The ECP Fantasy Draft Project

MMAPlayground.com » Off Topic » Side Games » The ECP Fantasy Draft Project
« Previous Page | Next Page »
airkerma
10/12/11 3:44:50PM
Undisputed Heavyweight Championship - Heavyweight Final: Mark Hunt vs Jim "Big" York- Hunt 2tko
Middleweight Championship: James Head (c) vs David "The Crow" Loiseau: Loiseau 3 tko
Welterweight Championship: Che Mills vs Amir Sadollah: Sadollah UD
Middleweight: Patrick "The Predator" Cote vs Mario Miranda: Miranda UD
Lightweight: Marcus Davis vs Joesph Duffy: Davis 2 tko
Featherweight: Hamid "Akira" Corassani vs Jason "Shotgun" Young: Young UD
Bantamweight: Illarde Sabrino Belo dos Santos vs Leandro "Brodinho" Issa: dos Santos sub 3
Welterweight: Tommy "Scarface" Depret vs Tim Radcliff: Radcliff UD
Heavyweight: Philip De Fries vs Neil "Old Skool" Wain": DeFries 1ko
WW Title - Carlos Eduardo Rocha v Daniel Roberts: Rocha UD
MW Title - Ikuhisa Minowa v Jason Lambert: Lambert sub 3
HW Title - Ricco Rodriguez v Mike Ciesnolevicz: Rodriquez UD
FW Title - Joe Soto v Diego Brandao: Soto UD
WW Sean Pierson v Josh Burkman: Pieson 2tko
FW Jonathan Brookins v Joni Salovaara: Brookins UD
LW Conor Heun v Gordon Bell: Bell UD
MW Anthony Ruiz v Elvis Mutapcic: Ruiz 3 sub
LW Dominique Robinson v Adam Lynn: Lynn tko 3
LHW Sultan Aliev v Jimi Manuwa: Manuwa 1 tko
B.I.T.C.H. HW Championship of the World: Maxim Grishin (2-0) vs Levan Razmadze (1-0) at 206+: Razmadze tko 4
B.I.T.C.H. MW Championship of the World: Bruno "BC" Carvalho (1-0) vs Zak Cummings (2-0) at 185: Cummings UD
Bryan Caraway (1-0) vs Masayuke Okude (0-1) at 145: Okude UD
Luis "Sapo" Santos (2-0) vs Hernani Perpetuo (0-0) at 170: Santos KO 1
Dustin Pague (1-0) vs Giovanni Moljo (0-1) at 135: Pague UD
Peter Grimes (1-1) vs Nathan Beer (0-0) at 145: Beer UD
Rashid Magomedov (0-1) vs Yuya Shirai (0-1) at 170: Shirai sub 1
Nick Penner (0-1) vs Crisiano Kaminishi (0-1) at 206+
HW championship, Gilbert “The Hurricane” Yvel (1-0 BTM) vs. Christian Morecraft (1-0 BTM): Yvel 1 ko
WW championship, (c) Scott “Hands of Steel” Smith (2-0 BTM) vs. Matt “The Immortal” Brown (1-0 BTM): Brown 4 tko
LHW championship, Tony "Kryptonite" Lopez (1-0 BTM) vs. Steve "The Boss" Bosse (1-0 BTM): Bosse UD
MW Matt “The Law” Lindland (0-0 BTM) vs. Tom “The Filthy Mauler” Lawler (0-0 BTM): Lawler UD
WW DaMarques “Darkness” Johnson (0-2 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (0-0 BTM): Johnson sub 1
BW Norifumi “Kid” Yamamoto (0-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-1 BTM): Yamamoto UD
LW Billy Evangelista (0-0 BTM) vs. Alonzo “Zo Diddy” Martinez (0-0 BTM): Evangelista UD
HW Paul “The Headhunter” Buentello (0-1 BTM) vs. Scott Barrett (0-0 BTM): Buentello 2 tko
FW Matt Grice (0-0 BTM) vs. Masanori Kanehara (0-0 BTM): Grice UD
HW Title Fight - Robert Drysdale(2-0) vs Fabio Maldonado(1-0): Drysdale 1 ko
WW Title Fight - Paul "Relentless" Taylor(2-0) vs Josh "The Dentist" Neer(1-0): Neer 3 tko
BW TItle Fight - Damacio "The Angel of Death" Page(2-0) vs Eduardo "Dudu" Dantas(1-0): Dantas UD
HW Title Fight - Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(1-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(1-0): Sanchez 3 tko
LHW - Tomasz "Gorilla" Drwal(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-1): Drawl tko 3
WW - Brett Cooper(1-1) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-2): Cooper UD
MW - Lucio "Spartan" Linhares(0-1) vs Josh "The Beast" Bryant(0-1): Linhares ko 1
BW - Charlie Valencia(0-1) vs Travis "T-Train" Marx(0-2): Valencia UD
LHW TITLE FIGHT - James Te Huna (2-0) vs Yoshiyuki Nakanishi (1-0): Big Tuna tko 2
FW TITLE FIGHT - Georgi Karakhanyan (1-0) vs Mitch Gagnon (1-0): Gagnon UD
(HW) Michal Kita (1-1) vs Bobby Brents (0-1): Kita 2 ko
(LW) Jose Figueroa (1-0) vs Bobby Green (0-0): Figueroa sub 3
(HW) Devin Cole (1-0) vs Beau Tribolet (1-1): Cole tko 3
Luis Noguiera (1-0) vs Tomoya Myashita (0-0) (BW): Noguiera 3 sub
Takeshi Yamazaki (0-1) vs Gustavo Falciroli (0-1) FW: Yamazaki UD
Danny Babcock (0-1) vs Ricky Shivers (0-1) LHW: Babcock tko 3
UFA Welterweight Championship Bout - Eduardo Pamplona(1-0) vs. Jordan Smith(1-0): Smith UD
LHW - Marcus Vanttinen(0-0) vs. Hans Stringer(1-0): Vanttinen 3 ko
MW - Falaniko Vitale(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-0): Zayats UD
UFA Bantamweight Championship - Russell Doane(1-0) vs. Cody Gibson(1-0): Gibson sub 3
UFA Lightweight Championship Bout - Eric Marriott(1-0) vs. Rene Nazare(1-0): Nazare UD
WW - Quinn Mulhern(0-1) vs. Myeon Ho Bae(0-0): Bae UD
LW - Jonatas Novaes(0-0) vs. Milton Vieira(0-1): Vieira tko 3
MW - Nick Rossborough(0-0) vs. Herbert Goodman(0-1): Goodman sub 3
FW - Martin Svensson(0-1) vs. Donald Sanchez(0-1): Sanchez UD
MW Title- Kyle Noke (1-0 ZFU) vs Bruno Santos (1-0 ZFU): Noke ko 3
LW Title- Junior Assuncao (1-0 ZFU) vs Tim Means (1-0 ZFU): Assuncao sub 2
LHW Title- Roy Broughton (1-0 ZFU) vs Doug Sparks (1-0 ZFU): Sparks tko 3
FW- Brandon Bender (2-0 ZFU) vs Rick Glenn (0-0 ZFU): Bender UD
FW- Fabio Mello (0-1 ZFU) vs Nick Agallar (0-1 ZFU): Agallar tko 2
BW- Keisuke Fujiwara (1-0 ZFU) vs Kevin Belingon (0-0 ZFU)Fujiwara UD
BW- Tomohiko Hori (0-1 ZFU) vs David Harris (0-0 ZFU): Harris tko 3
WW CHAMPIONSHIP - Lyman Good vs Wendell Oliviera: Lyman UD
HW CHAMPIONSHIP - Marcio Cruz vs Dave Huckaba: Cruz ko 2
FW CHAMPIONSHIP - Saul Almeida vs Shigeki Osawa: Almeida sub 4
WW- Forrest Petz vs Andrew Nakahara: Petz UD
LHW- Jonas Billstein vs Hector Ramirez: Ramirez 2 tko
LW- John Cholish vs Koji Oishi: Cholish UD
HW- Joe McCall vs Esteves Jones: Jones ko 1
MW- Robert McDaniel vs Jared Hess: Hess tko 2
BW- Shane Howell vs Yusaku Nakamura: Howell UD
FW- Alexander Crispim vs Wataru Miki: Miki Sub 3
HW: Todd Duffee (1-0) vs. Paulo "Ely" Filho (1-0) [HW Championship Bout]: Duffee ko 1
LW: Charles "do Bronx" Oliveira (2-0) vs. Chris "The Polish Hammer" Horodecki (1-0) [LW Championship Bout]: Oliveira sub 3
LHW: Goran Reljic (2-0) vs. Eliot "The Fire" Marshall (1-0) [LHW Championship Bout]: Marshall tko 3
FW: Nam Phan (2-0) vs. Jeff "The Big Frog" Curran (1-0) [FW Championship Bout]: Phan UD
WW: Ben "Killa B" Saunders (1-0) vs. Hayato "Mach" Sakurai (1-1): Saunders tko 3
WW: John "Doomsday" Howard (1-0) vs. Tom "The Farm Boy" Speer (0-2): Howard tko 2
MW: Gerald "Hurricane" Harris (0-0) vs. Chris Camozzi (0-2): Harris KO 1
LW: Tiequan "The Mongolian Wolf" Zhang (0-1) vs. Mackens "Mack da Menace" Semerzier (0-1): Zhang sub 2
LHW: Bobby Southworth (0-1) vs. Igor "The Duke" Pokrajac (0-1): Pokrajac tko 2
LW: Thiago Tavares (0-1) vs. Justin Buchholz (0-1) : tavares sub 2
emfleek
10/12/11 3:49:20PM
Holy crap. Did we seriously just get all of the voting done in less than 8 hours?!?
jjeans
10/12/11 4:01:56PM

Posted by emfleek

Holy crap. Did we seriously just get all of the voting done in less than 8 hours?!?



If we did! WOW!

I guess everybodies hooked on the game now!
Rabi
10/12/11 4:14:06PM
Yes we did, I bet to pull my finger out a sort the winners out, thanks to everyone for a very quick responce.
Rabi
10/12/11 4:22:34PM
When you see your card posted feel free to nominate your FOTN, SOTN and KOTN on the thread.
prophecy033
10/12/11 4:28:59PM

Posted by Rabi

When you see your card posted feel free to nominate your FOTN, SOTN and KOTN on the thread.

will do captain
prophecy033
10/12/11 4:31:43PM

Posted by emfleek

Holy crap. Did we seriously just get all of the voting done in less than 8 hours?!?

it would have taken longer had I not taken a longer lunch to get it done faster for you guys. I didn't wanna hold it up
Rabi
10/12/11 4:51:56PM
Sprawl and Brawl Entertainment Presents:
Showdown Fighting Events 23: RAGE - Coming Live from Melbourne, Australia

Main Card Only on PPV

Main Event: Undisputed Heavyweight Championship - Heavyweight Final: Mark Hunt vs Jim "Big" York - Hunt rd1 tko
Co-Main Event: Middleweight Championship: James Head (c) vs David "The Crow" Loiseau - Head UD
Welterweight Championship: Che Mills vs Amir Sadollah - Sadollah UD
Middleweight: Patrick "The Predator" Cote vs Mario Miranda - Cote rd1 tko
Lightweight: Marcus Davis vs Joesph Duffy - Davis UD

Prelims Only on MMA Playground Live Stream

Featherweight: Hamid "Akira" Corassani vs Jason "Shotgun" Young - Young UD
Bantamweight: Illarde Sabrino Belo dos Santos vs Leandro "Brodinho" Issa - Issa rd2 sub
Welterweight: Tommy "Scarface" Depret vs Tim Radcliff - Radcliffe UD
Curtain Jerker - Heavyweight: Philip De Fries vs Neil "Old Skool" Wain" - De Fries rd1 tko
jjeans
10/12/11 4:57:08PM
KOTN Mark Hunt over Jim York
SOTN Leandro "Brodinho" Issa over Illarde Sabrino Belo dos Santos
FOTN Amir Sadollah vs Che Mills
Rabi
10/12/11 5:22:36PM
Rabi's Fighting Championship 3

Championship Chaos

WW Title - Carlos Eduardo Rocha v Daniel Roberts - Rocha rd1 sub
MW Title - Ikuhisa Minowa v Jason Lambert - Minowa rd1 sub
HW Title - Ricco Rodriguez v Mike Ciesnolevicz - Rodriguez UD
FW Title - Joe Soto v Diego Brandao - Soto UD
WW Sean Pierson v Josh Burkman - Burkman rd2 tko

FW Jonathan Brookins v Joni Salovaara - Brookins rd1 sub
LW Conor Heun v Gordon Bell - Heun UD
MW Anthony Ruiz v Elvis Mutapcic - Ruiz rd2 tko
LW Dominique Robinson v Adam Lynn - Robinson UD
LHW Sultan Aliev v Jimi Manuwa - Aliev UD
Rabi
10/12/11 5:24:15PM
KOTN Burkman over Pierson - rd2 tko
SOTN Minowa over Lambert - rd1 sub
FOTN FW Title - Joe Soto v Diego Brandao - Soto UD
Rabi
10/12/11 5:52:11PM
B.I.T.C.H. 3: The Reckoning

Main Event: (for the B.I.T.C.H. HW Championship of the World)
Maxim Grishin (2-0) vs Levan Razmadze (1-0) at 206+ - Gishin rd2 tko

CoMain Event: (for the B.I.T.C.H. MW Championship of the World)
Bruno "BC" Carvalho (1-0) vs Zak Cummings (2-0) at 185 - Carvalho rd3 sub

Main Card
Bryan Caraway (1-0) vs Masayuke Okude (0-1) at 145 - Caraway rd1 sub
Luis "Sapo" Santos (2-0) vs Hernani Perpetuo (0-0) at 170 - Santos rd1 tko
Dustin Pague (1-0) vs Giovanni Moljo (0-1) at 135 - Pague rd1 tko

Prelims:
Peter Grimes (1-1) vs Nathan Beer (0-0) at 145 - Beer rd3 tko
Rashid Magomedov (0-1) vs Yuya Shirai (0-1) at 170 - Magomedov UD
Nick Penner (0-1) vs Crisiano Kaminishi (0-1) at 206+ - Penner UD
Rabi
10/12/11 5:54:57PM
I am knackered now and Im off to bed, I will possibly update some more in the morning if I get chance and I will defo finish tomorrow evening.
Poor_Franklin
10/12/11 5:56:39PM
B.I.T.C.H. 3 Award Nominees

SOTN- Bruno Carvalho over Zak Cummings Rd3 Sub
KOTN- Maxim Grishin over Levan Razmadze Rd 2 TKO
FOTN- Bruno Carvalho over Zak Cummings Rd 3 Sub
Budgellism
10/12/11 6:37:21PM

Posted by prophecy033


Posted by emfleek

Holy crap. Did we seriously just get all of the voting done in less than 8 hours?!?

it would have taken longer had I not taken a longer lunch to get it done faster for you guys. I didn't wanna hold it up



It took me about 4 hours to do this one. I had South Park on in the background and it was hard to ignore
Poor_Franklin
10/12/11 8:47:52PM

Posted by Budgellism

It took me about 4 hours to do this one. I had South Park on in the background and it was hard to ignore



new episode tonight!
armbar66j7
10/12/11 10:00:54PM

Posted by Budgellism


Posted by prophecy033


Posted by emfleek

Holy crap. Did we seriously just get all of the voting done in less than 8 hours?!?

it would have taken longer had I not taken a longer lunch to get it done faster for you guys. I didn't wanna hold it up



It took me about 4 hours to do this one. I had South Park on in the background and it was hard to ignore



i have the same problem with american dad
Rabi
10/13/11 2:14:14AM
Big Time MMA Presents: Birth of a Warrior

Main Event – For the vacant HW championship, Gilbert “The Hurricane” Yvel (1-0 BTM) vs. Christian Morecraft (1-0 BTM) - Yvel rd1 tko

Co-Main Event – For the WW championship, (c) Scott “Hands of Steel” Smith (2-0 BTM) vs. Matt “The Immortal” Brown (1-0 BTM) - Brown rd2 sub

For the vacant LHW championship, Tony "Kryptonite" Lopez (1-0 BTM) vs. Steve "The Boss" Bosse (1-0 BTM) - Bosse UD

MW Matt “The Law” Lindland (0-0 BTM) vs. Tom “The Filthy Mauler” Lawler (0-0 BTM) - Lawler UD

WW DaMarques “Darkness” Johnson (0-2 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (0-0 BTM) - Wisniewski rd1 sub

Preliminary Bouts

BW Norifumi “Kid” Yamamoto (0-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-1 BTM) - Yamamoto UD

LW Billy Evangelista (0-0 BTM) vs. Alonzo “Zo Diddy” Martinez (0-0 BTM) - Evangelista UD

HW Paul “The Headhunter” Buentello (0-1 BTM) vs. Scott Barrett (0-0 BTM) - Buentello rd2 tko

FW Matt Grice (0-0 BTM) vs. Masanori Kanehara (0-0 BTM) - Grice UD
Rabi
10/13/11 2:33:49AM
BattleDome Championship
presents
Novacaine
featuring
Main Event
LHW Title Fight - Robert Drysdale(2-0) vs Fabio Maldonado(1-0) - Drysdale rd1 sub
Co-Main Event
WW Title Fight - Paul "Relentless" Taylor(2-0) vs Josh "The Dentist" Neer(1-0) - Neer SD
Featured Bouts
BW TItle Fight - Damacio "The Angel of Death" Page(2-0) vs Eduardo "Dudu" Dantas(1-0) - Page rd2 tko
HW Title Fight - Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(1-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(1-0) - Sanchez rd2 tko
LHW - Tomasz "Gorilla" Drwal(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-1) - Drwal rd2 tko
Prelims
WW - Brett Cooper(1-1) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-2) - Lozano UD
MW - Lucio "Spartan" Linhares(0-1) vs Josh "The Beast" Bryant(0-1) - Linhares rd1 tko
BW - Charlie Valencia(0-1) vs Travis "T-Train" Marx(0-2) - Valencia UD
Rabi
10/13/11 2:35:37AM
5 down, 5 to go, I will finish the rest after work, will be about 9pm tonight when I get back on, 4pm on here.
Poor_Franklin
10/13/11 2:47:05AM

Posted by Rabi

5 down, 5 to go, I will finish the rest after work, will be about 9pm tonight when I get back on, 4pm on here.



you da man, Rabi!
Budgellism
10/13/11 7:08:12AM

Posted by Rabi

Big Time MMA Presents: Birth of a Warrior

Main Event – For the vacant HW championship, Gilbert “The Hurricane” Yvel (1-0 BTM) vs. Christian Morecraft (1-0 BTM) - Yvel rd1 tko

Co-Main Event – For the WW championship, (c) Scott “Hands of Steel” Smith (2-0 BTM) vs. Matt “The Immortal” Brown (1-0 BTM) - Brown rd2 sub

For the vacant LHW championship, Tony "Kryptonite" Lopez (1-0 BTM) vs. Steve "The Boss" Bosse (1-0 BTM) - Bosse UD

MW Matt “The Law” Lindland (0-0 BTM) vs. Tom “The Filthy Mauler” Lawler (0-0 BTM) - Lawler UD

WW DaMarques “Darkness” Johnson (0-2 BTM) vs. Keith “The Polish Connection” Wisniewski (0-0 BTM) - Wisniewski rd1 sub

Preliminary Bouts

BW Norifumi “Kid” Yamamoto (0-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-1 BTM) - Yamamoto UD

LW Billy Evangelista (0-0 BTM) vs. Alonzo “Zo Diddy” Martinez (0-0 BTM) - Evangelista UD

HW Paul “The Headhunter” Buentello (0-1 BTM) vs. Scott Barrett (0-0 BTM) - Buentello rd2 tko

FW Matt Grice (0-0 BTM) vs. Masanori Kanehara (0-0 BTM) - Grice UD



KOTN - Yvel over Morecraft (1st round (t)ko)
SOTN - Brown over Smith (2nd round submission)
FOTN - Yamamoto vs. Cullum (Yamamoto UD)
Playground_Samurai
10/13/11 2:24:53PM

Posted by Rabi

BattleDome Championship
presents
Novacaine
featuring
Main Event
LHW Title Fight - Robert Drysdale(2-0) vs Fabio Maldonado(1-0) - Drysdale rd1 sub
Co-Main Event
WW Title Fight - Paul "Relentless" Taylor(2-0) vs Josh "The Dentist" Neer(1-0) - Neer SD
Featured Bouts
BW TItle Fight - Damacio "The Angel of Death" Page(2-0) vs Eduardo "Dudu" Dantas(1-0) - Page rd2 tko
HW Title Fight - Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(1-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(1-0) - Sanchez rd2 tko
LHW - Tomasz "Gorilla" Drwal(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-1) - Drwal rd2 tko
Prelims
WW - Brett Cooper(1-1) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-2) - Lozano UD
MW - Lucio "Spartan" Linhares(0-1) vs Josh "The Beast" Bryant(0-1) - Linhares rd1 tko
BW - Charlie Valencia(0-1) vs Travis "T-Train" Marx(0-2) - Valencia UD



KOTN - Drwal over Larkin
SOTN - Drysdale over Maldonado
FOTN - Taylor vs Neer
Budgellism
10/13/11 3:27:46PM

Posted by gspfan


Posted by Rabi

BattleDome Championship
presents
Novacaine
featuring
Main Event
LHW Title Fight - Robert Drysdale(2-0) vs Fabio Maldonado(1-0) - Drysdale rd1 sub
Co-Main Event
WW Title Fight - Paul "Relentless" Taylor(2-0) vs Josh "The Dentist" Neer(1-0) - Neer SD
Featured Bouts
BW TItle Fight - Damacio "The Angel of Death" Page(2-0) vs Eduardo "Dudu" Dantas(1-0) - Page rd2 tko
HW Title Fight - Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(1-0) vs Carmello "The Fury" Marrero(1-0) - Sanchez rd2 tko
LHW - Tomasz "Gorilla" Drwal(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-1) - Drwal rd2 tko
Prelims
WW - Brett Cooper(1-1) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-2) - Lozano UD
MW - Lucio "Spartan" Linhares(0-1) vs Josh "The Beast" Bryant(0-1) - Linhares rd1 tko
BW - Charlie Valencia(0-1) vs Travis "T-Train" Marx(0-2) - Valencia UD



KOTN - Drwal over Larkin
SOTN - Drysdale over Maldonado
FOTN - Taylor vs Neer



Oh shit. gspfan with a strong candidate in every category.
Rabi
10/13/11 4:24:56PM
The $hushbugs present: Where Mavericks Are Made
Main Event: LHW TITLE FIGHT
James Te Huna (2-0) vs Yoshiyuki Nakanishi (1-0) - Te Huna rd1 tko
Co-Main Event FW TITLE FIGHT
Georgi Karakhanyan (1-0) vs Mitch Gagnon (1-0) - Karakhanyan UD
Main Card
(HW) Michal Kita (1-1) vs Bobby Brents (0-1) - Kita rd1 tko
(LW) Jose Figueroa (1-0) vs Bobby Green (0-0) - Green UD
(HW) Devin Cole (1-0) vs Beau Tribolet (1-1) - Cole rd1 tko
Prelims
Luis Noguiera (1-0) vs Tomoya Myashita (0-0) (BW) - Nogueira UD
Takeshi Yamazaki (0-1) vs Gustavo Falciroli (0-1) FW - Yamazaki UD
Danny Babcock (0-1) vs Ricky Shivers (0-1) LHW - Babcock rd2 tko
Rabi
10/13/11 4:47:58PM
Underdog Fighting Alliane Presents.........
UFA 3 : PAMPLONA vs. SMITH for the UFA Welterweight Championship

9.Main Event
UFA Welterweight Championship Bout
Eduardo Pamplona(1-0) vs. Jordan Smith(1-0) - Smith UD

8.Swing Bout
Light-Heavyweight Bout
Marcus Vanttinen(0-0) vs. Hans Stringer(1-0) - Stringer UD

7.CO-Main Event
Middleweight Bout
Falaniko Vitale(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-0) - Vitale rd2 sub

6.Feature Contest
UFA Bantamweight Grand-Prix Finals Bout for the UFA Bantamweight Championship
Russell Doane(1-0) vs. Cody Gibson(1-0) - Gibson UD

5.Opening Contest
UFA Lightweight Championship Bout
Eric Marriott(1-0) vs. Rene Nazare(1-0) - Nazare rd2 tko





PRELIMINARIES

4.Welterweight Bout
Quinn Mulhern(0-1) vs. Myeon Ho Bae(0-0) - Mulhern UD

3.Lightweight Bout
Jonatas Novaes(0-0) vs. Milton Vieira(0-1) - Novaes UD

2.Middleweight Bout
Nick Rossborough(0-0) vs. Herbert Goodman(0-1) - Rossborough rd2 tko

1.Featherweight Bout
Martin Svensson(0-1) vs. Donald Sanchez(0-1) - Sanchez rd3 sub
armbar66j7
10/13/11 5:07:47PM

Posted by Rabi

Underdog Fighting Alliane Presents.........
UFA 3 : PAMPLONA vs. SMITH for the UFA Welterweight Championship

9.Main Event
UFA Welterweight Championship Bout
Eduardo Pamplona(1-0) vs. Jordan Smith(1-0) - Smith UD

8.Swing Bout
Light-Heavyweight Bout
Marcus Vanttinen(0-0) vs. Hans Stringer(1-0) - Stringer UD

7.CO-Main Event
Middleweight Bout
Falaniko Vitale(1-0) vs. Mikhail Zayats(1-0) - Vitale rd2 sub

6.Feature Contest
UFA Bantamweight Grand-Prix Finals Bout for the UFA Bantamweight Championship
Russell Doane(1-0) vs. Cody Gibson(1-0) - Gibson UD

5.Opening Contest
UFA Lightweight Championship Bout
Eric Marriott(1-0) vs. Rene Nazare(1-0) - Nazare rd2 tko





PRELIMINARIES

4.Welterweight Bout
Quinn Mulhern(0-1) vs. Myeon Ho Bae(0-0) - Mulhern UD

3.Lightweight Bout
Jonatas Novaes(0-0) vs. Milton Vieira(0-1) - Novaes UD

2.Middleweight Bout
Nick Rossborough(0-0) vs. Herbert Goodman(0-1) - Rossborough rd2 tko

1.Featherweight Bout
Martin Svensson(0-1) vs. Donald Sanchez(0-1) - Sanchez rd3 sub



KOTN-Nazare
SOTN-Vitale
FOTN-Svensson vs. Sanchez
Rabi
10/13/11 5:17:24PM
Z-Fighters United 3 (ZFU3)

Main Event- MW Title- Kyle Noke (1-0 ZFU) vs Bruno Santos (1-0 ZFU) - Noke UD
Co-Main LW Title- Junior Assuncao (1-0 ZFU) vs Tim Means (1-0 ZFU) - Assuncao rd2 tko
LHW Title- Roy Broughton (1-0 ZFU) vs Doug Sparks (1-0 ZFU) - Sparks rd1 tko
FW- Brandon Bender (2-0 ZFU) vs Rick Glenn (0-0 ZFU) - Bender rd2 sub
FW- Fabio Mello (0-1 ZFU) vs Nick Agallar (0-1 ZFU) - Agallar rd2 tko

Prelims
BW- Keisuke Fujiwara (1-0 ZFU) vs Kevin Belingon (0-0 ZFU) - Fujiwara UD
BW- Tomohiko Hori (0-1 ZFU) vs David Harris (0-0 ZFU) - Harris rd3 tko
Budgellism
10/13/11 5:33:56PM
Hey Rabi, in your signature it says "...were The Draft Project was created when it should be where.
Rabi
10/13/11 5:58:22PM
PROPHECY XTREME FIGHTING presents: PXF 3- BATTLE FOR THE GOLD

MAIN EVENT
WW CHAMPIONSHIP
Lyman Good vs Wendell Oliviera - Good UD

CO-MAIN EVENT
HW CHAMPIONSHIP
Marcio Cruz vs Dave Huckaba - Cruz rd2 sub

MAIN CARD
FW CHAMPIONSHIP
Saul Almeida vs Shigeki Osawa - Almeida UD
WW- Forrest Petz vs Andrew Nakahara - Petz UD
LHW- Jonas Billstein vs Hector Ramirez - Ramirez UD


PRELIMS Brought to you by X-Box 360
HW- Joe McCall vs Esteves Jones - Jones rd1 tko
MW- Robert McDaniel vs Jared Hess - Hess rd1 sub
BW- Shane Howell vs Yusaku Nakamura - Howell UD
FW- Alexander Crispim vs Wataru Miki - Crispim rd3 sub
LW- John Cholish vs Koji Oishi - Oishi UD
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Related Topics