The ECP Fantasy Draft Project

MMAPlayground.com » Off Topic » Side Games » The ECP Fantasy Draft Project
« Previous Page | Next Page »
Rabi
10/5/11 7:22:30AM
All cards are in, I will set up the template tonight after work, if any one gets a chance before then, that will be a big help.
jjeans
10/5/11 7:32:20AM
Will do now!
jjeans
10/5/11 7:39:27AM
Main Event: Middleweight Championship: James Head vs Mario Miranda
Co-Main Event: Amir Sadollah vs Marcus "The Irish Hand Grenade Davis" Davis
Heavyweight Tournament Semi-Final 2: Mark Hunt vs Marvin "The Beastman" Eastman
Heavyweight Semi-Final 1: Jim "Big" York vs Neil "Old Skool" Wain
Lightweight: Paul "Sassangle" Sass vs Reza "Mad Dog" Madadi
Middleweight: David "The Crow" Loiseau vs Alex Makhnonin
Main Event: LHW- Antwain Britt vs David Heath
Co-Main WW- Lyman Good vs Forrest Petz
LW- Paul Kelly vs Toby Imada
BW- Walel Watson vs Joseph Sandoval
HW- Marcio Cruz vs Joe McCall
WW- Wendell Oliveira vs Andrew Nakahara
FW- Saul Almeida vs Alexander Crispim
Main Event – HW Gilbert “The Hurricane” Yvel (0-0 BTM) vs. Paul “The Headhunter” Buentello (0-0 BTM)
Co-main Event – For the WW championship, Scott “Hands of Steel” Smith (1-0 BTM) vs. Anthony “The Recipe” Lapsley (1-0 BTM)
LW Bart Palaszewski (0-0 BTM) vs. Patricky “Pitbull” Freire (0-0 BTM)
WW Matt “The Immortal” Brown (0-0 BTM) vs. DaMarques “Darkness” Johnson (0-1 BTM)
BW Adrian “The Bully” Wooley (1-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-0 BTM)
LHW Steve “The Boss” Bosse (0-0 BTM) vs. Jorge Oliveira (0-0 BTM)
BW Ricky Wallace (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-1 BTM)
WW: John “Doomsday” Howard (0-0) vs. Hayato “Mach” Sakurai (1-0)
LW: Charles “do Bronx” Oliveira (1-0) vs. Thiago Tavares (0-0)
FW: Nam Phan (1-0) vs. Tiequan “The Mongolian Wolf” Zhang (0-0)
LHW: Goran Reljic (1-0) vs. Igor “The Duke” Pokrajac (0-0)
HW: Lavar “Big” Johnson (1-0) vs. Todd Duffee (0-0)
LHW: Eliot “The Fire” Marshall (0-0) vs. Bobby Southworth (0-0)
WW: Ben “Killa B” Saunders (0-0) vs. Tom “The Farm Boy” Speer (0-1)
MW: Paulo “Ely” Filho (0-0) vs. Chris Camozzi (0-1)
LW: Justin Buchholz (0-0) vs. Chris “The Polish Hammer” Horodecki (0-0)
FW: Jeff “The Big Frog” Curran (0-0) vs. Mackens “Mack da Menace” Semerzier (0-0)
Main Event - middleweight bout - Falaniko vitale(0-0) vs. sam alvey(0-0)
CO main event - welterweight bout-winner faces pamplona at ufa 3 for WW title - jordan smith(0-0) vs. steve carl(0-0)
heavyweight(swing bout) - tony johnson jr.(0-0) vs. kenny garner(0-0)
featherweight bout - jared downing(0-0) vs. donald sanchez(0-0)
lightweight(opening bout)-winner faces marriott at ufa 3 for LW title - rene nazare(0-0) vs. daniel weichel(0-0)
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - frank baca(0-0) vs. russel doane(0-0)
middleweight bout - mikhail zayats(0-0) vs. herbert goodman(0-0)
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - cody gibson(0-0) vs. shoko sato(0-0)
Main Event: LHW - James Te Huna (1-0) vs. Rickey Shivers (0-0)
FW - Takeshi Yamazaki (0-0) vs Mitch Gagnon (0-0)
HW - Michal Kita (1-0) vs Devin Cole (0-0)
FW - Gustavo Falciroli (0-0) vs Georgi Karakhanyan (0-0)
HW - Beau Tribolet (0-1) vs Bobby Brents (0-0)
BW - Sean Santella (0-0) vs Luis Alberto Noguiera (0-0)
LHW - Yoshiyuki Nakanishi (0-0) vs Danny Babcock (0-0)
Main Event: "The 360,000 Man" Jae Young Kim (0-0) vs Zak Cummings (1-0) at 205
Co Main Event: Magomed Malikov (0-0) vs Maxim Grishin (1-0) at 206+
Bryan "Kid Lightning" Caraway (0-0) vs Peter Grimes (1-0) at 145
Yuya Shirai (0-0) vs Luis "Sapo" Santos (1-0) at 170
Dustin Pague (0-0) vs Honggang Yao (1-0) at 135
Levan Razmadze (0-0) vs Nick Penner (0-0) at 206+
Bruno "BC" Carvalho (0-0) vs Eddie "Crazy Face" Arizmendi (0-1)
LW Title Jonathan Brookins 1-0 W v Conor Heun 1-0 W
LHW Title Jason Lambert 1-0 v Sultan Aliev 1-0 W
WW Carlos Eduardo Rocha v Josh Burkman
WW Sean Pierson 1-0 W v Daniel Roberts
MW Ikuhisa Minowa v Anthony Ruiz 0-1
HW Ricco Rodriguez v Kelvin Fitial
FW Joe Soto v Joni Salovaara
FW Diego Brandao v Tomonari Kanomata
LHW Mike Ciesnolevicz v Daniel Tabera
LW Dominique Robinson v Magno Almeida
Main Event- (MW) Kyle Noke (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-0 ZFU)
Co Main- (LW) Junior Assuncao (0-0 ZFU) vs Neilson Gomes (1-0 ZFU)
(FW) Brandon Bender (1-0 ZFU) vs Nick Agallar (0-0 ZFU)
(LHW) Ethan Garrison (1-0 ZFU) vs Roy Broughton (0-0 ZFU)
(LW) Tim Means (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (0-1 ZFU)
(MW) Bruno Santos (0-0 ZFU) vs Rikuhei Fujii (0-1 ZFU)
(LHW) Doug Sparks (0-0 ZFU) vs Matt Masterson (0-1 ZFU)
(WW) Takenori Soto (0-0 ZFU) vs Taisuke Okuno (0-0 ZFU)
Main Event - Lightweight - Lyle Beerbohm vs. Bobby Voelker
Co-Main Event - Featherweight - Jim Hettes vs. Clint Godfrey
Heavyweight - Eric Prindle vs. Yoshihiro Nakao
Light Heavyweight - Martin Desilets vs Derek Mehman
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Jason Sampson
Lightweight - Eric Wisely vs Francisco Drinaldo
Main Event LHW: Robert Drysdale(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-0)
Co-Main Event LHW: Fabio Maldonado(0-0) vs Ricardo Romero(0-1)
WW: Paul "Relentless" Taylor(1-0) vs Brett Cooper(1-0)
MW: Tomasz "Gorilla" Drwal vs Lucio "Spartan" Linhares
WW: Josh "The Dentist" Neer(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-1)
BW: Damacio "The Angel of Death" Page(1-0) vs Charlie Valencia(0-0)
BW: Eduardo "Dudu" Dantas(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-1)
HW: Thiago "Big Monster" Santos(0-1) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(0-0)
emfleek
10/5/11 9:55:16AM
Main Event: Middleweight Championship: James Head vs Mario Miranda - Miranda via R2 Sub
Co-Main Event: Amir Sadollah vs Marcus "The Irish Hand Grenade Davis" Davis - Sadollah via UD
Heavyweight Tournament Semi-Final 2: Mark Hunt vs Marvin "The Beastman" Eastman - Hunt via R1 TKO
Heavyweight Semi-Final 1: Jim "Big" York vs Neil "Old Skool" Wain - York via R1 Sub
Lightweight: Paul "Sassangle" Sass vs Reza "Mad Dog" Madadi - Sass via R1 Sub
Middleweight: David "The Crow" Loiseau vs Alex Makhnonin - Looiseau via UD
Main Event: LHW- Antwain Britt vs David Heath - Heath via UD
Co-Main WW- Lyman Good vs Forrest Petz - Good via UD
LW- Paul Kelly vs Toby Imada - Kelly via SD
BW- Walel Watson vs Joseph Sandoval - Watson via R1 TKO
HW- Marcio Cruz vs Joe McCall - Cruz via R1 Sub
WW- Wendell Oliveira vs Andrew Nakahara - Nakahara via UD
FW- Saul Almeida vs Alexander Crispim - Almeida via UD
Main Event – HW Gilbert “The Hurricane” Yvel (0-0 BTM) vs. Paul “The Headhunter” Buentello (0-0 BTM) - Buentello via UD
Co-main Event – For the WW championship, Scott “Hands of Steel” Smith (1-0 BTM) vs. Anthony “The Recipe” Lapsley (1-0 BTM) - Smith via R2 TKO
LW Bart Palaszewski (0-0 BTM) vs. Patricky “Pitbull” Freire (0-0 BTM) - Freire via UD
WW Matt “The Immortal” Brown (0-0 BTM) vs. DaMarques “Darkness” Johnson (0-1 BTM) - Brown via R1 Sub
BW Adrian “The Bully” Wooley (1-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-0 BTM) - Cullum via R1 Sub
LHW Steve “The Boss” Bosse (0-0 BTM) vs. Jorge Oliveira (0-0 BTM) - Bosse via R1 TKO
BW Ricky Wallace (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-1 BTM) - Wallace via UD
WW: John “Doomsday” Howard (0-0) vs. Hayato “Mach” Sakurai (1-0) - Sakurai via UD
LW: Charles “do Bronx” Oliveira (1-0) vs. Thiago Tavares (0-0) - Oliveira via SD
FW: Nam Phan (1-0) vs. Tiequan “The Mongolian Wolf” Zhang (0-0) - Phan via UD
LHW: Goran Reljic (1-0) vs. Igor “The Duke” Pokrajac (0-0) - Reljic via SD
HW: Lavar “Big” Johnson (1-0) vs. Todd Duffee (0-0) - Johnson via SD
LHW: Eliot “The Fire” Marshall (0-0) vs. Bobby Southworth (0-0) - Marshall via R1 Sub
WW: Ben “Killa B” Saunders (0-0) vs. Tom “The Farm Boy” Speer (0-1) - Saunders via R1 KO
MW: Paulo “Ely” Filho (0-0) vs. Chris Camozzi (0-1) - Filho via SD
LW: Justin Buchholz (0-0) vs. Chris “The Polish Hammer” Horodecki (0-0) - Buchholz via R2 TKO
FW: Jeff “The Big Frog” Curran (0-0) vs. Mackens “Mack da Menace” Semerzier (0-0) - Curran via UD
Main Event - middleweight bout - Falaniko vitale(0-0) vs. sam alvey(0-0) - Vitale via R1 Sub
CO main event - welterweight bout-winner faces pamplona at ufa 3 for WW title - jordan smith(0-0) vs. steve carl(0-0) - Carl via UD
heavyweight(swing bout) - tony johnson jr.(0-0) vs. kenny garner(0-0) - Garner via SD
featherweight bout - jared downing(0-0) vs. donald sanchez(0-0) - Sanchez via UD
lightweight(opening bout)-winner faces marriott at ufa 3 for LW title - rene nazare(0-0) vs. daniel weichel(0-0) - Weichel via UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - frank baca(0-0) vs. russel doane(0-0) - Doane via R2 TKO
middleweight bout - mikhail zayats(0-0) vs. herbert goodman(0-0) - Zayats via UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - cody gibson(0-0) vs. shoko sato(0-0) - Sato via UD
Main Event: LHW - James Te Huna (1-0) vs. Rickey Shivers (0-0) - Te Huna via R1 KO
FW - Takeshi Yamazaki (0-0) vs Mitch Gagnon (0-0) - Yamazaki via UD
HW - Michal Kita (1-0) vs Devin Cole (0-0) - Cole via UD
FW - Gustavo Falciroli (0-0) vs Georgi Karakhanyan (0-0) - Karakhanyan via UD
HW - Beau Tribolet (0-1) vs Bobby Brents (0-0) - Tribolet via R1 TKO
BW - Sean Santella (0-0) vs Luis Alberto Noguiera (0-0) - Nogueira via UD
LHW - Yoshiyuki Nakanishi (0-0) vs Danny Babcock (0-0) - Nakanishi via UD
Main Event: "The 360,000 Man" Jae Young Kim (0-0) vs Zak Cummings (1-0) at 205 - Kim via R2 TKO
Co Main Event: Magomed Malikov (0-0) vs Maxim Grishin (1-0) at 206+ - Grishin via R2 TKO
Bryan "Kid Lightning" Caraway (0-0) vs Peter Grimes (1-0) at 145 - Caraway via R1 Sub
Yuya Shirai (0-0) vs Luis "Sapo" Santos (1-0) at 170 - Santos via UD
Dustin Pague (0-0) vs Honggang Yao (1-0) at 135 - Pague via R1 Sub
Levan Razmadze (0-0) vs Nick Penner (0-0) at 206+ - Penner via R2 TKO
Bruno "BC" Carvalho (0-0) vs Eddie "Crazy Face" Arizmendi (0-1) - Carvalho via SD
LW Title Jonathan Brookins 1-0 W v Conor Heun 1-0 W - Brookins via UD
LHW Title Jason Lambert 1-0 v Sultan Aliev 1-0 W - Lambert via R1 TKO
WW Carlos Eduardo Rocha v Josh Burkman - Burkman via SD
WW Sean Pierson 1-0 W v Daniel Roberts - Roberts via R1 Sub
MW Ikuhisa Minowa v Anthony Ruiz 0-1 - Minowa via R1 Sub
HW Ricco Rodriguez v Kelvin Fitial - Rodriguez via R1 TKO
FW Joe Soto v Joni Salovaara - Soto via UD
FW Diego Brandao v Tomonari Kanomata - Brandao via R1 TKO
LHW Mike Ciesnolevicz v Daniel Tabera - Ciesnolevicz via R2 Sub
LW Dominique Robinson v Magno Almeida - Almeida via R1 Sub
Main Event- (MW) Kyle Noke (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-0 ZFU) - Noke via SD
Co Main- (LW) Junior Assuncao (0-0 ZFU) vs Neilson Gomes (1-0 ZFU) - Assuncao via R2 TKO
(FW) Brandon Bender (1-0 ZFU) vs Nick Agallar (0-0 ZFU) - Bender via UD
(LHW) Ethan Garrison (1-0 ZFU) vs Roy Broughton (0-0 ZFU) - Garrison via R1 Sub
(LW) Tim Means (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (0-1 ZFU) - Puhakka via UD
(MW) Bruno Santos (0-0 ZFU) vs Rikuhei Fujii (0-1 ZFU) - Santos via SD
(LHW) Doug Sparks (0-0 ZFU) vs Matt Masterson (0-1 ZFU) - Sparks via R2 Sub
(WW) Takenori Soto (0-0 ZFU) vs Taisuke Okuno (0-0 ZFU) - Soto via SD
Main Event - Lightweight - Lyle Beerbohm vs. Bobby Voelker - Beerbohm via SD
Co-Main Event - Featherweight - Jim Hettes vs. Clint Godfrey - Hettes via R3 Sub
Heavyweight - Eric Prindle vs. Yoshihiro Nakao - Prindle via R1 TKO
Light Heavyweight - Martin Desilets vs Derek Mehman - Mehman via SD
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Jason Sampson - Tamura via UD
Lightweight - Eric Wisely vs Francisco Drinaldo - Wisely via UD
Main Event LHW: Robert Drysdale(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-0) - Drysdale via R1 Sub
Co-Main Event LHW: Fabio Maldonado(0-0) vs Ricardo Romero(0-1) - Maldonado via R2 TKO
WW: Paul "Relentless" Taylor(1-0) vs Brett Cooper(1-0) - Taylor via R1 TKO
MW: Tomasz "Gorilla" Drwal vs Lucio "Spartan" Linhares - Drwal via R1 TKO
WW: Josh "The Dentist" Neer(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-1) - Neer via SD
BW: Damacio "The Angel of Death" Page(1-0) vs Charlie Valencia(0-0) - Page via UD
BW: Eduardo "Dudu" Dantas(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-1) - Marx via R2 Sub
HW: Thiago "Big Monster" Santos(0-1) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(0-0) - Sanchez via UD
jjeans
10/5/11 11:42:22AM
Main Event: Middleweight Championship: James Head vs Mario Miranda - Head SD
Co-Main Event: Amir Sadollah vs Marcus "The Irish Hand Grenade Davis" Davis - Davis UD
Heavyweight Tournament Semi-Final 2: Mark Hunt vs Marvin "The Beastman" Eastman - Hunt via R1 KO
Heavyweight Semi-Final 1: Jim "Big" York vs Neil "Old Skool" Wain - York via R1 Sub
Lightweight: Paul "Sassangle" Sass vs Reza "Mad Dog" Madadi - Sass via R1 Sub
Middleweight: David "The Crow" Loiseau vs Alex Makhnonin - Crow UD
Main Event: LHW- Antwain Britt vs David Heath - Heath via UD
Co-Main WW- Lyman Good vs Forrest Petz - Petz via UD
LW- Paul Kelly vs Toby Imada - Kelly via UD
BW- Walel Watson vs Joseph Sandoval - Watson 2nd TKO
HW- Marcio Cruz vs Joe McCall - Cruz via R1 Sub
WW- Wendell Oliveira vs Andrew Nakahara - Nakahara via UD
FW- Saul Almeida vs Alexander Crispim - Almeida 2nd Sub
Main Event – HW Gilbert “The Hurricane” Yvel (0-0 BTM) vs. Paul “The Headhunter” Buentello (0-0 BTM) - Yvel 1st KO
Co-main Event – For the WW championship, Scott “Hands of Steel” Smith (1-0 BTM) vs. Anthony “The Recipe” Lapsley (1-0 BTM) - Smith via R2 TKO
LW Bart Palaszewski (0-0 BTM) vs. Patricky “Pitbull” Freire (0-0 BTM) - Freire via UD
WW Matt “The Immortal” Brown (0-0 BTM) vs. DaMarques “Darkness” Johnson (0-1 BTM) - Brown SD
BW Adrian “The Bully” Wooley (1-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-0 BTM) - Adrian UD
LHW Steve “The Boss” Bosse (0-0 BTM) vs. Jorge Oliveira (0-0 BTM) - Bosse UD
BW Ricky Wallace (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-1 BTM) - Wallace via UD
WW: John “Doomsday” Howard (0-0) vs. Hayato “Mach” Sakurai (1-0) - Howard UD
LW: Charles “do Bronx” Oliveira (1-0) vs. Thiago Tavares (0-0) - Oliveira 1st Sub
FW: Nam Phan (1-0) vs. Tiequan “The Mongolian Wolf” Zhang (0-0) - Phan via UD
LHW: Goran Reljic (1-0) vs. Igor “The Duke” Pokrajac (0-0) - Reljic via UD
HW: Lavar “Big” Johnson (1-0) vs. Todd Duffee (0-0) - Duffee 1st TKO
LHW: Eliot “The Fire” Marshall (0-0) vs. Bobby Southworth (0-0) - Bobby UD
WW: Ben “Killa B” Saunders (0-0) vs. Tom “The Farm Boy” Speer (0-1) - Speer UD
MW: Paulo “Ely” Filho (0-0) vs. Chris Camozzi (0-1) - Filho via UD
LW: Justin Buchholz (0-0) vs. Chris “The Polish Hammer” Horodecki (0-0) - Horodecki UD
FW: Jeff “The Big Frog” Curran (0-0) vs. Mackens “Mack da Menace” Semerzier (0-0) - Curran via UD
Main Event - middleweight bout - Falaniko vitale(0-0) vs. sam alvey(0-0) - Vitale via R1 Sub
CO main event - welterweight bout-winner faces pamplona at ufa 3 for WW title - jordan smith(0-0) vs. steve carl(0-0) - Carl via UD
heavyweight(swing bout) - tony johnson jr.(0-0) vs. kenny garner(0-0) - Garner 3rd KO
featherweight bout - jared downing(0-0) vs. donald sanchez(0-0) - Sanchez via UD
lightweight(opening bout)-winner faces marriott at ufa 3 for LW title - rene nazare(0-0) vs. daniel weichel(0-0) - Weichel via UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - frank baca(0-0) vs. russel doane(0-0) - Frank Baca UD
middleweight bout - mikhail zayats(0-0) vs. herbert goodman(0-0) - Zayats via UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - cody gibson(0-0) vs. shoko sato(0-0) - Gibson 1st KO
Main Event: LHW - James Te Huna (1-0) vs. Rickey Shivers (0-0) - Te Huna 2nd TKO
FW - Takeshi Yamazaki (0-0) vs Mitch Gagnon (0-0) - Gagnon UD (never picking a yamazaki ever again after this weekend....
HW - Michal Kita (1-0) vs Devin Cole (0-0) - Cole via UD
FW - Gustavo Falciroli (0-0) vs Georgi Karakhanyan (0-0) - Karakhanyan via 3rd TKO
HW - Beau Tribolet (0-1) vs Bobby Brents (0-0) - Brents UD
BW - Sean Santella (0-0) vs Luis Alberto Noguiera (0-0) - Nogueira via 1st Sub
LHW - Yoshiyuki Nakanishi (0-0) vs Danny Babcock (0-0) - Nakanishi via UD
Main Event: "The 360,000 Man" Jae Young Kim (0-0) vs Zak Cummings (1-0) at 205 - Kim via R1 TKO
Co Main Event: Magomed Malikov (0-0) vs Maxim Grishin (1-0) at 206+ - Grishin UD
Bryan "Kid Lightning" Caraway (0-0) vs Peter Grimes (1-0) at 145 - Caraway via R1 Sub
Yuya Shirai (0-0) vs Luis "Sapo" Santos (1-0) at 170 - Santos via UD
Dustin Pague (0-0) vs Honggang Yao (1-0) at 135 - Pague via UD
Levan Razmadze (0-0) vs Nick Penner (0-0) at 206+ - Levan UD
Bruno "BC" Carvalho (0-0) vs Eddie "Crazy Face" Arizmendi (0-1) - Arizmendi UD
LW Title Jonathan Brookins 1-0 W v Conor Heun 1-0 W - Brookins via UD (yawn)
LHW Title Jason Lambert 1-0 v Sultan Aliev 1-0 W - Lambert via R1 TKO
WW Carlos Eduardo Rocha v Josh Burkman - Carlos UD
WW Sean Pierson 1-0 W v Daniel Roberts - Pierson UD
MW Ikuhisa Minowa v Anthony Ruiz 0-1 - Minowa via R1 TKO
HW Ricco Rodriguez v Kelvin Fitial - Rodriguez via R1 TKO
FW Joe Soto v Joni Salovaara - Soto via UD
FW Diego Brandao v Tomonari Kanomata - Brandao via R1 Sub
LHW Mike Ciesnolevicz v Daniel Tabera - Ciesnolevicz via R2 Sub
LW Dominique Robinson v Magno Almeida - Almeida via R1 Sub
Main Event- (MW) Kyle Noke (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-0 ZFU) - Noke via UD
Co Main- (LW) Junior Assuncao (0-0 ZFU) vs Neilson Gomes (1-0 ZFU) - Gomes via R2 KO
(FW) Brandon Bender (1-0 ZFU) vs Nick Agallar (0-0 ZFU) - Bender via UD
(LHW) Ethan Garrison (1-0 ZFU) vs Roy Broughton (0-0 ZFU) - Garrison via R1 TKO
(LW) Tim Means (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (0-1 ZFU) - Means UD
(MW) Bruno Santos (0-0 ZFU) vs Rikuhei Fujii (0-1 ZFU) - Santos via 1st Sub
(LHW) Doug Sparks (0-0 ZFU) vs Matt Masterson (0-1 ZFU) - Sparks via R1 KO
(WW) Takenori Soto (0-0 ZFU) vs Taisuke Okuno (0-0 ZFU) - Soto via UD
Main Event - Lightweight - Lyle Beerbohm vs. Bobby Voelker - Beerbohm via UD
Co-Main Event - Featherweight - Jim Hettes vs. Clint Godfrey - Hettes via R3 Sub
Heavyweight - Eric Prindle vs. Yoshihiro Nakao - Nakao via UD
Light Heavyweight - Martin Desilets vs Derek Mehman - Mehman via UD
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Jason Sampson - Tamura via UD
Lightweight - Eric Wisely vs Francisco Drinaldo - Wisely via UD
Main Event LHW: Robert Drysdale(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-0) - Drysdale via R1 Sub
Co-Main Event LHW: Fabio Maldonado(0-0) vs Ricardo Romero(0-1) - Maldonado via R2 TKO
WW: Paul "Relentless" Taylor(1-0) vs Brett Cooper(1-0) - Taylor via R1 TKO
MW: Tomasz "Gorilla" Drwal vs Lucio "Spartan" Linhares - Drwal via R1 TKO
WW: Josh "The Dentist" Neer(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-1) - Neer via 1st KO
BW: Damacio "The Angel of Death" Page(1-0) vs Charlie Valencia(0-0) - Page via UD
BW: Eduardo "Dudu" Dantas(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-1) - Marx via R1 Sub
HW: Thiago "Big Monster" Santos(0-1) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(0-0) - Santos 1st TKO
emfleek
10/5/11 11:51:50AM
1 word.

BRUTAL.

It took me 90 minutes to do that.

Rabi
10/5/11 1:14:02PM
You only have to do it 13 more times
emfleek
10/5/11 1:23:58PM

Posted by Rabi

You only have to do it 13 more times















Budgellism
10/5/11 1:33:43PM
Main Event: Middleweight Championship: James Head vs Mario Miranda - Miranda 3rd round submission
Co-Main Event: Amir Sadollah vs Marcus "The Irish Hand Grenade Davis" Davis - Davis SD
Heavyweight Tournament Semi-Final 2: Mark Hunt vs Marvin "The Beastman" Eastman - Mark Hunt 1st round ko
Heavyweight Semi-Final 1: Jim "Big" York vs Neil "Old Skool" Wain - York UD
Lightweight: Paul "Sassangle" Sass vs Reza "Mad Dog" Madadi - Sass 1st round submission
Middleweight: David "The Crow" Loiseau vs Alex Makhnonin - Loiseau 2nd round tko
Main Event: LHW- Antwain Britt vs David Heath - Britt UD
Co-Main WW- Lyman Good vs Forrest Petz - Good SD
LW- Paul Kelly vs Toby Imada - Kelly UD
BW- Walel Watson vs Joseph Sandoval - Watson 1st round tko
HW- Marcio Cruz vs Joe McCall - Cruz 2nd round submission
WW- Wendell Oliveira vs Andrew Nakahara - Oliveira UD
FW- Saul Almeida vs Alexander Crispim - Almedia UD
Main Event – HW Gilbert “The Hurricane” Yvel (0-0 BTM) vs. Paul “The Headhunter” Buentello (0-0 BTM) - Buentello 2nd round tko
Co-main Event – For the WW championship, Scott “Hands of Steel” Smith (1-0 BTM) vs. Anthony “The Recipe” Lapsley (1-0 BTM) - Smith 1st round ko
LW Bart Palaszewski (0-0 BTM) vs. Patricky “Pitbull” Freire (0-0 BTM) - Freire UD
WW Matt “The Immortal” Brown (0-0 BTM) vs. DaMarques “Darkness” Johnson (0-1 BTM) - Brown 2nd round submission
BW Adrian “The Bully” Wooley (1-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-0 BTM) - Wooley UD
LHW Steve “The Boss” Bosse (0-0 BTM) vs. Jorge Oliveira (0-0 BTM) - Bosse 1st round tko
BW Ricky Wallace (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-1 BTM) - Ricky Wallace 2nd round submission
WW: John “Doomsday” Howard (0-0) vs. Hayato “Mach” Sakurai (1-0) - Howard 1st round ko
LW: Charles “do Bronx” Oliveira (1-0) vs. Thiago Tavares (0-0) - Oliveira UD
FW: Nam Phan (1-0) vs. Tiequan “The Mongolian Wolf” Zhang (0-0) - Phan UD
LHW: Goran Reljic (1-0) vs. Igor “The Duke” Pokrajac (0-0) - Pokrajac 2nd round submission
HW: Lavar “Big” Johnson (1-0) vs. Todd Duffee (0-0) - Duffee 1st round ko
LHW: Eliot “The Fire” Marshall (0-0) vs. Bobby Southworth (0-0) - Marshall UD
WW: Ben “Killa B” Saunders (0-0) vs. Tom “The Farm Boy” Speer (0-1) - Saunders 1st round ko
MW: Paulo “Ely” Filho (0-0) vs. Chris Camozzi (0-1) - Filho UD
LW: Justin Buchholz (0-0) vs. Chris “The Polish Hammer” Horodecki (0-0) - Horodecki UD
FW: Jeff “The Big Frog” Curran (0-0) vs. Mackens “Mack da Menace” Semerzier (0-0) - Curran UD
Main Event - middleweight bout - Falaniko vitale(0-0) vs. sam alvey(0-0) - Vitale 3rd round submission
CO main event - welterweight bout-winner faces pamplona at ufa 3 for WW title - jordan smith(0-0) vs. steve carl(0-0) - Smith 2nd round submission
heavyweight(swing bout) - tony johnson jr.(0-0) vs. kenny garner(0-0) - Johnson jr. UD
featherweight bout - jared downing(0-0) vs. donald sanchez(0-0) - Downing UD
lightweight(opening bout)-winner faces marriott at ufa 3 for LW title - rene nazare(0-0) vs. daniel weichel(0-0) Nazare 1st round tko
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - frank baca(0-0) vs. russel doane(0-0) - Doane 2nd round submission
middleweight bout - mikhail zayats(0-0) vs. herbert goodman(0-0) - Zayats UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - cody gibson(0-0) vs. shoko sato(0-0) - Gibson UD
Main Event: LHW - James Te Huna (1-0) vs. Rickey Shivers (0-0) Te Huna 1st round tko
FW - Takeshi Yamazaki (0-0) vs Mitch Gagnon (0-0) - Gagnon 2nd round submission
HW - Michal Kita (1-0) vs Devin Cole (0-0) - Cole UD
FW - Gustavo Falciroli (0-0) vs Georgi Karakhanyan (0-0) - Karakhanyan 1st round tko
HW - Beau Tribolet (0-1) vs Bobby Brents (0-0) - Tribolet 1st round submission
BW - Sean Santella (0-0) vs Luis Alberto Noguiera (0-0) - Noguiera UD
LHW - Yoshiyuki Nakanishi (0-0) vs Danny Babcock (0-0) - Nakanishi 1st round tko
Main Event: "The 360,000 Man" Jae Young Kim (0-0) vs Zak Cummings (1-0) at 205 - Cummings UD
Co Main Event: Magomed Malikov (0-0) vs Maxim Grishin (1-0) at 206+ - Grishin 2nd round tko
Bryan "Kid Lightning" Caraway (0-0) vs Peter Grimes (1-0) at 145 - Caraway 1st round submission
Yuya Shirai (0-0) vs Luis "Sapo" Santos (1-0) at 170 - Santos 1st round submission
Dustin Pague (0-0) vs Honggang Yao (1-0) at 135 - Pague 2nd round tko
Levan Razmadze (0-0) vs Nick Penner (0-0) at 206+ - Penner 2nd round submission
Bruno "BC" Carvalho (0-0) vs Eddie "Crazy Face" Arizmendi (0-1) - Carvalho SD
LW Title Jonathan Brookins 1-0 W v Conor Heun 1-0 W - Brookins 2nd round submission
LHW Title Jason Lambert 1-0 v Sultan Aliev 1-0 W - Lambert 1st round ko
WW Carlos Eduardo Rocha v Josh Burkman - Rocha 1st round submission
WW Sean Pierson 1-0 W v Daniel Roberts - Roberts UD
MW Ikuhisa Minowa v Anthony Ruiz 0-1 - Ruiz UD
HW Ricco Rodriguez v Kelvin Fitial - Rodriguez 1st round submission
FW Joe Soto v Joni Salovaara - Soto UD
FW Diego Brandao v Tomonari Kanomata - Kanomata UD
LHW Mike Ciesnolevicz v Daniel Tabera - Ciesnolevicz UD
LW Dominique Robinson v Magno Almeida - Almeida 1st round submission
Main Event- (MW) Kyle Noke (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-0 ZFU) - Pereira 1st round tko
Co Main- (LW) Junior Assuncao (0-0 ZFU) vs Neilson Gomes (1-0 ZFU) - Assuncao UD
(FW) Brandon Bender (1-0 ZFU) vs Nick Agallar (0-0 ZFU) - Agallar UD
(LHW) Ethan Garrison (1-0 ZFU) vs Roy Broughton (0-0 ZFU) - Broughton UD
(LW) Tim Means (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (0-1 ZFU) - Means 2nd round submission
(MW) Bruno Santos (0-0 ZFU) vs Rikuhei Fujii (0-1 ZFU) - Santos UD
(LHW) Doug Sparks (0-0 ZFU) vs Matt Masterson (0-1 ZFU) - Sparks UD
(WW) Takenori Soto (0-0 ZFU) vs Taisuke Okuno (0-0 ZFU) - Okuno 1st round tko
Main Event - Lightweight - Lyle Beerbohm vs. Bobby Voelker - Beerbohm UD
Co-Main Event - Featherweight - Jim Hettes vs. Clint Godfrey - Hettes 1st round submission
Heavyweight - Eric Prindle vs. Yoshihiro Nakao - Prindle UD
Light Heavyweight - Martin Desilets vs Derek Mehman - Mehman 1st round tko
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Jason Sampson - Sampson 1st round submission
Lightweight - Eric Wisely vs Francisco Drinaldo - Drinaldo UD
Main Event LHW: Robert Drysdale(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-0) - Drysdale 1st round submission
Co-Main Event LHW: Fabio Maldonado(0-0) vs Ricardo Romero(0-1) - Maldonado 1st round tko
WW: Paul "Relentless" Taylor(1-0) vs Brett Cooper(1-0) - Taylor UD
MW: Tomasz "Gorilla" Drwal vs Lucio "Spartan" Linhares - Drwal 1st round ko
WW: Josh "The Dentist" Neer(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-1) - Neer UD
BW: Damacio "The Angel of Death" Page(1-0) vs Charlie Valencia(0-0) - 1st round tko
BW: Eduardo "Dudu" Dantas(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-1) - Dantas 2nd round submission
HW: Thiago "Big Monster" Santos(0-1) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(0-0) - Sanchez UD
Budgellism
10/5/11 1:45:19PM

Posted by emfleek

1 word.

BRUTAL.

It took me 90 minutes to do that.




Same here. That was fucking brutal.
Rabi
10/5/11 1:49:47PM
Main Event: Middleweight Championship: James Head vs Mario Miranda - Head UD
Co-Main Event: Amir Sadollah vs Marcus "The Irish Hand Grenade Davis" Davis - Sadollah UD
Heavyweight Tournament Semi-Final 2: Mark Hunt vs Marvin "The Beastman" Eastman - Hunt rd1 tko
Heavyweight Semi-Final 1: Jim "Big" York vs Neil "Old Skool" Wain - York rd2 tko
Lightweight: Paul "Sassangle" Sass vs Reza "Mad Dog" Madadi - Sass rd1 sub
Middleweight: David "The Crow" Loiseau vs Alex Makhnonin - Loiseau rd1 tko
Main Event: LHW- Antwain Britt vs David Heath - Heath UD
Co-Main WW- Lyman Good vs Forrest Petz - Good UD
LW- Paul Kelly vs Toby Imada - Kelly rd3 tko
BW- Walel Watson vs Joseph Sandoval - Watson rd1 tko
HW- Marcio Cruz vs Joe McCall - Cruz rd1 sub
WW- Wendell Oliveira vs Andrew Nakahara - Nakahara UD
FW- Saul Almeida vs Alexander Crispim - Crispim UD
Main Event – HW Gilbert “The Hurricane” Yvel (0-0 BTM) vs. Paul “The Headhunter” Buentello (0-0 BTM) - Yvel rd2 tko
Co-main Event – For the WW championship, Scott “Hands of Steel” Smith (1-0 BTM) vs. Anthony “The Recipe” Lapsley (1-0 BTM) - Smith rd2 tko
LW Bart Palaszewski (0-0 BTM) vs. Patricky “Pitbull” Freire (0-0 BTM) - Palaszewski UD
WW Matt “The Immortal” Brown (0-0 BTM) vs. DaMarques “Darkness” Johnson (0-1 BTM) - Brown rd3 tko
BW Adrian “The Bully” Wooley (1-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-0 BTM) - Wooley UD
LHW Steve “The Boss” Bosse (0-0 BTM) vs. Jorge Oliveira (0-0 BTM) - Bosse UD
BW Ricky Wallace (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-1 BTM) - Wallace UD
WW: John “Doomsday” Howard (0-0) vs. Hayato “Mach” Sakurai (1-0) - Sakurai rd2 tko
LW: Charles “do Bronx” Oliveira (1-0) vs. Thiago Tavares (0-0) - Tavares rd2 tko
FW: Nam Phan (1-0) vs. Tiequan “The Mongolian Wolf” Zhang (0-0) - Phan UD
LHW: Goran Reljic (1-0) vs. Igor “The Duke” Pokrajac (0-0) - Reljic UD
HW: Lavar “Big” Johnson (1-0) vs. Todd Duffee (0-0) - Johnson rd1 tko
LHW: Eliot “The Fire” Marshall (0-0) vs. Bobby Southworth (0-0) - Marshall rd3 sub
WW: Ben “Killa B” Saunders (0-0) vs. Tom “The Farm Boy” Speer (0-1) - Saunders rd3 tko
MW: Paulo “Ely” Filho (0-0) vs. Chris Camozzi (0-1) - Filho UD
LW: Justin Buchholz (0-0) vs. Chris “The Polish Hammer” Horodecki (0-0) - Horodecki rd1 tko
FW: Jeff “The Big Frog” Curran (0-0) vs. Mackens “Mack da Menace” Semerzier (0-0) - Curran UD
Main Event - middleweight bout - Falaniko vitale(0-0) vs. sam alvey(0-0) - Vitale UD
CO main event - welterweight bout-winner faces pamplona at ufa 3 for WW title - jordan smith(0-0) vs. steve carl(0-0) - Smith UD
heavyweight(swing bout) - tony johnson jr.(0-0) vs. kenny garner(0-0) - Johnson rd1 tko
featherweight bout - jared downing(0-0) vs. donald sanchez(0-0) - Downing UD
lightweight(opening bout)-winner faces marriott at ufa 3 for LW title - rene nazare(0-0) vs. daniel weichel(0-0) - Nazare UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - frank baca(0-0) vs. russel doane(0-0) - Baca UD
middleweight bout - mikhail zayats(0-0) vs. herbert goodman(0-0) - Zayats UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - cody gibson(0-0) vs. shoko sato(0-0) - Gibson UD
Main Event: LHW - James Te Huna (1-0) vs. Rickey Shivers (0-0) - Huna rd1 tko
FW - Takeshi Yamazaki (0-0) vs Mitch Gagnon (0-0) - Yamazaki UD
HW - Michal Kita (1-0) vs Devin Cole (0-0) - Cole rd1 tko
FW - Gustavo Falciroli (0-0) vs Georgi Karakhanyan (0-0) - Falciroli UD
HW - Beau Tribolet (0-1) vs Bobby Brents (0-0) - Brents rd1 tko
BW - Sean Santella (0-0) vs Luis Alberto Noguiera (0-0) - Santella UD
LHW - Yoshiyuki Nakanishi (0-0) vs Danny Babcock (0-0) - Nakanishi UD
Main Event: "The 360,000 Man" Jae Young Kim (0-0) vs Zak Cummings (1-0) at 205 - Cummimgs UD
Co Main Event: Magomed Malikov (0-0) vs Maxim Grishin (1-0) at 206+ - Grishin UD
Bryan "Kid Lightning" Caraway (0-0) vs Peter Grimes (1-0) at 145 - Caraway rd2 sub
Yuya Shirai (0-0) vs Luis "Sapo" Santos (1-0) at 170 UD Shirai
Dustin Pague (0-0) vs Honggang Yao (1-0) at 135 - Pague UD
Levan Razmadze (0-0) vs Nick Penner (0-0) at 206+ - Razmadze rd1 tko
Bruno "BC" Carvalho (0-0) vs Eddie "Crazy Face" Arizmendi (0-1) - Carvalho UD
LW Title Jonathan Brookins 1-0 W v Conor Heun 1-0 W - Brookins rd1 sub
LHW Title Jason Lambert 1-0 v Sultan Aliev 1-0 W - Lambert rd1 tko
WW Carlos Eduardo Rocha v Josh Burkman - Rocha rd2 sub
WW Sean Pierson 1-0 W v Daniel Roberts - Roberts rd3 sub
MW Ikuhisa Minowa v Anthony Ruiz 0-1 - Minowa rd1 sub
HW Ricco Rodriguez v Kelvin Fitial - Rodriguez rd1 sub
FW Joe Soto v Joni Salovaara - Soto rd1 tko
FW Diego Brandao v Tomonari Kanomata - Brandao UD
LHW Mike Ciesnolevicz v Daniel Tabera - Ciesnolevicz rd1 sub
LW Dominique Robinson v Magno Almeida - Robinson UD
Main Event- (MW) Kyle Noke (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-0 ZFU) - Noke rd1 sub
Co Main- (LW) Junior Assuncao (0-0 ZFU) vs Neilson Gomes (1-0 ZFU) - Assuncao rd1 sub
(FW) Brandon Bender (1-0 ZFU) vs Nick Agallar (0-0 ZFU) - Bender UD
(LHW) Ethan Garrison (1-0 ZFU) vs Roy Broughton (0-0 ZFU) - Broughton UD
(LW) Tim Means (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (0-1 ZFU) - Means UD
(MW) Bruno Santos (0-0 ZFU) vs Rikuhei Fujii (0-1 ZFU) - Santos UD
(LHW) Doug Sparks (0-0 ZFU) vs Matt Masterson (0-1 ZFU) - Sparks rd1 tko
(WW) Takenori Soto (0-0 ZFU) vs Taisuke Okuno (0-0 ZFU) - Soto UD
Main Event - Lightweight - Lyle Beerbohm vs. Bobby Voelker - Beerbohm rd1 sub
Co-Main Event - Featherweight - Jim Hettes vs. Clint Godfrey - Hettes UD
Heavyweight - Eric Prindle vs. Yoshihiro Nakao - Prindle rd1 tko
Light Heavyweight - Martin Desilets vs Derek Mehman - Desilets UD
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Jason Sampson - Tamura UD
Lightweight - Eric Wisely vs Francisco Drinaldo - Wisely UD
Main Event LHW: Robert Drysdale(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-0) - Drysdale rd1 sub
Co-Main Event LHW: Fabio Maldonado(0-0) vs Ricardo Romero(0-1) - Maldonado rd1 tko
WW: Paul "Relentless" Taylor(1-0) vs Brett Cooper(1-0) - Taylor rd1 tko
MW: Tomasz "Gorilla" Drwal vs Lucio "Spartan" Linhares - Drwal rd1 tko
WW: Josh "The Dentist" Neer(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-1) - Neer UD
BW: Damacio "The Angel of Death" Page(1-0) vs Charlie Valencia(0-0) - Page UD
BW: Eduardo "Dudu" Dantas(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-1) - Dantas UD
HW: Thiago "Big Monster" Santos(0-1) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(0-0) - Sanchez rd2 tko
jjeans
10/5/11 3:31:27PM
2-2 Come on James Head
hashyandy4
10/5/11 3:47:51PM


Main Event: Middleweight Championship: James Head vs Mario Miranda - Head UD
Co-Main Event: Amir Sadollah vs Marcus "The Irish Hand Grenade Davis" Davis - Sadollah Rnd2 Sub
Heavyweight Tournament Semi-Final 2: Mark Hunt vs Marvin "The Beastman" Eastman - Hunt rnd2 tko
Heavyweight Semi-Final 1: Jim "Big" York vs Neil "Old Skool" Wain - York rd1 tko
Lightweight: Paul "Sassangle" Sass vs Reza "Mad Dog" Madadi - Sass rd1 sub
Middleweight: David "The Crow" Loiseau vs Alex Makhnonin - Loiseau UD
Main Event: LHW- Antwain Britt vs David Heath - Britt SD
Co-Main WW- Lyman Good vs Forrest Petz - Good Rnd2 tko
LW- Paul Kelly vs Toby Imada - Kelly rd1 tko
BW- Walel Watson vs Joseph Sandoval - Watson rd1 tko
HW- Marcio Cruz vs Joe McCall - Cruz rd3 sub
WW- Wendell Oliveira vs Andrew Nakahara - Oliveria UD
FW- Saul Almeida vs Alexander Crispim - Crispim UD
Main Event – HW Gilbert “The Hurricane” Yvel (0-0 BTM) vs. Paul “The Headhunter” Buentello (0-0 BTM) - Yvel rd1 tko
Co-main Event – For the WW championship, Scott “Hands of Steel” Smith (1-0 BTM) vs. Anthony “The Recipe” Lapsley (1-0 BTM) - Smith rd3 tko
LW Bart Palaszewski (0-0 BTM) vs. Patricky “Pitbull” Freire (0-0 BTM) - Freire Rnd1 tko
WW Matt “The Immortal” Brown (0-0 BTM) vs. DaMarques “Darkness” Johnson (0-1 BTM) - Brown UD
BW Adrian “The Bully” Wooley (1-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-0 BTM) - Wooley SD
LHW Steve “The Boss” Bosse (0-0 BTM) vs. Jorge Oliveira (0-0 BTM) - Bosse UD
BW Ricky Wallace (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-1 BTM) - Wallace Rnd 1 Sub
WW: John “Doomsday” Howard (0-0) vs. Hayato “Mach” Sakurai (1-0) - Sakurai rd1 tko
LW: Charles “do Bronx” Oliveira (1-0) vs. Thiago Tavares (0-0) - Oliveria UD
FW: Nam Phan (1-0) vs. Tiequan “The Mongolian Wolf” Zhang (0-0) - Phan Rnd 3 tko
LHW: Goran Reljic (1-0) vs. Igor “The Duke” Pokrajac (0-0) - Reljic UD
HW: Lavar “Big” Johnson (1-0) vs. Todd Duffee (0-0) - Johnson rd2 tko
LHW: Eliot “The Fire” Marshall (0-0) vs. Bobby Southworth (0-0) - Marshall rd2 sub
WW: Ben “Killa B” Saunders (0-0) vs. Tom “The Farm Boy” Speer (0-1) - Saunders rd1 tko
MW: Paulo “Ely” Filho (0-0) vs. Chris Camozzi (0-1) - Filho Rnd 3 sub
LW: Justin Buchholz (0-0) vs. Chris “The Polish Hammer” Horodecki (0-0) - Horodecki UD
FW: Jeff “The Big Frog” Curran (0-0) vs. Mackens “Mack da Menace” Semerzier (0-0) - Curran UD
Main Event - middleweight bout - Falaniko vitale(0-0) vs. sam alvey(0-0) - Alvey UD
CO main event - welterweight bout-winner faces pamplona at ufa 3 for WW title - jordan smith(0-0) vs. steve carl(0-0) - Smith Rnd 2 sub
heavyweight(swing bout) - tony johnson jr.(0-0) vs. kenny garner(0-0) - Johnson rd3 tko
featherweight bout - jared downing(0-0) vs. donald sanchez(0-0) - Sanchez UD
lightweight(opening bout)-winner faces marriott at ufa 3 for LW title - rene nazare(0-0) vs. daniel weichel(0-0) - Nazare UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - frank baca(0-0) vs. russel doane(0-0) - Baca SD
middleweight bout - mikhail zayats(0-0) vs. herbert goodman(0-0) - Goodman Rd 3 tko
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - cody gibson(0-0) vs. shoko sato(0-0) - Gibson UD
Main Event: LHW - James Te Huna (1-0) vs. Rickey Shivers (0-0) - Huna rd2 tko
FW - Takeshi Yamazaki (0-0) vs Mitch Gagnon (0-0) - Gagnon UD
HW - Michal Kita (1-0) vs Devin Cole (0-0) - Cole rd3 tko
FW - Gustavo Falciroli (0-0) vs Georgi Karakhanyan (0-0) - Falciroli Rnd 1 tko
HW - Beau Tribolet (0-1) vs Bobby Brents (0-0) - Brents rd1 tko
BW - Sean Santella (0-0) vs Luis Alberto Noguiera (0-0) - Santella Rnd 3 Sub
LHW - Yoshiyuki Nakanishi (0-0) vs Danny Babcock (0-0) - Babcock UD
Main Event: "The 360,000 Man" Jae Young Kim (0-0) vs Zak Cummings (1-0) at 205 - Cummimgs Rnd 2 tko
Co Main Event: Magomed Malikov (0-0) vs Maxim Grishin (1-0) at 206+ - Malikov UD
Bryan "Kid Lightning" Caraway (0-0) vs Peter Grimes (1-0) at 145 - Caraway rd1 sub
Yuya Shirai (0-0) vs Luis "Sapo" Santos (1-0) at 170 Santos rnd 3 sub
Dustin Pague (0-0) vs Honggang Yao (1-0) at 135 - Pague UD
Levan Razmadze (0-0) vs Nick Penner (0-0) at 206+ - Razmadze rd2 tko
Bruno "BC" Carvalho (0-0) vs Eddie "Crazy Face" Arizmendi (0-1) - Carvalho UD
LW Title Jonathan Brookins 1-0 W v Conor Heun 1-0 W - Brookins UD
LHW Title Jason Lambert 1-0 v Sultan Aliev 1-0 W - Lambert rd2 tko
WW Carlos Eduardo Rocha v Josh Burkman - Rocha rd1 sub
WW Sean Pierson 1-0 W v Daniel Roberts - Pierson UD
MW Ikuhisa Minowa v Anthony Ruiz 0-1 - Minowa rd2 tko
HW Ricco Rodriguez v Kelvin Fitial - Rodriguez rd1 tko
FW Joe Soto v Joni Salovaara - Soto UD
FW Diego Brandao v Tomonari Kanomata - Brandao UD
LHW Mike Ciesnolevicz v Daniel Tabera - Tabera SD
LW Dominique Robinson v Magno Almeida - Robinson Rnd 2 tko
Main Event- (MW) Kyle Noke (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-0 ZFU) - Noke rd2 sub
Co Main- (LW) Junior Assuncao (0-0 ZFU) vs Neilson Gomes (1-0 ZFU) - Assuncao UD
(FW) Brandon Bender (1-0 ZFU) vs Nick Agallar (0-0 ZFU) - Agallar Rnd 3 tko
(LHW) Ethan Garrison (1-0 ZFU) vs Roy Broughton (0-0 ZFU) - Broughton UD
(LW) Tim Means (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (0-1 ZFU) - Means Rnd 1 Sub
(MW) Bruno Santos (0-0 ZFU) vs Rikuhei Fujii (0-1 ZFU) - Santos UD
(LHW) Doug Sparks (0-0 ZFU) vs Matt Masterson (0-1 ZFU) - Sparks rd2 tko
(WW) Takenori Soto (0-0 ZFU) vs Taisuke Okuno (0-0 ZFU) - Okuno SD
Main Event - Lightweight - Lyle Beerbohm vs. Bobby Voelker - Beerbohm UD
Co-Main Event - Featherweight - Jim Hettes vs. Clint Godfrey - Hettes UD
Heavyweight - Eric Prindle vs. Yoshihiro Nakao - Prindle rd3 tko
Light Heavyweight - Martin Desilets vs Derek Mehman - Desilets Rnd 2 sub
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Jason Sampson - Sampson- UD
Lightweight - Eric Wisely vs Francisco Drinaldo - Wisely Rnd 3 Sub
Main Event LHW: Robert Drysdale(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-0) - Larkin rnd 2 tko
Co-Main Event LHW: Fabio Maldonado(0-0) vs Ricardo Romero(0-1) - Maldonado rd3 tko
WW: Paul "Relentless" Taylor(1-0) vs Brett Cooper(1-0) - Taylor rd2 tko
MW: Tomasz "Gorilla" Drwal vs Lucio "Spartan" Linhares - Drwal UD
WW: Josh "The Dentist" Neer(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-1) - Neer Rnd 3 tko
BW: Damacio "The Angel of Death" Page(1-0) vs Charlie Valencia(0-0) - Valencia UD
BW: Eduardo "Dudu" Dantas(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-1) - Dantas UD
HW: Thiago "Big Monster" Santos(0-1) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(0-0) - Sanchez rd1 tko
Poor_Franklin
10/5/11 3:55:49PM
Main Event: Middleweight Championship: James Head vs Mario Miranda- Head UD
Co-Main Event: Amir Sadollah vs Marcus "The Irish Hand Grenade Davis" Davis- Davis UD
Heavyweight Tournament Semi-Final 2: Mark Hunt vs Marvin "The Beastman" Eastman- Hunt KO Rd 1
Heavyweight Semi-Final 1: Jim "Big" York vs Neil "Old Skool" Wain- York TKO Rd 3
Lightweight: Paul "Sassangle" Sass vs Reza "Mad Dog" Madadi- Madadi UD
Middleweight: David "The Crow" Loiseau vs Alex Makhnonin- Makhnonin TKO Rd 1
Main Event: LHW- Antwain Britt vs David Heath- Britt UD
Co-Main WW- Lyman Good vs Forrest Petz- Good Rd3 TKO
LW- Paul Kelly vs Toby Imada- Kelly Rd2 Sub
BW- Walel Watson vs Joseph Sandoval- Watson TKO Rd1
HW- Marcio Cruz vs Joe McCall- McCall TKO Rd 1
WW- Wendell Oliveira vs Andrew Nakahara- Oliveira TKO Rd1
FW- Saul Almeida vs Alexander Crispim- Almeida UD
Main Event – HW Gilbert “The Hurricane” Yvel (0-0 BTM) vs. Paul “The Headhunter” Buentello (0-0 BTM)- Yvel TKO Rd1
Co-main Event – For the WW championship, Scott “Hands of Steel” Smith (1-0 BTM) vs. Anthony “The Recipe” Lapsley (1-0 BTM)- Smith TKO Rd3
LW Bart Palaszewski (0-0 BTM) vs. Patricky “Pitbull” Freire (0-0 BTM)- Freire UD
WW Matt “The Immortal” Brown (0-0 BTM) vs. DaMarques “Darkness” Johnson (0-1 BTM)- Brown UD
BW Adrian “The Bully” Wooley (1-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-0 BTM)- Cullum SD
LHW Steve “The Boss” Bosse (0-0 BTM) vs. Jorge Oliveira (0-0 BTM)- Bosse TKO Rd1
BW Ricky Wallace (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-1 BTM)- Wallace Sub Rd2
WW: John “Doomsday” Howard (0-0) vs. Hayato “Mach” Sakurai (1-0)- Howard UD
LW: Charles “do Bronx” Oliveira (1-0) vs. Thiago Tavares (0-0)- Oliveira UD
FW: Nam Phan (1-0) vs. Tiequan “The Mongolian Wolf” Zhang (0-0)- Phan UD
LHW: Goran Reljic (1-0) vs. Igor “The Duke” Pokrajac (0-0)- Reljic TKO Rd2
HW: Lavar “Big” Johnson (1-0) vs. Todd Duffee (0-0)- Johnson KO Rd2
LHW: Eliot “The Fire” Marshall (0-0) vs. Bobby Southworth (0-0)- Marshall UD
WW: Ben “Killa B” Saunders (0-0) vs. Tom “The Farm Boy” Speer (0-1)- Saunders Sub Rd2
MW: Paulo “Ely” Filho (0-0) vs. Chris Camozzi (0-1)- Filho Sub Rd1
LW: Justin Buchholz (0-0) vs. Chris “The Polish Hammer” Horodecki (0-0)- Horodecki UD
FW: Jeff “The Big Frog” Curran (0-0) vs. Mackens “Mack da Menace” Semerzier (0-0)- Curran Rd3 Sub
Main Event - middleweight bout - Falaniko vitale(0-0) vs. sam alvey(0-0)- Vitale Sub Rd1
CO main event - welterweight bout-winner faces pamplona at ufa 3 for WW title - jordan smith(0-0) vs. steve carl(0-0)- Smith Sub Rd1
heavyweight(swing bout) - tony johnson jr.(0-0) vs. kenny garner(0-0)- Johnson Jr- TKO Rd2
featherweight bout - jared downing(0-0) vs. donald sanchez(0-0)- Sanchez UD
lightweight(opening bout)-winner faces marriott at ufa 3 for LW title - rene nazare(0-0) vs. daniel weichel(0-0)- Nazare UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - frank baca(0-0) vs. russel doane(0-0)- Baca TKO Rd3
middleweight bout - mikhail zayats(0-0) vs. herbert goodman(0-0)- Zayats Sub Rd2
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - cody gibson(0-0) vs. shoko sato(0-0)- Sato UD
Main Event: LHW - James Te Huna (1-0) vs. Rickey Shivers (0-0)- TeHuna TKO Rd1
FW - Takeshi Yamazaki (0-0) vs Mitch Gagnon (0-0)- yamazaki SD
HW - Michal Kita (1-0) vs Devin Cole (0-0)- Cole TKO Rd1
FW - Gustavo Falciroli (0-0) vs Georgi Karakhanyan (0-0)- Karakhanyan Sub Rd2
HW - Beau Tribolet (0-1) vs Bobby Brents (0-0)- Brents Sub Rd1
BW - Sean Santella (0-0) vs Luis Alberto Noguiera (0-0)- Noguiera UD
LHW - Yoshiyuki Nakanishi (0-0) vs Danny Babcock (0-0)- Babcock Rd 3 KO
Main Event: "The 360,000 Man" Jae Young Kim (0-0) vs Zak Cummings (1-0) at 205- KO Rd1 (10 seconds)
Co Main Event: Magomed Malikov (0-0) vs Maxim Grishin (1-0) at 206+- Grishin Sub Rd1
Bryan "Kid Lightning" Caraway (0-0) vs Peter Grimes (1-0) at 145- Caraway Sub Rd1
Yuya Shirai (0-0) vs Luis "Sapo" Santos (1-0) at 170- Sapo KO Rd1
Dustin Pague (0-0) vs Honggang Yao (1-0) at 135- Pague UD
Levan Razmadze (0-0) vs Nick Penner (0-0) at 206+- Penner UD
Bruno "BC" Carvalho (0-0) vs Eddie "Crazy Face" Arizmendi (0-1)- Bruno UD
LW Title Jonathan Brookins 1-0 W v Conor Heun 1-0 W- Heun SD
LHW Title Jason Lambert 1-0 v Sultan Aliev 1-0 W- Aliev Ko Rd1
WW Carlos Eduardo Rocha v Josh Burkman- Rocha Sub Rd3
WW Sean Pierson 1-0 W v Daniel Roberts- Pierson UD
MW Ikuhisa Minowa v Anthony Ruiz 0-1- Minowa Sub rd1
HW Ricco Rodriguez v Kelvin Fitial- Fitial TKO Rd1
FW Joe Soto v Joni Salovaara- Soto UD
FW Diego Brandao v Tomonari Kanomata- Kanomata UD
LHW Mike Ciesnolevicz v Daniel Tabera- Ciesnolevicz UD
LW Dominique Robinson v Magno Almeida- Robinson TKO Rd2
Main Event- (MW) Kyle Noke (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-0 ZFU)- Noke Sub Rd2
Co Main- (LW) Junior Assuncao (0-0 ZFU) vs Neilson Gomes (1-0 ZFU)- Assuncao Sub Rd1
(FW) Brandon Bender (1-0 ZFU) vs Nick Agallar (0-0 ZFU)- Bender Sub Rd2
(LHW) Ethan Garrison (1-0 ZFU) vs Roy Broughton (0-0 ZFU)- Garrison UD
(LW) Tim Means (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (0-1 ZFU)- Means TKO Rd1
(MW) Bruno Santos (0-0 ZFU) vs Rikuhei Fujii (0-1 ZFU)- Santos UD
(LHW) Doug Sparks (0-0 ZFU) vs Matt Masterson (0-1 ZFU)- Sparks Sub Rd1
(WW) Takenori Soto (0-0 ZFU) vs Taisuke Okuno (0-0 ZFU)- Okuno KO Rd1
Main Event - Lightweight - Lyle Beerbohm vs. Bobby Voelker- Beerbohm Rd2 Sub
Co-Main Event - Featherweight - Jim Hettes vs. Clint Godfrey- Hettes SD
Heavyweight - Eric Prindle vs. Yoshihiro Nakao- prindle rd1 tko
Light Heavyweight - Martin Desilets vs Derek Mehman- desilets UD
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Jason Sampson- tamura UD
Lightweight - Eric Wisely vs Francisco Drinaldo- wisely SD
Main Event LHW: Robert Drysdale(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-0)- Drysdale Rd1 sub
Co-Main Event LHW: Fabio Maldonado(0-0) vs Ricardo Romero(0-1)- maldonado rd1 KO
WW: Paul "Relentless" Taylor(1-0) vs Brett Cooper(1-0)- taylor rd1 tko
MW: Tomasz "Gorilla" Drwal vs Lucio "Spartan" Linhares- drwal rd 3 tko
WW: Josh "The Dentist" Neer(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-1)- neer rd 2 tko
BW: Damacio "The Angel of Death" Page(1-0) vs Charlie Valencia(0-0)- Page UD
BW: Eduardo "Dudu" Dantas(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-1)- dantas UD
HW: Thiago "Big Monster" Santos(0-1) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(0-0) - Eddie Sanchez Rd2 KO
Poor_Franklin
10/5/11 3:56:26PM
my head hurts
armbar66j7
10/5/11 4:26:45PM
Main Event: Middleweight Championship: James Head vs Mario Miranda-miranda UD
Co-Main Event: Amir Sadollah vs Marcus "The Irish Hand Grenade Davis" Davis-sadollah 3rd round tko
Heavyweight Tournament Semi-Final 2: Mark Hunt vs Marvin "The Beastman" Eastman-hunt 1st round ko
Heavyweight Semi-Final 1: Jim "Big" York vs Neil "Old Skool" Wain-york 2nd round tko
Lightweight: Paul "Sassangle" Sass vs Reza "Mad Dog" Madadi-madadi UD
Middleweight: David "The Crow" Loiseau vs Alex Makhnonin-makhnonin SD
Main Event: LHW- Antwain Britt vs David Heath-britt 2ns round sub
Co-Main WW- Lyman Good vs Forrest Petz-good UD
LW- Paul Kelly vs Toby Imada -kelly SD
BW- Walel Watson vs Joseph Sandoval -watson 1st round tko(de ja vu?)
HW- Marcio Cruz vs Joe McCall-mccall UD
WW- Wendell Oliveira vs Andrew Nakahara -nakahara 1st round tko
FW- Saul Almeida vs Alexander Crispim-crispin UD
Main Event – HW Gilbert “The Hurricane” Yvel (0-0 BTM) vs. Paul “The Headhunter” Buentello (0-0 BTM)-yvel 3rd round sub
Co-main Event – For the WW championship, Scott “Hands of Steel” Smith (1-0 BTM) vs. Anthony “The Recipe” Lapsley (1-0 BTM)-smith UD
LW Bart Palaszewski (0-0 BTM) vs. Patricky “Pitbull” Freire (0-0 BTM)-freire SD
WW Matt “The Immortal” Brown (0-0 BTM) vs. DaMarques “Darkness” Johnson (0-1 BTM)-brown UD
BW Adrian “The Bully” Wooley (1-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-0 BTM)-cullum 1st round sub
LHW Steve “The Boss” Bosse (0-0 BTM) vs. Jorge Oliveira (0-0 BTM)-oliviera 2nd rd sub
BW Ricky Wallace (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-1 BTM)-wallace UD
WW: John “Doomsday” Howard (0-0) vs. Hayato “Mach” Sakurai (1-0)-howard 2nd round tko
LW: Charles “do Bronx” Oliveira (1-0) vs. Thiago Tavares (0-0)-oliviera UD
FW: Nam Phan (1-0) vs. Tiequan “The Mongolian Wolf” Zhang (0-0)-zhang 3d round sub
LHW: Goran Reljic (1-0) vs. Igor “The Duke” Pokrajac (0-0)-pokrajac UD
HW: Lavar “Big” Johnson (1-0) vs. Todd Duffee (0-0)-duffee 2nd rd tko
LHW: Eliot “The Fire” Marshall (0-0) vs. Bobby Southworth (0-0)-marshall 1st round sub
WW: Ben “Killa B” Saunders (0-0) vs. Tom “The Farm Boy” Speer (0-1)-saunders 2nd round tko
MW: Paulo “Ely” Filho (0-0) vs. Chris Camozzi (0-1)-draw(if thats possible, if not then filho UD)
LW: Justin Buchholz (0-0) vs. Chris “The Polish Hammer” Horodecki (0-0)horodecki UD
FW: Jeff “The Big Frog” Curran (0-0) vs. Mackens “Mack da Menace” Semerzier (0-0)-semerzier UD
Main Event - middleweight bout - Falaniko vitale(0-0) vs. sam alvey(0-0)-alvey UD
CO main event - welterweight bout-winner faces pamplona at ufa 3 for WW title - jordan smith(0-0) vs. steve carl(0-0)-smith UD
heavyweight(swing bout) - tony johnson jr.(0-0) vs. kenny garner(0-0)-garner SD
featherweight bout - jared downing(0-0) vs. donald sanchez(0-0)-downing 2nd round sub
lightweight(opening bout)-winner faces marriott at ufa 3 for LW title - rene nazare(0-0) vs. daniel weichel(0-0)-nazare 1st round ko
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - frank baca(0-0) vs. russel doane(0-0)-doane UD
middleweight bout - mikhail zayats(0-0) vs. herbert goodman(0-0)-zayats UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - cody gibson(0-0) vs. shoko sato(0-0)-sato UD
Main Event: LHW - James Te Huna (1-0) vs. Rickey Shivers (0-0)-shivers 3rd rd sub
FW - Takeshi Yamazaki (0-0) vs Mitch Gagnon (0-0)-gagnon UD(really? this is your co main event?)
HW - Michal Kita (1-0) vs Devin Cole (0-0)-cole SD
FW - Gustavo Falciroli (0-0) vs Georgi Karakhanyan (0-0)-karakhanyan UD
HW - Beau Tribolet (0-1) vs Bobby Brents (0-0)-brents 2nd rd tko
BW - Sean Santella (0-0) vs Luis Alberto Noguiera (0-0)-nogeira rd 2 sub
LHW - Yoshiyuki Nakanishi (0-0) vs Danny Babcock (0-0)-nakanishi UD
Main Event: "The 360,000 Man" Jae Young Kim (0-0) vs Zak Cummings (1-0) at 205-cummings UD
Co Main Event: Magomed Malikov (0-0) vs Maxim Grishin (1-0) at 206+-malikov SD
Bryan "Kid Lightning" Caraway (0-0) vs Peter Grimes (1-0) at 145-caraway 2d rd tko
Yuya Shirai (0-0) vs Luis "Sapo" Santos (1-0) at 170-santos 1st rd ko
Dustin Pague (0-0) vs Honggang Yao (1-0) at 135-pague SD
Levan Razmadze (0-0) vs Nick Penner (0-0) at 206+-razmadze SD
Bruno "BC" Carvalho (0-0) vs Eddie "Crazy Face" Arizmendi (0-1)-carvalho 3rd rd sub
LW Title Jonathan Brookins 1-0 W v Conor Heun 1-0 W-brookins UD
LHW Title Jason Lambert 1-0 v Sultan Aliev 1-0 W-aliev 1st rd tko
WW Carlos Eduardo Rocha v Josh Burkman -rocha 1st rd sub
WW Sean Pierson 1-0 W v Daniel Roberts -roberts SD
MW Ikuhisa Minowa v Anthony Ruiz 0-1 -ruiz UD
HW Ricco Rodriguez v Kelvin Fitial -rodriquez 1st rd tko
FW Joe Soto v Joni Salovaara -soto SD
FW Diego Brandao v Tomonari Kanomata -brandao 2nd rd tko
LHW Mike Ciesnolevicz v Daniel Tabera -tabera 1st rd ko
LW Dominique Robinson v Magno Almeida-robinson UD
Main Event- (MW) Kyle Noke (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-0 ZFU)-noke UD
Co Main- (LW) Junior Assuncao (0-0 ZFU) vs Neilson Gomes (1-0 ZFU)-assuncao 2d rd sub
(FW) Brandon Bender (1-0 ZFU) vs Nick Agallar (0-0 ZFU)-bender UD
(LHW) Ethan Garrison (1-0 ZFU) vs Roy Broughton (0-0 ZFU)-broughton UD
(LW) Tim Means (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (0-1 ZFU)-means 2d rd sub
(MW) Bruno Santos (0-0 ZFU) vs Rikuhei Fujii (0-1 ZFU)-santos 3rd rd tko
(LHW) Doug Sparks (0-0 ZFU) vs Matt Masterson (0-1 ZFU)-sparks UD
(WW) Takenori Soto (0-0 ZFU) vs Taisuke Okuno (0-0 ZFU)-soto SD
Main Event - Lightweight - Lyle Beerbohm vs. Bobby Voelker-voelker UD
Co-Main Event - Featherweight - Jim Hettes vs. Clint Godfrey-hettes 2d rd sub
Heavyweight - Eric Prindle vs. Yoshihiro Nakao-prindle 2d rd tko
Light Heavyweight - Martin Desilets vs Derek Mehman-mehmen UD
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Jason Sampson-tamura 1st rd sub
Lightweight - Eric Wisely vs Francisco Drinaldo-wisely UD
Main Event LHW: Robert Drysdale(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-0)-larkin sd
Co-Main Event LHW: Fabio Maldonado(0-0) vs Ricardo Romero(0-1)-malkdonado UD
WW: Paul "Relentless" Taylor(1-0) vs Brett Cooper(1-0)-taylor UD
MW: Tomasz "Gorilla" Drwal vs Lucio "Spartan" Linhares-linhares 2d rd sub
WW: Josh "The Dentist" Neer(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-1)-lozano SD
BW: Damacio "The Angel of Death" Page(1-0) vs Charlie Valencia(0-0-)-page 1st rd ko
BW: Eduardo "Dudu" Dantas(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-1)-dantas UD
HW: Thiago "Big Monster" Santos(0-1) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(0-0)sanchez 2d rd ko
Playground_Samurai
10/5/11 7:20:52PM
Main Event: Middleweight Championship: James Head vs Mario Miranda - Head via SD
Co-Main Event: Amir Sadollah vs Marcus "The Irish Hand Grenade Davis" Davis - Sadollah via UD
Heavyweight Tournament Semi-Final 2: Mark Hunt vs Marvin "The Beastman" Eastman - Hunt via Rd 1 KO/TKO
Heavyweight Semi-Final 1: Jim "Big" York vs Neil "Old Skool" Wain - York via Rd 1 KO/TKO
Lightweight: Paul "Sassangle" Sass vs Reza "Mad Dog" Madadi - Sass via Rd 1 sub
Middleweight: David "The Crow" Loiseau vs Alex Makhnonin - Loiseau via UD
Main Event: LHW- Antwain Britt vs David Heath - Britt via Rd 2 KO/TKO
Co-Main WW- Lyman Good vs Forrest Petz - Good via Rd 1 KO/TKO
LW- Paul Kelly vs Toby Imada - Kelly via UD
BW- Walel Watson vs Joseph Sandoval - Watson via Rd 1 KO/TKO
HW- Marcio Cruz vs Joe McCall - Cruz via Rd 1 sub
WW- Wendell Oliveira vs Andrew Nakahara - Oliveira via UD
FW- Saul Almeida vs Alexander Crispim - Almeida via UD
Main Event – HW Gilbert “The Hurricane” Yvel (0-0 BTM) vs. Paul “The Headhunter” Buentello (0-0 BTM) - Yvel via Rd 2 KO/TKO
Co-main Event – For the WW championship, Scott “Hands of Steel” Smith (1-0 BTM) vs. Anthony “The Recipe” Lapsley (1-0 BTM) - Smith via Rd 1 KO/TKO
LW Bart Palaszewski (0-0 BTM) vs. Patricky “Pitbull” Freire (0-0 BTM) - Freire via UD
WW Matt “The Immortal” Brown (0-0 BTM) vs. DaMarques “Darkness” Johnson (0-1 BTM) - Brown via Rd 2 KO/TKO
BW Adrian “The Bully” Wooley (1-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-0 BTM) - Cullum via Rd 1 sub
LHW Steve “The Boss” Bosse (0-0 BTM) vs. Jorge Oliveira (0-0 BTM) - Oliveira via Rd 1 sub
BW Ricky Wallace (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-1 BTM) - Wallace via Rd 3 sub
WW: John “Doomsday” Howard (0-0) vs. Hayato “Mach” Sakurai (1-0) - Howard via UD
LW: Charles “do Bronx” Oliveira (1-0) vs. Thiago Tavares (0-0) - Oliveira via UD
FW: Nam Phan (1-0) vs. Tiequan “The Mongolian Wolf” Zhang (0-0) - Phan via UD
LHW: Goran Reljic (1-0) vs. Igor “The Duke” Pokrajac (0-0) - Reljic via UD
HW: Lavar “Big” Johnson (1-0) vs. Todd Duffee (0-0) - Duffee via Rd 1 KO/TKO
LHW: Eliot “The Fire” Marshall (0-0) vs. Bobby Southworth (0-0) - Marshall via Rd 2 sub
WW: Ben “Killa B” Saunders (0-0) vs. Tom “The Farm Boy” Speer (0-1) - Saunders via Rd 1 KO/TKO
MW: Paulo “Ely” Filho (0-0) vs. Chris Camozzi (0-1) - Camozzi via UD
LW: Justin Buchholz (0-0) vs. Chris “The Polish Hammer” Horodecki (0-0) - Bucholz via SD
FW: Jeff “The Big Frog” Curran (0-0) vs. Mackens “Mack da Menace” Semerzier (0-0) - Semerzier via SD
Main Event - middleweight bout - Falaniko vitale(0-0) vs. sam alvey(0-0) - Vitale via Rd 2 sub
CO main event - welterweight bout-winner faces pamplona at ufa 3 for WW title - jordan smith(0-0) vs. steve carl(0-0) - Carl via SD
heavyweight(swing bout) - tony johnson jr.(0-0) vs. kenny garner(0-0) - Johnson Jr. via Rd 2 KO/TKO
featherweight bout - jared downing(0-0) vs. donald sanchez(0-0) - Downing via SD
lightweight(opening bout)-winner faces marriott at ufa 3 for LW title - rene nazare(0-0) vs. daniel weichel(0-0) - Nazare via Rd 1 KO/TKO
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - frank baca(0-0) vs. russel doane(0-0) - Doane via Rd 2 sub
middleweight bout - mikhail zayats(0-0) vs. herbert goodman(0-0) - Zayats via SD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - cody gibson(0-0) vs. shoko sato(0-0) - Gibson via UD
Main Event: LHW - James Te Huna (1-0) vs. Rickey Shivers (0-0) - Te Huna via Rd 1 KO/TKO
FW - Takeshi Yamazaki (0-0) vs Mitch Gagnon (0-0) - Gagnon via Rd 2 sub
HW - Michal Kita (1-0) vs Devin Cole (0-0) - Cole via Rd 2 KO/TKO
FW - Gustavo Falciroli (0-0) vs Georgi Karakhanyan (0-0) - Karakhanyan via UD
HW - Beau Tribolet (0-1) vs Bobby Brents (0-0) - Tribolet via Rd 2 KO/TKO
BW - Sean Santella (0-0) vs Luis Alberto Noguiera (0-0) - Nogueira via UD
LHW - Yoshiyuki Nakanishi (0-0) vs Danny Babcock (0-0) - Nakanishi via SD
Main Event: "The 360,000 Man" Jae Young Kim (0-0) vs Zak Cummings (1-0) at 205 - Cummings via Rd 2 sub
Co Main Event: Magomed Malikov (0-0) vs Maxim Grishin (1-0) at 206+ - Grishin via Rd 1 KO/TKO
Bryan "Kid Lightning" Caraway (0-0) vs Peter Grimes (1-0) at 145 - Caraway via Rd 2 sub
Yuya Shirai (0-0) vs Luis "Sapo" Santos (1-0) at 170 - Santos via UD
Dustin Pague (0-0) vs Honggang Yao (1-0) at 135 - Pague via Rd 2 KO/TKO
Levan Razmadze (0-0) vs Nick Penner (0-0) at 206+ - Razmadze via UD
Bruno "BC" Carvalho (0-0) vs Eddie "Crazy Face" Arizmendi (0-1) - Carvalho via Rd 2 sub
LW Title Jonathan Brookins 1-0 W v Conor Heun 1-0 W - Brookins via UD
LHW Title Jason Lambert 1-0 v Sultan Aliev 1-0 W - Lambert via Rd 2 sub
WW Carlos Eduardo Rocha v Josh Burkman - Rocha via Rd 1 sub
WW Sean Pierson 1-0 W v Daniel Roberts - Roberts via SD
MW Ikuhisa Minowa v Anthony Ruiz 0-1 - Ruiz via UD
HW Ricco Rodriguez v Kelvin Fitial - Rodriguez via Rd 1 sub
FW Joe Soto v Joni Salovaara - Soto via Rd 1 sub
FW Diego Brandao v Tomonari Kanomata - Brandao via Rd 1 KO/TKO
LHW Mike Ciesnolevicz v Daniel Tabera - Ciesnolevicz via Rd 1 sub
LW Dominique Robinson v Magno Almeida - Robinson via Rd 1 KO/TKO
Main Event- (MW) Kyle Noke (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-0 ZFU) - Noke via Rd 1 KO/TKO
Co Main- (LW) Junior Assuncao (0-0 ZFU) vs Neilson Gomes (1-0 ZFU) - Assuncao via UD
(FW) Brandon Bender (1-0 ZFU) vs Nick Agallar (0-0 ZFU) - Bender via Rd 2 sub
(LHW) Ethan Garrison (1-0 ZFU) vs Roy Broughton (0-0 ZFU) - Broughton via Rd 1 KO/TKO
(LW) Tim Means (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (0-1 ZFU) - Puhakka via UD
(MW) Bruno Santos (0-0 ZFU) vs Rikuhei Fujii (0-1 ZFU) - Santos via UD
(LHW) Doug Sparks (0-0 ZFU) vs Matt Masterson (0-1 ZFU) - Sparks via UD
(WW) Takenori Soto (0-0 ZFU) vs Taisuke Okuno (0-0 ZFU) - Okuno via Rd 1 KO/TKO
Main Event - Lightweight - Lyle Beerbohm vs. Bobby Voelker - Beerbohm via SD
Co-Main Event - Featherweight - Jim Hettes vs. Clint Godfrey - Hettes via Rd 2 sub
Heavyweight - Eric Prindle vs. Yoshihiro Nakao - Prindle via UD
Light Heavyweight - Martin Desilets vs Derek Mehman - Desilets via Rd 1 KO/TKO
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Jason Sampson - Sampson via SD
Lightweight - Eric Wisely vs Francisco Drinaldo - Drinaldo via UD
Main Event LHW: Robert Drysdale(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-0) - Drysdale via Rd 1 sub
Co-Main Event LHW: Fabio Maldonado(0-0) vs Ricardo Romero(0-1) - Maldonado via Rd 1 KO/TKO
WW: Paul "Relentless" Taylor(1-0) vs Brett Cooper(1-0) - Taylor via UD
MW: Tomasz "Gorilla" Drwal vs Lucio "Spartan" Linhares - Drwal via Rd 1 KO/TKO
WW: Josh "The Dentist" Neer(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-1) - Neer via Rd 2 sub
BW: Damacio "The Angel of Death" Page(1-0) vs Charlie Valencia(0-0) - Page via Rd 1 KO/TKO
BW: Eduardo "Dudu" Dantas(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-1) - Dantas via Rd 2 sub
HW: Thiago "Big Monster" Santos(0-1) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(0-0) - Sanchez via Rd 2 KO/TKO
prophecy033
10/5/11 9:41:02PM
Main Event: Middleweight Championship: James Head vs Mario Miranda - Head SD
Co-Main Event: Amir Sadollah vs Marcus "The Irish Hand Grenade Davis" Davis - Sadollah 2nd rd sub
Heavyweight Tournament Semi-Final 2: Mark Hunt vs Marvin "The Beastman" Eastman - Hunt 2nd rd ko
Heavyweight Semi-Final 1: Jim "Big" York vs Neil "Old Skool" Wain - York 1st rd tko
Lightweight: Paul "Sassangle" Sass vs Reza "Mad Dog" Madadi - Sass 1st rd sub
Middleweight: David "The Crow" Loiseau vs Alex Makhnonin - Loiseau 2nd rd ko
Main Event: LHW- Antwain Britt vs David Heath - Britt UD
Co-Main WW- Lyman Good vs Forrest Petz - Good UD
LW- Paul Kelly vs Toby Imada - Kelly 3rd rd tko
BW- Walel Watson vs Joseph Sandoval - Watson 1st rd KO
HW- Marcio Cruz vs Joe McCall - Cruz 1st rd sub
WW- Wendell Oliveira vs Andrew Nakahara - Oliveira UD
FW- Saul Almeida vs Alexander Crispim - Almeida UD
Main Event – HW Gilbert “The Hurricane” Yvel (0-0 BTM) vs. Paul “The Headhunter” Buentello (0-0 BTM) - Yvel 2nd rd KO
Co-main Event – For the WW championship, Scott “Hands of Steel” Smith (1-0 BTM) vs. Anthony “The Recipe” Lapsley (1-0 BTM) - Smith Rd 2 TKO
LW Bart Palaszewski (0-0 BTM) vs. Patricky “Pitbull” Freire (0-0 BTM) - Freire UD
WW Matt “The Immortal” Brown (0-0 BTM) vs. DaMarques “Darkness” Johnson (0-1 BTM) - Johnson 2nd rd sub
BW Adrian “The Bully” Wooley (1-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-0 BTM) - Cullum 1st rd sub
LHW Steve “The Boss” Bosse (0-0 BTM) vs. Jorge Oliveira (0-0 BTM) - Oliveira 1st rd sub
BW Ricky Wallace (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-1 BTM) - Wallace 3rd rd tko
WW: John “Doomsday” Howard (0-0) vs. Hayato “Mach” Sakurai (1-0) - Sakurai UD
LW: Charles “do Bronx” Oliveira (1-0) vs. Thiago Tavares (0-0) - Oliveira UD
FW: Nam Phan (1-0) vs. Tiequan “The Mongolian Wolf” Zhang (0-0) - Phan UD
LHW: Goran Reljic (1-0) vs. Igor “The Duke” Pokrajac (0-0) - Reljic 1st rd tko
HW: Lavar “Big” Johnson (1-0) vs. Todd Duffee (0-0) - Duffee 2nd rd ko
LHW: Eliot “The Fire” Marshall (0-0) vs. Bobby Southworth (0-0) - Southworth UD
WW: Ben “Killa B” Saunders (0-0) vs. Tom “The Farm Boy” Speer (0-1) - Saunders 1st rd ko
MW: Paulo “Ely” Filho (0-0) vs. Chris Camozzi (0-1) - Filho 2nd rd sub
LW: Justin Buchholz (0-0) vs. Chris “The Polish Hammer” Horodecki (0-0) - Horodecki UD
FW: Jeff “The Big Frog” Curran (0-0) vs. Mackens “Mack da Menace” Semerzier (0-0) - Semerzier SD
Main Event - middleweight bout - Falaniko vitale(0-0) vs. sam alvey(0-0) - Vitale 1st rd sub
CO main event - welterweight bout-winner faces pamplona at ufa 3 for WW title - jordan smith(0-0) vs. steve carl(0-0) - Carl UD
heavyweight(swing bout) - tony johnson jr.(0-0) vs. kenny garner(0-0) - Johnson Jr. 2nd rd sub
featherweight bout - jared downing(0-0) vs. donald sanchez(0-0) - Sanchez SD
lightweight(opening bout)-winner faces marriott at ufa 3 for LW title - rene nazare(0-0) vs. daniel weichel(0-0) - Nazare 2nd rd ko
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - frank baca(0-0) vs. russel doane(0-0) - Doane 1st rd sub
middleweight bout - mikhail zayats(0-0) vs. herbert goodman(0-0) - Zayats UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - cody gibson(0-0) vs. shoko sato(0-0) - Gibson UD
Main Event: LHW - James Te Huna (1-0) vs. Rickey Shivers (0-0) - Te Huna 1st rd ko
FW - Takeshi Yamazaki (0-0) vs Mitch Gagnon (0-0) - Gagnon 3rd rd sub
HW - Michal Kita (1-0) vs Devin Cole (0-0) - Cole Rd 2 sub
FW - Gustavo Falciroli (0-0) vs Georgi Karakhanyan (0-0) - Karakhanyan UD
HW - Beau Tribolet (0-1) vs Bobby Brents (0-0) - Tribolet 2nd rd TKO
BW - Sean Santella (0-0) vs Luis Alberto Noguiera (0-0) - Nogueira UD
LHW - Yoshiyuki Nakanishi (0-0) vs Danny Babcock (0-0) - Nakanishi UD
Main Event: "The 360,000 Man" Jae Young Kim (0-0) vs Zak Cummings (1-0) at 205 - Cummings 3rd rd sub
Co Main Event: Magomed Malikov (0-0) vs Maxim Grishin (1-0) at 206+ - Grishin 1st rd KO
Bryan "Kid Lightning" Caraway (0-0) vs Peter Grimes (1-0) at 145 - Caraway 1st rd sub
Yuya Shirai (0-0) vs Luis "Sapo" Santos (1-0) at 170 - Santos 1st round ko
Dustin Pague (0-0) vs Honggang Yao (1-0) at 135 - Pague 2nd rd TKO
Levan Razmadze (0-0) vs Nick Penner (0-0) at 206+ - Razmadze UD
Bruno "BC" Carvalho (0-0) vs Eddie "Crazy Face" Arizmendi (0-1) - Carvalho 2nd rd sub
LW Title Jonathan Brookins 1-0 W v Conor Heun 1-0 W - Brookins UD
LHW Title Jason Lambert 1-0 v Sultan Aliev 1-0 W - Lambert UD
WW Carlos Eduardo Rocha v Josh Burkman - Burkman SD
WW Sean Pierson 1-0 W v Daniel Roberts - Roberts UD
MW Ikuhisa Minowa v Anthony Ruiz 0-1 - Ruiz 3rd rd tko
HW Ricco Rodriguez v Kelvin Fitial - Rodriguez 2nd rd sub
FW Joe Soto v Joni Salovaara - Soto 1st rd sub
FW Diego Brandao v Tomonari Kanomata - Brandao 2nd rd TKO
LHW Mike Ciesnolevicz v Daniel Tabera - Ciesnolevicz 1st rd sub
LW Dominique Robinson v Magno Almeida - Almeida UD
Main Event- (MW) Kyle Noke (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-0 ZFU) Noke 2nd rd ko
Co Main- (LW) Junior Assuncao (0-0 ZFU) vs Neilson Gomes (1-0 ZFU) - Assuncao UD
(FW) Brandon Bender (1-0 ZFU) vs Nick Agallar (0-0 ZFU) - Bender 2nd rd sub
(LHW) Ethan Garrison (1-0 ZFU) vs Roy Broughton (0-0 ZFU) - Broughton 1st rd TKO
(LW) Tim Means (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (0-1 ZFU) - Puhakka UD
(MW) Bruno Santos (0-0 ZFU) vs Rikuhei Fujii (0-1 ZFU) - Santos UD
(LHW) Doug Sparks (0-0 ZFU) vs Matt Masterson (0-1 ZFU) - Sparks UD
(WW) Takenori Soto (0-0 ZFU) vs Taisuke Okuno (0-0 ZFU) - Okuno 1st rd TKO
Main Event - Lightweight - Lyle Beerbohm vs. Bobby Voelker - Beerbohm UD
Co-Main Event - Featherweight - Jim Hettes vs. Clint Godfrey - Hettes 3rd rd sub
Heavyweight - Eric Prindle vs. Yoshihiro Nakao - Prindle UD
Light Heavyweight - Martin Desilets vs Derek Mehman - Desilets Rd 1 KO
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Jason Sampson - Sampson 3rd rd tko
Lightweight - Eric Wisely vs Francisco Drinaldo - Drinaldo UD
Main Event LHW: Robert Drysdale(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-0) - Drysdale 2nd rd sub
Co-Main Event LHW: Fabio Maldonado(0-0) vs Ricardo Romero(0-1) - Maldonado 2nd rd tko
WW: Paul "Relentless" Taylor(1-0) vs Brett Cooper(1-0) - Taylor UD
MW: Tomasz "Gorilla" Drwal vs Lucio "Spartan" Linhares - Drwal 2nd rd tko
WW: Josh "The Dentist" Neer(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-1) - Neer 2nd rd sub
BW: Damacio "The Angel of Death" Page(1-0) vs Charlie Valencia(0-0) - Page 3rd rd sub
BW: Eduardo "Dudu" Dantas(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-1) - Dantas 1st rd tko
HW: Thiago "Big Monster" Santos(0-1) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(0-0) - Sanchez 3rd rd tko
prophecy033
10/5/11 9:43:53PM

Posted by emfleek

1 word.

BRUTAL.

It took me 90 minutes to do that.


this has been the most research I've some since college
armbar66j7
10/5/11 9:49:39PM

Posted by prophecy033


Posted by emfleek

1 word.

BRUTAL.

It took me 90 minutes to do that.


this has been the most research I've some since college



im a freak about underground and lesser known fighters, it only took me like 20 min., although it is kinda pathetic that i automatically know the win/lose record, and age of sultan aliev haha
Budgellism
10/5/11 10:23:01PM

Posted by prophecy033


Posted by emfleek

1 word.

BRUTAL.

It took me 90 minutes to do that.


this has been the most research I've some since college



I can't wait until round 4, when I'll know all of the fighters and I won't have to make 40 different google searches.
emfleek
10/6/11 9:22:28AM

Posted by Budgellism

I can't wait until round 4, when I'll know all of the fighters and I won't have to make 40 different google searches.



Exactly. Sherdog's hits increased by about 800% yesterday thanks to the Draft Project.
Rabi
10/6/11 9:31:29AM
I reckon I should get commission off Sherdog! Just waiting on 2 more, I've PM'd them again!
airkerma
10/6/11 9:52:43AM
Main Event: Middleweight Championship: James Head vs Mario Miranda: Miranda UD
Co-Main Event: Amir Sadollah vs Marcus "The Irish Hand Grenade Davis" Davis: Davis TKO 2
Heavyweight Tournament Semi-Final 2: Mark Hunt vs Marvin "The Beastman" Eastman: Eastman KO 1
Heavyweight Semi-Final 1: Jim "Big" York vs Neil "Old Skool" Wain: York 3TKO
Lightweight: Paul "Sassangle" Sass vs Reza "Mad Dog" Madadi: Sass 1 Sub
Middleweight: David "The Crow" Loiseau vs Alex Makhnonin: Loiseau 2TKO
Main Event: LHW- Antwain Britt vs David Heath: Heath UD
Co-Main WW- Lyman Good vs Forrest Petz: Petz UD
LW- Paul Kelly vs Toby Imada: Kelly UD
BW- Walel Watson vs Joseph Sandoval: Sandoval KO 1
HW- Marcio Cruz vs Joe McCall: Cruz UD
WW- Wendell Oliveira vs Andrew Nakahara: Oliveira UD
FW- Saul Almeida vs Alexander Crispim: Almeida UD
Main Event – HW Gilbert “The Hurricane” Yvel (0-0 BTM) vs. Paul “The Headhunter” Buentello (0-0 BTM): Buentello 2KO
Co-main Event – For the WW championship, Scott “Hands of Steel” Smith (1-0 BTM) vs. Anthony “The Recipe” Lapsley (1-0 BTM): Smith TKO 3
LW Bart Palaszewski (0-0 BTM) vs. Patricky “Pitbull” Freire (0-0 BTM): Palaszewski UD
WW Matt “The Immortal” Brown (0-0 BTM) vs. DaMarques “Darkness” Johnson (0-1 BTM): Brown UD
BW Adrian “The Bully” Wooley (1-0 BTM) vs. Abel “The Silent Assassin” Cullum (0-0 BTM): Wooley Sub 2
LHW Steve “The Boss” Bosse (0-0 BTM) vs. Jorge Oliveira (0-0 BTM): Boss Boss TKO 3
BW Ricky Wallace (0-0 BTM) vs. Isao Terada (0-1 BTM): Terada UD
WW: John “Doomsday” Howard (0-0) vs. Hayato “Mach” Sakurai (1-0): Doomsday 1 TKO
LW: Charles “do Bronx” Oliveira (1-0) vs. Thiago Tavares (0-0): Do Bronx Sub 2
FW: Nam Phan (1-0) vs. Tiequan “The Mongolian Wolf” Zhang (0-0): Phan UD
LHW: Goran Reljic (1-0) vs. Igor “The Duke” Pokrajac (0-0): Pokrajac 2TKO
HW: Lavar “Big” Johnson (1-0) vs. Todd Duffee (0-0): Duffee 0:10 1 KO
LHW: Eliot “The Fire” Marshall (0-0) vs. Bobby Southworth (0-0): Marshall UD
WW: Ben “Killa B” Saunders (0-0) vs. Tom “The Farm Boy” Speer (0-1): Saunders 1TKO
MW: Paulo “Ely” Filho (0-0) vs. Chris Camozzi (0-1): Filho UD
LW: Justin Buchholz (0-0) vs. Chris “The Polish Hammer” Horodecki (0-0): Buchholz UD
FW: Jeff “The Big Frog” Curran (0-0) vs. Mackens “Mack da Menace” Semerzier (0-0): Semerzier Sub 2
Main Event - middleweight bout - Falaniko vitale(0-0) vs. sam alvey(0-0): Vitale UD
CO main event - welterweight bout-winner faces pamplona at ufa 3 for WW title - jordan smith(0-0) vs. steve carl(0-0): Steve Carl UD
heavyweight(swing bout) - tony johnson jr.(0-0) vs. kenny garner(0-0): Garner KO 2
featherweight bout - jared downing(0-0) vs. donald sanchez(0-0): Downing UD
lightweight(opening bout)-winner faces marriott at ufa 3 for LW title - rene nazare(0-0) vs. daniel weichel(0-0): Nazare UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - frank baca(0-0) vs. russel doane(0-0): Doane Sub 3
middleweight bout - mikhail zayats(0-0) vs. herbert goodman(0-0): Goodman UD
ufa bantamweight grand prix semifinal bout - cody gibson(0-0) vs. shoko sato(0-0): Sato sub 3
Main Event: LHW - James Te Huna (1-0) vs. Rickey Shivers (0-0): Big Tuna TKO 2
FW - Takeshi Yamazaki (0-0) vs Mitch Gagnon (0-0): Yamazaki Sub 3
HW - Michal Kita (1-0) vs Devin Cole (0-0): Devin Cole KO 2
FW - Gustavo Falciroli (0-0) vs Georgi Karakhanyan (0-0): Falciroli UD
HW - Beau Tribolet (0-1) vs Bobby Brents (0-0): Tribolet KO 1
BW - Sean Santella (0-0) vs Luis Alberto Noguiera (0-0): Noguiera Sub 2
LHW - Yoshiyuki Nakanishi (0-0) vs Danny Babcock (0-0): Babcock TKO 3
Main Event: "The 360,000 Man" Jae Young Kim (0-0) vs Zak Cummings (1-0) at 205: Kim UD
Co Main Event: Magomed Malikov (0-0) vs Maxim Grishin (1-0) at 206+: Grishin TKO 2
Bryan "Kid Lightning" Caraway (0-0) vs Peter Grimes (1-0) at 145: Grimes UD
Yuya Shirai (0-0) vs Luis "Sapo" Santos (1-0) at 170: Santos TKO 3
Dustin Pague (0-0) vs Honggang Yao (1-0) at 135: Yao UD
Levan Razmadze (0-0) vs Nick Penner (0-0) at 206+: Penner TKO 1
Bruno "BC" Carvalho (0-0) vs Eddie "Crazy Face" Arizmendi (0-1): Arizmendi UD
LW Title Jonathan Brookins 1-0 W v Conor Heun 1-0 W: Brookins UD
LHW Title Jason Lambert 1-0 v Sultan Aliev 1-0 W: Lambert Sub 2
WW Carlos Eduardo Rocha v Josh Burkman: Rocha Sub 2
WW Sean Pierson 1-0 W v Daniel Roberts: Robert Sub 1
MW Ikuhisa Minowa v Anthony Ruiz 0-1: Ruiz UD
HW Ricco Rodriguez v Kelvin Fitial: Fitial KO 1
FW Joe Soto v Joni Salovaara: Soto UD
FW Diego Brandao v Tomonari Kanomata: Kanomata: UD
LHW Mike Ciesnolevicz v Daniel Tabera: Tabera KO 1
LW Dominique Robinson v Magno Almeida: Almeida: UD
Main Event- (MW) Kyle Noke (0-0 ZFU) vs Carlos Alexandre Pereira (1-0 ZFU): Noke UD
Co Main- (LW) Junior Assuncao (0-0 ZFU) vs Neilson Gomes (1-0 ZFU): Assuncao Sub 2
(FW) Brandon Bender (1-0 ZFU) vs Nick Agallar (0-0 ZFU): Bender UD
(LHW) Ethan Garrison (1-0 ZFU) vs Roy Broughton (0-0 ZFU)Garrison UD
(LW) Tim Means (0-0 ZFU) vs Niko Puhakka (0-1 ZFU): Means TKO 3
(MW) Bruno Santos (0-0 ZFU) vs Rikuhei Fujii (0-1 ZFU): Santos UD
(LHW) Doug Sparks (0-0 ZFU) vs Matt Masterson (0-1 ZFU): Sparks TKO 2
(WW) Takenori Soto (0-0 ZFU) vs Taisuke Okuno (0-0 ZFU): Soto: UD
Main Event - Lightweight - Lyle Beerbohm vs. Bobby Voelker: Voelker UD
Co-Main Event - Featherweight - Jim Hettes vs. Clint Godfrey: Hettes UD
Heavyweight - Eric Prindle vs. Yoshihiro Nakao: Prindle KO 1
Light Heavyweight - Martin Desilets vs Derek Mehman: Mehmen Sub 3
Bantamweight - Akitoshi Tamura vs Jason Sampson: Sampson UD
Lightweight - Eric Wisely vs Francisco Drinaldo: Wisely Sub 3
Main Event LHW: Robert Drysdale(1-0) vs Lorenz "Monsoon" Larkin(0-0): Drysdale TKO 1
Co-Main Event LHW: Fabio Maldonado(0-0) vs Ricardo Romero(0-1): Maldonado TKO 2
WW: Paul "Relentless" Taylor(1-0) vs Brett Cooper(1-0): Taylor UD
MW: Tomasz "Gorilla" Drwal vs Lucio "Spartan" Linhares: Drawl 2 TKO
WW: Josh "The Dentist" Neer(0-0) vs Chris "The Cleveland Assassin" Lozano(0-1): Neer TKO 2
BW: Damacio "The Angel of Death" Page(1-0) vs Charlie Valencia(0-0): Valencia Sub 2
BW: Eduardo "Dudu" Dantas(0-0) vs Travis "T-Train" Marx(0-1): Dudu UD
HW: Thiago "Big Monster" Santos(0-1) vs Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez(0-0) : Sanchez KO 1
jjeans
10/6/11 12:44:41PM
We waiting on TBC?
Rabi
10/6/11 12:49:20PM
Yea, I've PM'd him, hopefully he will make his picks tonight.
armbar66j7
10/7/11 10:38:51AM
so were still waiting on TBC? man, im gettin antsy, this game is fun haha
prophecy033
10/7/11 11:33:03AM

Posted by armbar66j7

so were still waiting on TBC? man, im gettin antsy, this game is fun haha

I'm with you
Rabi
10/7/11 12:54:18PM
Just to let everyone know TBC has pulled out, he has just opened up a new restaurant and he doesnt have the time and he doesnt want to keep holding the game up, I think its the right call.

All of his fighters will be released back to the pool in the next round of bidding, I will update the game soon and get it moving again.

He also wanted to apologise to everyone, ive told him there is no need to apologise.
Budgellism
10/7/11 2:32:51PM

Posted by Rabi

Just to let everyone know TBC has pulled out, he has just opened up a new restaurant and he doesnt have the time and he doesnt want to keep holding the game up, I think its the right call.

All of his fighters will be released back to the pool in the next round of bidding, I will update the game soon and get it moving again.

He also wanted to apologise to everyone, ive told him there is no need to apologise.



Absolutely no need to apologize but this is definitely the right move. Hopefully we can pick things up a bit from here.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Related Topics