sub
BW- Chico Camus vs Johnny Eduardo - Camus UD
UFA 5: KYLE vs. STRINGER
LHW Mike Kyle(1-0) vs. Hans Stringer(2-0) - Kyle rd1 tko
LW (c)Rene Nazare(2-0) vs. Lloyd Woodard(1-0) - Woodard UD
LW Drew Fickett(1-0) vs. Donald Sanchez(2-1) - Fickett rd3 tko
WW Alexander Sarnavskiy(1-0) vs. Tyler Stinson(1-0) - Sarnavskiy SD
LHW Roger Hollett(1-0) vs. Hiroshi Izumi(0-0) - Izumi rd3 sub
BW Ed West(0-0) vs. Frank Baca(0-1) - West UD
WW Quinn Mulhern(1-1) vs. Steve Carl(0-1) - Carl UD
MW Nick Rossborough(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-1) - Rossbrough UD
FW Nazareno Malagerie(0-0) vs. Steven Siler(0-0) - Malagerie rd1 sub
HW Kenny Garner(0-1) vs. Jessie Gibbs(0-1) - Gibbs UD
BattleDome Championship
LHW Title Fight - (C)Robert Drysdale(3-0) vs Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(1-0) - Sosynzki rd2 tko
WW Title Fight - (C)Josh "The Dentist" Neer(2-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-0) - Santos rd2 tko
HW Title Fight - (C)Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(2-0) vs Stipe Miocic(1-0) - Miocic UD
LW - Edson Barboza(0-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(0-1) - Barboza rd3 tko
WW -Erick "Indio" Silva(1-0) vs Paul "Relentless" Taylor(3-1) - Taylor UD
LHW - Fabio Maldonado(1-1) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(1-2) - Larkin rd2 tko
MW - Cung Le(1-0) vs Lucio "Spartan" Linhares(1-1) - Le rd1 tko
MW - Tomasz "Gorilla" Drwal(2-1) vs Brett Cooper(1-3) - Drwal UD
WW - Ryan "The Real Deal" Ford(0-1) vs Jorge "Lil Monster" Lopez(0-1) - Lopez SD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(0-0) vs Naoyuki Kotani(0-0) - Cameos UD
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt vs Seth "The Silverback" Petruzelli - Hunt rd1 tko
Co-Main Event: SFE Middleweight Championship, Middleweight Quarter-Final 4: Patrick "The Predator" Cote vs Court "The Crusher" McGee - McGee UD
Lightweight Number 1 Contender: Roger "El Matador" Huerta vs Marcus "The Irish Hand Grenade" Davis - Huerta rd3 tko Vacant SFE Featherweight Championship: Leonard "Badboy" Garcia vs Jason "Shotgun" Young - Garcia SD
Middleweight Quarter Final 3: Mario Miranda vs David Branch - Miranda UD
Middleweight Quarter-Final 2: Jeremy "Gumby" Horn vs Constantinos Philippou - Horn rd3 sub
Middleweight Quarter-Final 1: Marvin "The Beastman" Eastman vs Tom "Kong" Watson - Watson UD
Heavyweight Number 1 Contender fight: Rob "The Bear" Broughton vs Neil "Old Skool" Wain - Broughton rd1tko
Curtain Jerker: Middleweight Grand Prix Alternate Bout: Kazuhiro "Kaz" Nakamura vs James Head - Nakamura rd3 sub
[TUFFA V: Yin Meets Yang]
*LHW: (c) Eliot "The Fire" Marshall (2-0) vs. Chuck "The Iceman" Liddell (1-0) [LHW Championship Bout] - Liddell rd1 tko
*LW: (c) Charles "do Bronx" Oliveira (3-0) vs. KJ Noons (1-0) [LW Championship Bout] - Oliviera rd5 sub
*MW: Gerald "Hurricane" Harris (2-0) vs. C.B. "The Doberman" Dolloway (1-0) - [for Vacant MW Championship] - Dolloway UD
*WW: Ben "Killa B" Saunders (2-0) vs. Dennis "Superman" Hallman (1-0) [for Vacant WW Championship] - Saunders rd1 tko
FW: Josh "The Fluke" Grispi (1-0) vs. Cub Swanson (1-0) - Grispi rd3 sub
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (1-0) vs. John "Doomsday" Howard (2-1) - Howard rd2 tko
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (1-0) vs. Igor "The Duke" Pokrajac (1-2) - Pokrajac rd2 tko
MW: Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (0-1) vs. Paulo "Ely" Filho (1-2) - Akiyama rd1 tko
LW: Duane "Bang" Ludwig (0-1) vs. Justin Buchholz (0-2) - Ludwig rd1 tko
LW: Tiequan "The Mongolian Wolf" Zhang (1-2) vs. Jeff "The Big Frog" Curran (1-2) - Curran SD
The $hushbugs
(C) James Te Huna (3-0) vs Jason Brilz - Brilz UD
Jason MacDonald (1-0) vs John Salter (1-0) - MacDonald rd3 sub
Cole Miller (1-0) vs Bobby Green (1-0) - Miller rd1 sub
(C) Georgi Karakhanyan (2-0) vs Roli Delgado (1-0) - Delgado UD
Luiz Alberto Noguiera (2-0) vs Rueben Duran (1-0) - Noguiera SD
armbar66j7
10/26/11 2:55:13AM
Rabi's Fighting Championship 5
WW Carlos Eduardo Rocha (C) v Marius Zaromskis-rocha UD
LHW Jason Lambert 2-1 (C) v Luiz Cane -cane rd 1 ko
LW Jonathan Brookins (C) v Mark Bocek-bocek rd 4 sub
MW Ikuhisa Minowa (C) v Jared Hamman-minowa rd 2 sub
WW Rich Attonito v Josh Burkman-attonito UD
FW Diego Brandao v Pablo Garza-brandao rd 3 ko/tko
BW Masato Sannai v Chris Cariaso-cariaso SD
Big Time MMA Presents: Time to Throw Down
HW (c) Gilbert “The Hurricane” Yvel (2-0 BTM) vs. Pat “HD” Barry (1-0 BTM)-barry rd 1 ko/tko
LHW (c) Steve “The Boss” Bosse (2-0 BTM) vs. Stephan “The American Psycho” Bonnar (1-0 BTM)-bonnar rd 2 sub
FW Matt Grice (1-0 BTM) vs. Ronnie Mann (1-0 BTM)-mann rd 2 sub
WW Scott “Hands of Steel” Smith (2-1 BTM) vs. Dan “The Handler” Hornbuckle (1-0 BTM)-hornbuckle UD
LW Joe “J-Lau” Lauzon (1-0 BTM) vs. Billy Evangelista (1-1 BTM)-lauzon UD
MW Kazuo “Hitman” Misaki (0-0 BTM) vs. Matt “The Law” Lindland (0-1 BTM)-misaki rd 3 sub
HW Stefan “Skyscraper” Struve (0-0 BTM) vs. Tyler “The Beast” East (0-0 BTM)-struve rd 1 sub
WW Rick Hawn (0-0 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (1-1 BTM) -hawn UD
BW Marcos “Louro” Galvao (0-0 BTM) vs. Johnny “Brutal” Bedford (0-0 BTM)-galvao rd 2 ko/tko
LHW Richard “Rare Breed” Hale (0-0 BTM) vs. Razak “Razor” Al Hassen (0-1 BTM)-hale rd 2 ko/tko
Z-Fighters United 5 (ZFU 5)
1. LW Title- (c) Junior Assuncao (2-0 ZFU) vs Ross Pearson (1-0 ZFU)-pearson rd 1 sub
2. LHW Title- (c) Doug Sparks (2-0 ZFU) vs Ovince St. Perux (1-0 ZFU)-sparks SD
3. HW Title- Guram Gugenishvill (1-0 ZFU) vs Aaron Rosa (1-0 ZFU)-gugenishvilli rd 4 ko/tko
4. LW- Ronys Torres (0-1 ZFU) vs Neilson Gomes (1-1 ZFU)-torres SD
5. HW- Mike Hayes (0-1 ZFU) vs Chris Barnett (0-0 ZFU)-hayes rd 1 ko/tko
6. FW- Genair da Silva (0-1 ZFU) vs Fabio Mello (0-2 ZFU)-da silva UD
7. LHW- Roy Broughton (1-2 ZFU) vs Matt Masterson (0-2 ZFU)-broughton UD
8. BW- Bryan Goldsby (0-0 ZFU) vs Jose Vega (0-1 ZFU)-vega rd 1 sub
B.I.T.C.H. V: The Five Crowns
HW (C) Maxim Grishin (4-0) vs Travis Wiuff (1-0)-wiuff SD
MW (C) Bruno "BC" Carvalho (2-0) vs Drew McFedries (1-0)-mcfedries rd 3 ko/tko
FW (C) Bryan Caraway (3-0) vs Eddie Yagin (1-0)-caraway UD
LW Akihiro Gono (1-0) vs Kamal Shalorous (1-0)-shalorus rd 2 ko/tko
BW Dustin Pague (2-0) vs Akitoshi Tamura (1-0)-tamura rd 1 sub
LHW- Zak Cummings (2-1) vs Francis Carmont (1-0)-carmont rd 2 sub
LW- Carlo Prater (0-1) vs Masayuke Okude (0-2)-prater UD
WW- Keita Nakamura (0-0) vs Rashid Magomedov (1-2)-nakamura rd 2 ko/tko
HW- Eric Prindle (0-1) vs Levan Razmadze (1-1)-prindle UD
LHW Jae Young Kim (0-2) vs Jan Blachowicz (0-0)-blachowicz UD
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 5- NIGHT OF CHAMPIONS
HW Marcio Cruz(C) vs Alexander Emelianenko-emelianenko rd 2 ko/tko
LW Paul Kelly vs Lyle Beerbohm-beerbohm SD
LHW Antwain Britt vs Nick Catone-catone rd 3 ko/tko
MW Vitor Vianna(C) vs Denis Kang-vianna rd 2 ko/tko
WW- John Alessio vs Frank Trigg-alessio UD
WW- Marcus Aurelio vs T.J. Grant-grant UD
FW- LC Davis vs Alexander Crispim-davis UD
HW- Abe Wagner vs Dave Huckaba-wagner rd 3 sub
LHW- David Heath vs Hector Ramirez-ramirez SD
BW- Chico Camus vs Johnny Eduardo-eduardo UD
UFA 5: KYLE vs. STRINGER
LHW Mike Kyle(1-0) vs. Hans Stringer(2-0)-stringer rd 3 sub-(no one knows anything about this guy, so they pick kyle, thats fine, but IMO stringer would detsroy him
LW (c)Rene Nazare(2-0) vs. Lloyd Woodard(1-0)-nazare SD
LW Drew Fickett(1-0) vs. Donald Sanchez(2-1)-fickett rd 2 sub
WW Alexander Sarnavskiy(1-0) vs. Tyler Stinson(1-0)-stinson rd 3 ko/tko
LHW Roger Hollett(1-0) vs. Hiroshi Izumi(0-0)-izumi UD
BW Ed West(0-0) vs. Frank Baca(0-1)-west rd 2 sub
WW Quinn Mulhern(1-1) vs. Steve Carl(0-1)-carl UD-(i saw that someone has mulhern winning by ko? hahaha)
MW Nick Rossborough(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-1)-rossborough UD
FW Nazareno Malagerie(0-0) vs. Steven Siler(0-0)-malagerie rd 2 sub
HW Kenny Garner(0-1) vs. Jessie Gibbs(0-1)-garner UD
BattleDome Championship
LHW Title Fight - (C)Robert Drysdale(3-0) vs Krzysztof "The Polish Experiment" Soszynski(1-0)-soszynski SD
WW Title Fight - (C)Josh "The Dentist" Neer(2-0) vs Evangelista "Cyborg" Santos(1-0)-neer rd 3 ko/tko
HW Title Fight - (C)Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(2-0) vs Stipe Miocic(1-0)-miocic rd 1 ko/tko
LW - Edson Barboza(0-0) vs Maximo "The Max Murderer" Blanco(0-1)-barboza UD
WW -Erick "Indio" Silva(1-0) vs Paul "Relentless" Taylor(3-1)-silva UD
LHW - Fabio Maldonado(1-1) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(1-2)-larkin UD
MW - Cung Le(1-0) vs Lucio "Spartan" Linhares(1-1)-le rd 2 ko/tko
MW - Tomasz "Gorilla" Drwal(2-1) vs Brett Cooper(1-3)-drwal UD
WW - Ryan "The Real Deal" Ford(0-1) vs Jorge "Lil Monster" Lopez(0-1)-ford UD
LW - Fabricio "Morango" Camoes(0-0) vs Naoyuki Kotani(0-0)-camoes SD
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:
Undisputed Heavyweight Championship: Mark Hunt vs Seth "The Silverback" Petruzelli-hunt rd 1 ko/tko
Co-Main Event: SFE Middleweight Championship, Middleweight Quarter-Final 4: Patrick "The Predator" Cote vs Court "The Crusher" McGee-mcgee UD
Lightweight Number 1 Contender: Roger "El Matador" Huerta vs Marcus "The Irish Hand Grenade" Davis-huerta rd 2 ko/tko
Vacant SFE Featherweight Championship: Leonard "Badboy" Garcia vs Jason "Shotgun" Young-garcia UD
Middleweight Quarter Final 3: Mario Miranda vs David Branch -branch rd 3 ko/tko
Middleweight Quarter-Final 2: Jeremy "Gumby" Horn vs Constantinos Philippou-horn rd 2 sub
Middleweight Quarter-Final 1: Marvin "The Beastman" Eastman vs Tom "Kong" Watson-watson rd 1 ko/tko
Heavyweight Number 1 Contender fight: Rob "The Bear" Broughton vs Neil "Old Skool" Wain-broughton rd 1 sub
Curtain Jerker: Middleweight Grand Prix Alternate Bout: Kazuhiro "Kaz" Nakamura vs James Head-head UD
[TUFFA V: Yin Meets Yang]
*LHW: (c) Eliot "The Fire" Marshall (2-0) vs. Chuck "The Iceman" Liddell (1-0) [LHW Championship Bout]-liddell rd 3 comeback knockout
*LW: (c) Charles "do Bronx" Oliveira (3-0) vs. KJ Noons (1-0) [LW Championship Bout]-noons UD
*MW: Gerald "Hurricane" Harris (2-0) vs. C.B. "The Doberman" Dolloway (1-0) - [for Vacant MW Championship]-harris UD
*WW: Ben "Killa B" Saunders (2-0) vs. Dennis "Superman" Hallman (1-0) [for Vacant WW Championship]-saunders rd 2 sub
FW: Josh "The Fluke" Grispi (1-0) vs. Cub Swanson (1-0)-grispi UD
WW: Tarec "Sponge" Saffiedine (1-0) vs. John "Doomsday" Howard (2-1)-saffedeine UD
LHW: Vinny "Pezao" Magalhaes (1-0) vs. Igor "The Duke" Pokrajac (1-2)-magalhaes rd 1 sub
MW: Yoshihiro "Sexyama" Akiyama (0-1) vs. Paulo "Ely" Filho (1-2)-draw and so no one can bitch about it ill do filho SD but it should be a draw(nominated for most boring fight of 2011 lol)
LW: Duane "Bang" Ludwig (0-1) vs. Justin Buchholz (0-2)-ludwig UD
LW: Tiequan "The Mongolian Wolf" Zhang (1-2) vs. Jeff "The Big Frog" Curran (1-2-curran SD
The $hushbugs
(C) James Te Huna (3-0) vs Jason Brilz -brilz rd 3 ko/tko
Jason MacDonald (1-0) vs John Salter (1-0)-macdonald rd 2 sub
Cole Miller (1-0) vs Bobby Green (1-0)-miller rd 1 sub
(C) Georgi Karakhanyan (2-0) vs Roli Delgado (1-0)-karakhanyan rd 1 ko/tko
Luiz Alberto Noguiera (2-0) vs Rueben Duran (1-0)-nogueira rd 3 sub
armbar66j7
10/26/11 3:07:30AM
im gonna be at the hospitol at 9 tonight guys, so ill try and get near a computor every once in a while, but i should be back to normal by monday
Poor_Franklin
10/26/11 3:10:15AM
no rush armbar! i am a groomsman in a wedding this weekend, so im going to be out most of friday & saturday as well. congrats again!
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Related Topics